Kuster 15

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kuster 15

PostPostao/la bilo » 23. 12. 2013. (00:12)



Nije baš u pravoj temi, izvinjavam se ... ali da ne otvaram nove, samo zbog jednog (dva :roll: ) pitanja.
Pošto mi je minimalna brzina 3,5 NM, a želio bi ispod 2, stavio bi trolling platu na Yamahu 100 HP 4T. Da li se plata može nabavit tu negde oko nas (slo, cro) ili samo preko ebaya? I drugo ... koliko plata šteti motoru (ako uopče)? Pozz
80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)
Avatar
bilo
Old Senior Member
 
Postovi: 1006
Pridružen/a: 27. 12. 2010. (12:17)
Lokacija: Bilo - Primošten - Podkum
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sessa Ocean 650, OptiMax 150

Re: Kuster 15

PostPostao/la 2105 » 13. 01. 2014. (14:32)

Ja je nisam uspio nač kod nas, niti blizu..
Dolazi mi iz jamerike drugu sedmicu pa ču javit otkad je montiram...samo kad ču je stič montirat i provat je malo big kveščon. Nevidim što može štetit motoru pri malom gasu, jedino ako se nebi pojavile kakve vibracije ali cisto sumnjam, ovo se dosta koristi vani... Meni dolazi onaj preklopni tip sa federom za slučaj kad se zavozi a zaboravi podignut plate, da se nebi sve raspečilo več se plate dilom sam podigne da upozori ..
Vidit čemo...ako je i papilova nije velika a možda bude frcerat.
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Kuster 15

PostPostao/la bilo » 13. 01. 2014. (21:27)

2105 je napisao/la:Ja je nisam uspio nač kod nas, niti blizu..
Dolazi mi iz jamerike drugu sedmicu pa ču javit otkad je montiram...samo kad ču je stič montirat i provat je malo big kveščon. Nevidim što može štetit motoru pri malom gasu, jedino ako se nebi pojavile kakve vibracije ali cisto sumnjam, ovo se dosta koristi vani... Meni dolazi onaj preklopni tip sa federom za slučaj kad se zavozi a zaboravi podignut plate, da se nebi sve raspečilo več se plate dilom sam podigne da upozori ..
Vidit čemo...ako je i papilova nije velika a možda bude frcerat.


2105 imaš PP
80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)
Avatar
bilo
Old Senior Member
 
Postovi: 1006
Pridružen/a: 27. 12. 2010. (12:17)
Lokacija: Bilo - Primošten - Podkum
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sessa Ocean 650, OptiMax 150

Re: Kuster 15

PostPostao/la bilo » 13. 01. 2014. (21:30)

2105 je napisao/la:Ja je nisam uspio nač kod nas, niti blizu..
Dolazi mi iz jamerike drugu sedmicu pa ču javit otkad je montiram...samo kad ču je stič montirat i provat je malo big kveščon. Nevidim što može štetit motoru pri malom gasu, jedino ako se nebi pojavile kakve vibracije ali cisto sumnjam, ovo se dosta koristi vani... Meni dolazi onaj preklopni tip sa federom za slučaj kad se zavozi a zaboravi podignut plate, da se nebi sve raspečilo več se plate dilom sam podigne da upozori ..
Vidit čemo...ako je i papilova nije velika a možda bude frcerat.


Prebrzo poslao post ... molim prevod za: papilova i frcerat :think: :thumbup:
80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)
Avatar
bilo
Old Senior Member
 
Postovi: 1006
Pridružen/a: 27. 12. 2010. (12:17)
Lokacija: Bilo - Primošten - Podkum
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sessa Ocean 650, OptiMax 150

Re: Kuster 15

PostPostao/la 2105 » 14. 01. 2014. (12:10)

A ja sam malo i prebrzo napisao text , ne bas razumljivo, sorry (nisam trebao)
papilova - bacanje para
frcerat - služit/radit tj obavljat funkciju bez problema

Meni stiže IRONWOOD Pacific Outdoors, EasyTroller Hinged Metal Trolling Plate
16.15 Short plate for motors 30 HP to 45 HP (trebao bi biti dovoljan za Hondu 40 HP na Kušteru 15)
Očekujem brzinu ispod 1kt (sada u normalinm uvjetima na min. debelih 2 kt)

Znači isti tip koji bi vjerovatno i tebi poslužio sa time da bi za jači Motor trebao veči plate
16.1 Standard plate for motors 50 HP to 300 HP

Javit ču ovdje dojmove kad ga montiram i testiram,
a PP-om tebi slike raspakiranog kad stigne...

strpi se malo, sve su to igračke...čekat če i Zubaci...

pozdrav
:wave:
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Kuster 15

PostPostao/la bilo » 14. 01. 2014. (13:36)

2105 je napisao/la:A ja sam malo i prebrzo napisao text , ne bas razumljivo, sorry (nisam trebao)
papilova - bacanje para
frcerat - služit/radit tj obavljat funkciju bez problema


A hebat ga .... mislim, da pola vas Hrvata ne zna što znače gornje reči, a kamoli neki Slovenac ko ja! :wave:

Da, ovaj 16.1 je pravi za moj motor. Naručijem i ... živi bili pa vidjeli! :Other41:
80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)
Avatar
bilo
Old Senior Member
 
Postovi: 1006
Pridružen/a: 27. 12. 2010. (12:17)
Lokacija: Bilo - Primošten - Podkum
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sessa Ocean 650, OptiMax 150

Re: Kuster 15

PostPostao/la maky » 30. 01. 2014. (21:43)

evo san danas nakon 4 god naletija na ovu jedinu sliku mog kustera 15 koja je slikana za stavit u oglase
malo me uvatila nostalgija jer san lipih trenutaka provea s njim na moru :wave:
slika
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Kuster 15

PostPostao/la 2105 » 20. 04. 2014. (21:46)

Evo montiran trolling plate na Hondu 40ks i smanjena brzina na minimumu sa 1,7-1,9 kt na 0,5-0,7 kt
Za panulu živom ješkom idealno. Korištenje je jako jednostavno i ne stvara nikakv problem.
Brod malo teže izglisira i to misilim samo iz razloga što na ovoj novoj Hondi Trolling Plate
nisam htio monitrat na gornju stranu anticavitation plate-a motora jer površina tu nije ravna
te sam ga montirao sa donje strane anticavitation plate-a di najleže idealno ali tu je niži i bliži propeli.
Smetnja je neznantna u momentu izglisiranja i več razmišljam montirat-dodati hydrofoil kojeg radu originalnog za ovaj Trolling Plate.

Ono što me dodatno oduševilo a što nisam predvidio je prednost za kančelicu , lignje i sl kad
brod nosi pretjerano kurenat. Sa ovim stoji na mistu te je Plate iskorstiv i u tom smislu..

U kaić sam dodao fiksni banak na mistu di je bila predviđena skidljiva klupa.
U banku je Bazen od 75 ltrs za živi ješku sa cirkulacijom,odvodima svim što ide + jacera od nekih 30 ltrs.
Bazen po potrebi se koristi za veštit režentat od pišine (samo uplaiš pumpu), i svu opremu od ronjenja
koja stane u bazen. I to je provjereno samo što se još nisam popiša u veštit.
Bogami je kaič sad maksimalno friziran za panulanje,ribanje....i počeo je več davat rezultate.
Bazen testiran sa Lignjama a Jacera sa dva lipa Zubaca.
Samo što još uvik triba Sombrero za hlad.
Reka bi neko koga znam a on pozna ovaj kaič jako dobro...ili Sombrero ili broj veči kaić sa Hard Topom
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Kuster 15

PostPostao/la valko » 21. 04. 2014. (09:10)

Super :thumbup: A šta ne bi moga i na ovog montirat hard top?
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Kuster 15

PostPostao/la 2105 » 21. 04. 2014. (11:06)

Valko :wave:
Kaić je previše mali a ja možda previše komodan jer ne želim da mi išta smeta ribanju
Bio sam uzeo gotovi T-Top http://www.fishmaster.com/ jer samo nešto ovako mi nebi smetalo.
Ali installacija jednostavno neide jer kuverta na ovom kaiću nije ojačanja osim između konzole
i banka prema krmi a to sam bio previdio..Napravit ojačanja bi bio prevelik i upitan zahvat.
Na kraju sam T-Top prodao i nisam izgubio niti centa ali bilo mi je žal jer je se stvarno radilo o
kvaliteti i ne razumin zašto ih kod nas nema više..
Prodao sam ga tipu koji ga je montirao na malo večem kaiću te mu služi perfektno.

Moram nać dobar Sombrero ili montirat Suncobran pa ga skidat kad glisiram..
Po meni je nedostatak hlada jedina mana Kuštera 15 ako se ovo može uopće nazvat manom
Za sve ostalo ako se radi o postama u dometu 20nm između škoja di nema baš ogromnog mora
i za brzinske acije...kaić je fantastičan.
Kad bi ga ponovno naručivao, tražio bih ojačanja za T-Top
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Kuster 15

PostPostao/la TIME BANDIT » 21. 04. 2014. (11:26)

i meni kaić lipo izgleda,brz i funkcionalan,a sta se tiće tende,nemam je ni ja ,i istina je bolje je sombrero nego nosaći drzači i ostala oprema koja smeta i živcira,i ovako je više nego odbar
BERING SEA BADASS
Avatar
TIME BANDIT
Member
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 17. 10. 2013. (12:02)
Lokacija: lumbarda/korčula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau-Merry Fisher 650-Perkins m80t-ka nov

Re: Kuster 15

PostPostao/la valko » 22. 04. 2014. (09:43)

Pa ne bi valjda toliko smetao ni fiksni hard top... Ja ga na Graši imam i nekako sam se navikao i ne smeta mi previše ni za rad štapom, a kad upeče sunce zlata vridi, a pomogne i kod kiše i ostalog. Nakon šta ga je Marin uzeja obratio sam pažnju na ovi brodić i pari mi se odličan. Za moj gušt ja bi mu stavija fiksni hard top i to od plastike (ne tende). Ko je proveja cili dan za panulom zna šta govorin... :D Čak mi se čini da bi ova sklopnost u ovog sklopivog hard topa mogla bit i mana obzirom na čvrstoću..., a ne može bit ni plastični...
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: Kuster 15

PostPostao/la 2105 » 22. 04. 2014. (18:23)

Ma imaš pravo to za sunce, znam ja što je bit bolestan nakon friganja na suncu cili dan :thumbdown: ....plati bi u zlatu bokun hlada ono kad upre zvizdan ...,
ali se nemogu nikako odlučit na sve te puste installacije sa hard topom jer me strah da bi izgubi funkcionalnost i jednostavnost kaića
a to mu je največa prednost. Čak sam ostavio na banku ojačano misto (na svakom kraju) za eventalne potpore hard topu, ali kad stavim sve to na papir i
zamislim kako bi to izgledalo nisam baš zadovoljan... jedino bi po meni bilo prihvatljivo da hrad top ide samo iz konzole, ali ona mi izgleda mala da bi podnila hard top kakav bi treba za dobit nešto hlada...i tako ostajem u teškoj dubiozi
Sve mi se para da neče bit druge nego se implastrat sa jorgutom i sombrero na glavu ovo lito.
Da sam možda u ST di ima vjerovatno sposobnih meštri i to po mogućnosti sa alumnijiom, možda bi i prova..
Zasada ostaje ovako (evo par slika). Vidi sam puno riješenja za hlad na Kušterima 15, ali niti jedno mi ne vonja.

slika

slika

slika
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Kuster 15

PostPostao/la marin » 22. 04. 2014. (18:51)

ajde ostavi štakod i za drugu godinu, sad samo o ladu imaš razmišljat
samo ne znan šta će ti toliki bazen kad su ti dosta dvi lignje za dva zubaca
Avatar
marin
Old Senior Member
 
Postovi: 1119
Pridružen/a: 17. 06. 2009. (23:42)
Lokacija: Split, Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau 735, Kuster 15

Re: Kuster 15

PostPostao/la 2105 » 22. 04. 2014. (19:24)

E kad gledaš tako..jesan , falija san
U svakom slučaju iz tvoji usta u božje uši i da bog da bude uvik 2:2 ka zadnji put...
ma je znalo bit i 4:0 pa bi se vratija doma sa peču hladnega i praznoga frižidera

nema večega gušta nego opušten izletit na teren , ono ka šta karamba govori,
sa punim saržerom ;)
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron