Skladistenje vani gumenjaka preko zime

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Skladistenje vani gumenjaka preko zime

PostPostao/la Emir145 » 17. 09. 2019. (09:56)

Pozdrav,

Imam Yam310s gumenjak koji sam nedavno kupio, no sad me interesuje da li se takav tip gumenjaka smije skladistit vani na rucnoj prikolici a da ga pritom pokrijem ceradom? Hoce li mu ista biti? Nemam ga stvarno gdje skladistiti u zatvorenom, a upravo zbog toga ga ujedno i prodajem. Znam da ga mogu samo ispuhati i smjestiti u zatvoren prostor ali to steti gumenjaku...Prije sam imao yam duzine 2,4m i on je savsreno stajao uspravno napuhan u ostavi zbog njegove dimenzije. Ovaj je vec malo veci. Hocu samo ovu sezonu da ga ocuvam dok se kupac ne pronadje koji ce mu obezbjediti bolje uslove skladistenja. Hvala unaprijed!
Avatar
Emir145
New Entry
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 14. 09. 2019. (14:40)
Lokacija: Peljesac, Zuljana
Tip plovila: Yam310S

Re: Skladistenje vani gumenjaka preko zime

PostPostao/la Swordyslaw » 30. 10. 2019. (10:39)

Obilno ga opereš vodom plus ja koristim blagi šampon za automobile kojeg naknadno obilno isperem sa vodom.
Sve gdje je bio u doticaju sa morem i vide se naslage nekih organizama našpricam solnom kiselinom (ona kupovna, ne 100%) i opet obilno isperem vodom tako da ne ostaje nikakvih organizama na njemu. Dobro je to raditi za sunčanog dana, zbog sušenja. Nakon sušenja gumu (hypalon) naspricam sa STARBRITE INFLATABLE BOAT & FENDER CLEANER/PROTECTOR i njega obrišem po uputstvima. Napuhavanje na nekih 80% i cerada. negdje na pola zime za suncanog dana ga otkrijem da se osuši kondenzirana vlaga i napušem ga po potrebi da nema "koljena" i "pregiba" na gumi.
I to je to.

Ovo je moj neki postupak, ne mora značiti da je ispravan po forumskim mjerilima ali zasada su rezultati meni zadovoljavajući. :thumbup:
Avatar
Swordyslaw
New Entry
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 20. 08. 2018. (14:31)
Lokacija: Labin
Tip plovila: Open 5.5, Suzuki DF90A

Re: Skladistenje vani gumenjaka preko zime

PostPostao/la vr1983 » 16. 11. 2019. (19:12)

da se nadovežem na postojeću temu...

i moju gumi je vani na prikolici odnekidan, to mi je prvi gumenjak uopće
materijal je Valmex pvc i bio je u moru 5 mjeseci
intonik sam davao prvi put jer dosad nije bio duze od 4 tjedna u moru
i naravno imam na gumi nakupina skoljkica, i onih crvica bijelih....noktom idu dolje al sporo je
ima li neki način za brže skidanje toga, kažu da nije pametno kiselinama i sl po tubusima
Avatar
vr1983
Member
 
Postovi: 234
Pridružen/a: 05. 05. 2015. (22:46)
Lokacija: Strožanac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: sve prodano


Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.