POLOVNE JEDRILICE

Sve o jedrilicama i jedrenju...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la josip » 23. 03. 2009. (16:43)

primorac je napisao/la:
Trogiranin je napisao/la::clap: Tomi piše se Trogiranin, a ne trtogiranin i kad sam ja jedrio u klasi kadet ako uopće znaš koja je to klasa jedrilice BILA ti možda tada nisi bio ni u povojima ako znaš šta je i to bilo jer su danas i pelene umjetne kao i VEĆINA brodova i jedrilica, a uostalom www koji je Strici naveo je pod zabava ako i to znaš što je !

slika

Trogiranine, na slici deveti s liva (ili deveti s desna...) aj pogodi tko je to????


A tko je ovo " MILO DIJETE " desno od Tomija :mrgreen:
Avatar
josip
Old Senior Member
 
Postovi: 1215
Pridružen/a: 11. 01. 2009. (14:54)
Lokacija: Vukovar , jugoistočna obala Istre

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Trogiranin » 23. 03. 2009. (19:07)

Tim prije ako je star ka opanak može bit malo kulturniji i svoju žuč istresat sam na sebe i na one koji mu to dopuštaju, a ne se pravit pametan kako je neko glup a bit možda ... Nisam zlopamtilo, ali ne volim ni da me neko sere ! ;)
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Strici » 23. 03. 2009. (20:17)

Bilo pa prošlo. Nemoj se ljutiti "otočanine". Preskoči; izletjelo mu. Sudim po sebi, znaš stariji koji puta grintavi. I mene je isto daljinski dijagnosticira pa ipak nisam postao ni pametniji, a možda ni gluplji. :)
Inače svi vi mlađi čete ostariti, puno prije nego se mi pomladimo :twisted:
U ljeto, ako mi hočeš pokazat, rado bi ti vidio brod. :wave:
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la tomi » 23. 03. 2009. (20:37)

[...
Zadnja izmjena: tomi; 24. 03. 2009. (23:54); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la tomi » 23. 03. 2009. (20:40)

...
Zadnja izmjena: tomi; 24. 03. 2009. (23:53); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la lupis » 23. 03. 2009. (22:39)

predlažem da se starijima od 50 godina zabrani sudjelovanje na forumu!

Zaslinite svaku temu!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Trogiranin » 24. 03. 2009. (06:46)

tomi je napisao/la:
tomi je napisao/la:
Trogiranin je napisao/la:Tim prije ako je star ka opanak može bit malo kulturniji i svoju žuč istresat sam na sebe i na one koji mu to dopuštaju, a ne se pravit pametan kako je neko glup a bit možda ... Nisam zlopamtilo, ali ne volim ni da me neko sere ! ;)

ovdje stari opanak +9 - 9.
ja se ne pravim uopće pametan,a tebi nitko ne sere


samo da podsjetim u nas ne postoji opanak, to ti je u drugoj državi.


:clap: Šta uopće dodati na ovako dubokouman slijed ozbiljnijeg Gospodina kojem se ovim putem ISKRENO ispričavam za uvredu nanešenu od moje strane, a po pitanju njegove poodmakle starosne dobi ! :wave:
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la tg-boy » 24. 03. 2009. (20:15)

ala st je juzina u zraku, nervoza ili, sta smo se napalili, pa se vridjamo ,
a meni je bas dobra slika jedrilice samo ne znan di bi na nju stavija zastavu i pitanje za razbibrigu: koliko metara konopa ima na viku 20? i bi li ja moga jedrit -ako van dan svoje tt karakteristike:
visina: mala za tezinu
masa: velika za visinu
opseg: prevelik za visinu
broj stopala: premalen za visinu- cili se ljuljan na malin stopalin dok hodan kako bi isa po jedrilici?
duzina ruku: preduge
visina nogu: krakat
inteligencija : manja od tezine a niza od visine
eto pisem sr@**e, a molim ozbiljne ljude da mi odgovore.
Ovo pisem zato sta vidin da gluposti koje pise MoP znaju uvatit priko 100 postova. :lol:
ajde oladite malo :wave:
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
Avatar
tg-boy
Old Senior Member
 
Postovi: 1786
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (22:00)
Lokacija: trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la gavijal » 30. 07. 2009. (13:08)

Onaj tko voli ili zeli samogradnju ima Glen-l ovu Amigo 22 (znaci cca 6.7 metara) jedrilicu koja ima (mislim) 2 metra visinu u kabini i neki ljudi su sa njim preplovili svijet. Radjena je za (blue sea) znaci offshore mikro jedrilica. Moze se raditi u dvije tehnike , strip planking i u plastici (epoxy ili poliester) ali bez predhodnog radjenja kalupa tako da amater ne baca novac na kalup vec se odmah radi pozitiv. Znam da ovo ne spada pod polovne, ali kad ste poceli raditi usporedbe sa motornjacima, mali primjer kako u malom pakiranju , za relativno male novce mozete imat jedrilicu ciji dizajn vec desetljecima plovi po svijetu, moze na prikolicu, jedino kaj ima jako duboku kobilicu radi stabilnosti pa treba imati dublji malo vez.
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la gavijal » 31. 07. 2009. (14:23)

Još jedna zanimljiva jedrilica ovaj put polovna je legendarna Flicka 20. Znaci radi se o jedrilici od 6 metara koja ima stajacu visinu od 185 cm u kabini . Osim toga slovi kao mikro jedrilica za ozbiljne vode i nebrojne su vec preplovile oceane pa i svijet. jedrilica je tradicionalnog oblika, ima ogromni fun klub svoj, nazalost se vise ne proizvodi ali rade se peticije da je ponovno puste u prodaju.
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

Re: POLOVNE JEDRLICE

PostPostao/la Macič » 23. 09. 2009. (09:38)

raptor je napisao/la:Dobro veliš Gašo,kad bi ja uzima jedrlicu onda bi gleda uzet vlasničku sa dvije kabine i eventualno 2 wc-a ali ni ova sa tri ni loša :mrgreen: Jednom san bija na frendovoj Bavariji 38 ili 39 fita :roll: ,bilo je lito,zasjeli u salon pa po pivkanu,ma strava koji dnevni boravaka a kuhinja :o Frend mi ovdi ima jedrlicu 10m i stalno mi je daje i nudi da se idem vozit ali ja neću bez njega a on pak neće jer nima vrimena a brod mu samo stoji na vezu :( možda se odlućim pa jednom odem sam :mrgreen:



ma di to? icu ja.....dosada san mora molit da iden s nekin......
P.S:jos neman svoju jedrilicu
Avatar
Macič
New Entry
 
Postovi: 86
Pridružen/a: 17. 09. 2009. (12:53)
Lokacija: Split,Hvar,Šolta

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Macič » 23. 09. 2009. (10:29)

Ovaj post se odnosi na dosta ovih prije,pa eto tija san napisat sta mislin
Kupnja polovnoe jedrilice
-činjenica da za brod 6m platis vise nego za jedrilicu 6m
-činjenica da na brodu od 6 m imas manje mista nego jedrilici od 6 m
-činjenica da brod od 6 m ima vise mista na palubi(vanka kabine) nego jedrilica (sajle,konopi,jarbol,lantina)
-činjenica da za jedrilicu tribas imat dublji vez nego za obican brod
-činjenica da ce jedrilica s istim motorom ka i brod od 6 m bit brža
-činjenica da je s jedrlice teže bacat mriže nego s broda od 6m (nije nemoguce)
-činjenica da jedrilica moze proc po gorem moru nego brod od 6 m
-činjenica da s jedrilicom mos jedrit,a sa brodon od 6 m mos ili vozit ili plutat
E ljudi moji to su van činjenice,a sta vi zelite i koje su vase potebe od plovila 6m to je druga stvar.....
Mislim da vam je Viko jedrilica los brod,pa rađe nemoj te koristit njega ka neki dobar primjer(istina da je jeftin)
Polovna plovila su sva skuplja kod nas nego vani.Moja odluka na ovu temu je uzest polovnog Elana 19.Zasto:mal je,moze doc u plitko,ima spojler s kojeg bi moga bacit i mrize i parangal(to radin cili zivot ma mi je malo tog pun kur...al nije da NEMOGU I NECU),ima pentu koja ne trosi,koju je lako za odrzavat a postize max.brzinu plovila od 6 m,mogu panulavat jel je dosta niska,mogu lovit lignje i na strucavicu i na peskafondo,ima dva lezaja,ima ili se moze ugradit wc,ima ili se moze ugradit stalna kuhinja(sklopivu ima),mogu izac na more snjom po skoro svakom vremenu,mala je i jednostavna da mogu sve sam radit na njoj,mogu je jednostvano izvadit vanka,moze ic i na trailer,mogu jedrit s njom,mogu se otisnit na more i na duze vrjeme ali max 2,5 osobe-moze 3 osobe al na krace vrime(tako je sa svim brodovima sa 6m,druga svar je ako se nađe neka ekipica koja ce se gazit jedan drugoga i spavat vanka i sl i nece in to smetat pa moze i vise od 3 osobe)manja su davanja nego za neki veci brod(vecim brodon bi zakomplicira zivot sam sebi)ovakvi elani se prodaju od 4500e-10000 e,pa se sad vi odlucite sta vama treba,a sta vi zelite i sta si mozete priuštit..... :wave:
Avatar
Macič
New Entry
 
Postovi: 86
Pridružen/a: 17. 09. 2009. (12:53)
Lokacija: Split,Hvar,Šolta

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la gavijal » 23. 09. 2009. (10:37)

-činjenica da za jedrilicu tribas imat dublji vez nego za obican brod

Nije nuzno, ima ih sa pomicnim kobilicama ;)
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la Macič » 23. 09. 2009. (11:03)

pa tako je,al opet je ka ono lakse ako nemas uopce kolumbu,al samo ka ono.... :D
Avatar
Macič
New Entry
 
Postovi: 86
Pridružen/a: 17. 09. 2009. (12:53)
Lokacija: Split,Hvar,Šolta

Re: POLOVNE JEDRILICE

PostPostao/la gavijal » 23. 09. 2009. (11:16)

meni je san Flicka 20, znaci cca 6 metara a stajaca visina u kabini, prosle svijet, jedino teska i dubokog gaza i sporija
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

PrethodnaSljedeća

Natrag na Jedrilice i jedrenje

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.