MIRAKUL 30 / 30HT

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la josey » 29. 10. 2021. (20:54)

Jel ima ko na forumu navedeno plovilo?
Vozija, vozija se, koristija?
Jel zna ko sta o kvaliteti izrade.

Cuja san da maritnimno bije bas nesto al da je komodan.
e sad taj koji mi je reka da nije bas nesto maritimno je to usporedija sa gumom od 8m, sta nije bas za usporedbu jer znamo kolko je guma niska/ siroka.

thnx
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2079
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la riberer » 29. 10. 2021. (21:24)

Možeš li nam dati neke osnovne podatke o plovilu sa eventualnom slikom? Uobičajeno je da se nova tema predstavi sa tim podacima ;)
Hvala!
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7111
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la macro » 29. 10. 2021. (21:50)

Brod je po pitanju estetike i praktičnosti katastrofalno izveden. Vidi se da dizajner nikad nije bija na moru, osim možda u ulozi putnika. Bočni prolazi su zločin, za izginit. I vrlo funkcionalna Z noga...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la josey » 29. 10. 2021. (22:08)

Mirakul 30 HT
https://grginic-mirakul.hr/hr/mirakul-30/

ne vidin zasto je brod funkcjonalno promasaj i zasto su prolazi za izginit jer su siroki 40cm?
nevidin problem z noge? mjenjac ko svaki drugi. ako ces silovat slomices i BW i kanzaki i hurth...
odnosno ne razumin komentar uopce? jel mozes molin te obrazlozit?



Tehnički podaci
Dužina 9.20 m
Širina 3.03 m
Gaz 1.04 m
Tank za gorivo 400 L
Tank za vodu 150 L
Masa praznoga plovila 3800kg
Minimalna snaga motora 1×181 KW/245 PS
Maksimalna snaga motora 1x 250 KW/335 PS
Broj putnika: 8
CE

slika
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2079
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la macro » 29. 10. 2021. (22:26)

Prolazi nisu široki 40 centimatara. Vidija san ga uživo, a vidi se i na slikama. Ne znan imaju li 10 centi. Nakaradno je visok u odnosu na dužinu. Odnosno pari da mu je neko odriza 3 metra s krme. Bande uopće nema, nije zamišljen za ikakav ribolov. Moš jedino provat nešto na platformi, stat na nogama držeći se jednom rukom za bitvu.. špirun je sprdačina. osjećaj je ka da si u zatvorenom kombiju, a ne brodu koji preferira bit biser toplog mediterana. Z noga užasno obrasta, a to je za gliser vrlo loša kombinacija. Održavanje je skupo. Puno ih se potopilo zbog prodora vode...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la josey » 29. 10. 2021. (22:41)

ajmo od pocetka
ribolov? RIBOLOV??? aj ne budi smjesan, ode se u ribolov ide sa takuinom.
ribolov nije namjena ovog broda.
amo dalje

prolazi 10cm?
siri su od 10, stopalo stane normalno, kod kopjena na vrhu ograde su 40cm.
odnosno nista manje nego kod istranke, dalmatinke, primorke, adriatica...
a nije ovo puno veci brod od adriatica.
brod nije za ribolov

odriza mu neko po krme?
brod nije za ribolov

visoke bande?
brod nije za ribov

z noga brod se potopi
z nogu pojedu galvanske struje ako se neredovno mjenjaju cinkovi i onda pocme curit na tom mjestu pa se brod zato potopi

z noga uzasno obrasta?
je slazem se al danas ima raznoraznih boja za propelere u koje se tu na forumu kunu, pa se noga namaze pa vise ne obrasta.

dakle pitao sam jel neko ima, jel vozio, vozili su ga... ne jel neko vidija brod na slici ili najblize sto mu je dosao je bilo kad ga je vidija sa rive sa 10m daljine.


znaci brod je za cisti ljetni hedonizam, nikakvo lovljenje sa nicim, podvodni nadvodni ribolov, nista.
znaci imas ponit takuin kupat se i suncat se i to je to, i ko ne kuzi da je to namjena ovog broda, sori bat jebiga, njegov problem.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2079
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la porer » 30. 10. 2021. (05:39)

Meni je taj Mirakul ono "Kad narastem biću Azimut"...
A što se tiče Z noge imao sam jedno ružno iskustvo. Zvao me mušterija da mu montiram sonder, gliser je Regal ne sjećam se više koji ali otprilike 8 metara. Bio je u škveru u Baderni, pista nije betonirana nego šljunak, majstori servisiraju Z nogu a vide padaju dolje :) Čim sam vidio znao sam da će imati sr@**a.
Namontirao ja sonder i otišao, za par dana tip me zove, kaže šta si to napravio pun mi je brod, pušta tamo gdje su vide od sonde, na pola Kvarnera sam i potopiću se.
Nekako ga doteglili u Pulu kad imam šta vidjeti. "Majstori" nisu promijenili harmonika crijevo na nozi, pušta na sve strane, imam negdje i film. Brod na suhom a iz harmonike štrca kao navodnjavanje za vrt :)
E sad, da mi brod od xxxxxxx eura i glava ovise o komadu plastike ne bih volio. Možda je ovo pojedinačni slučaj ali eto desilo se.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la lupis » 30. 10. 2021. (09:21)

macro je napisao/la:Brod je po pitanju estetike i praktičnosti katastrofalno izveden. Vidi se da dizajner nikad nije bija na moru, osim možda u ulozi putnika. Bočni prolazi su zločin, za izginit. I vrlo funkcionalna Z noga...



O ukusima se ne raspravlja, šta se tiče toga tko je koliko bio na brodu kao nor dizajner,takve brodove kupuju i rentajuoni koji imaju malo iskustva.
Višak love + instagram i fejsbuk....,za prolaze i praktičnost više manje...,btw jebodrom ima to vidim,a to je bitno... ;)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la macro » 30. 10. 2021. (18:20)

josey je napisao/la:ajmo od pocetka
ribolov? RIBOLOV??? aj ne budi smjesan, ode se u ribolov ide sa takuinom.
ribolov nije namjena ovog broda.
amo dalje

prolazi 10cm?
siri su od 10, stopalo stane normalno, kod kopjena na vrhu ograde su 40cm.
odnosno nista manje nego kod istranke, dalmatinke, primorke, adriatica...
a nije ovo puno veci brod od adriatica.
brod nije za ribolov

odriza mu neko po krme?
brod nije za ribolov

visoke bande?
brod nije za ribov

z noga brod se potopi
z nogu pojedu galvanske struje ako se neredovno mjenjaju cinkovi i onda pocme curit na tom mjestu pa se brod zato potopi

z noga uzasno obrasta?
je slazem se al danas ima raznoraznih boja za propelere u koje se tu na forumu kunu, pa se noga namaze pa vise ne obrasta.

dakle pitao sam jel neko ima, jel vozio, vozili su ga... ne jel neko vidija brod na slici ili najblize sto mu je dosao je bilo kad ga je vidija sa rive sa 10m daljine.


znaci brod je za cisti ljetni hedonizam, nikakvo lovljenje sa nicim, podvodni nadvodni ribolov, nista.
znaci imas ponit takuin kupat se i suncat se i to je to, i ko ne kuzi da je to namjena ovog broda, sori bat jebiga, njegov problem.


prijatelju, ovo je forum ribolov na moru, a ne hedonističkodrkanjekurcasvisoka.com tako da moš otrpit par prikladnih komentara.
...čim brod ide u istu rečenicu s istrankom, nije loš...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la josey » 30. 10. 2021. (18:30)

dok sam ti pisao odgovor, znao sam da ces napisat “ovo je forum ribolov na moru”
cuj , je forum ribolov na moru al 90% tema NIJE ribolov.

pitao sam za brod, to ne znaci da cu sa njim ic lovit.
iman 3 broda za sad i sa nijednim neidem lovit.
ja sam se pomirio sa tim da postoje ljudi koji uzivaju u ribolovu, ja ga ne razumjem, al isto tako ni ne osudjujem, al molim te da ti shvatis da postoje ljudi koji imaju brod i ribolov ih ne zanima ni u najludjim snovima.

vratimo se na pitanje, a izgleda da je dobro stari provokator lupis uboja poantu.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2079
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la el passo » 01. 11. 2021. (16:22)

macro je napisao/la:Brod je po pitanju estetike i praktičnosti katastrofalno izveden. Vidi se da dizajner nikad nije bija na moru, osim možda u ulozi putnika. Bočni prolazi su zločin, za izginit. I vrlo funkcionalna Z noga...


Pa, ovako de višta složio bi se za bočne prolaze. Ajde u verziji bez tvrdog krova ako ima izlaz kroz parabris, no na ovom modelu sa nadkabinom drfinitivno. Brod od 9 metara 3.3 širok i ti se moraš držati za rukohvate kada ideš na provu. Po meni popriličan dizajnerski propust. Primjerice ovo ljeto sam prelazio preko pičuljana 800 i hodao po bandi ko gospodin bez opasnosti da padnem ili potrebe da se pridržavam za rukohvat
Z pogon...rasprava o tome je nepotrebna, kao i na prethodnoj hot temi unutarnji dizel vs vanbrodski. Zna se koji motori odrade najviše sati, koji su pogoni najbolji itd. No, uzmimo za primjer vlasnika kvarnerplasikine vege i npr majstora plastičara. Prvome je dovoljna jeftina hoby excentarska brusilica a drugome treba profi alat. Prvome će hoby excentarska trajati duplo dulje nego profesionalcu dvije bosch gex. Zašto...pa vrlo jednostavno jer je koristi jednom u 5 godina za barku od 4 metra. Dakle sve ima svoju namjenu a za Z pogon je poznato da se radi o sezonskom proizvodu. Ako se koristi cijele godine onda jbg...treba imati dovoljno novaca i majstora na kojeg možeš računati

Porer, spomenuo si skori potop radi neodržavanog Z pogona. Ja ću ti spomenuti skori potop na brodu sa unutarnjim dizelom i direktnim pogonom kad je potencijalni kupac propelom ulovio špag i polomio sve od ispod a voda mu je počela ulaziti na mjestu di je montiran škrok...jbg, ja sam sa svojim bravo 2 lani ulovio špag, dignuo korpomorto prije nego se ugasio...ali nastavio sam plutati....i voziti. Dakle sve ima svoje mane i prednosti...jedino je pitanje što kome treba.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la josey » 01. 11. 2021. (16:57)

ako se svake sezone minjaju manzetne i cinkovi nevidin zasto bi pogon treba puknit, procurit, brod se potopit.

sta se tice obrastanja, a da jbg to je mana. iako ako se namaze primerom pa antifoulingom, taj problem smo rjesili, osta je samo problem obrastanja propelera a i to se rjesi (neznam kako se zove) antifouling za propele. s tim se bojaju propele na direct driveu.

hoce puknit kuciste?
a nevidim zasto bi, ako mos iscupat korpomorto sa dna a da ne pukne.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2079
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la porer » 01. 11. 2021. (18:41)

el passo je napisao/la:Pa, ovako de višta složio bi se za bočne prolaze. Ajde u verziji bez tvrdog krova ako ima izlaz kroz parabris, no na ovom modelu sa nadkabinom drfinitivno. Brod od 9 metara 3.3 širok i ti se moraš držati za rukohvate kada ideš na provu. Po meni popriličan dizajnerski propust. Primjerice ovo ljeto sam prelazio preko pičuljana 800 i hodao po bandi ko gospodin bez opasnosti da padnem ili potrebe da se pridržavam za rukohvat
Z pogon...rasprava o tome je nepotrebna, kao i na prethodnoj hot temi unutarnji dizel vs vanbrodski. Zna se koji motori odrade najviše sati, koji su pogoni najbolji itd. No, uzmimo za primjer vlasnika kvarnerplasikine vege i npr majstora plastičara. Prvome je dovoljna jeftina hoby excentarska brusilica a drugome treba profi alat. Prvome će hoby excentarska trajati duplo dulje nego profesionalcu dvije bosch gex. Zašto...pa vrlo jednostavno jer je koristi jednom u 5 godina za barku od 4 metra. Dakle sve ima svoju namjenu a za Z pogon je poznato da se radi o sezonskom proizvodu. Ako se koristi cijele godine onda jbg...treba imati dovoljno novaca i majstora na kojeg možeš računati

Porer, spomenuo si skori potop radi neodržavanog Z pogona. Ja ću ti spomenuti skori potop na brodu sa unutarnjim dizelom i direktnim pogonom kad je potencijalni kupac propelom ulovio špag i polomio sve od ispod a voda mu je počela ulaziti na mjestu di je montiran škrok...jbg, ja sam sa svojim bravo 2 lani ulovio špag, dignuo korpomorto prije nego se ugasio...ali nastavio sam plutati....i voziti. Dakle sve ima svoje mane i prednosti...jedino je pitanje što kome treba.


Bingo!!! U radioni imam brusilicu iz Peveca za 70 kuna a lemilicu od 1200 eura. Jbg prioriteti, brusilicu jednom u 5 godina tražim po radioni gdje je a lemilicu palim kad se probudim i gasim kad pođem u krevet.
A ovo za Z nogu spomenuo sam kao pojedinačni slučaj, ne kažem da je pravilo. Desio se loš servis, "majstori" nanjušili naivca sa puno para i tako... Stoji sve, kako kome prema potrebi, meni je ispalo da Vega i Yamaha 5 dvotaktna zadovoljava sve potrebe (žao mi je što sam je prodao) a mom bivšem poslodavcu je i Azimuth 86S bio mali...
Ćakulamo malo, širok je forum :)
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la lupis » 24. 04. 2023. (22:14)

josey je napisao/la:Jel ima ko na forumu navedeno plovilo?
Vozija, vozija se, koristija?
Jel zna ko sta o kvaliteti izrade.

Cuja san da maritnimno bije bas nesto al da je komodan.
e sad taj koji mi je reka da nije bas nesto maritimno je to usporedija sa gumom od 8m, sta nije bas za usporedbu jer znamo kolko je guma niska/ siroka.

thnx


Evo sad i ja čujem da će bit dobar za do Visa.
To valjda nešto znači.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: MIRAKUL 30 / 30HT

PostPostao/la pero » 25. 04. 2023. (07:34)

Pa nemogu u kaiću do Visa .
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Sljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: nikobab i 4 gostiju.