Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la josey » 12. 06. 2021. (20:16)

ma pusti ga :)
pa i sam znas da se brod uvik nadozuntaje, svake god dodas nesto novo, da zenama tako nesto mozemo nadozuntat :D
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la Toma_st » 17. 07. 2021. (10:48)

odlicno svaka cast u mene je sve isto samo je drugaciji spojler nisam jos prova brod jer ga nisam uredija ali se nadam da ce bit sve ok
Avatar
Toma_st
Member
 
Postovi: 187
Pridružen/a: 28. 10. 2020. (19:41)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: primorka Yamaha 25

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la ginekol7 » 19. 07. 2021. (07:21)

5 dana solo plovidbe i ribolova po Visu i Biševu, neplativo! Za sve ostalo tu je Masterkard.
Elem, kao što obečah, evo iskustava. Na 3500 điri (putna) 7 čv uz potrošnju od oko 4,5 litre.
Na punom gasu 9,8 čv (dvije odrasle osobe). ALI, na fulu uhvati max 4500 điri -teška propela,
zaparavo teški, trbušasti brod. Na zimu ćemo se sa time pozabaviti. Ako netko ide mojim stopama savjetovao bih
XL nogu (meni je L). Tako bi čitavi trim bio izvan mora a sad je uronjem do polovice zaštitne anode tj oko 4-5 cm.
Vrlo zadovoljan ponašanjem na težem moru ali se ipak osjeti da u brodu fali onih 250 kg nisko u santinama.
Kvaliteta boravka u brodu-nemjerljivo bolja. U tom pogledu je ovo sasvim drugi brod.
Nastojati ću i ubuduće davati iskrene i koliko je to moguće, objektivne komentare.
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la josey » 19. 07. 2021. (07:55)

pa to su j*bene (moran cenzurirat) brojke za primorku.
sa torpedom 18ks ne idu ni problizno toliko.

da je vozis na 6-6.5kn trosila bi 3lit :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la Toma_st » 19. 07. 2021. (08:20)

ginekol7 je napisao/la:5 dana solo plovidbe i ribolova po Visu i Biševu, neplativo! Za sve ostalo tu je Masterkard.
Elem, kao što obečah, evo iskustava. Na 3500 điri (putna) 7 čv uz potrošnju od oko 4,5 litre.
Na punom gasu 9,8 čv (dvije odrasle osobe). ALI, na fulu uhvati max 4500 điri -teška propela,
zaparavo teški, trbušasti brod. Na zimu ćemo se sa time pozabaviti. Ako netko ide mojim stopama savjetovao bih
XL nogu (meni je L). Tako bi čitavi trim bio izvan mora a sad je uronjem do polovice zaštitne anode tj oko 4-5 cm.
Vrlo zadovoljan ponašanjem na težem moru ali se ipak osjeti da u brodu fali onih 250 kg nisko u santinama.
Kvaliteta boravka u brodu-nemjerljivo bolja. U tom pogledu je ovo sasvim drugi brod.
Nastojati ću i ubuduće davati iskrene i koliko je to moguće, objektivne komentare.


:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Avatar
Toma_st
Member
 
Postovi: 187
Pridružen/a: 28. 10. 2020. (19:41)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: primorka Yamaha 25

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la Rexi » 18. 09. 2021. (20:46)

ginekol7 je napisao/la:...
Kvaliteta boravka u brodu-nemjerljivo bolja. U tom pogledu je ovo sasvim drugi brod..


Volio bi za ovo cuti obrazlozenje, malo argumenata. Lakse se kreces bez unutarnjeg motora ili?
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la josey » 18. 09. 2021. (21:13)

super brojke,
bravo
vozis na 6.5kn i trosis jos 1 litru manje
a motor ce te nadzivit

a za kvalitetu boravka na brodu ti vjerujem, em nema buke, em nema one kašete u koju tija netija svako malo opališ sa noznim prstom

imas super brodic a i vidin da je ispunija tvoja ocekivanja, sad je ostalo samo gustat
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la Maximus_Navus » 19. 09. 2021. (11:27)

Od cega si napravio pajule?
I sta si uradio sa portelama na sjedistima ?
Avatar
Maximus_Navus
New Entry
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 22. 02. 2020. (13:01)
Lokacija: Herceg Novi
Lokacija: Herceg novi
Tip plovila: Kvarner plastika primorka 630, Tohatsu 30 4T

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la ginekol7 » 20. 09. 2021. (07:03)

Maximus_Navus je napisao/la:Od cega si napravio pajule?
I sta si uradio sa portelama na sjedistima ?


Kvalitetni smrekov brodski pod (ne lamperija). Uzdužnice,koje se često smoče, od mahagonija debljine 1 cm.
Tako su načinjene i sidije . Bočne otvore na bunkerima sam zatvorio a sa gornje strane otvorio u max
dužini i širini. 3-4 ruke mahagonijevog Sadolina. 1x prije sezone pobrusim "na ruku" i 1-2 ruke ponoviti.
Tako sam bio napravio na nekadašnjem brodu i trajalo je 15 godina, i prodan je sa time.
Puno je ugodnije za hodati i sjediti nego na plastici i uvik je suho.
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la peroLA » 20. 09. 2021. (08:10)

ginekol7 je napisao/la:
Maximus_Navus je napisao/la:Od cega si napravio pajule?
I sta si uradio sa portelama na sjedistima ?


Kvalitetni smrekov brodski pod (ne lamperija). Uzdužnice,koje se često smoče, od mahagonija debljine 1 cm.
Tako su načinjene i sidije . Bočne otvore na bunkerima sam zatvorio a sa gornje strane otvorio u max
dužini i širini. 3-4 ruke mahagonijevog Sadolina. 1x prije sezone pobrusim "na ruku" i 1-2 ruke ponoviti.
Tako sam bio napravio na nekadašnjem brodu i trajalo je 15 godina, i prodan je sa time.
Puno je ugodnije za hodati i sjediti nego na plastici i uvik je suho.


ja imam isto pajole od kvalitetnog mahagonije, jedino negativno je što ih moram premazat svake 3-4 godine, ali i što ispod zna zapest smeća, mrvice kruha, najlon zakačit, i ostalo.. najgore mi je kad imam više djece kad skaču i hodaju mokri što je dosta sklisko kad je mokro pa u tim slučajevima stavim preko tepih jer bude sklisko za se ubit... za portele na spremištu se najbolje pokazalo otvor kutni tako da je malo odzgora malo sa strane jer tako sve prođe nutra i ne treba nikad održavat a i odljev za vodu je original kako treba... a za sjedit su tapecirani kušini od eko kože, može na mokro može na suho... po zimi se spremi i ostane jedan stariji za ribolov.. a na plastici se nikad ne sjedi...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la el passo » 22. 09. 2021. (21:04)

josey je napisao/la:super brojke,
bravo
vozis na 6.5kn i trosis jos 1 litru manje
a motor ce te nadzivit

a za kvalitetu boravka na brodu ti vjerujem, em nema buke, em nema one kašete u koju tija netija svako malo opališ sa noznim prstom

imas super brodic a i vidin da je ispunija tvoja ocekivanja, sad je ostalo samo gustat


Uf, spasio si se. Samo sam čekao kada ćeš navesti miomirise u kabini...ali dobro po tebe da nisi... :lol:
Sory Pero, morao sam :) :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la peroLA » 22. 09. 2021. (21:38)

el passo je napisao/la:
josey je napisao/la:super brojke,
bravo
vozis na 6.5kn i trosis jos 1 litru manje
a motor ce te nadzivit

a za kvalitetu boravka na brodu ti vjerujem, em nema buke, em nema one kašete u koju tija netija svako malo opališ sa noznim prstom

imas super brodic a i vidin da je ispunija tvoja ocekivanja, sad je ostalo samo gustat


Uf, spasio si se. Samo sam čekao kada ćeš navesti miomirise u kabini...ali dobro po tebe da nisi... :lol:
Sory Pero, morao sam :) :thumbup:

Necu ne ;) pogotovo u situaciji u kojoj si
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la josey » 22. 09. 2021. (21:59)

el passo podxebava :p

nisam naveo miomirise da me neko ne zaskoci sa vilama iza ugla, iako svi znamo da vecina tih brodova u kabini daje po tufini, da smrdi po nafti itd.

kazem vecina, ne svi, tako da ogradio sam se molim ljepo.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la peroLA » 23. 09. 2021. (07:51)

Vecina ako smrdi je radi propustanih prozora i sjebane bokostitnice... ali vjerojatno tko ima unutarnji po vama vise.
Ja kad sam prvi put usao u moju ugledao sam neku posudu okruglu i unutra neato bijelo, mislio sam da je netko zaboravio sir..a bio je odvlazivac
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Primorka sa VBM, "nju đenerejšn"

PostPostao/la josey » 23. 09. 2021. (08:28)

naravno da je radi prozora i sjebane bokostitnice kad tuda ulazi kisa/ more.
tko ima unutarnji a da nije kako bi trebao bit, uvik sa njega nesto kaplje, ulje, nafta, ili neka treca tekucina, koja za sobom opet vuce miris.
zato sam rekao vecina ne i svi.
ako drzis brod kako treba nebi trebao imati taj versace miris u brodu :)
i ne nisam te htio podbost ni pod*ebavat, ako si tako shvatio oprosti nije mi to namjera.

i btw, odvlazivac je jako jako korisna stvar na brodu
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.