Ven 501 cabin ili nešto drugo

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la Pegas » 08. 02. 2021. (21:08)

Pozdrav svima, rijetko pišem po forumu ali puno više čitam :) Htio bih pomoći kolegi kojeg zanima brodica tipa Veni 501 fly cabin pa ukoliko imate nekih iskustava da mi napišete u toj klasi što bi bila vaša preporuka. Pretražujući forum našao sam dosta dobre kritike za Adria M500 a koliko sada vidim ona je i najjeftinija. Također me zanima ima li tko iskustva sa Arta Vela II ili Raiden 520 weekend? Ukoliko se sjetite nekog još proizvođača ili znate možda da netko prodaje očuvan primjerak bio bih zahvalan da mi napišete pa da proslijedim kolegi. Unaprijed hvala svima
Avatar
Pegas
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 16. 04. 2017. (20:32)
Lokacija: Karlovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sea Life 535

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la jastog » 09. 02. 2021. (14:35)

Ovdje se nešto pisalo o toj brodici:
viewtopic.php?f=8&t=6330&start=585

Inače, u toj kategoriji preporučam Gringa - Tušek.
http://www.plovila-tusek.com/gringo-500-cabin/
Avatar
jastog
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 29. 09. 2009. (14:28)
Lokacija: Zagreb

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la lupis » 10. 02. 2021. (08:42)

"Komfor za 6 osoba"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la egotrip » 10. 02. 2021. (12:28)

Pogledaj nautika 500 kabin,đosta visoka kabina,raiden je sigurno dosta skuplji i više izgleda kao gliser,znači treba više konja.u malo večoj kategoriji imaš naval,fortis.a od manjih ja bi izabrao ako baš kabina treba kuster kabin.
Avatar
egotrip
Senior Member
 
Postovi: 729
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (19:48)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: gs nautica open 550 yamaha 100 4t

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la jerga » 10. 02. 2021. (20:04)

Taj Tušek ili Kuster ni nautika nemaju veze sa 501 osim dužine više ili manje 5m. Trebao bi prvo pročitati šta je napisano o Adriji 501 ili nekoj od brojnih reinkarnacija (a napisano je puno) pa vidjeti šta želiš, ili šta kolega želi. Da li želi ploviti 5-6 čv ili 15-16? Ima li volje (para) investirati u motor od 40 soma kn ili bi dao oko soma eura za motor? Malo više ulaznih podataka treba da bi se predložilo nešto drugo. O adriji 501 se sve zna, treba samo malo potražiti.
ono čega nema to se ne kvari
Avatar
jerga
Member
 
Postovi: 299
Pridružen/a: 29. 07. 2013. (21:06)
Lokacija: PU
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Marinello Eden E-tec 115; pasaraElanYamaha6

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la egotrip » 11. 02. 2021. (13:54)

Ajoj,kuster kabin krivo san napisa,bakan kabin 500.
Avatar
egotrip
Senior Member
 
Postovi: 729
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (19:48)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: gs nautica open 550 yamaha 100 4t

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la Pegas » 12. 02. 2021. (17:14)

Ma ulazni podaci su da hoće brodicu tipa Ven 501, Adria 500 DP ili Arta Vela 2. Arba 500 je otpala jer je brutalno skupa i po mojem misljenju malo precijenjena. Koliko mi je rekao za sada on bi htio na tu brodicu staviti motor 20-30ks i treba mu za laganu plovidbu a opet malo i brzine da pobjegne ako krene oluja, ne mislim pod time da mora ići 30cv. Čitam dosta po forumu ali jedan hvali Adriu drugi Ven-a i tako u krug ;) Uzimao bi rabljeni motor do 3000 eura, nekako smo bliži evinrudu jer ostalih baš i nema malo rabljenih dok evinrude mogu nabaviti iz italije sa garancijom. O adriji sam dosta čitao i generalno nitko nije nešto rekao protiv, samo me brine dali proizvođač Sport Mare i dalje drži kvalitetu Mlake sporta (za koji sam čuo da su bili dobri).
Avatar
Pegas
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 16. 04. 2017. (20:32)
Lokacija: Karlovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sea Life 535

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la riberer » 12. 02. 2021. (18:47)

Pegas je napisao/la:... O adriji sam dosta čitao i generalno nitko nije nešto rekao protiv, samo me brine dali proizvođač Sport Mare i dalje drži kvalitetu Mlake sporta (za koji sam čuo da su bili dobri).


Sport Mare je nasljednik Mlake sporta, koliko znam. Kvaliteta je ista kao i prije. Vrlo interesantno mišljenje je svojedobno dao El passo, što se tiče kvalitete i razno-raznih usporedbi, pogotovo u odnosu novo/rabljeno... možda se javi.
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la jerga » 14. 02. 2021. (10:28)

Preciznije rečeno: Mlaka sport = Sport Mare. Odnos uloženo/dobiveno je dobar, dosta se pisalo na tu temu kao i o kvaliteti. Ako želi ugraditi jači motor onda obavezno treba uzeti opciju sa krmenim spojlerom.
ono čega nema to se ne kvari
Avatar
jerga
Member
 
Postovi: 299
Pridružen/a: 29. 07. 2013. (21:06)
Lokacija: PU
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Marinello Eden E-tec 115; pasaraElanYamaha6

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la el passo » 17. 02. 2021. (22:10)

Eto, jerga je odgovorio umjesto mene. Više od toga nemam za dodati :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la Pegas » 01. 03. 2021. (17:30)

Evo kolega je na kraju kupio rabljenu Adriu 500, ne izgleda lose ali treba ju malo doraditi, iza je Evinrude 25ks i mislim da će za njegove potrebe i iskustvo biti vise nego odličan izbor
Avatar
Pegas
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 16. 04. 2017. (20:32)
Lokacija: Karlovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sea Life 535

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la mali od palube » 26. 06. 2021. (08:58)

Sličan je problem, pa ću se ovdje prikrpiti...

Dakle...

Imam ja jednog dobrog prijatelja. Zove se Dražen. Radio je kod mene nekih petnaestak godina, a onda je 2014-te, kad sam ja napustio obrt, zajedno s bivšim poslovođom iz radionice preuzeo cijelu firmu. Sasvim solidno rade i danas.

E sad...

Jedne su zime čistili snijeg u dvorištu i pukla je držalica od lopate. Mislim da je to bilo negdje oko 2016-te - 17-te.
Kakve to veze ima?
Ima.

Stajala ta držalica u radionici, u kutu neko dulje vrijeme.
I...
Ja konačno uspio prodati svoj slavni "od jedrilice motornjak". Doslovce po onoj: čovjek je s brodom sretan dva puta - prvi put kad ga kupi i drugi put kad ga proda.
Ušao sam slavodobitno u radionicu i obznanio: 6000,00 €! Istina, bilo je to cca četvrtina onoga što sam uložio, ali okej. Nekoliko sam godina i plovio i uživao. I ne samo ja...
Uzeo sam tada tu držalicu, naslonjenu na zid u kutu radionice, kompresorom ispuhao prašinu s nje i dao je Draženu:
- Draž, uzmi ovu držalicu i negdje je dobro spremi. Ako me ikad više čuješ da spominjem kupovinu nekog broda, mlatni me s njom po glavi tako da mi to više nikad ne padne na pamet.

He, he...

Hebi ga, ovih dana kupujem brod.
I neki polovni šljem ili barem kacigu :). Nekako mi oni švapski iz ratnih filmova ulijevaju povjerenje.

Prioriteti su se znatno promijenili. Plovidba me zapravo više i ne zanima. Brod će više služiti kao privatna plaža u zaljevu. Tu i tamo nekoliko milja ovamo ili onamo. Eventualno kanjonom Zrmanje do Obrovca - to bi bila najdulja đita. (Polazak iz Vlašića na otoku Pagu.)
Trebam i neko kuhalo za skuhati kavu ili jednostavniji ručak. Primjerice tijesto s gulašem iz konzerve. Kemijski WC u kabini za zlu ne trebalo. I plinski frižider ili jacera. Kuća sa škrinjom za duboko zamrzavanje mi je u blizini, pa je možda jacera bolji izbor. Jastuci u kabini da dvoje ljudi može prespavati. I to je sve što mi treba. Poučen dugogodišnjim iskustvom (mali brod - mala briga - veliki brod - velika briga) izbor je pao na nekih pet metara s kabinom. U životu sam imao dvije istranke i te barke zaista imaju dušu.
Ta veličina (i težina) vrlo mi je važna i zbog toga da je mogu sam (kukom i prikolicom) izvući iz mora. Pa čak povremeno i dovesti doma, u Zagreb, na eventualno uređivanje.

(Ovom prilikom pozdravljam gospodina Jerka Kalcinu iz Zadra, koji mi je godinama dizao i spuštao barke i prevozio ih na relaciji Vlašići-Zagreb. Gospodin Jerko je zaista gospodin s velikim G, ali kako god okreneš, uvijek je skupo s kranom doći iz Zadra do Vlašića.)

Moja stečajna upraviteljica (Njezino Veličanstvo Supruga Druga) odobrila je =3000,00 € za barku i prikolicu. Plus novi motor cca 4-6 KS, kojega planiram kupiti baš novog-novog - u dućanu.

U užem su izboru trenutno 3-4 barke:

https://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi ... s-33703913

https://www.index.hr/oglasi/vodicka-las ... id/2922191

https://www.facebook.com/marketplace/it ... l%7D%22%7D

https://www.index.hr/oglasi/lasta-vodic ... id/2663311

Kao što rekoh, ne planiram baš ploviti kojekuda, pa mi je konfor puno važniji od nekih plovnih karakteristika.

Onaj gliser na prvom linku izgleda kao podmornica i ne znam smeta li mi to ili ne. Navikao sam na to da svi bulje u moju barku i smiju se :). Ima veliki kokpit, što mi odgovara.

Za vodičanke ne znam kako je velik kokpit. Ako ima dobra duša na forumu, pa još da ima metar i neku dostupnu vodičanku, bio bih zahvalan da izmjeri dužinu kokpita, širinu kod ulaza u kabinu i širinu na krmi. Unutarnje mjere kokpita me zanimaju.

Onu čudnjikavu barku iz Virovitice (s prikolicom) sam išao vidjeti uživo. Nije mi se baš svidjela - manja je i mali je kokpit. Ali je cijena dobra. Prikolica ima papire...

Zašto je ova zadnja vodičanka tako jeftina, nemam pojma. Inače, trenutno sam "gore" (Njemačka), pa baš i ne mogu puno obilaziti... Možda u iduću srijedu navečer dođem "dolje" na produženi vikend.

Eto.
Molim poneki savjet, mišljenje... čak i ponudu ako netko ima nešto takovo za prodati.
Unaprijed zahvaljujem :).
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la macro » 27. 06. 2021. (07:06)

Rađe kupi nešto ovakvo. Je mrvicu skuplje, al ćeš bar moć prodat i ok su barčice. Upotrebljive, za razliku od onih s linkova.

https://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi ... s-34768504

https://www.njuskalo.hr/mala-plovila/ad ... s-24299609
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la mali od palube » 27. 06. 2021. (19:52)

To "mrvicu skuplje" je otprilike - duplo. Nažalost.
Zašto misliš da borice iz mojih linkova nisu upotrebljive?
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: Ven 501 cabin ili nešto drugo

PostPostao/la Basaforca » 28. 06. 2021. (04:21)

Sve je upotrebljivo, ovisi o osobnim kriterijima.
Pogledas si sta ti pase cjenovno i da zadovoljava tvoje potrebe.

Sve sugestije su dobro dosle al na kraju ipak ti sam odlucujes.
Avatar
Basaforca
Senior Member
 
Postovi: 874
Pridružen/a: 28. 07. 2012. (05:59)
Lokacija: SPLIT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pilotina Marušić 950

Sljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: kafocht123 i 1 gost.