Antares 800 stariji model

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Antares 800 stariji model

PostPostao/la peroski » 08. 06. 2016. (11:20)

Prijatelj traži plovilo iz naslova. A budući da su rijetki skoro ko čudnovati kljunaš evo tražim pomoć.
Dakle radi se o starijoj verziji Antares 800, rađeni su u negdje do početka 90' ih.
Duljina 8,00
širina 2,80
jedan motor obično od 150-200 ks
evo primjer http://www.annoncesbateau.com/bateau-mo ... 11998.html
Pitanje je dali netko na forumu ima ovo plovilo ili dali poznaje nekog tko ima isto a bio bi voljan pokazat malo brod.
Ne zelim počimat još jednu temu u nizu o isplativosti ili starosti tih francuza niti ču se uključivat u raspravu jer mene osobno ne interesira.
Samo bi htio učinit uslugu prijatelju da vidi plovilo uživo pa neka sam odluči.
Hvala :thumbup:

PS. ako neko ima Antares 860 može i tako pa da bar dobije približni sliku,
Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la dimulius » 08. 06. 2016. (14:54)

ovo mi se cini starija verzija antaresa 760
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la jupiter30 » 11. 06. 2016. (15:08)

peroski je napisao/la:Prijatelj traži plovilo iz naslova. A budući da su rijetki skoro ko čudnovati kljunaš evo tražim pomoć.
Dakle radi se o starijoj verziji Antares 800, rađeni su u negdje do početka 90' ih.
Duljina 8,00
širina 2,80
jedan motor obično od 150-200 ks
evo primjer http://www.annoncesbateau.com/bateau-mo ... 11998.html
Pitanje je dali netko na forumu ima ovo plovilo ili dali poznaje nekog tko ima isto a bio bi voljan pokazat malo brod.
Ne zelim počimat još jednu temu u nizu o isplativosti ili starosti tih francuza niti ču se uključivat u raspravu jer mene osobno ne interesira.
Samo bi htio učinit uslugu prijatelju da vidi plovilo uživo pa neka sam odluči.
Hvala :thumbup:

PS. ako neko ima Antares 860 može i tako pa da bar dobije približni sliku,


http://www.annoncesbateau.com/fiche-tec ... TARES+860/

http://www.annoncesbateau.com/fiche-tec ... TARES+800/

http://www.annoncesbateau.com/fiche-tec ... TARES+730/

ovo su mi najdraži antaresovi brodovi,ista koncepcija i trupa i unutarnjeg uređenja,860,800,730
(još su mi dobri serie 7, 8 i 9, iako je tu već drukčiji trup i puno manja kolumba
a ostali kasniji modeli gdje kolumbe već nema već više glisersko dno meni osobno nisu dragi kao ovi)
dakle,meni se jako sviđa taj antares, kuhinja nasuprot wca, pa u salonu ima mista,
duboka kolumba, klasičan poludeplasmanac, kolumba i poravnati zadnji kraj,
možeš imati i slabi motor pa vozit deplasmanski jer je tako i zamišljeno
a može i zavesti, početni motor kod 860 je bio samo 80 konja iako su u većini jači motori.
za 860 kad se prevede piše da je francuska policija s tim bila zadovoljna i da je čak i potrošnja kod većih brzina ok.
antares 800 je mlađi brat a 730 valjda još mladji

ja sam bio u ovome- http://www.annoncesbateau.com/fiche-tec ... TARES+730/
visok sam 184,185 i taman negdje stajaća visina dolje u kuhinji
pa ćeš i ti imati u antaresu 800 koji je veći barem toliko...

u zadru ima jedan antares 800,uvala bregdeti, od istezališta prema moru odnosno izlazu uvale,prvi mul.

pa ako prolaziš kroz zadar pronadji ga,možda susretneš vlasnika na njemu.
ili nadji nekog tko zna vlasnika,
a možda ti sad neko ukaže i na nekog tebi bliže :wave:
Avatar
jupiter30
Member
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 19. 02. 2012. (01:49)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: jupiter30

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la peroski » 11. 06. 2016. (18:01)

Hvala Jupiter, evo makli smo se sa mrtve točke :thumbup: . možda se javi susjed sa veza ili neko... Možda neko malo bliže ali nije ni Zadar predaleko.
Sve slike dostupne na internetu je već pregledao ali sve to nemože zamjenit osjećaj kad staneš nogom na brod i doživiš to. Onda se lako odlučiš jeli to brod za tebe ili nije. Svakako hvala i nadam se da će se javiti još netko.
Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la jupiter30 » 11. 06. 2016. (20:39)

peroski je napisao/la:Hvala Jupiter, evo makli smo se sa mrtve točke :thumbup: . možda se javi susjed sa veza ili neko... Možda neko malo bliže ali nije ni Zadar predaleko.
Sve slike dostupne na internetu je već pregledao ali sve to nemože zamjenit osjećaj kad staneš nogom na brod i doživiš to. Onda se lako odlučiš jeli to brod za tebe ili nije. Svakako hvala i nadam se da će se javiti još netko.


evo dok se ne javi-
krivi link sam stavio,
bio sam na ovom antaresu 730- http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... s-16457388

a evo ti još 2 linka,istekli su to oglasi ali imaš dobrih slika

http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... s-14291068

http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... s-14291068

e sad,kao što sam rekao, 730 ima dobru kuhinju i wc,dobra visina,
natkabina komforna, jedino je malo krma relativno mala ali za tu klasu broda(730)-nije loše!

e sad, na 800 nisam bio ali mi se čini da je i ta krma dosta veća od 730
te mislim da ti prijatelju ništa ne bi falilo na 800 i da ne treba 860
dok mislim da kod 730 bi se čovjek uvijek mislio radi krme bi li bilo bolje imat 800.

toliko od mojih opservacija 8-)
Avatar
jupiter30
Member
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 19. 02. 2012. (01:49)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: jupiter30

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la jupiter30 » 21. 09. 2016. (12:33)

Avatar
jupiter30
Member
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 19. 02. 2012. (01:49)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: jupiter30

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la mivan » 21. 09. 2016. (12:42)

jupiter30 je napisao/la:http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/beneteau-antares-800-volvo-diesel-165ks-oglas-20298153

pojavio se...


plovila mlakar, dakle uvoz, ali ne čini mi se pretjerana cijena. Ne ulazim u to za koliko je nabavljen, ali po slikama mislim da nije previše šoldi, moje mišljenje. Još ako spusti tisuću dvi eura doli, ko voli na gotovo,da ne ide sam po njega kuš bolje.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la peroski » 21. 09. 2016. (12:48)

Bili smo u osmom mjesecu kod Mlakara vidit taj brod dok je bio u sređivanju. Zaključak je da je to tip broda koji njemu odgovara i koji bi htio imat. Sad treba prodat svoj brod i onda vidit dali baš taj ili blizanac... nezna se do kad će potrajat prodaja njegovog ...
Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la jupiter30 » 21. 09. 2016. (13:34)

peroski je napisao/la:Bili smo u osmom mjesecu kod Mlakara vidit taj brod dok je bio u sređivanju. Zaključak je da je to tip broda koji njemu odgovara i koji bi htio imat. Sad treba prodat svoj brod i onda vidit dali baš taj ili blizanac... nezna se do kad će potrajat prodaja njegovog ...


sretno mu i nek dodje do tog broda.ili još bolje do antaresa 860, veći brat iste koncepcije.

što je uključivalo sređivanje pošto ste vi to vidjeli uživo?
s kakvog broda želi na ovog antaresa?
Avatar
jupiter30
Member
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 19. 02. 2012. (01:49)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: jupiter30

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la lupis » 21. 09. 2016. (15:02)

mivan je napisao/la: ne čini mi se pretjerana cijena


Ne ako imaš vremenski stroj...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la jupiter30 » 21. 09. 2016. (15:31)

lupis je napisao/la:
mivan je napisao/la: ne čini mi se pretjerana cijena


Ne ako imaš vremenski stroj...


lupis, zašto tebi uvijek smeta stari brod(osim m700)

pa imaš sjevernjaka plastičnih iz kraja 60tih a da nikad nisu imali osmozu.
pa i sa prvim motorom.
ne mora sve staro biti otpad pa ni mukte.

mlakar ga kupuje jeftinije jer ga traži,i to mu sigurno traje,
uređuje i na svemu tome ima troškove plus prijevoz i onda neka zarada na kraju.

baš sam zato pitao peroskija da napiše što se radilo i uređivalo.
valjda će odgovoriti :thumbup:

što bi naš adriatic bio bolji od antaresa 800?
ima ih i dan danas adriatica po 25000 ako su išta bolji od prosječnog bez dorada.
i sad to nije skupi vremenski stroj iako svi znamo da nema istog adriatica,
počevši od težine koja se ciljano i svakako poslije proizvodnje nadodavala,
milijun promjena, svi sa saniranim osmozama itd
a s druge strane antares 800 koji je u svemu bio svemirski brod za adriatica osim po broju ležaja di je adriatic za jedan ležaj jači,
brod(antares 800) koji bi i danas trebalo proizvoditi da nije glupog trenda u svjetskoj brodogradnji da se sa svakim modelom dobije malo veća brzina
(opet nepotrebno, traži postulat male težine, pa glisersko dno bez kolumbe koju ima antares 800, pa ne smiš ni 200 litara vode imati)

i onda mi jedan u suštini vrhunski brod antares 800 idemo izrugivati i proglašavati ga vremenskim strojem :Other12:
Avatar
jupiter30
Member
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 19. 02. 2012. (01:49)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: jupiter30

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la lupis » 21. 09. 2016. (16:25)

Brod ima 30 godina...

30...


25.000 eu.


Samo to....


Btw,sve nabrojano što je rađeno..,pa to je normalno održavanje,ulje,filteri,manzeta,cinkovi...,a što je ispod bilo tko to zna?
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la mivan » 21. 09. 2016. (21:13)

lupis je napisao/la:
mivan je napisao/la: ne čini mi se pretjerana cijena


Ne ako imaš vremenski stroj...


Pa još usput kupim sportski almanah...nešto kao Marty i Doc..

lupis je napisao/la:Brod ima 30 godina...

30...


pa nek ima, ima isto tako ljudi koji si ne mogu priuštit 100 keka za novi takav pa daju 4 puta manje za rabljeni, di je problem? Ja bi rađe uz dužno poštovanje Adriatiku ili tvom brodu, rađe da 25 tisuća, ili koju niže ako uspijem izvuć za ovaj Antares sa Njuškala, uz uvjet da me zanima brod od 8 metara, nego isto toliko za Adriatika,kojih se da vidit na Njuški i preko 30 iljada da koštaju, štoš taki sam. Imam filing kad ti pričaš da si bogte neki milijunaš kojem je sve preko deset godina starudija, pa uvik kupuješ glanc novo jer je sve ostalo puno osmoze, izraubano, dotrajalo itd... Ako jesi neka si, drago mi je da ima i takvih, ja ti čestitam uvijek cijenim kada netko uspije, ali ja i dalje mislim da je ovaj brod za 25 ili već za koliko bi spustija Mlakar cijenu po meni dobra cijena za takav komod, i ime. A sad kome milo kome drago...s obzirom da si majstor polemike, ja ću sad stati i poći leći.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la peroski » 22. 09. 2016. (07:54)

Što se uređenja tiče na motoru je prema njemu rađen samo klasičan servis. Motor ne bali ulje, santine su bile čiste, nema masnoće od ulja ili goriva ni po bandama-zvučnoj izolaciji.
U kabini je promjenjena podna šperploča, bila je malo habana po krajevima. Spužve i tapicirung je isti. Promjenjeno je jedno donje bočno staklo na kabini jer je bilo ispucano od sunca.
izvana je pjeskareno dno, četiri ruke primera i dvije kopera. poliranje trupa, izmjenjena bokoštitnica i naljepnice. Novi nosač platforme i platforma, bimini nosač i tenda. Neznam jesam li što preskočio ali uglavnom to je to. Brod je izvana ko novi, u kabini minimalni tragovi korištenja, nema nešto da je slomljeno, neispravno ili sl.
Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: Antares 800 stariji model

PostPostao/la peroLA » 22. 09. 2016. (08:12)

niste se mogli naravnati sa cijenama tu i tamo za onaj 660 ili koji je već bio pa se ravnate sa 800 i adriaticom... i opet ste smješni... mivan sretno ako kupuješ taj brod i uživaj čim više... a ostali grupa kojoj je sve precijenjeno zato jer ima u fr vaki brod za 7, ili oni drugi kojima je sve staro a imaju još starije pusti da se čude...
salžem se da će se teško nać bilo kakve klase gledamo od 6-8m domaći brod koji će imati sve kao strani i da ne bude cjenovno duplo skuplji jer je to domaći čovjek stavlja sam za sebe sve novo dok je na ovom drugom vlasnik iskeširao za gotov produkt...
e sad još moja usporedba, radije bih imao adriatika sa zdravim ili dobro saniranim trupom, sa motorom novije generacije cca 60ks, i sa ljepim spojlerom i tendom... za recima cca 22, nego za 24, antares 800 sa volvo pentom starom 30 godina šestakom kamjonskih razmjera... a rađe bi imao taj antares za 24, nego adriatik za 17, sa starim imrom koji se raspada i pita potupno obnovu(zato je sređivanjem i zamjenom motora bih prešao 30)... eto tako mi je bilo i sa primorkom i sličinim primjerima
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Sljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: kafocht123 i 6 gostiju.