Beneteau Antares 640

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la hobotnica » 27. 12. 2014. (18:47)

ja mogu reci da moj jako dobar frend -susjed radi skupa sa gospodinom mlakarom i ima samo rijeci hvale sto se tice posla i da je covik za preporucit :wave: ovaj mu vozi brodove tu i tamo na svojim sleperima tako da se dobro poznaju kad sam se ja raspitiva sto i kako mi ga je lipo priporucija :wave:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la Pape » 27. 12. 2014. (19:14)

popecek je napisao/la:Ma plastika je stvarno u perfektnom stanju, samo je pitanje da li je to kozmetički odrađeno ili su stvarno pokrpani nedostaci, eventualne osmoze i sl.
Inače i meni se Mlakar preko telefona činio vrlo ljubazan, ali iskreno ne bih imao hrabrosti kupiti tako stari brod da me nakon kojeg mjeseca docekaju problemi sa plastikom ili motorom.


...koliko znan iz razgovora s Mlakaron, ne kupuje on bilo šta u FR i dovozi ovamo...pikira neki brod koji ima vrlo malo sati u moru i na moru...većinom ih drže po nekakvim hangarima...i tek kad gazda odluči prodat i kala cijenu...nastupa Tomica...odnosno Mlakar....

...dalje, kad se brod doveze...ide sve po redu...sve se prigledava i minja...i čovik odrađuje posal stvarno školski...dok se nismo upoznali...ebalo se i mene jel brod pituran ili nije i dali je bela figura...gleda san neke sitne cake oko pogona i drugih stvari i detalje koje znan, i vidija san da tu nije omanija...sve po pe-esu...

oneeyed je napisao/la:Jako lipo. Za koliko se ovakav brod pape može uzet preko Mlakara?


...a ovaj, ako san dobro svatija gazdu nekidan, mislin da je spomenija da je da 15 kekosa €...sladak brod za popizdit, čak san se iznenadija za tu dužinu koliko mista ima, čak i lipa krma za fišinglov...motorizacija po mom guštu malo slaba, ali gazda je tako tija...pa ni ja ne vidin neki problem oko toga...uglavnon ono šta san vidija brod...ne da vridi svakog danog eura...već mi baš nije jasna Mlakarova koncepcija profita ostvarenog na samom brodu...uloženo brdo posla i vrimena...pa i djelova i materijala...i 15 kekosa...al dobro čovik to već radi godinama..ne virujen da bi radija za 500€ po brodu...

...uglavnom...ima moj debeli palac gore za ono šta radi i sutra da uziman ponovno brod...Tomica bi dobija zadatak...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la legi » 28. 12. 2014. (14:41)

znači po brod kod Mlakara..
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la plavnik » 28. 12. 2014. (15:13)

Ok su i meni ti brodovi, ali sumnjam da bi se ikad odlucio kupit brod preko 25 god.star. Funkcionalni su sigurno, ali vizualno ih je pojelo vrijeme. Za male pare mozes dobit samo eksploatiran brod kao sto je i Islander u drugoj temi. Puno se ljudi odluci na takvu kupnju, ali u konacnici koliko ti sredio taj brod on je i dalje star, a nakon ulozenog novca vise i nije tako jeftin.

Zasto nitko ne kupi staru, trulu Mecku iz '88 i ne sredi je i vozi i dalje?

Postat cemo groblje rashodovanih brodova EU kao pocetkom '90ih automobila.

U ovo ne ulaze brodovi od kraja proslog stoljeca i noviji te je ovo samo moje misljenje.
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la lupis » 28. 12. 2014. (16:37)

Xx
Zadnja izmjena: lupis; 28. 12. 2014. (16:40); ukupno mijenjano 1 put/a.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10373
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la lupis » 28. 12. 2014. (16:39)

chomli je napisao/la:To su kvalitetne brodice i uglavnom nemaju problema s plastikom (osim ako prijašnji vlasnik nije nimalo brinuo o brodu). A motor je star, tu može biti sve super ali i... nikad ne znaš

Može se vlasnik brinuti koliko hoce ali to ne znači da nema osmoze..., skuplja i veća plovila su podložna osmozi uza svu brigu , naravno da ne sva i ne veci dio, ali je tako, i da nebude zabune, i druge marke plovila imaju probleme, neki više neki manje.Briga je prevencija, ali neka se plovila rađaju sa uređenom manom, uostalom po stranim forumima ima dosta materijala o tome,.
Dovoljno je prošetati kroz hale u kojima se radi na brodovima, svašta se tamo vidi i sazna.
Realno, na brodu koji datira iz doba Citroena GS i De Gaula , i koji je opituran podvodno, teško da se može pričati o tome sa nekome sigurnošću.
Isto tako je i s motorom, nije se jedan zajebo.
Linija je malo demode, ko i motor koji nije baš da je po zadnjim eko normama, inače se brodic čini upotrebljiv za par puta godišnje izaći na more :thumbup: , iako su cijene prenapuhane, često i duplo.To je valjda zato jer svaki predmet koji prođe kroz ruke hrvata je oplemenjen novim idejama i skupocjenim materijalima.Nemamo slikare ko talijani, španjolci i francuzi, ali imamo ljude ciji radovi isto s godinama postaju sve vrijedniji.
Ovo da postajemo groblje brodova je istina, samo neznas šta je gore, da se nastavi uvoz ili da se zabrani, i da svim uvezenih plovilima naraste cijena još nekoliko puta.
Bugari, rumunji i turci zabrinjavaju metalni otpad, a mi plastični.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10373
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la maverick975 » 28. 12. 2014. (17:00)

Ovaj s videa je stvarno odličan, jeli on to radi kompletnu restauraciju...ako je tako onda je ovo vrh....a u danasnje vrijeme tih novih automobila koji su prepuni neke elektronike i di gumu ne mozes promjeniti da ne odeš kod majstora....nije loš izbor nešto starije i provjereno a pogotovo kad ovako dobro izgleda
Avatar
maverick975
Member
 
Postovi: 412
Pridružen/a: 18. 11. 2011. (19:36)
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Alu Bel-Yamaha Hetl 40-60

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la Pape » 28. 12. 2014. (18:51)

lupis je napisao/la:Realno, na brodu koji datira iz doba Citroena GS i De Gaula ..


...a brod sa bitke na sutjesci...to je brajo luđaja...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la hobotnica » 28. 12. 2014. (19:01)

govorite vi sto ocete ali ja bi raje ima jednog papinog oleandra ili chomlijevog nego ovaj moj napol napravljeni nusprodukt ili stotigajaznam kako bi ga več nazva...ipak je to kvaliteta malo bolja nego u vecine nasih vrlih brodograditelja....
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la cyco » 28. 12. 2014. (19:09)

popecek je napisao/la:Ma plastika je stvarno u perfektnom stanju, samo je pitanje da li je to kozmetički odrađeno ili su stvarno pokrpani nedostaci, eventualne osmoze i sl.
Inače i meni se Mlakar preko telefona činio vrlo ljubazan, ali iskreno ne bih imao hrabrosti kupiti tako stari brod da me nakon kojeg mjeseca docekaju problemi sa plastikom ili motorom.


Ma koje to probleme sa plastikon mos imat. Ovi covik radi sve po p.su i to san vidija iz prve ruke posto san bija u brodu kojega je proda ode u Trogiru. A sta se tice osmoze to se moze vrlo lako provjerit sa aparaton koji miri vlaznost u laminatu. Sta se tice motora izmiris kompresiju i sve ti bude jasno. Koliko znan ovi covik garantira za brod koji uzmes. Pa sad ko voli nek izvoli. :D
Ko rano rani sam u nju upada...
Avatar
cyco
Member
 
Postovi: 300
Pridružen/a: 20. 12. 2009. (19:02)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Beneteau antares 7 nanni t4.155

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la plavnik » 28. 12. 2014. (19:19)

@Hobotnica
Pa zasto ga onda nisi kupio??

Ne mozes usporedjivat svoju Dalmatinku sa ovim brodicama i tu mislim na cijenu koja je sigurno duplo i vise manja u tvoju korist.

Da se svi krivo ne razumimo. Nisu to nimalo losi brodovi, ali je cinjenica da se prodaju u bescjenje jer se vlasnicima neda ulagat novac koji vise nikad nece vratit. Sve to lijepo izgleda kad ih Mlakar ulicka, ali sto je ispod te piture? FR, ES, IT nemaju kupaca za takve brodove. Nisu ludi ulagat puste novce, al smo im mi ocito meka.

Budimo realni. Stare makine sa X sati rada, plastika u vecini slucajeva vec farbana i to najcesce rodulom od cega se posebno jezim, ugrađena elektronika prastara... Cijena takvih brodova bi bila realno kod nas do 10000€, a polovne stare Dalmatinke, dobro ocuvane do 3000€. Nazalost jos uvijek nije tako jer je mala ponuda i napunit cemo lucice brodovima koje u EU nitko nece.
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la hobotnica » 28. 12. 2014. (19:36)

e da ja ne gradim kućicu u cvijeću bija bi takav siguro, pa sam mora uzet nesto manje i da lipo plovim sa mojom boljom polovicom..ma ne usporedjujem ja to sa dalmatinkom ,to sam ja samo mislija na kvalitetu izrade općenito ;)
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la som » 28. 12. 2014. (19:49)

legi je napisao/la:znači po brod kod Mlakara..


Vidim ja da tu većina priča iz treće ili devete ruke. Mlakar to sve radi iz hobija? Pravi dobar kršćanin. Znam ih dosta koji su kupili kod njega brod i ne bi više da im ga pokloni. Bija sam par puta s ljudima koji su kod njega kupovali, istina glisere. Čovik na primjer preuređuje z-noge, postavi kingston tako da ih more više ne hladi i kad se pregrijavaju objašnjava im da je to sve OK i da moraju kupiti neku dodatnu cijev koja se montira na z-nogu za dodatno hlađenje ( ka za bazen sa živom ješkom ) i slične gluposti. Za one koji ne znaju motor usisava more za hlađenje kroz nogu. Vodilo me bar pet-šest potencijalnih kupaca i kad sam im pokazao sve šta teško primijeti neko ko se baš ne razumi dobro u brodove odustali su od kupovine. Mlakar si daje puno truda ali 95% se svodi na čistu kozmetiku a neke stvari sa strujom su za ne vjerovati. Moje iskustvo iz prve ruke.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2978
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la plavnik » 28. 12. 2014. (19:57)

Nije ovdje rijec o Mlakaru...

Trece, devete ruke? Ja bas sada gledao jedan njegov oglas. Pise prvi vlasnik, ali ne i godiste broda! To je vaznije!??
Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! by Lupis
Avatar
plavnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1345
Pridružen/a: 13. 10. 2011. (09:41)
Lokacija: Punat
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Grašo 20 - Lombardini 2204MT

Re: Beneteau Antares 640

PostPostao/la zorica » 28. 12. 2014. (20:01)

Nisan se mislija javljat ali vidija san povrsno dva njegova broda. Reka bi covik apoteka. Mozda je mozda nije. U to ne ulazin jer san se povrsno zagleda. Medjutim svak ko je krenija radit brod ispocetka ili nesto pripravlja zna koliko kostaju stvari tako da stvarno ne znan kako je moguce da su brodovi tako povoljni a na njima odradjeno sve osim gole plastike. A govorimo da ipak ne bira ramine nego kako tako ok brod i motor prilikom kupnje u francuskoj.

Medjutim u susidstvu ima i druga prica. Tu priko puta u puciscima na bracu isto je kupljena "apoteka" kad ono covik se ni ne vozi jer niti motor radi niti je brod kako triba. Mislin cak i da je neka tuzba u djiru ali nisam siguran. Brod je mislin zano 660 ili tako nesto.

Dalje pratili smo na forumu detaljno sredjivajnje jednog francuza od 750 od jednog uglednog forumasa. Misljenja san da tako mlakar sredi svoj brod da bi kosta ko sveta petra kajgana. Pustimo sad zavrsno lickanje i naravno zajebanciju.

Volija bi slike mlakarove restauracije motora i npr papine odnosno zorine
Avatar
zorica
Old Senior Member
 
Postovi: 1687
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (08:09)
Lokacija: medići-mimice
Lokacija: Baška voda/medići
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: quicksilver 500 fish,merc 60 efi

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.