elan 450 family

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: elan 450 family

PostPostao/la el passo » 13. 04. 2014. (14:53)

Neznam previše. Bio mi je ponuđen pa sam bacio oko i vidio da nije nešto a cilindar i volan mi nije htio zamijeniti za mehanički...u biti je ali mi cifra nije pasala. Na kraju sam hidrauliku kupio skupa sa nekim drugim gliserom, ispravnim trajlerom, motorom od 25 ks za 500 eura. Prodajom motora sam kompenzirao uloženo tako da sad imam hidrauliku, gliser i trajler mukte. Na žalost trajler nema papire no i to ćemo već nekako riješiti.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 13. 04. 2014. (17:50)

el passo je napisao/la:Neznam previše. Bio mi je ponuđen pa sam bacio oko i vidio da nije nešto a cilindar i volan mi nije htio zamijeniti za mehanički...u biti je ali mi cifra nije pasala. Na kraju sam hidrauliku kupio skupa sa nekim drugim gliserom, ispravnim trajlerom, motorom od 25 ks za 500 eura. Prodajom motora sam kompenzirao uloženo tako da sad imam hidrauliku, gliser i trajler mukte. Na žalost trajler nema papire no i to ćemo već nekako riješiti.


Ja sam s elanom dobio i trailer bez papira. Bio je u solidnom stanju. Ima slika na početku teme kakav je bio i kasnije kad sam ga završio. S obzirom da ja nemogu drugačije; cijelog sam ga rastavio, neke cijevi zamijenio, prešvasao, učvrstio, sve podmazao, promjenio lagere, gume i felge. Imao sam gume i fegle, lagere sam dobio, tako da me financijski nije koštalo praktično ništa. Uložio sam u njega cca 200 kn (kupio kabel 7X1.5, utikače, boju.....).
Atestirao ga i registrirao. Ta priča me koštala nešto ispod 1000 kn. Ako nađem račune (ako nekog zanima) napisat ću točne cifre.
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 13. 04. 2014. (17:54)

Pa nisam baš dobio neki pozitivni odgovor niti nekakav prijedlog rješenja za ovaj problem. Kaj je tu je,idem u popravak da to riješim i gotovo. Za sljedeći put (nadam se da će biti sljedećeg puta) znam što treba gledati prilikom kupnje rabljenog čamca. Hebiga,svi u životu bar jednom donosimo pogrešne poslovne odluke.[/quote]

Dali si uspio nešto dogovoriti s prodavateljem iz mk nautike?
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la titoti82 » 13. 04. 2014. (18:12)

psenicadenis je napisao/la:Pa nisam baš dobio neki pozitivni odgovor niti nekakav prijedlog rješenja za ovaj problem. Kaj je tu je,idem u popravak da to riješim i gotovo. Za sljedeći put (nadam se da će biti sljedećeg puta) znam što treba gledati prilikom kupnje rabljenog čamca. Hebiga,svi u životu bar jednom donosimo pogrešne poslovne odluke.


Dali si uspio nešto dogovoriti s prodavateljem iz mk nautike?[/quote]

Jesam! Rekao sam da mi bar posalje materijal za popravak. I poslao je - na moj trosak,tak da sam morao platiti jos 65 kn HP. Koji car! Ne namjeravam ga vise zvat. Kao sto sam i napisao to mi je skola. Prikolicu smo vec napravili za njega u roku 5 dana. Pocincana je i spremna za camac. Ja se nadam da ce camac za 3 tjedna biti gotov. Sad me zanimaju kak popravi ove sitne pukotine. Ne namjeravam ga farbat nego sve oprat i sa Hempelovim gelcoat cleanerom sve pocistit i ispolirat. Za odlazak na ribe ce biti odlican.
Avatar
titoti82
New Entry
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 24. 01. 2014. (07:53)
Lokacija: UGLJAN
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan 450 F Mercury 2t 40

Re: elan 450 family

PostPostao/la gym1307 » 13. 04. 2014. (18:23)

Mozes i napisati sve kad pises, nisi li dolazio u vise navrata gledati i jos te spojio sa bivsim vlasnikom od kojeg je uzeo on unutra staro za novo plovilo te si kod njega sva provjeravao prije kupnje. Mogao si se zavlaciti po njemu i saznati od prijasnjeg gazde sve o barci, no vjerovatno nije znao niti prijasnji gazda, a niti Mateo da je pukao Elan, on se nije sigurno zavlacio unutra jer mu jedva glava stane u dvodno :) a kamo da se cijeli zavuce. Garanciju nisi nikakvu dobio jer nemoze dati na tako staro plovilo, pa na novo se dobije 2-3 godine, a kako da da na nesto 10+ godina staro. Inace svaki Elan tih serija je popucan, ja jos nisam vidio jednog cijelog, ima tu vecih strucnjaka pa neka kazu ako imaju sto reci.
Inace ovo pisem jer poznam Matea pa mi je glupo da se pisu poluinformacije odnosno samo jedna strana medalje...
Necu vise nista pricati da ne potpaljujem vatru jer nemam namjeru no znam da izlazi u susret vecini kupaca koliko nitko drugi nebi izasao.
Avatar
gym1307
Member
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 02. 08. 2009. (12:14)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: rio 600 fish, Gumenjak ris scorpio 570f

Re: elan 450 family

PostPostao/la titoti82 » 13. 04. 2014. (18:36)

gym1307 je napisao/la:Mozes i napisati sve kad pises, nisi li dolazio u vise navrata gledati i jos te spojio sa bivsim vlasnikom od kojeg je uzeo on unutra staro za novo plovilo te si kod njega sva provjeravao prije kupnje. Mogao si se zavlaciti po njemu i saznati od prijasnjeg gazde sve o barci, no vjerovatno nije znao niti prijasnji gazda, a niti Mateo da je pukao Elan, on se nije sigurno zavlacio unutra jer mu jedva glava stane u dvodno :) a kamo da se cijeli zavuce. Garanciju nisi nikakvu dobio jer nemoze dati na tako staro plovilo, pa na novo se dobije 2-3 godine, a kako da da na nesto 10+ godina staro. Inace svaki Elan tih serija je popucan, ja jos nisam vidio jednog cijelog, ima tu vecih strucnjaka pa neka kazu ako imaju sto reci.
Inace ovo pisem jer poznam Matea pa mi je glupo da se pisu poluinformacije odnosno samo jedna strana medalje...
Necu vise nista pricati da ne potpaljujem vatru jer nemam namjeru no znam da izlazi u susret vecini kupaca koliko nitko drugi nebi izasao.


Pa rekao sam da je moja greska sto bolje nisam pregledao camac. I nije me spojio sa bivsim vlasnikom ne znam od kud ti to. Ali nije bitno. Bitno mi je sad da popravim camac i da bude spreman za sezonu. Ako zelis slobodno daj neki savjet,a sto se tice mk nautike za mene je to zavrsena prica i zivot ide dalje i ne zelim to vise ponavljat.
Avatar
titoti82
New Entry
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 24. 01. 2014. (07:53)
Lokacija: UGLJAN
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan 450 F Mercury 2t 40

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 13. 04. 2014. (18:54)

U svakom slučaju lijepo od njega da je poslao materijal za popravak. Napisao sam ti kako bi ja riješio probleme na one 3 slike koje si stavio.
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 19. 04. 2014. (18:30)

malo po malo bliži se završetak. struja spojena, konzola postavljena, bokoštitnik namješten.

slika
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la Gledam » 20. 04. 2014. (20:45)

Super izgleda, jako lijep posao si naopravio.
Da li si već riješio ogradu s obzirom da si postavio baze?
Periculum in mora
Avatar
Gledam
Member
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 05. 02. 2009. (13:45)
Lokacija: Sušak - Kvarner
Tip plovila: Asso 540, Yamaha 70

Re: elan 450 family

PostPostao/la psenicadenis » 21. 04. 2014. (06:31)

Gledam je napisao/la:Super izgleda, jako lijep posao si naopravio.
Da li si već riješio ogradu s obzirom da si postavio baze?


Elan nije imao ogradu kad sam ga kupio. Dao sam tokaru da mi napravi baze i s frendom koji se bavi inoxom dogovorio da mi napravi ogradu. U međuvremenu sam naletio na originalnu ogradu u oglasniku i kako je bila povoljna kupio sam je. Sad će je frend morati samo pripasati na baze. To još nije gotovo.
Avatar
psenicadenis
New Entry
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 01. 11. 2012. (15:21)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: fisherman elan 450 f sa evinrude 60 vro

Re: elan 450 family

PostPostao/la titoti82 » 22. 04. 2014. (06:51)

Dobar posao! Nema šta...Samo ga poslikaj negdje vani da se bolje vidi...
Avatar
titoti82
New Entry
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 24. 01. 2014. (07:53)
Lokacija: UGLJAN
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan 450 F Mercury 2t 40

Re: elan 450 family

PostPostao/la titoti82 » 20. 05. 2014. (07:31)

Evo par slikica nakon mukotrpnog uljepšavanja Elana...

slika
slika
slika
slika
Avatar
titoti82
New Entry
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 24. 01. 2014. (07:53)
Lokacija: UGLJAN
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan 450 F Mercury 2t 40

Re: elan 450 family

PostPostao/la golum » 20. 05. 2014. (09:17)

Super izgleda :thumbup:
Jedino nikad ne mogu prožvakat ovakvu nisku provenu ogradu i čemu služi na ovakvim gliserima osim možda zbog vizualnog izgleda ?(meni čak ni to).
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: elan 450 family

PostPostao/la titoti82 » 20. 05. 2014. (09:26)

golum je napisao/la:Super izgleda :thumbup:
Jedino nikad ne mogu prožvakat ovakvu nisku provenu ogradu i čemu služi na ovakvim gliserima osim možda zbog vizualnog izgleda ?(meni čak ni to).


Opet izgleda bolje sa njom nego bez nje. A da je veća isto ne bi dobro izgledalo. Sve u svemu kakav je bio ovo je odlično. Sada treba vidjeti ponašanje na moru.
Avatar
titoti82
New Entry
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 24. 01. 2014. (07:53)
Lokacija: UGLJAN
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan 450 F Mercury 2t 40

Re: elan 450 family

PostPostao/la Gledam » 21. 05. 2014. (14:09)

Provena ograda je dobra stvar za pridržati se, može potegnuti 450 po mom iskustvu. Također za pajete na vezu. Vizualno više odgovara od visoke, jer je barka niska na vodenoj liniji.
super izgleda, čak ne osvježena nego kao nova, bravo.
Normalno da imam pitanje, vezir na konzoli si radio po mjeri negdje ili ?
Periculum in mora
Avatar
Gledam
Member
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 05. 02. 2009. (13:45)
Lokacija: Sušak - Kvarner
Tip plovila: Asso 540, Yamaha 70

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.