Forum

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Forum

PostPostao/la Rexi » 11. 11. 2021. (19:05)

ima za forume onaj donacijski modul di se vidi koliko jos sredstva treba mjesecno da bude "odrziv", mislim da bi to dobro doslo ovdje.
i kako tko uplati, tako se to popunjava vizualno

ako samo mogu zamoliti da nam se omoguci upload malo vecih slika
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Forum

PostPostao/la josey » 11. 11. 2021. (21:06)

Rexi je napisao/la:ima za forume onaj donacijski modul di se vidi koliko jos sredstva treba mjesecno da bude "odrziv", mislim da bi to dobro doslo ovdje.
i kako tko uplati, tako se to popunjava vizualno

ako samo mogu zamoliti da nam se omoguci upload malo vecih slika


za upload vecih slika treba
vise bandwitha - treba platit
vise dedicated space xy GB - treba platit

sve vuce jedno drugo a u konacnici pare.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Forum

PostPostao/la Rexi » 11. 11. 2021. (21:58)

kakav je hosting trenutno, kakve su specifikacije ako se smije znati?
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Forum

PostPostao/la pero » 14. 11. 2021. (14:13)

Pozdrav Ribi ..!
Čitajuči pojedine postove raduje me a i nadam se da če forum nastaviti sa radom i za nas starje članove koji ga redovno čitaju a evo sad i pisajuči nešto .
Jako sam iznenađen lipom gestom ( nadam se da nisam krivo razumi)da pojedinci žele platiti sav hosting odma , jer neki su priko ovoga foruma sa svojim renomiranim firmama i zaradili poveča financijska sredstva prodavajuči i reklamirajuči proizvode a i nastaviče dalje nadam se novim produktima, pa njima ni problem platiti daljni kunski iznos za idučih 6 mjeseci ili za cilu godinu što je lipo i pohvalno od njih !

Zdravi i veseli bili
pero


* Nadam se da nisam sve pri napisano oko plačanja domene i hostinga krivo razumi pa da na kraju ispadne da sam ja napravi nekakvu krivu procjenu napisanog.Jer neki bi platili odmah po pisanju sve ,drugi spominju donacije ,treči …?Ako sam ja krivo razumi ili unaprid se izvinjavam !
Iako nepišem na forumu zadnjih godina to neznači da nisam više član i da neželim pomoči za daljni opstanak foruma .
Priko ovoga foruma sam upozna jako puno dobrih prijatelja (sa kojima sam još u kontaktu )a i obratno,bio čak na forumskim druženjima sve zahvaljujuči ovome forumu a to se nemože platit.

Hvala
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Forum

PostPostao/la porer » 15. 11. 2021. (23:34)

riberer je napisao/la:Pozdrav svim, kako bi to rekao M710 SEA PEARL: "...posljednjm mohikancima na forumu :D "!

Vidjevši da se forumi, pa tako i naš, svi redom polako gase (ili su već ugašeni), a radi nekih novih oblika komunikacije u kojma možemo svi imati "nove prijatelje" i biti svima daleko vidljiviji ...puno njih koji su na te "nove oblike" prešli i dalje gaje ponanstva ostvarena baš putem nekadašnjih foruma, pa tako i našeg. Forum više ne posjećuju, osim u sjećanjima.
Htio sam vam postaviti pitanje da li mislite da bi se forum mogao održati i "oživjeti" na neki način?

Alternativa je, naravno, gašenje, jer kada vidim da na forumu nema ni stotinjak prijavljenih, postavljam sam sebi pitanje kome treba jedna stranica kao naša? Postaviti komentar ili sliku ulova ili barke ili bilo čega drugog vezanog na more na jedan FaceBuk ili na forum, predpostavljam da treba isto vremena i "muke" ...znam da je "posjedovanje" svojeg vlastitig profila na FB-ku slično nečemu kao posjedovanje svojega foruma, tamo se dobivaju lajkovi, komentari, novi prijatelji, sve uglavnom vrlo kulturno. Daleko od starih manira na ovom forumu. Ovdje kažu: "Ne stavljaj slike, jer će te popljuvati" ... na drugim oblicima komunikacije nema pljuvanja? Sve je kulturno, naravno ...čudi me da tako (i zašto) ne funkcionira i ovdje? Možda zato, jer je forum ovdje za nas, ali nije "naš", dok je profil na raznim "soušalima" naš i moramo se ponašati pristojno. Ne znam ...

Nakon ovog uvoda sam vas htio upitati da li ima smisla ...ne, ne mislim ga još ugasiti : Surprise 1: ... da se napravi, neke vrste, portal u kojemu bi se mogle naći zanimljive teme koje bi možda privukle još kojega "mohikanca" i da li ima zainteresiranih koji bi o tim i takvim temama imali volje pisati? Na primjer (ima takvih portala, blogova itd. već puno, ali nisu "naši"), opis jednog ribolovnog izleta, uređivanja broda, kupovine istog, određene tehnike lova, neke fešte, izleta sa prijateljima, jedrenje itd., itd. ... Sve bi se moglo spojiti i sa ostalim postojećim oblicima komunikacije putem obavijesti o novim postovima, porukama ili kako se već zovu.

Forum bi, naravno, postao samo dio tog portala, no možda bi tako bio više posjećen.

Zanima me što mislite o tome?

P.S. Nekada su se čitale knjige, sada mi se čini da se čitaju malo manje, sve je napisano na internetu ...ne želim reći da je forum knjiga neke vrste, ali puno zanimjivih stvari je baš ovdje napisano.
P.P.S. Pitajte i one koji više forum ne posjećuju, ali ih "vidite" ... ;)
P.P.P.S. Jedna od "legendi" je i MOP koje se "tamo" često zna spominjati ...vidim da se je vratio. Dobo nam se vratio mali od palube! :D


Jebiga Riberer nije samo facebook u pitanju. Ima i drugih foruma po kojima se ekipa razišla.
Koliko na njima opstaju oni znaju ali ako na jednom mjestu i društvu nisi prihvaćen nećeš biti ni drugdje i nećeš dugo opstati, pročitaju te. Stvar karaktera no to je do čovjeka.
Ovaj naš forum postao je malo "mlitav" jer se puno stvari ispričalo. Kako uloviti lignju, kako zubatca, koji predvez, koji GPS sve je to već ispričano... (Da sa tri točke citiram Sea Perl-a).
Uvedi malo novih tema, promijeni design pa će se možda i nekakvi povratnici koji vole šareno vratiti, ne znam.
U svakom slučaju kako je i Pero rekao ovo su iskustva i prijateljstva koja se ne zaboravljaju :thumbup:

P.S. Fešta je u pripremi. Neće bit skoro ali bit će.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Forum

PostPostao/la Trogiranin » 18. 11. 2021. (14:55)

Pratim!
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Forum

PostPostao/la street » 18. 11. 2021. (21:01)

Vrijeme je za odgovor admina :)
Članovi su puno toga rekli i svi se slažemo
Što dalje?
Avatar
street
Senior Member
 
Postovi: 606
Pridružen/a: 01. 05. 2009. (12:55)
Lokacija:
Lokacija:
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Forum

PostPostao/la riberer » 12. 11. 2022. (15:14)

Pozdrav svima!
Došlo je vrijeme za uplatu hostinga foruma. Cijena za šest mjeseci je 2000 kuna, iako nepromijenjena već godinama, meni postaje sve veća. Do sada je na razne načine dolazilo, uglavnom putem banner-a, do suradnje sa pojedinim aktivnostima vezanim na more, do pomoći oko plaćanja hostinga ili od strane mene samog.
Ukoliko netko od članova foruma ima želju, a prije svega mogućnost da barem djelomično pomogne u daljnjem... postojanju foruma, u dnu posta je link (PayPal) na koji se može uplatiti donacija za hosting. Napominjem da je trajanje donacije ograničeno na mjesec dana (do 15.02.2023.) i da je minimalni iznos donacije 10 €.
Ukoliko ukupni uplaćeni iznos premaši 2000 kuna, biti će prebačen u cijenu hostinga za narednih šest mjeseci.
Unaprijed se zahvaljujem eventualnim donatorima!
riberer

https://www.paypal.com/pools/c/8QL8S6Li9w
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Forum

PostPostao/la som » 12. 11. 2022. (17:47)

Jel moguce uplatiti Paysafecardom? Ako je, daj nekakve upute.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2969
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Forum

PostPostao/la riberer » 14. 11. 2022. (11:50)

Pogledao sam i postoji neka mogućnost, no čini mi se da je potrebno imati i Paypal.
Nisam dovoljno stručan da bih bio u stanju objasniti...
Pozdrav!
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Forum

PostPostao/la gosmart » 14. 11. 2022. (13:49)

Kad se klikne na link za donaciju, pa Donate, ima ona opcija "Donate with Debit or Credit card".
Koliko ja znam, za to nije potreban paypal nego se može Paysafecard koristiti kao bilo koja druga kartica.
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Forum

PostPostao/la som » 15. 11. 2022. (15:26)

Nema opcija za Paysafecard. To je najslicnije bonu za telefon.
Riberer malo moderniziraj nacin uplata donacija. Imas tu Paysafecard ili placanje putem Aircash (slanje, ne karticom). Ja sam dosta slab s tim modernim placanjima Pa su mi klinci ovo slozili i vele da je najsigurnije placanje i da ti niko nemre niš skinuti s racuna.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2969
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Forum

PostPostao/la porer » 15. 11. 2022. (17:54)

Upravo plaćeno ali daj Rado stvarno nađi neki pametniji način plaćanja, Revolut i slično...
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Forum

PostPostao/la macro » 15. 11. 2022. (21:09)

najpametnije bi bilo uplatit direktno na račun ili poslat u kuverti. ovako ide provizija belosvetskim gubavcima.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Forum

PostPostao/la josey » 16. 11. 2022. (19:42)

na tekuci racun najbolje.
samo mu uplate nesmju prec 10kkn
inace ce banka poslat kuc kuc momke u plavom
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.