Avatari

Obavijesti administratora i moderatora...

Moderator/ica: Administrator

Avatari

PostPostao/la Administrator » 05. 06. 2008. (11:57)

Aktivirali smo korištenje avatara
Avatar
Administrator
Administrator/ica
 
Postovi: 269
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (09:41)
Lokacija: Rijeka

Re: Avatari

PostPostao/la riberer » 18. 12. 2009. (19:21)

Jedan od načina za uvrštavanje avatara je slijedeći:

Sliku koju želimo postaviti kao naš avatar stavimo na neki od image hostinga (Photobucket na primjer), a to već gotovo svi znamo. Oni koji još ne znaju što je to, mogu potražiti uputstva ovdje.


Kada je slika avatara postavljena na neki od tih image hostinga povučemo mišem preko fotografije da nam se ispod pojavi pravokutnik sa izborom linkova, gdje kliknemo lijevom tipkom miša jedanput na Direct Link :

slika

Idući je korak (ili prije) taj da otvorimo u izborniku foruma opciju Profil, pa kliknemo na Avatar.

Link na koji smo kliknuli prekopiramo (paste) u rubriku Link na URL Avatara:

slika

i nakon toga prilagodimo dimenzije:

slika

koje, ako je fotografija kvadratna, trebaju biti 120 x 120 piksla (maksimalna veličina), a ako je pravokutna, dimenzije su odprilike 120x100 ili 120x90 piksla.


Nakon toga kliknemo na Pošalji, a program u računalu će napraviti ostatak i sam prilagoditi dimenzije slike.


EDIT: povećana je dimenzija avatara (vidi post ispod)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7117
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Avatari

PostPostao/la riberer » 08. 04. 2011. (17:23)

Dimenzije avatara, koje su do sada bile 90x90 piksla, su povećane na maksimalno 120x120 piksla . . . . . - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > > > > > >
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7117
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18


Natrag na Obavijesti administratora i moderatora

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.