Lombardini LDW 702 problemi

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la Jankkec » 19. 08. 2021. (08:58)

Pozdrav

Vec dogo imam problem sa Lombardini LDW 702 motorom i nikako ga rijesit. Dugo znaci preko 5 godina. Ako ima ko da se kuzi u te motore pa da pomogne Ovo mu je zadnja sansa prije nego ga sahranim na dno ko kopo morto.

Motor ima cca. 300h rada ugrađen na jedrilici 8m cca 5 tona.

Problem je kod cca. 2500 okretaja. Motoru pod opterecenjem odjednom okretaji padnu na cca 1200 okretaja pa se oped dignu na 2300 i tu krecu stalne oscilacije od 1300 do 2300. Kao da se motor ugasi pa se oped upali kada padnu okretaji. Pri padanju okretaja nešto zvecka u motoru i na auspuh izađe bijeli dim. Kad motor nije pod opterecenjem ide normalno do 3600 okretaja.

Filter goriva, pumpu goriva i sva crijeva goriva sam mijenjao. Cak su i druge dizne isprobane. Na kraju je sve isprobano sa prozirnim crijevima bez filtera sa rezervarom podignutim metar iznad motora i nema promjene. Tu sam primjetio da na povratu goriva iz glave izlaze mali mjehurici zraka ali su serviseri rekli da je to normalno.

Prije dvije godine sam izvadio motor i poslao ga u Entradu Rijeka tamo su sve pregledali ocistili i reparirali kopču ali ni to nije pomoglo. Dosli su cak i serviseri iz Rijeke i mijenjali kopču i regulator okretaja i dizne ali ništa nisu uspjeli.

Uglavnom potrosio sam love na servisere i sr@**a oko tog motora da sam mogo vec kupit novi.
Avatar
Jankkec
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 19. 08. 2021. (08:19)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Colvic 28' Countes

Re: Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la josey » 19. 08. 2021. (09:59)

dok sam citao,
odmah sam rekao, ah pa vuce mu negdi zrak ili mu je pumpa u banani.
a onda sam procitao do kraja i vidio da si mjenjao cjevi od goriva pumpu i da su bili ovlasteni to sve napravili i da se dogadja isto.
e onda sam se pocesao po glavi.

ono sto ti ja mogu rec je da ne nije normalno da IZLAZE mjehurici zraka na povratu cijevi goriva.
a ako izlaze a ne ulaze onda je problem unutra u pumpi, negdi u pumpi vuce zrak ako vec ne vuce na cijevima i spojevima.
znaci ako zrak izlazi, negdi mora i uc jel tako?

uglavnom po svemu procitanom, problem je negdje jer vuce zrak.

e sad se sigurno pitas a kako ne vuce zrak kad je u leru i razvrtava u 3600.

dobro pitanje, al u leru nije opterecenje kao u voznji i ne ubrizgava istu kolicinu goriva. ;)

ovo kad si tank drzao metar iznad motora, jel to isti tank ili si spoio drugi.
zasto pitam?
ako je bio isti tank mozda je problem u njemu.
spoji npr na kantu od 5litara dovodnu cijev i povrat (al znaci nova cista kanta ne stara 35 godina koja ima taloga na dnu)
pa javi. al ovo je vise pucanj u prazno, kazem, mislim da ti sistem negdje vuce zrak.

problem je sa isporukom goriva (u cilindar).
e sad jel isporuka u problemu jer je dobava losa, e to treba provjerit.
jel imas membransku pumpu na motoru - rucnu, kojom napumpas gorivo i odzracujes mehanicku visokotlacnu pumpu. ako imas vidi da ti tu ne vuce zrak.

ostale ideje nemam :(

znan da ti nisan bas puno pomoga, al stvarno neznam sta bi ti reka ako ti ovlasteni nisu mogli rjesit problem.
:shock:
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 19. 08. 2021. (10:39)

... forumas Zore ti je primarijus za Lombardini motore ... pokusaj ga kontaktirati !!
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la Jankkec » 19. 08. 2021. (10:55)

Tank je novi plasticni to je sigurno cisto i crijeva su bila direktno uronjena kroz otvor.

Taj motor ima membransku pumpu samo za dobavu goriva, a pod poklopcem glave su visokotlacne na diznama. Motor je nepotrebno zakompliciran i prema mojem misljenju nepouzdan za brod. 90% mehanicara koje sam zvao su rekli da uopce nece ni cut u cemu je problem kad sam spomenuo da se radi o Lombardiniju. Ali sto je tu je, sad ga imam i ubija me to sto ga nemogu popravit.

U pravilu sam vec odustao od njega i planiram do kraja godine kupit drugi. Nesto pouzdanije jednostavnije tipa boshpumpa-dizne 30ks. Ali ubija me to da imam motor sa 300tinjak sati koji ne radi.
Avatar
Jankkec
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 19. 08. 2021. (08:19)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Colvic 28' Countes

Re: Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la josey » 19. 08. 2021. (10:57)

koju si pumpu mjenjao membransku ili visokotlacnu?
mislim da tij e problem u membranskoj :(
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la Jankkec » 20. 08. 2021. (09:26)

Pumpa membranska promjenjena i ona nebi trebala bit problem jer motor moze radit i bez nje kad je tank iznad motora. I to smo isprobali.

To je kao neki pumpe-dize sistem ubrizgavanjem tak da su dizne i te visokotlacne pumpe pod poklopcem glave u ulju.

Ali ovi mjehurici u povratu iz glave motora su mozda problem iako su serviseri iz Entrade tvrdili da je to uredu.
Avatar
Jankkec
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 19. 08. 2021. (08:19)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Colvic 28' Countes

Re: Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la josey » 20. 08. 2021. (10:00)

a onda si sam sve vec troubleshootao.
samo trebas odvidat poklopac glave i skinut tu pumpu i vidit sta je sa njom. mozda je pukla pa ces vizualno vidjet da ima pukotinu na sebi, a mozda ces je morat nosit ispitat. uglavnom dok ne rastavis neces znati :(
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la Jankkec » 23. 08. 2021. (09:32)

Nekako mi je najizglednije da cu sad jedan vikend kad guzve padnu otic dole izvadit ga i sa njim doma u Zagreb.

Najbolje da to sam raskopam i napravim analizu jer se iskreno bojim bilo kome to dati u ruke da me oped ne oderu, a naprave ništa.
Avatar
Jankkec
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 19. 08. 2021. (08:19)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Colvic 28' Countes

Re: Lombardini LDW 702 problemi

PostPostao/la josey » 23. 08. 2021. (09:46)

mislim da ti je to najbolje rjesenje. sam!
al ajd, kad rjesis, stavi u temu sto je bio problem, cisto ako neko naleti na slican problem na svom motoru ;)
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks


Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.