Spavanje na pustom otoku

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la porer » 03. 03. 2021. (12:56)

ab ovo je napisao/la:Kad je vrag gladan i mrave jede. :lol:


Bogami kako je golum rekao da je zadnja na svijetu ne bih.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la ginekol7 » 03. 03. 2021. (15:13)

Sad malo ozbiljno. Iz Splita baš i nemaš nekih bliskih nenastanjenih otočića. Imaš arhipelag ispred Maslinice na Šolti ali je veliki promet brodicama okolo, Tu je i Mrduja ali to bi bilo kao da spavaš na pločniku u Vukovarskoj. Najbliži su ti Paklinski otoci ali to baš i nije za Elan 401
mada se može ako imaš iskustva, muda i dobru volju. Dalje ću ti pisati ako potvrdiš da bi zaista otplovio tamo. Dobro ih poznajem i može se to
... makar uz Severinu.
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la bananko28 » 03. 03. 2021. (18:21)

Ma mislija sam na album. Mix hitova svih njezinih...
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la player » 04. 03. 2021. (21:49)

ginekol7 je napisao/la:Sad malo ozbiljno. Iz Splita baš i nemaš nekih bliskih nenastanjenih otočića. Imaš arhipelag ispred Maslinice na Šolti ali je veliki promet brodicama okolo, Tu je i Mrduja ali to bi bilo kao da spavaš na pločniku u Vukovarskoj. Najbliži su ti Paklinski otoci ali to baš i nije za Elan 401
mada se može ako imaš iskustva, muda i dobru volju. Dalje ću ti pisati ako potvrdiš da bi zaista otplovio tamo. Dobro ih poznajem i može se to
... makar uz Severinu.

Da, jasno mi je da u blizini Splita baš i nema takvih otočića. Ali kako se ide prema sjeveru, ima ih više. A tamo negdi planiram brod držati.
Avatar
player
New Entry
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 12. 05. 2009. (18:23)
Lokacija: Split

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la macro » 05. 03. 2021. (16:52)

egotrip je napisao/la:Ako te neko vidi,on te prijavi i dodje policija.

Neko bezdušan.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la josey » 05. 03. 2021. (18:55)

sori sta se petljan, stvarno nisan tija, al dajte mi clanak zakona u kojem pise da je zabranjeno kampiranje na nenastanjenom otoku?
u sibenskom arhipelagu i po nastanjenim i po ne nastanjenim otocima vidio sam bezbroj puta kampere koji su dosli sa kanuom na vesla i dignu sator!!

nisam vidio da ih je policija dosla privest il tjerat.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2079
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la peroLA » 05. 03. 2021. (19:48)

u gradovima i opcinama je dozvoljeno kampiranje u kampovima ili uz posebnu dozvolu jedinice lokalne samouprave. Tjerat te moze gospodarski inspektor u pratnji policije ili komunalni redar. Unutar nacionalnih parkova su posebne zabrane i kazne.. da podajerim da ni u autu nije bas dozvoljeno a znamo da i neki forumasi kupuju vinjete koje se ne kontroliraju jos.. neznam kamo tu spadaju otoci ali dozvoljeno nije sigurno a vjerojatno se tolerira kao i kamparima itd dok se netko ne namjeri.. ja sam protiv zabrana i da se to nekako regulira ja sam kampirao na divlje sa motorom i satorom kroz pola europe i nikad me nisu tjerali ni uhvatili
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la Interceptor023 » 05. 03. 2021. (21:14)

Za to ajmo reći ilegalno kampiranje nadležno je komunalno redarstvo općine. A sigurno komunalci neće sisti u gliser i doletiti na pusti otok potirati jednog čovika. Jer je neko dojavija da ima neki šator ili sto vec. Ja sam zna prespavati na otočiću di je mali betonirani mul, najveca napast su komarci ako ti smetaju. Najbitnije je imati pitke vode, i nešto konzerviranje hrane, mobitel u slučaju sos poziva, i prijenosni punjač za mobitel, jer možeš pasti na neku škrapu i slomiti nešto A da se ne možeš pomaknuti.
Avatar
Interceptor023
New Entry
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 19. 02. 2021. (14:39)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gradac 580

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la josey » 05. 03. 2021. (22:50)

ok, nisam znao al cinimise da je siva zona, da nije dobro definirano zakonski.
znam da su 2019 neki stranci dosli kamperom na plazu u sibeniku (ko bacvice u splitu) da su ostali 3 dana da ih se rastezalo po novinama i da je komunalno redarstvo prebacivalo lopticu na policiju a policija na komunalce. uglavnom lik ni parking nije platio a kamoli kaznu.
pa da se vratimo na slucaj nemastanjeni otok, cisto sumnjam da ce ti doc komunalni redar sa policijom i tjerat te radi satora.
al da se ogradim, ako te neko prijavi da lozis vatru, policija ce doc po sluzbenoj duznosti.
da se ponovim (ispricavam se ako sam dosadan) u sibenskom arhipelagu, na nastanjenim i nenastanjenim otocima nebrojeno puta sam bio u vali u koju bi dosla ekipa i digla sator. Ostali su iza mene i prenocili.
zakljucak je, nitko ih nije tjerao.
nece ni tebe.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2079
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la Interceptor023 » 06. 03. 2021. (09:05)

Ako je zabrana loženja vatre na otvorenom prostoru, postoji mogućnost da dođe policija ili vatrogasci. Ja sam jednom prilikom sprema roštilj na vanjskoj strani dugog otoka, prethodno sam pozvao 193 i reka o čemu se radi, ukoliko dobiju dojavu, da znaju.
Avatar
Interceptor023
New Entry
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 19. 02. 2021. (14:39)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gradac 580

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la peroLA » 07. 03. 2021. (09:34)

u mom gradu je jednom dosla inspekcija i policija kaznit ljude koji su spavali u organiziranom kampu tijekom koncerta.. jer organizator nije rjesio dozvolu od grada za kampiranje... neke lude opcine imaju u statutu posebno zabranjeno kampiranje.. bavio sam se i organizacijom evenata pa znam koliko su neki zaguljeni.. u jedom gradu moze u drugom ne a u trecem te niko ne vidi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la porer » 07. 03. 2021. (12:52)

Ako puštaš Severinu ja zovem komunalce :mrgreen:
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la MURTER 600 » 07. 03. 2021. (12:55)

peroLA je napisao/la:u mom gradu je jednom dosla inspekcija i policija kaznit ljude koji su spavali u organiziranom kampu tijekom koncerta.. jer organizator nije rjesio dozvolu od grada za kampiranje... neke lude opcine imaju u statutu posebno zabranjeno kampiranje.. bavio sam se i organizacijom evenata pa znam koliko su neki zaguljeni.. u jedom gradu moze u drugom ne a u trecem te niko ne vidi


Ovo govori koliko je Hrvatska pravna država.Probajte legnuti radi odmora na klupici parka u zemljama EU-a i odmah ćete
biti upozoreni od građanina a još prije od službene osobe.Ograđujem se od nekih zemalja članica EU-a!
Murterino 21
Demokracija je kada dvije budale imaju više prava od jednog pametnog!
To što su se meduze održale bez mozga preko 650 miliona godina,daje nadu mnogim ljudima..........
Avatar
MURTER 600
Old Senior Member
 
Postovi: 1604
Pridružen/a: 08. 03. 2010. (11:23)
Lokacija: otok Krk - grad KRK
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: MURTER 600(murterino 21) Nanni turbodiesel 60

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la porer » 07. 03. 2021. (14:55)

peroLA je napisao/la:u mom gradu je jednom dosla inspekcija i policija kaznit ljude koji su spavali u organiziranom kampu tijekom koncerta.. jer organizator nije rjesio dozvolu od grada za kampiranje... neke lude opcine imaju u statutu posebno zabranjeno kampiranje.. bavio sam se i organizacijom evenata pa znam koliko su neki zaguljeni.. u jedom gradu moze u drugom ne a u trecem te niko ne vidi


Jebiga kad je na eventu pjevala Severina, nije čudo da su reagirali.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Spavanje na pustom otoku

PostPostao/la lupis » 07. 03. 2021. (15:14)

Aj šta ste čovika isprepadali ,ovo ono kuac palac...,nitko da da koristan savjet...

Ove ljeto će svi otoci bit pusti,treba samo nać hotel u kojem ćeš bit jedini gost i to je to,kakva šatorska krila jesenice i spavanje u santinama.. :crazy:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.