Procjena

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Procjena

PostPostao/la Rexi » 17. 04. 2016. (20:54)

Dakle, Ven590 sa Hondom 10, kolektori 2x120w, 2x 150Ah, elektromotor MInnKota, nadkabina, spojler + par litri gratis mora.
Paluba oblozena plutom, Inox ograda, bastun.

Sve staro dvi godine.
Realna cijena?
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Procjena

PostPostao/la maky » 17. 04. 2016. (21:00)

Koliko to sve skupa kosta novo minus 30% :think:
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Procjena

PostPostao/la josme » 18. 04. 2016. (08:07)

a bogami ovisi i o kupcu.. :D

maky je napisao/la:Koliko to sve skupa kosta novo minus 30% :think:

a s ovim se nebih složio..jer novo je bilo golo a u ovo je ipak uloženo ..dakle novo + 30% i kao početna cijena je odgovarajuće a opet kako sam gore napisao sve ovisi o kupcu..jedno je što ćeš tražiti a drugo je što ćeš dobiti..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Procjena

PostPostao/la peroLA » 18. 04. 2016. (08:31)

ja da kupujem bih ti probao spustit cijenu tako što barka već ima spojler a za ga malo bolje iskoristit trebao bi mi jači motor... to bi mi bio kao minus... a sve ostalo je plus je ne treba ništa radit nego samo gas...još je i plus ako potencijalni kupac nije član foruma pa nije pročitao sve šta se je pisalo... u zadnjih 12mjeseci motala se je po oglasima jedna metalplast dalmatinka od 2006. ili čak novije.... cijena oko 8 s vanjkim motorom od 20ks honda ili suzuki... druga je bila za nekih 12 sa perkinsom.... šta je novo puno više ispalo kao i tebe.... zato je drži još par godina jer ti se ne isplati prodat...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Procjena

PostPostao/la maky » 18. 04. 2016. (11:17)

josme je napisao/la:a bogami ovisi i o kupcu.. :D

maky je napisao/la:Koliko to sve skupa kosta novo minus 30% :think:

a s ovim se nebih složio..jer novo je bilo golo a u ovo je ipak uloženo ..dakle novo + 30% i kao početna cijena je odgovarajuće a opet kako sam gore napisao sve ovisi o kupcu..jedno je što ćeš tražiti a drugo je što ćeš dobiti..

I mislio sam minus 30% od cjene da se uzme novo plovilo sa svom opremom koju ima
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Procjena

PostPostao/la mivan » 18. 04. 2016. (12:52)

Rexi je napisao/la:Dakle, Ven590 sa Hondom 10, kolektori 2x120w, 2x 150Ah, elektromotor MInnKota, nadkabina, spojler + par litri gratis mora.
Paluba oblozena plutom, Inox ograda, bastun.

Sve staro dvi godine.
Realna cijena?

baš pokušavam sračunati, brod je bija biće oko 6000 eura s nadkabinom i spojlerom ako si uzima kit, honda oko 3 tisuće, ovaj elektro nemam pojma koliko dođe, pluto i ograda par iljada kuna, ne znam do kuda ti ide ograda, jel samo malo na početku ili si je povuka dužu..nekako odokativno nek si potrošija oko 12 tisuća eura za srediti je ukoliko nemaš nikakvu jaču opremu što ne znam jer nisi napisa - jel unutra gola plastika ili si malo obožija to mahagonijem nekim ili slično,jesi tapecira kabinu nečim.. imaš li wc, kuhalo, neki fishfinder, reflektor, radio možda.. ili skalice za u more, pa recimo bimini ili hard top, tendu neku da se zatvori krmeni dio..ili nemaš ako nije naznačeno? Na njuškalu ponude variraju, svakako ako ti nije o glavu stavi malo više pa čekaj, vidi kakav je interes. Ako ideš u gubitak provaj izvuć neki minimalni, bar bi tako ja krenija, ravna se po njuškalu i drugim oglasnicima pa vidija koliko me ljudi zovu.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Procjena

PostPostao/la peroLA » 18. 04. 2016. (13:22)

nego šta nego gubitak... tako da je bolje ne prodavat...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Procjena

PostPostao/la mivan » 18. 04. 2016. (13:33)

a čuj..opet zavisi koliko će izgubit, nek izgubi 1000 eura, bubam napamet, to je odlično. Dvi godine je ima brod za te pare, sad opet koliko se on na njemu vozija to ne znam. Pa plati vez, pa plati vađenje vanka, ne znam jel se možda i porez plaća, pa ovo pa ono..sve je to gubitak, al onda bolje i ne kupovat ako se tako gleda, nego ići u najam. A ako izgubi 3000 eura e onda je izgubija solidno još sa troškovima ostalim koje sam gori napisa. To je sve koliko je njemu prodaja oglavu ili nije, ali što duže čeka, po meni, cijena može ići samo doli. Sad je brod star dvi godine, iduću je tri, onu tamo je četri..stari i penta, vozi se više, njemu su troškovi održavanja veći za još te godine...Mislim da će cijena ode zavisiti o tome što taj brod sve ima, jel to samo ono što je čovik napisa, ili tu ima i onih stvari koje sam mu ja napisa jel ima..danas je puno ponude, ljudi se teže odluče, opet gledaš što sve brod ima od opreme, jer mislim ograda i akumulatori i solari to ima more brodova, ko što sva auta imaju klimu, to je sad standard neki, kupci su razmaženi vrte svaku kunu..ko ne vrti taj plovi na nečemu drugome i tako ti je to.Čovik sritno sa prodajom u svakom slučaju.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Procjena

PostPostao/la peroLA » 18. 04. 2016. (14:14)

moja filozofija je ta, nekad se reklo kao ono čovjek je sretan kad kupi brod i kad ga proda(to je bilo onda kad si plovilo čekao 4-6 mjeseci a prodao si ga u 2-3tjedna po dobroj cijeni).. po meni to sad važi samo fušerima, švercerima a ne istinskim ljubiteljima broda... za to se može kupit brod u italiji možda i tu... stavit ga u more bez ništa uložit.... odvozit sezonu dvije pa ga prodat za istu cijenu ili malo manju, a s takvom cijenom opet si konkurentan je je najniža u oglasniku.... onda si sigurno sretan... no druga vrsta ljudi koja si kupi novo, pa izgubi sve živce i lovu kod opremanja, ili kupiš staro pa središ po guštu potrošiš lovu izgubiš živce vrijeme... neznam onda koliko si sretan... pa kad prodaješ i skužiš da recimo kupca uopće ne interesira taj solar, ograda ni spojler... on vidi da netko u oglasima prodaje dalmatinku za 3-4 tisuće i automatski želi da mu tvoja cjena bude slična... to je danas jednostavno tako... zato čovjek ne misli i po meni bi trebao biti sretan onda kad uživa na plovilu... zato mislim tko spada u ovu drugu skupinu treba čim više uživat a čim manje mislit i to ti daje prednost da lakše se pomiriš s cifrom koju ćeš izgubit... plus eventualno ako s obzirom na nekakav lagan pad cijene i tebi samom uleti kava dobra prilika onda nema veze koliko si izgubio

*napisano ne važi za onoga koji se riješava plovila i više ga neće imati i za one koji prodaju radi raznih problema zdravstvenih, financijskih i dr....

i drugo bez obzira na realnu izračunatost cijene tvog plovila, ono što otpirlike se vidi što se prodaje iz oglasnika, vidi koliko ispod 10 možeš ić jer nažalost više od 10 ne dobiješ sigurno,,, a koliko ispod 10 možeš spustit to o tebi ovisi...

još bi dodao da npr. ogradu i još par stvari uopće ne treba spominjat po meni jer bi svaka takva barka ogradu trebala imati
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Procjena

PostPostao/la lupis » 18. 04. 2016. (15:14)

Pa baš zbog toga ogradu treba spominjati ,jer ako kupiš brod bez nje trebaš je sam raditi-plaćati.
S druge strane brod mora imati i motor,zašto ga onda spominjati?

Usporedbe sa plovilima iz uvoza su bez potpuno krive,ja ne znam šta je vama ljudi,ko da ste pali s Marsa. Najjača je usporedba u stilu nemoj kupit ovdje Dalmatinku za 8 kad za te novce imaš vani neko modernije-brže plovilo!
I onda umjesto dalmatinke 20 godina stare koja bi trebala služiti za izaći 50-100puta na more uz minimalan trošak, kupiš brod 17godina star sa motorom koji pije duplo na istoj brzini od 6 cvorova,a na 10 čvorova troši 4x više pa se vozi 95% vrimena ko i Dalmatinku, 6 čvorova uz duplu potrosnju.To su genijalna razmišljanja.
Ako se uspoređuje, onda treba uspoređivati deplasmanca sa deplasmancima,a glisera s gliserima .Usporedbe su u smijeru da je bolje vani kupit kilo trulih krušaka nego ovdje kilo zdravih jabuka.

Karikiram,kao da se sad sjeti netko da je pametnije vani kupit bmw peticu staru 10 godina sa 250 ks,nego ovdje Megana ili Oktaviju sa 100.Jer... ,gudmorning,...BMW je brži bolji,ljepši. Samo ne spominjite cijenu održavanja i potrošnju. .Jadran sve više nalikuje na ceste istočne Evrope, pune starih izraubanih neekonomicnih vozila.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Procjena

PostPostao/la hobotnica » 18. 04. 2016. (17:35)

rexi vako slusaj ti mene...ostavi ti brod doma jer kad ti pocnu dolazit i sr@t sa svakakvim ponudama popizdit ces...svi bi mukte jer para nema!!!!ostavi brod doma i ostani ti lipo doma ne nidi ici...i ja san posa i jedva cekam da se vratim doma ,jebes ti svu silnu lovu i bolje mogucnosti kad si svudi stranac i manje vridan!!!bice bolje samo triba malo potrpit... ;)
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: Procjena

PostPostao/la mivan » 18. 04. 2016. (20:00)

peroLA je napisao/la:... pa kad prodaješ i skužiš da recimo kupca uopće ne interesira taj solar, ograda ni spojler... on vidi da netko u oglasima prodaje dalmatinku za 3-4 tisuće i automatski želi da mu tvoja cjena bude slična...


mislim da će svakom ozbiljnom kupcu bit drago da brod koji kupuje ima što više opreme,(još ako može za male pare), jer će svako tko zna što je brod i koga veseli plovidba i male, srednje, duže đite itekako cijeniti solare, jaceru, kuhinju, wc itd...mislim da će rijetko tko reći ajme što si to stavlja meni to ne triba. Tako će bar razmišljat onaj tko po meni kupuje brod za sebe i familiju i želi kakav-takav komod...a onaj tko kupuje samo da kupi i vjerojatno će ga svake prijestupne vaditi vanka da mu da koper i vozit će godinama motor na starom ulju i šporkim filterima,i kad puše južina ili bura neće ići pogledat konope - e takav će kupit takav brod o kojem ti pričaš za 3-4 iljade eura. I što je najgore usto će još i prodavat pamet svakome onome tko je iti malo uredija svoje plovilo. A isto tako je istina da će i jedna i druga vrsta kupca provati smanjit cijenu, to je normala.

Rexi nije ode stavija ni sliku broda, niti ikakav detaljniji opis što se tiče opreme - ili je to to. Ja i dalje mislim da onaj tko ima više opreme i da si veći trud kod uređenja ima više šanse postići bolju cijenu jer ima na osnovu čega je i tražiti. (npr. galeb od Kiane - ja bi dao bogatstvo za njega, jer cijenim trud)

Naša sam ode dva oglasa ven590, jedan je oglas doduše stariji ali evo ovaj prvi brod nema apsolutno ništa, čak znate koja je ura kad vlasnik navodi da ima, ni manje ni više nego - rukohvate. Pa brate mili, ej imam i ja auto, ima četiri kola, da stavimo to pod stavku oprema možda - to je u tom rangu. Moga je napisat da ima propelu, jer nikad ne znaš možda je otpala.
http://www.njuskalo.hr/mala-plovila/bro ... s-14735573

I ispod je jedna potpuno drugačija brodica po opremi koja je kompletna sa svim što čoviku na brodu triba. Razlika je 400 eura. Možda ti to Rexi bude jedna mala vodilja, ne znam. Kod tebe mi je najveća falinga preslaba penta, i to barem za duplo. Ne znam koliko milja ideš, ali da ja kupujem baš tvoj brod to bio razlog za ''mudrovanje'' kod cijene. Ali možda i nebi jer nemamo pojma koliko ti opće tražiš para.
http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... s-11154596

Sad zašto netko na svoj brod ugradi wc, radio, tikovinu, kuhinju, a netko rukohvate smatra pod dodatnom opremom, i špirun i slično..to je opet sad diskutabilno, jer nemaju svi ni iste zahtjeve ni prohtjeve a bome ni novčanik isti. Što je nekome puno, nekome je malo itd...tako da opet je čak i bezobrazno reći - a neš mi ti opreme nema ništa, jer čovik možda nije moga više, to je to što ima. (ovaj oglas gore primjera radi) Po meni je puno veći problem kad taj što ima praktički gol brod umisli da ima zvijer pa traži 12000 eura, onda ovaj što ima malo bolje uređen traži 15, a ovaj što ima sve traži 20 jer je vidija prvu dvojcu - i onda kažemo brodovi su preskupi. Ako je Rexi to to što si naveja, radi oskudnije opreme (za moj ukus) i slabe pente usudit ću se reći oko 9000-9500 a ti me pošalji u onu stvar ako je malo, neću se ja ljutit :wave:
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Procjena

PostPostao/la Rexi » 18. 04. 2016. (23:30)

nemam se ja sto ljutiti. drago mi je da ste konkretniji u odgovorima jer iako se brojke nisu puno spominjale, bitan je i taj feedback mornara tj forumasa koji su i sami kupovali i prodavali brodove mome slicnome..

naravno ukoliko se odlucim na prodaju, tada cu sve navesti sto ide s njime a i sam razlog prodaje. u ovom trenutku nisam isao u detalje jer ne zelim a zanimalo me za ono glavno - brod star dvi godine (koji nije samo skoljka, zato sam i naveo kolektore) i motor.

samo vi nastavite ako ima jos netko nesto za dodati, zahvaljujem svima.
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Procjena

PostPostao/la peroLA » 19. 04. 2016. (09:04)

meni je baš dpbra ova tema za ubit dosadu i za se malo lječit muka jer sam u 4 tjednu skoro neprekinutog rada na mojoj barki, nos mi je začepljen i kad zatvorim oči vidim brusnu ploču boju kako dimi i čujem zvuk brusilice... danas uzimam pauzu i idem šetat s curom i psom da odmorim od svega...
Lupis nisam uspoređivao dalmatinku s gliserom, nego sam to spomenuo u kontekstu ponude/potražnje i dodatnih radova kod kupnje polovnog plovila bilo vani ili kod nas... s time da su vani odražavanije plovila barem ova koja su se uvela u moje susjedstvo... tako većina može odmah u more, a možda ako nekome smeta što je bojana rulom onda ide je cijelu brusit i špricat... pa taj recimo tko nije išao to radit će biti sretniji kod kupnje i prodaje... a taj koji je išao to radit će bit sretniji kad se bude divio sam sebi...
Moje iskustvo je to da mogu pisati na tu temu jer sam vidio nove dalmatinke od svih proizvođača, jer sam zahtjevan barkajolo pa mi je računica a ide mi računanje jer mi je to priroda posla, odgovorila od kupnje novog plovila(jer me dođe 15t€ i vremena izgubljenog)... kad sam kupova dalmatinku bio je to moj prvi post na ovom forumu i nisam imao nikakva iskustva(gledao sam moje kriterije i najnižu cijenu), znači gleda sam novo kupio staro, pa sređiva ono što je trebalo,,, uživa uživa pa prodava godinu dana...i proda.. najsretniji sam bio kad sam uživao i pritom ne trošio previše...ja sam uredno otkantavao s guštom kad su mi ljudi počeli kenjat i spuštat cijenu, ono šta nisam pogrešio u prvoj kupnji ni u drugoj da sam znao što kupujem od prije i znao šta dobivam time tako da barem samu vrstu plovila nisam fulao i držao sam brod toliko da mi se sve skupa isplati... da ne zabrijavam dalje navest ću par činjenica
- tvoj kupac krije se u prosječnom čovjeku koji je spreman makar na kredit, skeširat se pošteno da bi mogao odmah uživat, s time da ga zadovoljava dalmatinka
- možda je kupac čovjek kome hitno fali brod u svojoj rent-a boat punudi.. tvoj bi mu bio idealan za dobivat 100€ na dan a hondu bi lako održavao
- nažalos ta klasa spada u male i u velike, pa je malim kupcima važna čim manja cijena a ne nikakav pluto i solari, vjerujte da sigurno 50% vlasnika možda i više nikad nije prespavalo u svojoj dalmatinki a kamoli više dana boravilo gore, tako da ti ljudi neće kupovat tu opremu... a kupci koji kupuju dalmatinku za višednevnu namjenu njih je vrlo vrlo malo, to mogu biti kupci koji su teško došli do veza po nemogu staviti veće plovilo na taj vez.. i druga ograničenja...
- činjenica cijena tog varira 3-15 tisuća € zato se kupci bune, čude itd.. pogotovo oni koji se ne razumiju... zato smo tu gdje jesmo, ograda spada u dodatnu opremu u doba kad je upaljač u autu bio dodatna oprema...
- misllim da možeš stavit 12 ako ti se ne žuri , a minum ispod kojeg nebi išao je 8
- ja sam u godinu dana imao ne više od 20poziva, ozbiljnih i manje, barku je pogledalo samo 4 ljudi od kojih je jedan bio kupac, jedan je odustao jer je pitao da mu dam na rate.... ipak očekujem kako ti imaš novu hondu i novu barku da ćeš imat i više poziva i interesa...
-druge alternative su ti izvadit nešto opreme i prodat odvojeno, nekad se to nebi radilo ali u današnje vrijeme zašto ne
-svima koji kupuju novo ili puno ulože u staro savjetovao bih barem 5-7 godina ne mjenjanja plovila
sretno
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Procjena

PostPostao/la el passo » 20. 04. 2016. (08:15)

Koju god cijenu odlučio formirati samo ispod oglasa nemoj staviti link moje ven iskustvo ;)
Sretno sa prodajom

...btw neko je spominjao da ima dalmatinki bez opreme i koštaju oko 3 tisuće eura pa da se kupci baziraju na tu cijenu. To je istina, ali ima i ljudi koji žele odmah kupiti brod sa nekom opremom i da se ne moraju zajebavati sa uređivanjem...znači pali vozi. Ako zovu oni iz kategorije 3 onda ih treba po kratkom postupku...samo kaži brale nije to za tebe, to je tebi mnogo, povoljnije ti je uzeti neku škatulu pa na kraju doći na cijenu koja ti trenutno nije jasna
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Sljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.