kupovina broda u italiji

Neobavezni razgovori ... sa isključivo "morskim" temama

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Turcin » 13. 07. 2015. (21:55)

Mozes kupit i na svoje ime pa prebacit na zenu, svejedno nema poreza...
Avatar
Turcin
Senior Member
 
Postovi: 898
Pridružen/a: 13. 11. 2008. (22:00)
Lokacija: Vis
Tip plovila: maestral 600

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 13. 07. 2015. (22:21)

Degrassi je napisao/la:Karmba, talijan mora ispunit onaj formular bez tebe, mora upisat sve podatke, barka, duzina sirina itd da je on vlasnik i prodaje kome vec i to ovjera u opcini. Sada ja neznam na granici dali mozes odma proc s tim papirima ili treba biti i vlasnik. Ne zaboravi da u ugovoru treba niti sve, podaci o plovilu i motoru. Tvoje ime i prezime kao kupca, oib itd. Neka ti talijan sve pripremi sam daj mu podatke ako si siguran da ce to srediti. Kos bolje bi bilo da nadjes mekog frenda koki zna talijanski i da ode s tobom u kupnju ;)

sto se tice granice , za to nek se ne brine , nema vise granice a samim tim ni kontrole , isti posa ko da je kupio brod u rijeci na rivi ! ipak smo sad u eu , kad dobije ugovor vlasnik vise nema apsolutno nista s tim ! mada se moze nac neki carinik pa da iz dosade provjeri brojeve sasije i to je to , sto se tice ostalih papira to mu nece nista gledat , jer ih to ne zanima a i neznaju sta tebi triba od dokumenata da bi sve bilo u redu !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Miljac » 13. 07. 2015. (22:26)

joze.makarska1 je napisao/la:
Degrassi je napisao/la:Karmba, talijan mora ispunit onaj formular bez tebe, mora upisat sve podatke, barka, duzina sirina itd da je on vlasnik i prodaje kome vec i to ovjera u opcini. Sada ja neznam na granici dali mozes odma proc s tim papirima ili treba biti i vlasnik. Ne zaboravi da u ugovoru treba niti sve, podaci o plovilu i motoru. Tvoje ime i prezime kao kupca, oib itd. Neka ti talijan sve pripremi sam daj mu podatke ako si siguran da ce to srediti. Kos bolje bi bilo da nadjes mekog frenda koki zna talijanski i da ode s tobom u kupnju ;)

sto se tice granice , za to nek se ne brine , nema vise granice a samim tim ni kontrole , isti posa ko da je kupio brod u rijeci na rivi ! ipak smo sad u eu , kad obije ugovor vlasnik vise nema apsolutno nista s tim ! mada s e moze nac neki carinik pa da iz dosade provjeri brojeve sasije i to je to , sto se tice ostalih papira to mu nece nista gledat !


Otkad to nema granice, molim te lijepo ?!?!!? :?: :?: :?:
Ima granica i te kakva!!! Nismo još u Schengenu!!! :crazy:
Upravo je policijski posao provjera vlasništva, ugovora, brojeva itd. i to rade vrlo ažurno, posebno za hrvatske a i slovenske tablice, i na slovenskoj i na hrvatskoj strani.
Nema vožnje tuđih brodova na prikolici bez ugovora ili punomoći (s prijevodom od ovlaštene osobe). Isto vrijedi i za same prikolice.

Vozio je Slovenac moju prikolicu i čamac s ugovorom ali nije imao punomoć za prikolicu iako je imao i papire i kopiju moje osobne pa je skoro nahebao od svojih policijota u Sloveniji. Pustili su ga uz opomenu.

Ajde nemojte pisat ovakve nebuloze jer će čovjek nepotrebno nahebat zbog neznanja i ovakvih uputa.
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 13. 07. 2015. (22:36)

Miljac je napisao/la:
joze.makarska1 je napisao/la:
Degrassi je napisao/la:Karmba, talijan mora ispunit onaj formular bez tebe, mora upisat sve podatke, barka, duzina sirina itd da je on vlasnik i prodaje kome vec i to ovjera u opcini. Sada ja neznam na granici dali mozes odma proc s tim papirima ili treba biti i vlasnik. Ne zaboravi da u ugovoru treba niti sve, podaci o plovilu i motoru. Tvoje ime i prezime kao kupca, oib itd. Neka ti talijan sve pripremi sam daj mu podatke ako si siguran da ce to srediti. Kos bolje bi bilo da nadjes mekog frenda koki zna talijanski i da ode s tobom u kupnju ;)

sto se tice granice , za to nek se ne brine , nema vise granice a samim tim ni kontrole , isti posa ko da je kupio brod u rijeci na rivi ! ipak smo sad u eu , kad obije ugovor vlasnik vise nema apsolutno nista s tim ! mada s e moze nac neki carinik pa da iz dosade provjeri brojeve sasije i to je to , sto se tice ostalih papira to mu nece nista gledat !


Otkad to nema granice, molim te lijepo ?!?!!? :?: :?: :?:
Ima granica i te kakva!!! Nismo još u Schengenu!!! :crazy:
Upravo je policijski posao provjera vlasništva, ugovora, brojeva itd. i to rade vrlo ažurno, posebno za hrvatske tablice, i na slovenskoj i na hrvatskoj strani.
Nema vožnje tuđih brodova na prikolici bez ugovora ili punomoći (s prijevodom od ovlaštene osobe).

Ajde nemojte pisat ovakve nebuloze jer će čovjek nepotrebno nahebat zbog neznanja i ovakvih uputa.

sto se tice nebuloza neznan ko ih je sad iznio , prisa san granicu doslovno tisucu puta , a ovo sad od kad smo u eu , niko nista ne gleda ,dokumente od auta niti ne gledaju u velikoj vecini slucajeva ko sto san i reka moze se nac neko da pogleda br sasije i to je to , vidis da u kapetaniji neznaju sta ti triba sa sigurnoscu a kamoli ce on na granici znat sta ti triba a i u ostalom sta njega na granici briga kakvi ti dokumenti tribaju , njemu je bitno da ti odgovara br sasije i adio , a kad se javis na homologaciju ili na carinu tamo ti gledaju jesu li ti papiri ispravni i imas li sve sta bi triba imat ! zato ne lupetaj ako neznas o cemu govoris !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 13. 07. 2015. (22:39)

i kako je tudi brod ako ima kupo prodajni ugovor ???????? :Other9: :Angry53: :Angry53: i znaci da bi on u italiji triba nac prevoditelja na hrvatski jezik i prevest dokumente na hrvatski da bi doveo brod u hr !!?!??!?!? odavno biserniju izjavu nisan vidio !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Miljac » 13. 07. 2015. (22:47)

joze.makarska1 je napisao/la:
Miljac je napisao/la:
joze.makarska1 je napisao/la:
Degrassi je napisao/la:Karmba, talijan mora ispunit onaj formular bez tebe, mora upisat sve podatke, barka, duzina sirina itd da je on vlasnik i prodaje kome vec i to ovjera u opcini. Sada ja neznam na granici dali mozes odma proc s tim papirima ili treba biti i vlasnik. Ne zaboravi da u ugovoru treba niti sve, podaci o plovilu i motoru. Tvoje ime i prezime kao kupca, oib itd. Neka ti talijan sve pripremi sam daj mu podatke ako si siguran da ce to srediti. Kos bolje bi bilo da nadjes mekog frenda koki zna talijanski i da ode s tobom u kupnju ;)

sto se tice granice , za to nek se ne brine , nema vise granice a samim tim ni kontrole , isti posa ko da je kupio brod u rijeci na rivi ! ipak smo sad u eu , kad obije ugovor vlasnik vise nema apsolutno nista s tim ! mada s e moze nac neki carinik pa da iz dosade provjeri brojeve sasije i to je to , sto se tice ostalih papira to mu nece nista gledat !


Otkad to nema granice, molim te lijepo ?!?!!? :?: :?: :?:
Ima granica i te kakva!!! Nismo još u Schengenu!!! :crazy:
Upravo je policijski posao provjera vlasništva, ugovora, brojeva itd. i to rade vrlo ažurno, posebno za hrvatske tablice, i na slovenskoj i na hrvatskoj strani.
Nema vožnje tuđih brodova na prikolici bez ugovora ili punomoći (s prijevodom od ovlaštene osobe).

Ajde nemojte pisat ovakve nebuloze jer će čovjek nepotrebno nahebat zbog neznanja i ovakvih uputa.

sto se tice nebuloza neznan ko ih je sad iznio , prisa san granicu doslovno tisucu puta , a ovo sad od kad smo u eu , niko nista ne gleda ,ko sto san i reka moze se nac neko da pogleda br sasije i to je to , vidis da u kapetaniji neznaju sta ti triba sa sigurnoscu a kamoli ce on na granici znat sta ti triba a i u ostalom sta njega na granici briga kakvi ti dokumenti tribaju , njemu je bitno da ti odgovara br sasije i adio , a kad se javis na homologaciju ili na carinu tamo ti gledaju jesu li ti papiri ispravni i imas li sve sta bi triba imat ! zato ne lupetaj ako neznas o cemu govoris !


Ti lupetaš i to toliko da ne mogu vjerovati !!! Pa čovjek uvozi čamac a ne auto. Kakva carina i homologacija, o čemu ti to pričaš?

Ne znam koju si ti granicu prelazio i gdje ali granicu sa Slovenijom nećeš prijeći bez kontrole a za prikolicu i čamac te uvijek pitaju papire dok Slovenci znaju i zbrojiti težine prikolice, čamca i motora (ako imaju sve podatke a uglavnom imaju) i onda ako ti je čamac s motorom preko nosivosti prikolice ili ti je prikolica+čamac+motor teži od auta onda imaš velike probleme. Kazna + spremanje prikolice i čamca u žicu dok ne dođeš s drugom prikolicom ili šlep-kamionom. Naravno plaćaš i ležarinu za sve dane.

Policija na granici nema pojma šta ti treba za registraciju niti ih briga, to je tvoj problem, ali jako dobro znaju kako izgledaju papiri i šta moraš imati da bi smio voziti prikolicu i brod. To znaju i Talijani i Slovenci i naši policajci pa ako ti misliš da znaš bolje od njih - samo izvoli !!!

Ali nemoj drugima dijeliti ovakve savjete !!!

I daj čitaj dvaput šta sam napisao prije nego lupiš još gluposti "UGOVOR ILI PUNOMOĆ (S PRIJEVODOM OD OVLAŠTENE OSOBE)" dakle ili jedno ili drugo. Ugovor ne treba prijevod na granici ali punomoć treba !!!

Pozdrav
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la peroLA » 13. 07. 2015. (22:55)

iskreno kad sam vozio na prikolici preko granice sam lijepo platio pa se o težinama brinuo čovjek koji je prebacio 50 i više barki... kontrole nikakve nije bilo... a talijan zabrijao jer je htio vadit naftu jer se bojao problema na granici.... znam i za slučaj kad je talijan vamo došao po cestovni motor i prešao sve granice s neregistriranom i neispravnom prikolicom ... ali ipak je talijan...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Miljac » 13. 07. 2015. (23:02)

peroLA je napisao/la:iskreno kad sam vozio na prikolici preko granice sam lijepo platio pa se o težinama brinuo čovjek koji je prebacio 50 i više barki... kontrole nikakve nije bilo... a talijan zabrijao jer je htio vadit naftu jer se bojao problema na granici.... znam i za slučaj kad je talijan vamo došao po cestovni motor i prešao sve granice s neregistriranom i neispravnom prikolicom ... ali ipak je talijan...


Da, ako voziš s talijanskim tablicama onda te manje-više ništa ne pitaju sve dok je i prikolica s talijanskim pločicama.
Ako je bilo kakva razlika u tablicama odmah pitaju i traže sve moguće papire.
A tablice SLO, HR i BIH su sumnjive čim se približiš ako te već ne poznaju. I onda ajmo Miki... Vadi papire, gdje su brojevi šasija itd. itd.
Pogotovo ako dođeš usred noći... ili u vrijeme marende... :lol:
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 13. 07. 2015. (23:30)

carina ili homologacija u ovom slucaju kapetanija , a uostalom zasto bi granicu i prosao bez kontrole , pa nisi nesto ukra , sto se tice vaganja i ostalih stvari pa nije toliko lud da ce povest trajler za gumenjak a ide dovest brod od 6 metara, ako uredno odradi ugovor i povede adekvatni vozilo za to sta prevozi nevidin kakve bi probleme triba imat na granici ???????????? po vasoj prici ispada da je znanstvena fantastika proc granicu sa slovenijom ,??????' ako imas uredne dokumente , ne vidin u cemu je problem , opet kazen , broj sasije i ugovor je svetinja ,a sto se tice policije na granici viruj mi da ovi nasi sta rade na granici sa italijom u pravilu neznaju 2 slova talijanski , znaci opet samo br sasije mora bit u redu ! il si ti svatio moj post evo mene na granicu s brodom daj razmaknite se da ja prodem , znaci opet kazem ako dokumentaciju i prijevoz uredno odradi neznan u cemu je problem , spominju se bivsi vlasnici za pric granicu i ostake bakanalije ??????????? ma daj ljudi sta van je , da se to vako uvozi i radi ka sta vi pisete nikad se nista ne bi uvelo , da nemoze bit problema uvik moze i triba se pripremit naj bolje sta moze ! kazes ugovor netriba punomoc triba prijevod , od kada to majke ti , znaci svi talijani nijemci , austrijanci , i nasi koji voze nesto tude moraju imat prevedenu punomoc za pric granicu ???????????? i ovo do sad nisan cuo , ja san granicu prilazio sa onom zutom karticom izdanom od policije kad mijenjas osobnu i nikad me niko nije nista pita ,a sad od kad smo u eu triba privedena punomoc ???????' granicu san prilazio s tudin auton bez ikakvih punomoci niko me nikad nije za nista pita eventualno bi pogledali zeleni karton i adio mare , a sto se vozacke tice mos je slobodno ostavit doma jer ti je niko nikad nigdi nece trazit ( jer se svugdi u svitu smatra da nisi toliko lud da se ides vozit po europi bez vazece vozacke dozvole ) ! pozdrav i tebi !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 13. 07. 2015. (23:39)

peroLA je napisao/la:iskreno kad sam vozio na prikolici preko granice sam lijepo platio pa se o težinama brinuo čovjek koji je prebacio 50 i više barki... kontrole nikakve nije bilo... a talijan zabrijao jer je htio vadit naftu jer se bojao problema na granici.... znam i za slučaj kad je talijan vamo došao po cestovni motor i prešao sve granice s neregistriranom i neispravnom prikolicom ... ali ipak je talijan...

ma kakve kontrole , to ljudi lupetaju gluposti , naravno da neces utovarit brod od 7 metara na trajler od 5 metara pa ti viri 2 metra i onda se cudi ka zaustavilo me stavilo me u zicu i takve stvari , pa u takvim slucajevima kako i ne bi , ako dodes uredan i odradis dokumentaciju sve skupa 5 minutaako i to i ode ti ! ja san bar 300 puta prosa sa talijanskin tablicama nasom osobnom i hrvatsko osiguranje poslano priko faksa u italiju , naravno auto tal tabli neregistrirano !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 13. 07. 2015. (23:43)

Miljac je napisao/la:
peroLA je napisao/la:iskreno kad sam vozio na prikolici preko granice sam lijepo platio pa se o težinama brinuo čovjek koji je prebacio 50 i više barki... kontrole nikakve nije bilo... a talijan zabrijao jer je htio vadit naftu jer se bojao problema na granici.... znam i za slučaj kad je talijan vamo došao po cestovni motor i prešao sve granice s neregistriranom i neispravnom prikolicom ... ali ipak je talijan...


Da, ako voziš s talijanskim tablicama onda te manje-više ništa ne pitaju sve dok je i prikolica s talijanskim pločicama.
Ako je bilo kakva razlika u tablicama odmah pitaju i traže sve moguće papire.
A tablice SLO, HR i BIH su sumnjive čim se približiš ako te već ne poznaju. I onda ajmo Miki... Vadi papire, gdje su brojevi šasija itd. itd.
Pogotovo ako dođeš usred noći... ili u vrijeme marende... :lol:

ja san dolazio u srid noci i u podne , ako ima volje pogleda br sasije i to je sve , o ovakvin cudesima san cuo samo ovde i nemogu se pristat cudit !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la šetač pasa » 14. 07. 2015. (04:02)

joze.makarska1 je napisao/la: ......a sto se tice policije na granici viruj mi da ovi nasi sta rade na granici sa italijom u pravilu neznaju 2 slova talijanski , znaci opet samo br sasije mora bit u redu ! ......



A gdje si to uspio prijeći granicu s Italijom koju su kontrolirali naši policajci i carinici? Muči me ta geografija.
"Ja se ne slažem niti s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš." - Voltaire
Što više upoznajem ljude, draži su mi moji psi.
Avatar
šetač pasa
Old Senior Member
 
Postovi: 1528
Pridružen/a: 15. 02. 2010. (17:28)
Lokacija: Supetar - Zagreb
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Ven 590 Z

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 14. 07. 2015. (07:27)

šetač pasa je napisao/la:
joze.makarska1 je napisao/la: ......a sto se tice policije na granici viruj mi da ovi nasi sta rade na granici sa italijom u pravilu neznaju 2 slova talijanski , znaci opet samo br sasije mora bit u redu ! ......



A gdje si to uspio prijeći granicu s Italijom koju su kontrolirali naši policajci i carinici? Muči me ta geografija.

nemoj da te previse muci , jer kad se u ankoni ukrcas na brod i iskrcas u luci split , to ti je ta granica , i u pravilu nemaju veze s vezon nije to samo za talijanski jezk , nego opcenito !
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la joze.makarska1 » 14. 07. 2015. (07:45)

i miljac da malo pojasnim ! kad san napisa nema vise granica mslio sam na ovo :prije ulaska u eu , onaj ko je nesto uvozio ( vozilo , plovilo , gace , manistru , kape , satove ......) u ovom slucaju iz italije , kad bi dosa na talijansko slovensku granicu pravio je dokumente za provoz kroz tu drzavu ( slovenija ) tu peripetija zavisi od guzve placanje , cekanje 2-3 sata minimalno , smjena itd , kad si dosa na slovensko hrvatsku granicu , ponekad bi slovenac prikontrolira da nisi sta puten ubacio i to je to al kad vidi da si uredno prijavio to sta si ima ne interesiras ga u vecini slucajeva i dolazis na nasu granicu , e tu se sad radi prijava tog sto uvozis znaci opet cekanje , placanje , gubitak vrimena i novca , i kod jednih i kod drugih naj bitnija faktura ( racun ) na isto ime ili uredni brojevi koji se 100% moraju podudarat , e kad si i tu izgubio koji sat platio dobijas dokumente i ides ca i poslje toga se obracas u instituciju koja je zaduzena za to sto si ti uveo , jer sve sto si uveo na bilo cije ime , sve dok drzavi ne platis ono sta je njezino ( to je u vlasnistvu HR ) , tako kazu carinici ne ja ! e sad od kad smo u EU nema vise dokumenata za provoz kroz sloveniju , nema vise prijave na nasoj granici , znaci jednom rijecu SPAS za onog ko nesto vozi prevozi , malterne se samo prolazi ,n digod ako ih je volja provjere nesto u velikoj vecinni ni to i picis dalje , naspram prijasnje procedure i gnjavaze pustih prijava i ulaznih papira mila majka i doslovno se samo prolazi ! e to ti je pod onim nema granice , i da ti jos napomenem sjecas li se matanove izjave kad su ga pitali di mu je putovnica ( sta ce postenu coviku putovnica ) , e tako vridi za svakoga i uvijek , ako uredno odradis dokumente i ostalo neznan cega se covik ima plasit , kakve granice policije i ostala cuda !
Zadnja izmjena: joze.makarska1; 14. 07. 2015. (07:47); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
joze.makarska1
Member
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 06. 09. 2014. (21:58)
Lokacija: makarska
Tip plovila: adria 500 k PD , mercury 25 .4T

Re: kupovina broda u italiji

PostPostao/la Degrassi » 14. 07. 2015. (07:46)

Koji ste vi proroki :D Pa di vi živite ???? Neka čovjek lijepo nazove granicu i pita. Mislim kupit to i to stavit na tu prikolicu, hoće li biti problema ?
Ovakva nagađanja su čista glupost. Tu kod nas gdje smo na granici gotovo da pljuneš cc 50tak kilometara ljudi su svi uvezli plovilo preko neke prijevozniće tvrtke, nitko sa prikolicom. Drugi, kako je netko napisao da ti doveze preko granice sam talijan, jer njega neće nitko ništa pitati smatrajući da dolazi na odmor.
Neki su ćak dolazili i preko mora, ali nedaj bože da te ulovi pomorska kad nemaš papire. Jebeš tada kupoprodajni, svi misle da si ga ukrao.

Da je lako uvest auto, plovilo, motor... sada je lako, ali se svakako o svemu treba prije raspitati. Nemojte srljat pa da poslije plaćete što mi je to trebalo.
Krpizza je najbolja za lov zubazza i branzzina !!!
Avatar
Degrassi
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (07:45)
Lokacija: Na poluotoku Istre - Poreč

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mandrać

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.