Problemi sa Lowrance HDS 7

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la Rafter » 29. 03. 2011. (21:45)

A dali se zna kolika je naknada? :?:
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la Rafter » 30. 03. 2011. (06:51)

a evo i još jednog zanimljivog podatka.. čitajući o Lowranc-ovoj blokadi najviše podataka sam našao na Australskim forumima gdje su dosta ogorčeni na njih i jedna zanimljiva stvar se dešava a to je da uređaju koji su kupljeni u U.S.A. i imaju stari software(npr kupljeni su početkom prošle godine) kod update-a softwara na službenim stranicama Lowranca i nadogradnje na software x3 iliti verziju 3 dobivaju i s njom "geo fencing" odnosno ovo o čem pričamo..

znači ako imate stariji model softwara na uređaju koj ste kupili u Americi i još uvijek radi normalno pazite pri update.u na verziju 3 jer će te s njom možda pokupiti i "geo fencing" govorim isključivo za Lowrance uređaje i još jednom ponavljam da sam to našao na netu, neznam dali takvih slučajeva ima kod nas..

pa ako netko ima iskustva s tim neka se javi :thumbup:
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la SEA » 30. 03. 2011. (19:57)

NASTAVAK

prica ide dalje po onome sta mi je reka ovlasteni prodavac u zagrebu
taj geo fence ili lock djeluje tako da izgube se metricke jedinice i da ima tajmer u uredaju i da se nakon odredenog vremena
ekran pretvori u crno bijeli or blac and white? :o

sad to moze a i ne mora bit istina !! iako osoba iz meredijan project djelovala je OK

Receno je da nemaju software za rijesit taj problem... da ga jos nisu dobili..

kontaktirao sam Navico UK i pitao ih koja je solucija da sta treba platit nije problem i dali se to moze rijesit.
oni me upucuju na meredijan opet i nakon objasnjenja da oni nemaju mogucnost pomoc receno mi je da posaljem mail njima i da ce oni prosljedit za meredijan i da bi to moralo bit rijeseno... :?

malo mi je za sta sam isa na hds sad jer prije sam imao humminbird i bio je ok za moje potrebe(za ove geo fenc probleme nisam zna )
inace to je novo od 2010god

ako ovo bude frka eto mene nazad na Humminbird 898c SI ili Humminbird 998c SI ;)

svako dobro
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la porer » 31. 03. 2011. (08:17)

Imajte na umu da kad (i ako) Meridijan dobije rješenje da skine lock to će vam napraviti samo na uređajima za koje je plaćena carina i sva davanja.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la Spužva » 31. 03. 2011. (09:21)

Onda se u "najgorem" slucaju isplati kupiti u italiji? www.ebay.it pretpostavljam da nikakv geolock tu nebi smio biti aktivan posto je uredaj i ovako namjenjen za to trziste?a cijene su i dalje prilicno nize nego kod nas
Avatar
Spužva
Member
 
Postovi: 391
Pridružen/a: 24. 06. 2008. (19:32)
Lokacija: Pula
Tip plovila: Beneteau Ombrine 550WA/Mariner 75

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la porer » 31. 03. 2011. (09:32)

Tko ti na ebay.it garantira da je uređaj lockan baš za tvoje područje? Sad su i kinezi počeli pisati druge lokacije, UK recimo, pa naručiš od UK prodavača, platiš funtama a roba stigne iz Shanzena :)
Malo olakšanje - čim Meridijan i ostali zastupnici uopće počnu dobijati 'unlock' programe istog momenta proradit će i crno tržište. Ne podržavam takav rad ali ovo s tim geo lock-om je krajnje bezobrazno i diskriminirajuće.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la Spužva » 31. 03. 2011. (09:54)

Da istina je i to sto kazes...treba pazit.neki od oglasivaca imaju i fizicke trgovine pa isti taj hds prodaju u trgovinama u italiji,treba nac takve pa ih kontaktirat normalno
Avatar
Spužva
Member
 
Postovi: 391
Pridružen/a: 24. 06. 2008. (19:32)
Lokacija: Pula
Tip plovila: Beneteau Ombrine 550WA/Mariner 75

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la Rafter » 31. 03. 2011. (15:20)

Meni je malo zao sto isto nisam potegnuo do Trsta jer kod njih u ducanima je dost povoljna cijena ..HDS5 sa krmenom sondom 83/200 je bio cca 750eur a elite 5 420eur + iva s tim da imate i povrat poreza...a uredjaji sigurno nemaju geo fence jer su za talijansko trziste ... cijene su od motomarine.it u Trstu
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la Sveti ratnik » 31. 03. 2011. (16:19)

porer je napisao/la:Imajte na umu da kad (i ako) Meridijan dobije rješenje da skine lock to će vam napraviti samo na uređajima za koje je plaćena carina i sva davanja.

Odakle ti to????? :wave:
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la Rafter » 02. 04. 2011. (10:51)

Ratnice,
Zasto mislis da bi to radili na "svercanim" uredjajima? Jesi imao iskustva s doticnim problemima? :eh:
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la đirandula » 02. 04. 2011. (10:52)

Rafter je napisao/la:Meni je malo zao sto isto nisam potegnuo do Trsta jer kod njih u ducanima je dost povoljna cijena ..HDS5 sa krmenom sondom 83/200 je bio cca 750eur a elite 5 420eur + iva s tim da imate i povrat poreza...a uredjaji sigurno nemaju geo fence jer su za talijansko trziste ... cijene su od motomarine.it u Trstu



Bar jednom godišnje sam u Trstu i često tamo uzmen neke stvari koje mi tribaju... carina... kad uzmeš nešto i želiš povrat poreza moraš doć na granicu EU a to je Slovenija i uredno možeš sve prijaviti i bez problema dobiti fakturu o povratu poreza... međutim naši carinici nisu budale i imaju neki međusobni ugovor sa Slovenijom i kad ti slovenci izdaju fakturu moraju nazvat našu carinarnicu i to njima prijavit... kod njih je 20% IVA a kod nas 22% PDV znači "pušiš" 2% kako god okreneš :( ... bio, vidio, proba samo me spasio slovenski carinik (svaka mu čast) i reka mi za tu stvar pa nisan prijavio ništa i proša lišo :thumbup:
BTW danas san tražio na stranici motomarine.it ove uređaje ali nisan naša cijenik za njih? Di je?
Avatar
đirandula
Senior Member
 
Postovi: 575
Pridružen/a: 01. 03. 2011. (18:04)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Grašo 19 - Vetus M 4.17 ( 42 ks)

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la amiklic1 » 02. 04. 2011. (10:53)

Samo napomena:

prodavač Wheelmark na ebay-u nije iz Kanade. Registriran je na Kanadskom eBay-u, ali radi se o službenom Lowrance zastupniku za Kinu i Hong-Kong. Meni je sva oprema došla iz Hong Konga i nema nikakve brige.

Inače, radi se o firmi PEACEFUL MARINE ELECTRONICS COMPANY http://www.peaceful-marine.com

Kad kupujete od pravog zastupnika, on bi trebao moći i isključiti tu blokadu. meni su prodali samo StructureScan, sondu su izvadili iz kutije (tražio sam tako jer sam sondu kroz trup kupio na eBayu, Wheelmark je imao samo krmenu). Uglavnom, ljudi su spremni u svakom slučaju izaći u susret, za razliku od našeg zastupnika koji mi je na upit za kabel za radar rekao da kupim kabel za 4000 kn (koji inače košta 900 kn) , pa će mi kasnije dati popust na radar :lol: :lol: :lol: :lol:
Na sajmu u Splitu mi je rekao ""ja sve manuale prevedem, prospekte isto, izludite me telefonom i mailom, namučimo se sve objasniti, pa onda kupite kupite u Americi. E da znate da to više nećete moći..." :lol: :lol: :lol:
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la Rafter » 02. 04. 2011. (10:53)

đirandula je napisao/la:
Rafter je napisao/la:Meni je malo zao sto isto nisam potegnuo do Trsta jer kod njih u ducanima je dost povoljna cijena ..HDS5 sa krmenom sondom 83/200 je bio cca 750eur a elite 5 420eur + iva s tim da imate i povrat poreza...a uredjaji sigurno nemaju geo fence jer su za talijansko trziste ... cijene su od motomarine.it u Trstu



Bar jednom godišnje sam u Trstu i često tamo uzmen neke stvari koje mi tribaju... carina... kad uzmeš nešto i želiš povrat poreza moraš doć na granicu EU a to je Slovenija i uredno možeš sve prijaviti i bez problema dobiti fakturu o povratu poreza... međutim naši carinici nisu budale i imaju neki međusobni ugovor sa Slovenijom i kad ti slovenci izdaju fakturu moraju nazvat našu carinarnicu i to njima prijavit... kod njih je 20% IVA a kod nas 22% PDV znači "pušiš" 2% kako god okreneš :( ... bio, vidio, proba samo me spasio slovenski carinik (svaka mu čast) i reka mi za tu stvar pa nisan prijavio ništa i proša lišo :thumbup:
BTW danas san tražio na stranici motomarine.it ove uređaje ali nisan naša cijenik za njih? Di je?


ma znam ja da su naši povezani sa slovenskom carinom , povezani su kompjuterski tako da šta god prijaviš na SLO granici našem se pojavi odmah na ekranu samo je stvar njegove volje ili tvoje sreće da je van kućice i ne gleda što mu piše (bio i vidio :) )ali to je ok.. ja sam kontaktirao prodavača u Trstu i objasnio mu da bi volio ako je moguće da mi on sam vrati povrat poreza odnosno da mi porez ne zaračuna, rekao je da mi porez mora naplatiti kad kupujem ali u roku od 40 dana mogu doći u dućan i on će mi vratiti porez nazad te mogu za to kupiti još neke sitnice koje mi trebaju...kako mi prijatelji žive i rade u Trstu a i to mi je sat vremena vožnje od mene mi se to isplati..ali vidjet ćemo što će biti sa ovim američkim :) sad sam u fazi vraćanja uređaja koji je još u americi kod prijateljak koji ga je kupio, a probat ću sa još jednom glupom pričom a to je da ga prijatelj hoće ugraditi na svoj brod gore i ploviti u Europu, pa ću vidjeti što će reći ..možda mi izađu u susret pa ga tamo odblokiraju :think: :think: kod nas će kao i sve drugo to otključavanje ići sporo i koštati će puno :x
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la SEA » 02. 04. 2011. (10:54)

Ovo za carinu i da vas slovenac prijavi je istina ali samo robu u iznosu vecem od 500eur
sad ako mozete prepolovit racun na dva tri ok to prolazi a povrat poreza predignete u HP posta glavni ured barem u Splitu

blokada uredaja
da zakljucimo nema metricke jedinice iako je u butizi u usa to imao
na dnu ekrana im mali natpis nije za to podrucije upotrebe

sve to se i moze prozvakat

i na kraju po rijecima zastupnika ima vremenski tajmer da nakon odredenog vremena ekran postane crno bijel

sad kod kupovine manjeg uredaja hds5 cijena vani je oko 550-600usd razlika je mala recimo ali kod vecih uredaja postaje astronomska
na hds7 ili hds8 razlika postaje preko dupla :?
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Problemi sa Lowrance HDS 7

PostPostao/la amiklic1 » 02. 04. 2011. (10:54)

Ti problemi javljaju se samo s uređajima kupljenim u SAD-u?
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.