Fishfinder do 5000kn ( +/- )

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Fishfinder do 5000kn ( +/- )

PostPostao/la dxdandy » 13. 12. 2020. (11:18)

Pozdrav svima,

uzeo bih si za sljedecu sezonu neki fishfinder. Godisnje provedem oko 3 mj. na moru u ljetnom periodu. Odmah da napomenem da imam gumenjak od 4m i da je plan namontirati ga ne nesto i pri svakom izlasku u ribu ga nositi od doma i po povratku na vez nositi ga opet doma. Akumulator i prenosivost mi nije problem vec ne znam koji model i firmu odabrati. Bitno mi da mogu fino vidjeti kako dno tj. teren izgleda da ima prikaza do cca 30m odlican a dubine vece od 60m sigurno necu nikada prelaziti. Naglasak je na cca max. 30m i mozda par puta godisnje dubine od 40-60m ako i samo ako odem pod krcki most ako mi se buda dalo gumenjak vaditi i ponovo ga sastavljeti i tamo malo se muvati oko krckog mosta i malo panulati ili na avolo loviti.
Znaci treba mi za naci ribu, ako je moguce da se vidi razlika jel neka mala, ili je jato ili je nesto veliko dolje, vidjeti kakvo je dolje dno i sl. Svaki proizvodjac ima svoj neki naziv za isto pa sad da ne nabrajam sve, meni je bitno da ima down imageing ako je to prikaz svakog kamencica i ribe na dnu ispod mene. Buduci sam kontinentalac i pecam na Dunavu, ako uz to mogu za te pare ili malo vise dobiti i side imageing super, sigurno ce dobro doci, a vjerujem da je i na moru to super opcija. Gps ako ima to je super a ako nema ok.
Koja firma ima po vama najbolji i najcistiji prikaz down imageing i side imageing ? Lowrance - Humminbird - Garmin ili nesto trece. Za pocetak mi je bitno da se uz uredja dobije i sonda da nemoram jos to posebno nabavljati ako je solidna ili ipak ici ako ima na malo jeftiniji model fishfindera pa dodati za sondu da se uklopim u tih 5000kn ( +/- ) jos par stotina kuna ako treba dodati da se uzme bolji uredjaj. Ili odmah sa sondom pa kasnije da se moze nadograditi na bolje. Sondu bih stavljao kraj motora ali uz sami kraj da motor ne smeta prikazu a postavio bih ju na neki inox drzca jer bih ju skidao uvijek. Velicina ekrana 5-7 inca.
Nisam profesionalac pa mi ne treba neko ludilo pa se nadam da mogu naci nesto krektno za tu lovu. Sta preporucate za uzeti i zasto ?

Hvala Vam svima puno puno !
Avatar
dxdandy
Member
 
Postovi: 120
Pridružen/a: 02. 01. 2015. (13:18)
Lokacija: Vinkovci - Novi Vinodolski
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maska_&_Peraje

Re: Fishfinder do 5000kn ( +/- )

PostPostao/la Groff » 13. 12. 2020. (17:48)

Sedan postova ispod ovoga (preporuka ) imaš nekoliko savjeta.
Avatar
Groff
Old Senior Member
 
Postovi: 1993
Pridružen/a: 31. 03. 2009. (19:16)
Lokacija: Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka Suz 20, Kolibri Yam 2.5

Re: Fishfinder do 5000kn ( +/- )

PostPostao/la barkaruža » 04. 01. 2021. (11:34)

Pozdrav,
evo i mene zanima koji fishfinder do ca. 800eur. Do sada u mjesec dana vidim da "dxdandy" nije nitko ništa preporučio, a ni u toj "preporuci" sedam postova niže ništa ne možeš zaključiti.
Tako, da molim aktivne forumaše, da predlože, koji je best buy do ca. 800eur. Lovim u ljetnim i jesenskim mjesecima, teška panula od 15-35m, sabiki 30-50m, parangal 20-30m i 60-90m, koji put probam jigging, tako da me zanima ploter/fishfinder ili samo fishfinder (ako za istu cijenu dobijem puno bolji fisfinder) do ca. 100m. Do sad sam koristio Garmin Echo 500c, koji još radi ali bi volio kupiti noviji.
Unaprijed hvala svima na svakakvoj preporuci.
Pozz
Igor
Avatar
barkaruža
New Entry
 
Postovi: 73
Pridružen/a: 25. 04. 2012. (07:19)
Lokacija: Ljubljana, Donja Klada
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 540 cabin fisher, kvarnerplastika

Re: Fishfinder do 5000kn ( +/- )

PostPostao/la brule » 04. 01. 2021. (13:14)

Ja sam išao okolnim putem pa sam kupio komplet Garmin trike plus 5 dv, u početku mi je bio ok ali ništa specijalno. Kako sam ja svojim nemarom i neznanjem uništio sondu "iskoristio "sam priliku i kupio jaču sondu i sada sam prezadovolja.do sedamdesetak - osamdeset metara lipo se vidi.Sondu sam naša na webu u engleskoj četristo kuna jeftiniju nego u hr. kako za ovu sondu triba adapter 4 pina na 8 u potrazi za sondom u Hr sam vidio na dva mista da ima adapter čak jeftiniji nego di uzmam sondu pa sam iša mudrovat i naručio sondu iz engleske a kao adapter ću u hr. kad sam nazva dva dućana za adapter počele su žalopojke "a nemami to odavna ko zna kad će mo dobivati" :evil: tako da kod nas nisam naša adapter upoće kamoli jeftiniji.Posljedica, dva puta poštarinu plaća iz engleske.
zato aparat bez sonde 1890 kn https://www.protis.hr/products/details/ ... 202/130785
https://adriamarine.net/hr/dubinomjeri- ... rans(hr|en)

https://www.technik-fuer-angler.de/Garm ... -transduce sondu na njemačkom webu 300 eur, poštarina ?
..
Avatar
brule
Senior Member
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (20:45)
Lokacija: Šbk
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bandholm 24


Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: adria500ct i 2 gostiju.