kabel sonde

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: kabel sonde

PostPostao/la piki » 20. 05. 2020. (20:47)

Kada sam montirao ff ispod natkabine prije 6 godina, probušio sam rupu kroz koju sam jedva provukao konektore ali sam naknadno provukao još dva tanja kabela (zvučnici i rasvjeta) kroz istu rupu. Ako će trebati pokušat ću i to. U svakom slućaju, lopi hvala na savjetu :thumbup:
Avatar
piki
New Entry
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 13. 01. 2013. (19:30)
Lokacija: pag, karlovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka

Re: kabel sonde

PostPostao/la porer » 20. 05. 2020. (21:41)

piki je napisao/la:Planiram krmenu sondu premjestiti iz trupa na krmen zrcalo. Pošto sonda ne može proći kroz gumeni štitinik sajli, razmišljam da prerežem kabel sonde koji bi mogao provući te ponovo spoojiti kabel. Iz prethodnih vaših komentara zaključio sam da je to moguće ako se sve dobro ponovo zaštiti. Moje je pitanje dali sam dobro shvatio da se kabel može spajati, koliko me žica očekuje za spajanje te gubi li na funkcionalnosti kabel? Inaće radi se o Lowrance HDS 5.


Nemoj to raditi. Napravi rupu provuci kabel i zatvori sve Sikom i stavi nekakvu plastičnu kapicu.
Razgovori ranije bili su oko popravke oštećenog kabela ali originalno napravljen i neoštećen nije preporučeno sjeći.
I mene to iznervira kad radim montažu, te konektore definitivno trebaju pametnije napraviti ali sada je tako kako je pa buši i krpaj.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: kabel sonde

PostPostao/la piki » 21. 05. 2020. (04:54)

Mislim porer da si me riješio nedoumice pogotovo ako uzmem u obzir moju stručnost u takvim poslovima. Preskupa je to stvar da bi isprobavao i ako šta pokvarim nema vremena za ispravak jer do odlaska na more ostaje samo 15 dana a rupe ipak znam bušiti :D . Još jednom hvala lopiju i tebi na savjetima :wave:
Avatar
piki
New Entry
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 13. 01. 2013. (19:30)
Lokacija: pag, karlovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka

Prethodna

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron