Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

FilmićI forumaša ostvareni na ribolovu, krstarenju …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la Pape » 26. 06. 2013. (20:20)

...ti moš napisat predgovor.... :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 26. 06. 2013. (20:25)

vladorad je napisao/la: prebrzi dril, trebalo je lubena više umorit..i bio bi vjerujem na barci..moje mišljenje i iskustvo sa lubenima , a bude ih na godinu i troznamenkastih :D


Sta znaci "prebrzi dril"? Karlovacko i ja smo to raspravljali (on je dao neke izvrsne savjete) kada sam napravio prvi filmić o panuli brancina. Naime, ovaj je potegao i kada sam poceo vuci se umirio, na jednom-dva mjesta je malo potegao i tu sam ga pustio (vise bi bio izraz da se "trznuo" nego "potegao) i odmah bi se primirio. Kao sto se vidi na videu ozbiljno se poceo boriti tek kada je dosao do broda. Nije dao prilike da ja njemu pustim jer bi se sustav odmah opustio (pogotovo uz nezgodu sa motorom). Dodatni razlog zasto malo brze vucem je taj sto mi je panula dosta dugacka a promet je poprilicno veliki (brancin dosta rano kod izvlacenja dodje na povrsinu ili blizu povrsine).


I jos nesta nevezano uz ovo gore napisano. Nekako sam mazohistički sretan da se ovako to dogodilo baš dok sam snimao da i to ima snimljeno i da možemo ovakvu raspravu voditi. Nisu samo ulovi rezultat ribolova nego i ovakve situacije.

A sa ovim kantauorima beštima ću se kasnije obračunati :-D
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la vladorad » 26. 06. 2013. (20:33)

aladin je napisao/la:
vladorad je napisao/la: prebrzi dril, trebalo je lubena više umorit..i bio bi vjerujem na barci..moje mišljenje i iskustvo sa lubenima , a bude ih na godinu i troznamenkastih :D


Sta znaci "prebrzi dril"? Karlovacko i ja smo to raspravljali (on je dao neke izvrsne savjete) kada sam napravio prvi filmić o panuli brancina. Naime, ovaj je potegao i kada sam poceo vuci se umirio, na jednom-dva mjesta je malo potegao i tu sam ga pustio (vise bi bio izraz da se "trznuo" nego "potegao) i odmah bi se primirio. Kao sto se vidi na videu ozbiljno se poceo boriti tek kada je dosao do broda. Nije dao prilike da ja njemu pustim jer bi se sustav odmah opustio (pogotovo uz nezgodu sa motorom). Dodatni razlog zasto malo brze vucem je taj sto mi je panula dosta dugacka a promet je poprilicno veliki (brancin dosta rano kod izvlacenja dodje na povrsinu ili blizu povrsine).


I jos nesta nevezano uz ovo gore napisano. Nekako sam mazohistički sretan da se ovako to dogodilo baš dok sam snimao da i to ima snimljeno i da možemo ovakvu raspravu voditi. Nisu samo ulovi rezultat ribolova nego i ovakve situacije.

A sa ovim kantauorima beštima ću se kasnije obračunati :-D


nemoj ča zamjerit...samo pričamo... :thumbup: ne pokušavam pametovat...šta bi bilo kad bi bilo...vidim da si vrstan ribolovac :thumbup:
Sa lubenom se događa kao sa ušatom na panuli...zna se dogodit kod prebrzog povlačenja da on ulovi tvoj način namatanja i samo pliva prema barki ... i kad se približi podivlja i otkvači se..meni se u startu to događalo...sad ga popušim kad mi pukne na čvoru jer ga dižem bez saka (špurtila) o,20mm. kad mi drmne na panulu,dam mu kratku kontru,i onda počinje igra, lagano ga natežem i guštam u drilanju...nikad mi štap nije jači od 40g... to je moje iskustvo...
Dal ti je kad pao sa upaljenim motorom!?
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la ab ovo » 26. 06. 2013. (20:42)

Ajmo sad ozbiljno! Po meni, kad je već riba dovučena do barke bez umaranja trebao je sak proraditi puno ranije ili (ovo sad govorim napamet obzirom da ne lovim štapom) popustiti da se luben vrati dole pa onda ga ponovno drilati. Ovako imam osjećaj da nisi znao šta bi napravio i da si ostao zbunjen. Loviš štap sa dvije ruke. :?

Obzirom da sam uvijek zaustavljao barku kad bi opalio po panuli i okretao barku bočno na njega događalo mi se nebrojeno puta da stigne do barke neizmoren.... (lov iz ruke)..... samo ga pustim kroz prste da se vrati dublje ili da prođe ispod barke i idemo ponovno.
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 26. 06. 2013. (20:46)

vladorad je napisao/la: nemoj ča zamjerit...samo pričamo... :thumbup: ne pokušavam pametovat...šta bi bilo kad bi bilo...vidim da si vrstan ribolovac :thumbup:
Sa lubenom se događa kao sa ušatom na panuli...zna se dogodit kod prebrzog povlačenja da on ulovi tvoj način namatanja i samo pliva prema barki ... i kad se približi podivlja i otkvači se..meni se u startu to događalo...sad ga popušim kad mi pukne na čvoru jer ga dižem bez saka (špurtila) o,20mm. kad mi drmne na panulu,dam mu kratku kontru,i onda počinje igra, lagano ga natežem i guštam u drilanju...nikad mi štap nije jači od 40g... to je moje iskustvo...
Dal ti je kad pao sa upaljenim motorom!?


Pa sta ja stvarno zvucim kao da nešta zamjeram? :-D Sta bi zamjerio bas se zabavljam

Iskreno sada se ne sjecam jel mi ikada ispao kod broda sa upaljenim motorom ali mi se sigurno znao otkačiti "po putu". Najčešće odmah na početku drila. To ipak dosta ovisi o tome kako i za šta se zakačio.
Ne tvrdim ja da je ispao isključivo zbog ugašenog motora ali da nije pomoglo, nije
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la vladorad » 26. 06. 2013. (20:52)

aladin je napisao/la:
vladorad je napisao/la: nemoj ča zamjerit...samo pričamo... :thumbup: ne pokušavam pametovat...šta bi bilo kad bi bilo...vidim da si vrstan ribolovac :thumbup:
Sa lubenom se događa kao sa ušatom na panuli...zna se dogodit kod prebrzog povlačenja da on ulovi tvoj način namatanja i samo pliva prema barki ... i kad se približi podivlja i otkvači se..meni se u startu to događalo...sad ga popušim kad mi pukne na čvoru jer ga dižem bez saka (špurtila) o,20mm. kad mi drmne na panulu,dam mu kratku kontru,i onda počinje igra, lagano ga natežem i guštam u drilanju...nikad mi štap nije jači od 40g... to je moje iskustvo...
Dal ti je kad pao sa upaljenim motorom!?


Pa sta ja stvarno zvucim kao da nešta zamjeram? :-D Sta bi zamjerio bas se zabavljam

Iskreno sada se ne sjecam jel mi ikada ispao kod broda sa upaljenim motorom ali mi se sigurno znao otkačiti "po putu". Najčešće odmah na početku drila. To ipak dosta ovisi o tome kako i za šta se zakačio.
Ne tvrdim ja da je ispao isključivo zbog ugašenog motora ali da nije pomoglo, nije


dosta ovisi i o najlonu..ako je preelastičan ili ako je preduga panula...

ma drugi dan si već naplatio izgubljenu ribu....VEĆU :thumbup:
Stavi taj video da guštamo :thumbup:
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 26. 06. 2013. (20:52)

ab ovo je napisao/la: Ovako imam osjećaj da nisi znao šta bi napravio i da si ostao zbunjen. Loviš štap sa dvije ruke. :?


Pa nije mi prvi u životu da bi ostao zbunjen :-D Jednostavno sam ga pokusao drzati "pod kontrolom", ne dozvoliti da sustav popusti i pricekati pravu priliku da ga dignem sakom. Broji sekunde koliko brzo se sve to desilo od trenutka od kada sam ga vratio od motora (vidi se da je u jednom trenutku krenuo iza motora pa sam ga "izvlacio").
Ne znam koliko si pratio po forumu ali ako sam se necega nalovio u zivotu onda su to (veći) brancini (samo veće i lovim). (kod ovoga "nalovio" ipak treba uzeti u obzir cinjenicu da ne zivim na moru pa je to relativan pojam). Naravno jos uvijek ne tvrdim da sve znam i da sam najpametniji i da ne mogu krivi potez napraviti (moguce da je to i ovdje slucaj) ali ipak mislim da tesko mogu ostati zbunjen.
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 26. 06. 2013. (20:54)

vladorad je napisao/la: dosta ovisi i o najlonu..ako je preelastičan ili ako je preduga panula...

ma drugi dan si već naplatio izgubljenu ribu....VEĆU :thumbup:
Stavi taj video da guštamo :thumbup:


Lovim upredenicom tako da nema elastičnosti ali imam dosta FC predveza (15-20m)

Nisam snimao drugi dan tako da tog videa nema :( Neda mi se bas uvijek razmisljati o kameri, baterijama, kartici itd. Češće ipak volim samo guštati
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la ab ovo » 26. 06. 2013. (20:59)

Možda je zbunjen neadekvatna riječ, možda bi više odgovaralo neodlučan. Sve u svemu, otišao je. Eba mu škarpoč mamicu. :oops:

vladorad je napisao/la:sad ga popušim kad mi pukne na čvoru jer ga dižem bez saka (špurtila) o,20mm.

Stvarno ne znam šta da ti kažem na ovo. Mislim da možeš pretpostaviti. :crazy:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la vladorad » 26. 06. 2013. (21:04)

ab ovo je napisao/la:Možda je zbunjen neadekvatna riječ, možda bi više odgovaralo neodlučan. Sve u svemu, otišao je. Eba mu škarpoč mamicu. :oops:

vladorad je napisao/la:sad ga popušim kad mi pukne na čvoru jer ga dižem bez saka (špurtila) o,20mm.

Stvarno ne znam šta da ti kažem na ovo. Mislim da možeš pretpostaviti. :crazy:

:lol: ali sad imam pušku sa sobom ..pa kad pukne ..onako zgubljenog okinem ga laštikačom :thumbup: jbg sakakovih nas je... :D

A sak više ne nosim valjda praznovjerje..čak ni kod spinanja sa kraja :crazy:
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la ab ovo » 26. 06. 2013. (21:07)

Ljudi, recite mu vi. :Help25:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la Kapo » 26. 06. 2013. (21:07)

Uz manje nervoze i pičkaranja vjerovatno bi i koja riba više došla nasuvo....
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 26. 06. 2013. (21:11)

ab ovo je napisao/la:Možda je zbunjen neadekvatna riječ, možda bi više odgovaralo neodlučan. Sve u svemu, otišao je. Eba mu škarpoč mamicu. :oops:


sada sam pogledao na sta mislis kada kazes da primam stap sa dvije ruke. To je tocno trenutak u kojem stap krecem uzeti u lijevu ruku da bi sa desnom uzeo sak :-D

Kao sto rekoh, nije mi žao što je otišao. Da sam ga digao to bi bio jos jedan video o panuli brancina a tu sam vec i sam sebi dosadan :-D
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la lvky » 26. 06. 2013. (21:12)

sve ovo je dio ribolova, a ovo je dokaz da se događa i najboljima :thumbup:
aladine ne psuj :shh:
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Nova tehnika Catch&Escape by Aladin

PostPostao/la aladin » 26. 06. 2013. (21:13)

vladorad je napisao/la:..sad ga popušim kad mi pukne na čvoru jer ga dižem bez saka (špurtila) o,20mm.


ovo sam propustio komentirati. Nema ništa zabavnije nego loviti laganim priborom :thumbup:
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

PrethodnaSljedeća

Natrag na Naši video uradci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron