ĐITAŠI

Slike, priče, avanture, ulovi, opisi, komentari …

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la Thomy » 20. 10. 2016. (09:18)

...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2467
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la peroLA » 20. 10. 2016. (09:33)

frakaro je napisao/la:Ovih proteklih dana sam baš razmišljao da napišem koje slovo i pustim koju sliku.
Kad ono jutros me obradovao poštar.
Prekršaj da nisam prijavija boravišnu pristojbu 1000kn+100 troškovi.

Tako da mi se sad neda ni pisati.

Inače smo obišli kvarner.
Prekršaj u ljiepoj vali Cifnati na Rabu.

Nisam imao pojima da moram platiti boravišnu pristojbu. :thumbdown:

Kad budem imao malo vrimena stavim koju sliku.

E još nešto dogodine je plan Šibenik/Dubrovnik u periodu od 1.08 negdje do 18.08 pa ako netko u tom periodu planira sličnu rutu neka se javi.
Ljepše se čovik osiječa ka zna da ima nekoga u blizini, a daleko je od kuće. :wave:


nikako to ne platiti! meni je to smješno i nebi mi problem bio na sud... to je isto kao da su ti slikali auto parkiran negdje u sloveniji i da si dobio kaznu za spavanje a nisu te ni vidjeli... ovako te mogu kazniti isključivo gospodarski inspektor ili carina u pratnji policajca, koji te doslovno probudi tj. uhvati na spavanju... ostalo je smjeh... angažiraj mene za odvjetnika odradit ću to u fušu ;) nisam odvjetnik po struci ali takve stvari bi riješio lako
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la Robi-ST » 20. 10. 2016. (09:53)

peroLA je napisao/la:nikako to ne platiti! meni je to smješno i nebi mi problem bio na sud... to je isto kao da su ti slikali auto parkiran negdje u sloveniji i da si dobio kaznu za spavanje a nisu te ni vidjeli... ovako te mogu kazniti isključivo gospodarski inspektor ili carina u pratnji policajca, koji te doslovno probudi tj. uhvati na spavanju... ostalo je smjeh... angažiraj mene za odvjetnika odradit ću to u fušu ;) nisam odvjetnik po struci ali takve stvari bi riješio lako


PeroLA, nije samo stvar u spavanju na brodu, nego i "boravku".


"NOVI ZAKON O BORAVIŠNOJ PRISTOJBI

Prema novom Zakonu o boravišnoj pristojbi, paušal boravišne pristojbe plaćaju vlasnici ili korisnici plovila (nautičari) za sebe i sve osobe koje noće i borave na plovilu, ukoliko je plovilo duže od 5 metara s ugrađenim ležajevima."

"boravljenje" na svom brodu u svojoj zemlji.... gamad izdajnička. na vlastitom brodu na kojem plaćaš korištenje pomorskog dobra, tretiraju te kao turista stranca.
da je meni dat vlast u ruke, takvog diktatora kakav bi ja bio svijet nikad nije vidio. sva ta gamad bi zavrsila na streljanju po kratkom postupku.
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la macro » 20. 10. 2016. (09:59)

Dovoljno je da iz Splita odes lovit lignje ili prispavat na Šoltu. Cak i Čiovo?! Ma da su bar stavili za drugu Zupaniju. Koja debeloguza magarad :thumbdown:
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la Robi-ST » 20. 10. 2016. (10:10)

macro je napisao/la:Dovoljno je da iz Splita odes prispavat na Šoltu. Ma da su bar stavili za drugu Zupaniju. Koja debeloguza magarad :thumbdown:


dovoljno je da iz Splita odeš prispavat na Marjan ili Čiovo. ma jednostavno ne mogu virovat koja je to đubrad i koji je tu nakaradni sustav, nakaradni zakoni, nakaradna demokracija, nakaradna država...ljudi su prije 25 godina davali svoj život za ovu državu, da bi nam danas ista ta država radila ovakvu sramotu i tretirala nas kao strance u vlastitoj zemlji.

ja im nikad neću platit tu sramotu, nego ću im psovat mater i sve živo i sve mrtvo iz sveg glasa ako me ikad zaustave i pitaju nesto takvo. pa nek pišu kazne dok im ruke ne otpadnu.
ma zamisli ti...
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la peroLA » 20. 10. 2016. (10:19)

onda odite pa kupujte vinjete? osba koju pitate neće ni znati o čemu govorite... provijerite u koliko riječi se linka na marina frapa poklapa sa člankom u n.n. - koji je jedini važeći a činjenica je da puno ljudi koji bi to trebali znat neznaju... kao ni oni koji bi kao tu vinjetu trebali imat..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la mivan » 20. 10. 2016. (10:19)



sad sam odvojia vrimena priko marende da pročitam o čemu je riječ - dakle ja ako krećem iz Zadra platim tamo u kapetaniji tu pristojbu i imam je sa sobom blabla, i plus toga ako se vežem negdi za bovu ili marinu tu također platim ono što su oni propisali...hm ... https://www.youtube.com/watch?v=0G5b1Q3FzXo
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la ab ovo » 20. 10. 2016. (10:34)

Ja na to gledam ovako npr.:
Živim u Zagrebu i na Pagu imam vikendicu. Svake godine moram platiti boravišnu pristojbu za provedeni godišnji odmor od 15 dana za sebe i za svih koji borave u njoj.
Živim u Splitu i imam brod od 7m. Ako odem na đitu 15 dana moram platiti boravišnu pristojbu za sebe i sve koji borave na brodu.

Šta tu nije jasno?

P.S. Nemojte misliti da se ja slažem s time. :mrgreen:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la peroLA » 20. 10. 2016. (10:50)

jasan mi je zakon o pristojbi kao i njegovo neuređenje
-pisalo je da se vinjete kupe u lučkoj upravi, u lučkoj upravi neznaju za to, pomorkska policija nezna za to... pitao sam više njih, pojima nemaju
-vjerujem da tko baš želi to može platiti u većim mjestima u kapetaniji ili uredu koji je za to namjenjen
-siguran sam da me nitko neće kaznit ako me ne uhvati na spavanju

sa spavanjem imam jako velikog iskustva, npr. kad sam bio biker i organzirao moto susrete, reći ću vam na svim moto susretima spavanje u šatoru je protuzakonito, osim ako organizator nije zapisao osobe i naplatio im pristojbu.. nigdje u europi nisam to platio...
kao vikendaš na crno upoznat sam sa brdo domaćih i stranih ljudi koje drže kamprikolice, svugdje... i kazne plaćaju samo ako su uhvaćeni na spavanju ili nemaju nikakvog dokaza o podrijetlu jer je to onda carinski prekršaj...
prošli vikend bio sam na planinarenju na čičariji... vidio na vlastite oči, kućice sa solarima, tankovima za vodu i da dalje ne nabrajam, zamislite sve planinare, jedriličare, ljude koje idu u lov, ribolov... zamislite prijatelj ima koču normalno sa krevetima i kočari od Rapca do Cresa pa najizmjenično spavaju, zar će i njih kaznit??.. to je trabunjanje...
na svoje oči sam vidio poslije jednog rock festivala kad je teta sa pandurima dizala ljude iz šatore i pisala im kazne... ili kad je gosp.inspektor sa pandurima prošao pored kampa i svih izvan koji su spavali po kombjima, grajama (poslije derneka), pa su dobili kazne

... zakon ima brdo brdo rupa da bih se njime zamarao, a kamoli da idem lovit lignje u drugu županiju i da me zbog toga kazne, možete okrenut brojeve telefona i slobodno to pitat... to je nemoguće...
Zadnja izmjena: peroLA; 20. 10. 2016. (10:54); ukupno mijenjano 2 put/a.
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la dmeter » 20. 10. 2016. (10:51)

mene zaustavila policija izvršila pregled,vidit čemo oće li doči koja kazna
Avatar
dmeter
Member
 
Postovi: 144
Pridružen/a: 31. 08. 2013. (16:31)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bavaria 38

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la bajica » 20. 10. 2016. (12:11)

ab ovo je napisao/la:Ja na to gledam ovako npr.:
Živim u Zagrebu i na Pagu imam vikendicu. Svake godine moram platiti boravišnu pristojbu za provedeni godišnji odmor od 15 dana za sebe i za svih koji borave u njoj.
Živim u Splitu i imam brod od 7m. Ako odem na đitu 15 dana moram platiti boravišnu pristojbu za sebe i sve koji borave na brodu.

Šta tu nije jasno?

P.S. Nemojte misliti da se ja slažem s time. :mrgreen:

nije jasno kome trebam platit taxu ako u djiti prodjem kroz nekoliko zupanija? ne bi htio dat novce krivome. nije jasno zasto nakon placanja osobne, poreza, svjetlarine itd itblize jos moram u 'svojoj zemlji' platit ako me noc uhvati, ili nevrime, u nekoj vali. ovo je sprdacina par ekselans.

holandezi, spavaju u kamp prikolicama po parkiralistima na marjanu i ni jedan nije platio 1000kn kazne, jer ne podlijeze ovom 'zakonu'. ljubazno im se kaze da tu nije mjesto za kampiranje. kmetovi uvijek ostaju kmetovi.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la gosmart » 20. 10. 2016. (12:13)

frakaro je napisao/la:Onda jednostavno pitanje dali imate potvrdu o plaćenoj boravišnoj pristojbi.


Na žalost, taj zakon im otvara tu mogućnost. Nisam vidio u inicijalnom postu da su te obišli.

Katastrofa!!! :(
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la bajica » 20. 10. 2016. (12:13)

ili da u svakoj opcini u kojoj 'boravim', jer, dok prolazim i boravim uplatim po koju lemozinu???
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la ab ovo » 20. 10. 2016. (12:18)

Plaćeni paušal pokriva boravak na plovilu duž cijele hrvatske obale.

Da pokušam pogoditi: slijedeći korak je zabrana noćenja u plovilima manjim od 5 metara i u onima bez kabine. :)
Ako idete na susjedni otok na lignji pazite da slučajno ne zakimate, koštat će vas masno :lol:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: ĐITAŠI

PostPostao/la bajica » 20. 10. 2016. (12:29)

ab ovo je napisao/la:Plaćeni paušal pokriva boravak na plovilu duž cijele hrvatske obale.

aj sad mi je lakse. malo me buni sto ja ZIVIM na hrv obali. to je, dakle,pausal, na zivljenje. obzirom da mi je najlipse van sezone lutat, trebalo bi platit godisnji pausal. onda mogu na miru plovit all over the adriatic coast. bcs you have asked for it...

mojne batje.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priče s mora i uz njega, o ribarenju … ribama

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.