Montaža pramčanog elektromotora

O ugradnji, rezervoari, propeleri, dijelovi …

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Montaža pramčanog elektromotora

PostPostao/la Luka Barić » 30. 01. 2022. (19:00)

Pozdrav svima!
Došlo je vrijeme da se montira elektromotor na kaić. Radi se o Haswing Caymanu 55lbs 12V za Kustera 15. Zanima me ima li itko iskustva s montažom motora pod kutem tj. poništavanjem kuta prove da motor bude pod 90 stupnjeva na more. Nadam se da će se iz slike vidjeti taj kut o kojemu pričam.

0.jpg

Inked0_LI.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Luka Barić
New Entry
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08. 12. 2018. (18:04)
Lokacija: Osijek
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15 i Suzuki 40ks

Re: Montaža pramčanog elektromotora

PostPostao/la oneeyed » 31. 01. 2022. (10:34)

Imaš ovaj quick release bracket, postolje motora. Imaš ovaj U utor u koji dolazi osovina. Vidiš pod kojim kutem ti stoji prova, pa pobrusiš taj utor pod istim kutem i eto ga, stoji pod 90° :) . Brzo Grunf rješenje ako ne želiš raditi drveno/plastično postolje pobrušeno/izrezano da ima potrebnu kosinu ili stavljati podloške pod lim. Međutim, ovako odoka, ne čini se to kao neki strašan kut koji će raditi bilo kakav problem, pogotovo kad tu na vrh dođe Haso sa svojih 13-14 kila i pod provu akumulator od minimum 105 ah deep cycle, sa svojom težinom.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Montaža pramčanog elektromotora

PostPostao/la Luka Barić » 31. 01. 2022. (11:50)

oneeyed je napisao/la:Imaš ovaj quick release bracket, postolje motora. Imaš ovaj U utor u koji dolazi osovina. Vidiš pod kojim kutem ti stoji prova, pa pobrusiš taj utor pod istim kutem i eto ga, stoji pod 90° :) . Brzo Grunf rješenje ako ne želiš raditi drveno/plastično postolje pobrušeno/izrezano da ima potrebnu kosinu ili stavljati podloške pod lim. Međutim, ovako odoka, ne čini se to kao neki strašan kut koji će raditi bilo kakav problem, pogotovo kad tu na vrh dođe Haso sa svojih 13-14 kila i pod provu akumulator od minimum 105 ah deep cycle, sa svojom težinom.


Sviđa mi se ideja s modifikacijom U utora. Tek sam ga naručio pa kada dođe ću vidjeti što mi je optimalnije rješenje. Gledao sam baš po slici tvoga na Ribaru i isto imaš ako dobro vidim pod određenim kutem provu, a čini mi se samo da si ga na bracket stavio. Ići će litij ionska baterija, ali svakako držim uvijek opremu i 20ak l goriva u provi pa bi to sve svakako trebalo smanijiti taj kut.
Daj mi još samo reci jesi li stavljao kako nosač koji bi ga pridržavao kada nije u moru za vrijeme vožnje. Nešto da ga pridržava kod ˝glave˝ tijekom vožnje ako ima valova da se ne savija previše pri udarcima o val.
Avatar
Luka Barić
New Entry
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08. 12. 2018. (18:04)
Lokacija: Osijek
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kuster 15 i Suzuki 40ks

Re: Montaža pramčanog elektromotora

PostPostao/la oneeyed » 31. 01. 2022. (12:07)

Dođe s njim traka na čičak kojom se pritegne donji dio s pogonom, zapravo bi to trebalo biti dovoljno da učvrsti cijeli motor. Ja svejedno podbacim ispod elektromotora bokobran, koji je i onako van mora u vožnji.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron