Prikolice za plovila...

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la golum » 20. 11. 2010. (17:00)

Znači: prikolica +barka = 750kg definitivno ne trebam E kategoriju.
Da li neko slučajno zna koliko je teška prikolica od torbarine za barke do 5m?
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Jadranko » 20. 11. 2010. (17:20)

E sad ja imam pitanje...

pošto sam prodao jeepa s kojim sam vukao prije... i imat ću za par dana B i E položeno...

što se događa ako ja zakacim prikolicu na recimo iveco trubo daily nosivost mu je 1500 kg težine i može vuć prikolicu do 3000 kg ali težina samog vozila(prazmog) i broda zajedno je cca 5 500 kg... što sad? trebam C kategoriju ili?
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la malibrod » 21. 11. 2010. (08:42)

Jadranko je napisao/la:E sad ja imam pitanje...

pošto sam prodao jeepa s kojim sam vukao prije... i imat ću za par dana B i E položeno...

što se događa ako ja zakacim prikolicu na recimo iveco trubo daily nosivost mu je 1500 kg težine i može vuć prikolicu do 3000 kg ali težina samog vozila(prazmog) i broda zajedno je cca 5 500 kg... što sad? trebam C kategoriju ili?


Ej,to ti je provjerena kombinacija! Ja sam sa Iveco Dailiyem koji ima 84 ks vukao Adriju 800 po solidnim usponima bez problema(uspon od Rijeke do Oštrovice) .Iveco je skoro kao pravi terenac jer ima šasiju...
Ne trebaš C kategoriju!(vjerovatno taj Iveco ima ukupnu nosivost do 3,5 t a postoje i verzije Dailliya sa uk.nosivošću do 6,5 tona)
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la dome » 21. 11. 2010. (09:32)

Jadranko je napisao/la:E sad ja imam pitanje...
pošto sam prodao jeepa s kojim sam vukao prije... i imat ću za par dana B i E položeno...
što se događa ako ja zakacim prikolicu na recimo iveco trubo daily nosivost mu je 1500 kg težine i može vuć prikolicu do 3000 kg ali težina samog vozila(prazmog) i broda zajedno je cca 5 500 kg... što sad? trebam C kategoriju ili?


Ne trebaš C ako ne voziš kamion tj. ako je iveco registriran na B treba ti B+E.To znam jer ta akcija mi je u opisu posla.I nemoj zaboraviti imati pri sebi dok vučeš prikolicu ispravnu i ažuriranu individualnu kontrolnu knjižicu jer kazna za neažurnost je 5000 kn. i to znam jer sam iskusio :mrgreen: .
Ako ti ukupna najveća dopuštena masa skupa vozila pelazi 3500 kg. onda su nemilosrdni kao i za tahograf i ne praštaju, tahograf nisi dužan imati u ovom slučaju ali knjižicu jesi.
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la malibrod » 21. 11. 2010. (09:40)

dome je napisao/la:
Jadranko je napisao/la:E sad ja imam pitanje...
pošto sam prodao jeepa s kojim sam vukao prije... i imat ću za par dana B i E položeno...
što se događa ako ja zakacim prikolicu na recimo iveco trubo daily nosivost mu je 1500 kg težine i može vuć prikolicu do 3000 kg ali težina samog vozila(prazmog) i broda zajedno je cca 5 500 kg... što sad? trebam C kategoriju ili?


Ne trebaš C ako ne voziš kamion tj. ako je iveco registriran na B treba ti B+E.To znam jer ta akcija mi je u opisu posla.I nemoj zaboraviti imati pri sebi dok vučeš prikolicu ispravnu i ažuriranu individualnu kontrolnu knjižicu jer kazna za neažurnost je 5000 kn. i to znam jer sam iskusio :mrgreen: .
Ako ti ukupna najveća dopuštena masa skupa vozila pelazi 3500 kg. onda su nemilosrdni kao i za tahograf i ne praštaju, tahograf nisi dužan imati u ovom slučaju ali knjižicu jesi.

" Individualna kontrolna knjižica"-što je to?(prvi put čujem za to)Da li je to samo za profesionalne vozače ili...?(najrađe bi kad čujem takve stvari razvezao jezik o politici ali ovo je ipak mjesto za hoby)...
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la dome » 21. 11. 2010. (09:51)

Ni ja nisam znao dok me nije zaustavilo i naplatilo kaznu :crazy:
http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/nn-87 ... vozila.htm
Iz ovog pravilnika dalo bi se zaključiti da se odnosi samo na profesionalce tj. na tvrtke i obrtnike ali nije tako odnosi se na osobu koja upravlja vozilom te ona plaća kaznu + tvrtka ako je upisana kao vlasnik vozila.
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Jadranko » 21. 11. 2010. (11:55)

a yebate... dobro da si postao ovo sa ministarstva...

isprintao sam si tu knjizicu... tako kad mi bude trebala ću imat!

Hvala!!!! :thumbup:
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la volio_bi_na_more » 27. 11. 2010. (14:38)

provjerene prikolice prve lige:
http://www.brenderup.co.uk/boat-trailer/products.aspx?PageNum=3

ali cjene paprene:
750kg - 1700ojra
1500kg - 2000ojra pa nadalje
Avatar
volio_bi_na_more
Member
 
Postovi: 263
Pridružen/a: 12. 08. 2010. (13:33)
Lokacija: Cerniški Vrh, Grobnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maestral 490+Yamaha 60

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Marac » 27. 11. 2010. (20:40)

dome je napisao/la:Ni ja nisam znao dok me nije zaustavilo i naplatilo kaznu :crazy:
http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/nn-87 ... vozila.htm
Iz ovog pravilnika dalo bi se zaključiti da se odnosi samo na profesionalce tj. na tvrtke i obrtnike ali nije tako odnosi se na osobu koja upravlja vozilom te ona plaća kaznu + tvrtka ako je upisana kao vlasnik vozila.


Dome, ajd mi molim te objasni koliko smijem dugo voziti, broj sati ili kilometara i koliko moram praviti odmora jer sam pročitao par puta ali nigdje nisam vidio taj podatak?
Inaće ponekad vozim kombinaciju, teretno vozilo 2800kgNDM + prikolica 1500NDM i nisam nikad čuo da morao imati te listiće.
Hvala!
Avatar
Marac
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:24)
Lokacija: Slatina,Karinsko more, Rab...
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Maestral 420F

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la gonič zmajeva » 27. 11. 2010. (22:38)

Marac je napisao/la:
dome je napisao/la:Ni ja nisam znao dok me nije zaustavilo i naplatilo kaznu :crazy:
<span><a href="http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/nn-87Pravilnik-ukp-vremena-vozila.htm" class="smarterwiki-linkify">http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/nn-87Pravilnik-ukp-vremena-vozila.htm</a></span>
Iz ovog pravilnika dalo bi se zaključiti da se odnosi samo na profesionalce tj. na tvrtke i obrtnike ali nije tako odnosi se na osobu koja upravlja vozilom te ona plaća kaznu + tvrtka ako je upisana kao vlasnik vozila.


Dome, ajd mi molim te objasni koliko smijem dugo voziti, broj sati ili kilometara i koliko moram praviti odmora jer sam pročitao par puta ali nigdje nisam vidio taj podatak?
Inaće ponekad vozim kombinaciju, teretno vozilo 2800kgNDM + prikolica 1500NDM i nisam nikad čuo da morao imati te listiće.
Hvala!


Smiješ vozit do iznemoglosti.
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Marac » 28. 11. 2010. (12:02)

Zašto onda moram Voditi tu "Individualnu kontrolnu knjižicu" ako nema ograničenja o vožnji?

Jer po onom pravilniku piše da moram jer mi je skup vozila preko 3.5tona :
Članak 2.

Odredbe ovoga Pravilnika primjenjuju se na vozača koji upravlja autobusom, teretnim motornim vozilom ili skupom vozila čija je najveća dopuštena masa veća od 3.500 kg
Avatar
Marac
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:24)
Lokacija: Slatina,Karinsko more, Rab...
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Maestral 420F

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Marac » 28. 11. 2010. (12:42)

Mislim da onaj pravilnik što je Dome stavio više nije na snazi, već se primjenjuje ovaj zakon :
http://www.cvh.hr/cvh/propisi-i-upute/z ... ometu.aspx

Dome, koju kombinaciju vozila ti imaš na poslu, da li imaš ugrađen tahograf? Jer u ovom zakonu piše da sva vozila, odnosno skup vozila preko 3,5t moraju imati ugrađen tahograf.

Dobro je što se ove odredbe ne odnose na privatne osobe, odnosno na nekomercijalni prijevoz pa samim time mislim i da sve privatne osobe koje imaju B+E kategoriju tj. i u toj kategoriji za sebe obavljaju prijevoz ne bi trebali voditi individualnu kontrolnu knjižicu.
Avatar
Marac
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:24)
Lokacija: Slatina,Karinsko more, Rab...
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Maestral 420F

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la gonič zmajeva » 29. 11. 2010. (21:44)

Marac je napisao/la:Mislim da onaj pravilnik što je Dome stavio više nije na snazi, već se primjenjuje ovaj zakon :
http://www.cvh.hr/cvh/propisi-i-upute/z ... ometu.aspx

Dome, koju kombinaciju vozila ti imaš na poslu, da li imaš ugrađen tahograf? Jer u ovom zakonu piše da sva vozila, odnosno skup vozila preko 3,5t moraju imati ugrađen tahograf.

Dobro je što se ove odredbe ne odnose na privatne osobe, odnosno na nekomercijalni prijevoz pa samim time mislim i da sve privatne osobe koje imaju B+E kategoriju tj. i u toj kategoriji za sebe obavljaju prijevoz ne bi trebali voditi individualnu kontrolnu knjižicu.


Stvar je vrlo jednostavna. Ako u vozilu s kojim obavljaš vuču nemaš tahograf nemaj brige što se tiče sati vožnje. Imaš B+E i deri. Pretpostavljam da je individualna kontrolna knjižica ono što se nekad zvalo putni radni list. Po toj logici bi strenđer prije nego ljeti dovuće barku treba ić u NN i kupit IKK i ispunjavat je dok ne dođe na odredište.
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la dome » 30. 11. 2010. (00:08)

Imam Jumpera 2.5 TD bez tahografa naravno jer da ga imam onda mi ni nebi trebala nikakva knjižica a, registriran je na mene osobno za osobne potrebe.I ja sam mudrovao policajcu ko i Vi sad ovdije i platio 5000 kn kazne u Studenom 2009 g. jer nisam imao predmetnu knjižicu.Informaciju sam Vam dao u dobroj namjeri a, Vi ju iskoristite kako Vas pamet uči ako je uopće imate što se teško da zaključiti budući da i dalje mudrujete a, sve sam vam lipo nacrta :crazy: .
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Prikolice za plovila...

PostPostao/la Jadranko » 30. 11. 2010. (09:03)

ta knjižica nije ništa specijalno... isprpintaš ju popuniš ta tri reda... ako te policja pita za nju... evo imam ju...

a ako ne...

...još bolje!
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.