prvi odlazak u marinu

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

prvi odlazak u marinu

PostPostao/la peroLA » 17. 05. 2022. (13:30)

Evo sprema mi se prvi odlazak u marinu, do sada je uvjek bilo doma, na dizalici samo dva puta sam bio..kako sam se čuo sa nizom kolega i napravio analizu raznih mogućnosti, najbliža i najftinija solucija mi je jako blizu ali treba skidat jarbol i extra platit labudicu za 500m prijevoza, slijedeći samo preko vale jednom kaže jednu jednom drugu cijenu, lokalni a i stranci ga hvale ali nije toliko renomiran, kako je cilj bio najviše Bunarina jer je blizu grada i cjenovno najpovoljnija otpala je radi zauzetosti i preko sezone ne operira...slicne cijene kao bunarina imaju lokacije okolo kraljevice, i pokoji jk klubovi... ali eto cjenovno najbliži bunarini a skuplji su veruda, medulin, cres.. na kraju ide se na cres i to u aci jer košta isto a bar poznam tamo ekipu i mehaničara... pa da vidimo i to iskustvo, s čim manje iznenađenja nadam se
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: prvi odlazak u marinu

PostPostao/la porer » 17. 05. 2022. (14:21)

Off topic:
Upravo sam zvao dvije firme u Zg za izradu Android aplikacije. I jednima i drugima objasnio što mi treba.
Ponuda 1. - 30 000 eur
Ponuda 2. - 2 000 kn

On topic:
Zvao sam Delfin nema šanse. Bunarina je trenutno najjeftinija.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: prvi odlazak u marinu

PostPostao/la peroLA » 17. 05. 2022. (14:26)

Bunarina je bukirana do 15.6 i dalje može na jesen, jeftinija je ali se ekstra plaća pranje pa dođe na par sto kn razlike...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: prvi odlazak u marinu

PostPostao/la peroLA » 03. 06. 2022. (09:13)

evo odrađen škver u aci cres, ja na poslu, jedrilica na vezu... osjećaji hmmm. kao da u 3 dana sve dva puta ženim i sve sam organiziram i držim u glavi.... dakle krenuli ja i kolega ponedeljak najprvo se spremit i plan na večer krenut... prognoza je bila more ok, i oblačno... osjećaj je bio anesteziran jer smo oboje bili subotu na momačkoj.... cres je odabran jer je najbliži... put je bio tako da koliko kod puta sa malim barkama da sam prešo kvarer dalmatinka-primorka ovaj put sa prljavom sporom jedrilicom takav da je na sred kvarnera počela kiša i sjevanje sa svih strana, nikog na moru ja obučen u zimski skafander, put je traja 40% duže nego što sam planirao, bez obzira na kišu i sjevanje nije nas zahvatila nevera i vezali smo se na muring u gradu... uopće nismo išli na kraj od umora, u brodu toliko stvari da niš šta ti treba nemožeš nać, rezali smo kobasicu sa skalpelom ;)... ujutro brzo buđenje i odlazak na check in u aci... osim što je bilo pitanja gdje da stavi lajsne od dizalice što nisam znao, sve je prošlo glatko... kad su prali riknuli su jer bez obzira što sam dagnje izvadio ostalo je nenormalno puno priljepaka, lijepo žao mi je bilo čovjeka... kad su nas smjestili nekako smo se podjelili u radu jer smo morali paralelno raditi i nabavljatti šta fali i dogovarati eventualne intervencije... imali smo svoje ljestve i biciklu što je zakon... skraćeno za prvi put sa starom jedrilicom koja nije detaljno provjerena defitnitivno nije ovo, treba ljepo u neki škver mjesec dana, po mogućnosti ne na otoku tako da imaš auto, možeš doma, u trogovinu kamo god, i dopeljat svog mešta, jer ti meštri tamo jednostavno ne stignu sve pratit i neznaš šta da ga pitaš šta ne, sam si... bilo je pitanja recimo sa sondom jer smo skužili da vlaži a kroz trup je, uspješno smo demontirali montirali, ali to nije to, zatim s volvo ležajem isto je prošlo ok, na trupu nije bilo oštećenja niti tragova osmoze, osim priljepaka, kobilicu smo uspjeli obrusit pa stavit 2ruke primera što nisam niti planirao...spuštanje plaćanje i odlazak bio je ok, cjena kako je bilo na punudi ništa nisu dignuli što smo više smeća imali i više je trebalo prati i čistiti za nama.... put za doma je bio za izgorit od sunca pravo ljeto.. ali opet iznenađenja jer sad kad je santina poptpuno čista radi novog ležaja i kad smo sve očistili skužili smo dva semeringa da bale ulje, i to na motoru kod pumpe koja je bila reparirana, i na kopči što nismo vidjeli... pa smo se morali i uljem opskrbit ali eto stigli na vez i sad još treba to doraditi na motoru da mogu dalje...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: prvi odlazak u marinu

PostPostao/la Rexi » 03. 06. 2022. (22:24)

okini koju fotku, nadam se da uzivas. jesi razvio jedra? :thumbup:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: prvi odlazak u marinu

PostPostao/la peroLA » 04. 06. 2022. (09:27)

https://ibb.co/c2mMKP1
Evo jedna sa stalka, nisam bas od slika ja...frend jos ima od dizanja...
Jedra dolaze u plan tek na kraj ljeta ili jesen, sad moram odmorit od svega i gustat...inace ocekujem dobrih 7cvora putne..ful ljepo klizi...sad imam na poslu neki projekt i vjencanje pa kroz 10 dana test kad zamjenim ring i semering koji pustaju...zato sam spara okretaje...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.