Wc

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Wc

PostPostao/la chomli » 21. 10. 2020. (19:42)

el passo je napisao/la:
chomli je napisao/la:
el passo je napisao/la:Jbt. Nije mi jasno zašto uopće možete raspravljate o izljevanju kemikalije u more. Jedno je prazniti tank sa biološkim otpadom a drugo kemiju. Ok sada će neko reći da nije u redu crni tank ispuštati u more. Ok, neka kaže, onaj ko se nikada nije popišao u more ima svako pravo to i reći. Ali brate kemija....fak :roll:


Današnje te kemikalije nisu štetne po okoliš, tako da tu ne bi trebalo biti problema.


Ne kužim. Kemija koja razgradi kruti biološki otpad...da budem kulturan...nije opasna po okoliš. Pitam se koliko bi trebalo da progrize kožu ako testiraš rukom. I onda to nije štetno po okoliš. Illumina me por favor


Evo malo prosvjetljenja :D

http://www.boltano.hr/proizvod.aspx?sif ... 20405-0500

https://bauercaravancentar.com/sredstva-za-kemijski-wc/

Nisam dosad koristio kemijski wc, ali mi se čini jednostavnije njega koristiti, nego staviti pravi brodski wc spojen na crni tank. I kemijski wc ima spremnik koji izdrži par dana.
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 883
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Re: Wc

PostPostao/la genije » 22. 10. 2020. (07:16)

Postoje dvije tekućine za spremnik kemijskog wc-a ... plava i zelena!
Zelena je više ekološka.
http://www.boltano.hr/proizvod.aspx?sif ... 8518-00375
Avatar
genije
Member
 
Postovi: 287
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (13:19)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 700

Re: Wc

PostPostao/la el passo » 22. 10. 2020. (18:10)

Ok, svejedno me nije previše prosvijetlilo. Jedno pišu u opisu proizvoda, valja pogledati sastav na dekleraciji...da nebi bila mrtva riba nacrtana ;)
Ali u svakom zlu ima nešto dobro, baš sam razmišljao kako da dezinficiram tank kada budem izvadio brod, da ne smrdi i da se ne kote bakterije unutra...tako da ću kupiti par litara pa pomiješati sa vodom i uliti u tank. Pustiti sa stoji par dana i onda ispumpati :thumbup:

Dali neko ima ideju kako tretirati tank vode? Ja sam razmišljao koristiti izosan g
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Wc

PostPostao/la ginekol7 » 23. 10. 2020. (06:52)

Može Izosan. Između ostaloga je za to i predviđen. Paziti na omjer!. Ja sam koristio ocat 1x godišnje, prije sezone. Ulio bih 4-5 l i dopunio vodom (100 l). nakon par dan bih ispumpao tank i napunio vodom, bez dodatnog ispiranja. Ponekad sam znao u tank uliti 2-3 deci octa. Nimalo se ne osjeti u okusu vode samo dade neku svježinu vodi. Nema greške! Voda sa porukom
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Wc

PostPostao/la peroLA » 23. 10. 2020. (08:27)

ginekol7 je napisao/la:Može Izosan. Između ostaloga je za to i predviđen. Paziti na omjer!. Ja sam koristio ocat 1x godišnje, prije sezone. Ulio bih 4-5 l i dopunio vodom (100 l). nakon par dan bih ispumpao tank i napunio vodom, bez dodatnog ispiranja. Ponekad sam znao u tank uliti 2-3 deci octa. Nimalo se ne osjeti u okusu vode samo dade neku svježinu vodi. Nema greške! Voda sa porukom

jednom davno kad sam mislio da ću piti vodu iz tanka otvorio sam tu temu, pa brzo odustao jer naravno to nije za piće... pa iz tog razloga nisam ni tretirao vodu za tuširanje i eventualno pranje zubi i kuhanje... ali dobro znati... imam inače dva tanka jedan alu, jedan fleksibilni.. većinom koristim samo fleksibilni
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3332
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Wc

PostPostao/la el passo » 23. 10. 2020. (18:04)

Hvala na savjetu kolega. Znam da ne treba ispiranje. Trik sa octom je također zanimljiv. Koji ocat...alkoholni...jabučni...vinski ?
Pero, ni ja nemam običaj piti vodi iz tanka ali svejedno, kad pereš zube da nema ustajali tuf. Zato će ocat pomoći
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Wc

PostPostao/la ginekol7 » 26. 10. 2020. (07:48)

Koristio sam vinski ocat.Pretpostavljam da su podjednako učinkoviti i ostali. Tank je inox a vodu sam koristio
kao kuhinjsku za pranje ali i za kuhanje. Djeci nisam dozvoljavao korištenje za piće ali sam ja uredno, godinama,
pio tu vodu u bevandama. Bezbrojnim...
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Wc

PostPostao/la genije » 26. 10. 2020. (08:34)

Za tank vode koristim http://www.boltano.hr/proizvod.aspx?sifraID=59301 koji u sebi nesadrži klor.

Za crni tank koristim onu istu tekucinu za kemijski wc koja eliminira bilo kakve mirise.
Avatar
genije
Member
 
Postovi: 287
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (13:19)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 700

Re: Wc

PostPostao/la pagus » 26. 10. 2020. (13:00)

genije je napisao/la:Za tank vode koristim http://www.boltano.hr/proizvod.aspx?sifraID=59301 koji u sebi nesadrži klor.
. . .

Isto koristim i ja, jedna bočica je dovoljna za 1000 litara vode.

Da te upozorim, imaš isto i http://www.boltano.hr/proizvod.aspx?sifraID=59353 pakovanje je 100 tableta,
svaka tabletica za jednu litru vode. To ti je zgodno ako tretiraš litru po litru vode ali je 12 puta skuplje !!!
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Wc

PostPostao/la macro » 26. 10. 2020. (17:36)

Alkoholni ocat je jeftini i odličan za uklanjanje kamenca, pranje i dezinfekciju. Po potribi se razblaži vodom. Samo triba pripazit kod metalnih rezervara da ne stoji predugo.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Wc

PostPostao/la peroLA » 18. 07. 2022. (08:44)

macerator prošfikao, evo nakon još jednog vikenda provedenog na jedrilici macerator mi počeo ispuštat zvuk kao da žviždi, dakle ili nešto zapelo ili otišao kakav ležaj... danas idem pokušat rastavit... moguće da je mali nešto ubacio iako rjetko sam ide na wc... jedna wc rola bila je sumnjiva kao da sam ju zamjenio doma sa običnom jer ima 4 sloja, moguće da je i do toga...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3332
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Wc

PostPostao/la chomli » 18. 07. 2022. (14:19)

ža mi je čuti :( .
Zato sam i odusta od brodskih wc-a, da mi ono malo slobodnog vremena ne završi u sranj*
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 883
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Re: Wc

PostPostao/la peroLA » 18. 07. 2022. (14:26)

meni ne postoji ta opcija, makar sve novo svaku godinu stavlja.. do lani sam koristio ručni, osim što sam tu i tamo podmazivao zvjezdinim uljem nikakvih problema... tu se ne primjeti razlika kad staviš ulje uvjek isto radi... morat ću rastavit... pročitao sam i tehniku okrentut kontra smjer na motoru pa bi eventualno vratilo nazad ali ne vjerujem da bi meni to pomoglo... na kraju krajeva on još radi normalno samo je taj zvuk žviždanja koji me asocira više na ležaj nego na nekakvo začepljenje
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3332
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Wc

PostPostao/la lupis » 18. 07. 2022. (16:21)

chomli je napisao/la:ža mi je čuti :( .
Zato sam i odusta od brodskih wc-a, da mi ono malo slobodnog vremena ne završi u sranj*


Gušti su gušti ,va more me pusti...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Wc

PostPostao/la peroLA » 18. 07. 2022. (21:54)

Rastavio macerator i bilo je nekakva tkanina namotana okolo osovine i olabavljen potupno je bio...dok je sve bilo rastavljeno nije bilo zvizdanja i kad sam sve stavio namjesto opet isto
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3332
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron