Nadzorni sustav za brodove

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la borro » 17. 09. 2010. (13:01)

Pokušao sam pretragu svih mogućih pojmova ali nisam uspio, ako postoji molim moderatora da briše...
Naime, inetesira me ima li tko saznanja ili čak koristi kakav nadzorni sustav za brod kkoji ima mogućnost slanja obavijesti na mob. Znam da takve stvari postoje, ali sam slabo upoznat, ne znam niti pod što da tražim. Posebno me interesira mogućnost dojave porukom na mob u slučaju npr. paljenja kaljužne pumpe ili nećeg drugog. Npr. paljenje motora...
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la porer » 17. 09. 2010. (13:17)

Postoje takvi uređaji ali su prilično 'papreni' jer nude brdo nepotrebnih opcija koje moraš platiti pa sam odlučio napraviti isti ali cijenom prihvatljiv i sa samo par osnovnih funkcija. Ponuda će biti objavljena pod oglasima za par tjedana.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la borro » 17. 09. 2010. (13:25)

Ako bude ovakva opcija da mi javi npr rad pumpe, a potrošnja struje samog sustava bude prihvatljiva, bilježim se, osobito ako cijena bude dobra, ma odmah! Daj malo pojasni na koju foru će raditi to čudo. Ako se ne varam davno sam na naucat stranicama vidi neki mali žuti uređajčić i bio je ako se dobro sječam i ne pre skup.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la gre » 17. 09. 2010. (14:18)

Upiši u Google
"Remote Monitoring and
Remote Control
with LOGO! and INSYS GSM"
Avatar
gre
Member
 
Postovi: 252
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (11:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jedrilica El Bimbo

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la blup » 17. 09. 2010. (19:02)

Vetus ti nudi to! Pogledaj imas tu filmove o Boat Monitoring Systemu i Boat Detection Systemu.

http://www.vetus.tv/
Avatar
blup
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 24. 08. 2010. (08:21)
Lokacija: Dugi otok
Lokacija: Dugi Otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena pasara 5.90

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la amiklic1 » 19. 09. 2010. (11:51)

gre je napisao/la:Upiši u Google
"Remote Monitoring and
Remote Control
with LOGO! and INSYS GSM"


:thumbup: :thumbup:

strašna stvar. Čekamo Porerov odgovor :-)

Kod nas baš ne kradu po brodima (nešto su počeli u susjedstvu, znači pošast se približava :-( ),
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la Marinac_1 » 26. 03. 2011. (11:47)

Evo pokušao sam negdje ubaciti ovo i u ovoj temi mi se jedino našlo, a izgleda da je pogođeno. Naime i sam sam imao mnogo problema sa provalama na brod, večinom je to bilo rezanje cijevi od goriva, pražnjenje rezervara, a u samom "pametovanj" sa uljezom na kraju mi je odnio cijeli plastični rezervar ugrađen u krmu 46L, odvalio krmenu portelu, napravia ogromnu štetu, iskasapija se cili dok je to izvea, izašli inspektori i sve obavili na brodu, brod kasko osiguran, onog uljeza od maloprije uhvatili, zapisali i pustili nakon 30min. Sa kaskom se natiza danima (čitaj 6mjeseci), o isplati da i ne govorim.........ali pređimo na temu. Ponukan tim tražio sam najbolja riješenja i evo danas Vam ovdje mogu u kratkim crtama i opisati GSM sustav kojeg možete pronači i u ponudi u našoj trgovini u Trogiru (web shop: http://www.pixma-centar.com). Prvenstveno ne kao reklama, nego da se zna.
Radi se o GSM sustavu koji ima dva ulaza i dva izlaza kojima se može upravljati putem poziva ili SMS-a. Najefikasniji sustav za manja plovila je sistem sa magnetnim senzorima i senzorom za aktivaciju kaljužne pumpe (ovisno o situaciji može se dosta toga iskombinirati). U kontroler je dovoljno imati karticu nekog od HR operatera i na njoj imati neki iznos dovoljan za slanje poruka. Ukoliko je konfiguriran kao iz našeg prijedloga, magnetni senzori su stavljeni na sva vrata, portele, prozore....prilikom otvaranja istih uređaj šalje SMS sa porukom o aktivaciji na tom ulazu nakon čega napravite poziv prema tom broju i uređaj aktivira izlaz 1 na kojem spojite trube, sirene, svijetal i sl. što može onog uljeza omesti. Vrijeme odašiljanja poruke i aktivacije nakon poziva je od 35s - 60s u našim testovima. Onog mog prvog uljeza bi sigurno prikinulo, radio je bar 45min dok nije povadio rezervar. Alarm se oglašava dok ponovo ne pozovete taj broj čime ga prekidate, a također se može iskonfigurirati da se alarm aktivira i SMS-om i da treaje xxxxx sekundi/minuti. Iz našeg prijedloga drugi ulazni senzor spojen je na plovak kaljužne pumpe koji aktivira pumpu po prodoru vode i aktivira kontroler koji šalje SMS o aktivnosti na alarmu broj2. E na vama je da odete na plovilo......Ovisno o situaciji ovdje se može spojiti i senzor pokreta. Sa drugim izlazom možete upravljati SMS-om, aktiviranje, deaktiviranje, XXXXX sekundi/minuti, recimo imate frižider koji ne radi, aktivirate ga 30min prije polaska na đitu a i bilo koji drugi uređaj slično tome. DA ne duljim, bilo kakve informacije koje su Vam potrebne vezano za ovaj uređaj slobodno nas kontaktirajte ili na kontakte ili u voj temi ili na PP. Cijena uređaja, pretpostavljam da ovo sve najviše zanima je 2230Kn. za članove foruma dodatni popust. :thumbup:
Pixma centar
Andrije Hebranga 10, 21220 Trogir
Tel:/Fax: 021/884-166
e-mail: info@pixma-centar.com

>apartmani<
>Plovilo SeaLife 535<
Avatar
Marinac_1
Djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 22. 06. 2009. (08:24)
Lokacija: Trogir-Marina
Tip plovila: Bez plovila

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la borro » 27. 03. 2011. (06:50)

Zlato moje, ovo ima bezbroj mogučnosti! Idem zaviriti na stranice, a mislim da je na svakom bolje opremljenom brodu ovo prava "igračka".
Idem razmislit i o mogučim kombinacijama! :thumbup:
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la Thomy » 27. 03. 2011. (08:40)

Za pola te cijene možeš imat i GPS nadzor-kontrolu plovila.

:silent:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2471
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la riberer » 27. 03. 2011. (08:50)

:?: :?: :?:

Pa da čujemo onda ...
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la Thomy » 27. 03. 2011. (10:03)

Evo na brzinu jedan link sa ebay-a ima toga more...

http://cgi.ebay.com/AVL02-Real-Time-Veh ... 2c53daf6fd

:wave:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2471
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la porer » 27. 03. 2011. (10:41)

Yep. Zbog toga sam i odustao od projekta. Pun ebay je takvih stvari, ima ih već od 80$, ja sam kupio materijal za 10 prototipa, po komadu me košta toliko :cry:
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la lvky » 27. 03. 2011. (12:51)

pitanje svih pitanja je zašto ili čemu bi vam služio "nadzorni sustav za VAŠ brod"
ako želite alarm (protuprovalni sustav za neželjene posjetitelje) na brodu riješite to pomoću ic/mw senzora koji ima relejni izlaz i u slučaju aktiviranja istog relej će upaliti npr sirenu broda (ovo je jeftina solucija za krađe i sl. cijena par sto kuna)
ako želite daljinsku kontrolu nekih uređaja, pitanje je da li i kome se to isplati (cijena cca od 1500 kn naravno ovisi o broju nadgledanih funkcija i upravljanju istima)
recimo danas je moguće imati i sliku uživo sa vašeg broda u nekoj lučici a vi ste u svom uredu u npr zg-u
kome je to potrebno i čemu to služi (osim za hvaljenje pred prijateljima)
ako upravljate sustavom preko sms-a potrebno je slati poruke, a to nije uvijek zgodno
ako želite sliku u realnom vremenu puno vas košta prijenos podataka preko gprs-a
nitko nije spomenuo vrlo značajnu stvar a to je da treba nešto i prepraviti u el. instalacijama na brodu da biste mogli upravljti istima (npr preko sms-a)i to nešto košta
moje mišljenje je da treba svaki dan osobno biti na brodu :D
tada nam ne trebaju ove igračkice, a i nama će život biti ispunjeniji :lol: :lol:
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la porer » 27. 03. 2011. (13:47)

Lvky, ugradio sam u zadnjih par mjeseci 10-tak tih sms sustava (vrlo sličnih onima s Thomy-evog linka). Osnovna funkcija - alarm svima je default opcija, svatko želi momentalno znati što mu je s brodom. J e b e š ti sirenu, ko je čuje? I dalje, pogledaj face ljudi u gradu kad se upali alarm sirena na nekom autu, kakve su reakcije?
Dalje, jedan naručitelj vidi s balkona lučicu gdje mu je brod pa je htio sms-om upaliti reflektore. Drugi ima jahtu koju voli često navečer posjetiti pa je htio sms-om upaliti grijanje. Treći.... Sto ljudi sto ćudi.
Hoću reći svaka roba ima kupca i ne stoji ti razmišljanje. Recimo meni je suluda ideja ručno raditi štap za 3000 kuna ali eto, svjedoci smo na forumu da ima ljudi koji i to rade. Skidam kapu, ako mu je to gušt neka...
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Nadzorni sustav za brodove

PostPostao/la Sveti ratnik » 27. 03. 2011. (14:25)

lvky je napisao/la:moje mišljenje je da treba svaki dan osobno biti na brodu :D
tada nam ne trebaju ove igračkice, a i nama će život biti ispunjeniji :lol: :lol:

Ovo prvo ti ne stoji bas....nije svak u mogucnosti da bude svaki dan na brodu....nazalost....
Ovo drugo stoji al opet....nije svak u mogucnosti da bude svaki dan na brodu....nazalost....
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Sljedeća

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.