Od jedrilice motornjak

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la raptor » 15. 08. 2010. (16:12)

Pape je napisao/la:Nikša, Raptore da oden po kokice ili mi se ne isplati?


Nemoraš nigdi ič :lol: to ja malo ka bivši robijaš smetam panduru pa se malo šali Nikša :lol: biče mu muka ča me ni on čuva tamo :lol:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Pape » 15. 08. 2010. (16:33)

raptor je napisao/la:
Pape je napisao/la:MOP je meni najjači lik ovde na forumu, čovik sagradija brod po svom guštu, napravija sve po svom mišljenju i piči okolo po moru rebatijuči se od krajeve, bove, blokove ka ona kuglica u flipperu i ne jebe živu silu ča mi ovde laprdamo šta nevaja ovo i nevaja ono. Čovik je napravija sve u kontri od onoga ča smo mu rekli i sugerirali i brod mu plovi, a čak je i uredno registriran! ima kužinu veću od doma nas pola, WC na raskpapanje sa jakuzzijen, 6 soba sa po 2 kreveta, ogradu ka Santa Maria, klizališe na lakiranoj palubi za ljetne/zimske radosti, ukrca 18 dice (svoje ili tuđe još nisan razumija) 7 žena, 8 pasa, 3 mačke i usidri se usrid prolaza za okupat bez obzira šta 16 brodi čeka da se makne da mogu proć i gušta ko prajac u malo vode. Ruku na srce nebi baš ga volija susrist po moru ili noću bit usidren u istoj vali, ali eto MoP voli more, brode i gušta u svakoj minuti provedenoj na svom brodu i moru i ja mu skidan kapu! MoP najjači si i nedaj se! I sve nam dogodovštine piši i opiši! :thumbup:


:lol: :lol: :lol: :lol: a jesi me nasmija :thumbup: Pape,ma ima on moju podršku i lipo vidit entuzijasta ma kakav brod učinija ali mi pari neodgovoran glede familije a i san vidiš ča radi i ča mu se dešava na moru :lol: Baš me zanima kako bi ti njegov brod navigava upo dana po jakom maestralu ili po tramuntani na potezu Split-Drvenik ??? Nebi to finilo kako triba 8-)
Ma... u biti mi se jebe zanj, nego mi ža svita ča sudjeluje u njegovim "pustolovinama" !


ma ča te briga za svit, vidiš da ih ima ka kezmiča, da ih pogube 2-3-je, nebi niko ni primjetija...ka oni vic....
".....če da stanemo li da pravimo novo?...." uostalom ne virujen da MoP bi namjerno ugrozija nekoga...ali kad već ne sluša naše savjete...mene je briga samo da ne ugrozi koga moga i ništa više....

MoP samo ti guštaj koliko god možeš i nemoš! Pusti nas šta laprdamo! :wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la porer » 16. 08. 2010. (07:25)

Dakle sve se odvija kako sam i pretpostavio. MoP, samo daj još, ovo prelazi sva očekivanja : Laughing3: : Laughing3: : Laughing3:

P.S. Hvala za novi potpis : Laughing4:
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la sinitram » 16. 08. 2010. (09:28)

Mislim da nisam nikad komentira MOP i njegove avanture ali jednostavno moram ovo napisat.
Vidim svi se sprdate i salite na njegove nedavne nezgode (citaj sudar sa betonom).
E pa sad mene zanima sta da je isto tako udria u neku dalmatinku sa dvoje male dice i roditeljima. Nedao Bog ali tu bi bilo svega da nekazem mrtvih. On u kanalu nekakvom ide nesto kao pogledat i na samo sekundu pusti kormilo i onda vjerovatno u punoj brzini opali u "nesto".
Ma cekaj malo pa moga je koga tako i prigazit. Meni to nije bas smisno.
Ja sam pomorac i to mi je posal i nemogu ni zamislit ovaj scenarij. Imao sam priliku sresti se na moru sa ovakvim avanturistima i uvik kazem sto dalje od mene.
Lako sta on ugrozava sebe i svoj brod ali ugrozava i ostale. Lako za njegove kezmiča ali sta da ozljedi tvoga kezmiča, radile bi zolje i osti a?
Svakome se moze dogodit nezgoda ali ovo je neponovljivo ili legendarno neznam.

I mislim da svako odobravanje i ohrabrivanje doticnih je opasno u najmanju ruku da nekazem glupo.

Pozdrav sa mora.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la porer » 16. 08. 2010. (09:49)

Sinitram potpisujem. O tome ja govorim od početka teme a on se zajebava i još dobija podršku. Pravi si primjer naveo, što bi bilo da je umjesto tog bloka bila barka nekog od ovih koji ga podržavaju? Ili da im je prvi susjed na vezu?
Dalje, ova njegova rečenica koju sam stavio u potpis Kad je konačno sve bilo pod kontrolom pente a ne zapadnog vjetra, odahnuo sam govori o učinkovitosti vanbrodskg motora na tom brodu. Sve što sam predvidio dešava mu se samo on to ne želi priznati. Malo ga je i zajebalo vrijeme ove godina pa nema plovidbe po bonaci 8-)
Željno očekujem nove događaje i nebulozna izvješća samo nek je što dalje od mene :wave:
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la niksa » 16. 08. 2010. (10:20)

Svašta je ođe napisani, i ovako i onako, ali činjenica je da ljeti na moru navegaju kapetani gori od MOP-a... i to barem 30% od ukupnog broja "pomoraca"... na žalost... što je svega na čarterima, skuterima, gliserima, MOP je za njih morski vuk... :shock:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la sinitram » 16. 08. 2010. (10:34)

niksa je napisao/la:Svašta je ođe napisani, i ovako i onako, ali činjenica je da ljeti na moru navegaju kapetani gori od MOP-a... i to barem 30% od ukupnog broja "pomoraca"... na žalost... što je svega na čarterima, skuterima, gliserima, MOP je za njih morski vuk... :shock:


Kao prvo nisu "kapetani" nego voditelji camaca i ne kaze se kapetan nego zapovjednik.
Kao drugo pogledaj pod prvo. :lol:

Triba uvest praktični dio ispita za voditelja camca kao u autu. Evo odma se javljam ka instruktor.
Ono idemo... parkiranje krmom, paralelno parkiranje, nisi pogleda iza dok se prestrojavas opa.. oprostite niste prosli ispit.

Bili bi bar u nečemu prvi u svitu.

Idem radit, triba parkirat brod.
Zadnja izmjena: sinitram; 16. 08. 2010. (10:44); ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la ab ovo » 16. 08. 2010. (10:39)

Nisam ni ja komentirao nikada MOP-ovu izgradnju, ideje i avanture. Čak sam u jednom trenutku mislio da to nije stvaran lik i stvaran brod, nego da nas je netko dobro navukao :) , ali ovo sada ..... trebao bi na vrh prove postavit oznaku usamljene opasnosti. No, vrijeme će pokazati svoje. Možda sam ja u krivu, plovi MoP , sretno ti bilo, trebat će ti sreće.:wave:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la franco » 16. 08. 2010. (10:55)

A da je pri udaru u betonski blok neko od čopora djece pa u more,a brod( brod????) je u milosti i nemilosti vjetra,a ne pogonskog stroja? Pade između plovila i bloka? Kako će ga spasiti? Ako pusti timun--Zajeb,ako drži timun--Zajeb, u svakom slučaju ditetu ili bilo kome drugom, u vodi, na pomorskom putu,gdje su manevarske sposobnosti minimalne,ne bi htio biti u koži.
BOGU HVALA NIJE SE NIŠTA DESILO
Kod pristajanja udario u rivu i dica su popadala,a da su pala između prove i rive????????
BOGU HVALA NIJE SE NIŠTA DESILO
Toliko o toj putopisnoj plovidbi.
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la karamba » 16. 08. 2010. (11:02)

slažem se sa svim, ok je zajebancija ali udarit u blok s punim brodom malo izlazi iz mjere normale , al i najbolji grješe (marko polo, par tankera samo u jadranu ove godine !!! a sve kapetani s matrikulom) stoga nebi to odveč uzeo za zlo te se nadam da če ga ta škola naučit pameti , ali mi je sve to poluzajebancija jer je ipak troma brodina (ne i bezopasna) ali da je to neka jurilica s motorom od 150ks onda bi ova priča bila alarmantno opasna! Zato se nadam da če mop ipak malo prezeti kontrolu i početi odgovorno navigati ! Također se slažem da je svaka jedrlica-brod u čarteru a ima ih tisuće puno opasnija i rizičnija od ovog mop-ovog poluproizvoda !
Ne branim mopa ,da se razumijemo , več mi je interesantna činjenica da od 1000postova razno raznih laprdanja on je ipak s svojom idejom od same mogučnosti kupnje realizirao i postavio sve ovdi , a i meni se napočetku činilo nestvarno,tj. da nas netko navlači. ;)
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la niksa » 16. 08. 2010. (11:18)

sinitram je napisao/la:
niksa je napisao/la:Svašta je ođe napisani, i ovako i onako, ali činjenica je da ljeti na moru navegaju kapetani gori od MOP-a... i to barem 30% od ukupnog broja "pomoraca"... na žalost... što je svega na čarterima, skuterima, gliserima, MOP je za njih morski vuk... :shock:


Kao prvo nisu "kapetani" nego voditelji camaca i ne kaze se kapetan nego zapovjednik.
Kao drugo pogledaj pod prvo. :lol:

Triba uvest praktični dio ispita za voditelja camca kao u autu. Evo odma se javljam ka instruktor.
Ono idemo... parkiranje krmom, paralelno parkiranje, nisi pogleda iza dok se prestrojavas opa.. oprostite niste prosli ispit.

Bili bi bar u nečemu prvi u svitu.

Idem radit, triba parkirat brod.


...zapovjednika sam imo 90. - 95. ... sve ostalo su kapetani... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la Lando » 16. 08. 2010. (11:37)

ma jes, ali bolje zvuči :) , a svi bi htjeli zapovijedat . :lol: :lol: Ovo kapetan nije " in" , a osobno znam lijepi broj zapovjednika ilitiga kapetana ili barba , a da te Bog mili sačuva kako neznaju vezat barku . Za njih je pašnjak naučna fantastika :roll: . Uhvatit špring ili slično , ma :wave: uzalud kapetan , ako nezna , nezna i gotovo . :lol: spjombat konop , ma kako ne :lol:
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la sinitram » 16. 08. 2010. (11:51)

Sitija sam se necega sta se jednom dogodilo prije par godina...
Jednog dana sam dobija mornara sa Filipina, Filipinac Joe. Cim sam ga vidija bija mi je malo cudan olitiga smotan ali nisam ni slutija sta ce mu se sve dogodit.
Prvi vez je bija na provi sa prvim kuverte i kad mu je reka da dovati konop uspija je upast u more sa prove.
E sad svi se uvatili spasavat ga ali on je nesta ispod povrsine i pumpman je skocija sa prove u more i izvuka ga za kosu vanka. Tip nezna plivat. Aj dobro, sta ces, otada je nosija pojas za spasavanje po kuverti stalno.
Sutradan se opeka na vrucu vodu 90 stupnjeva po nogama dok smo prali tankove, najgore je sta je opeka i jaja. Otisa u bolnicu i saniralo se i to.
Kad se dogodi nezgoda na brodu onda moram ispisat tonu papira i cuda ali nema veze.
Nakon toga sam ga stavija u laundry room ilitiga praonicu sa 2 masine za robu i 2 susilice da doli dezura. Nema se di ubit ni ozljedit. To sam ja mislia...
Na zidu praonice ima ventilator i resetke, sluzi da vuce topli zrak vanka i tip je stavija prst izmedju resetki!!!
Da je tija vidit sta to suska unutra. Normalno otkinilo mu je vrh prsta momentalno.
Dosa je helikopter po njega u Svedskoj i kad je odlazija reka sam mu: Sinko ostavi se brodova i mora. Poginit ces ovdi. Stoj doma i gledaj more kroz prozor.
Sta sam tija rec sa ovim, neki ljudi su jednostavno pegule ili smotani.
MOP - Pazi dicu i ostale na brodu, za ostalo je sve lako.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la ivan3 » 16. 08. 2010. (11:56)

sinitram je napisao/la:Sitija sam se necega sta se jednom dogodilo prije par godina...
Jednog dana sam dobija mornara sa Filipina, Filipinac Joe. Cim sam ga vidija bija mi je malo cudan olitiga smotan ali nisam ni slutija sta ce mu se sve dogodit.
Prvi vez je bija na provi sa prvim kuverte i kad mu je reka da dovati konop uspija je upast u more sa prove.
E sad svi se uvatili spasavat ga ali on je nesta ispod povrsine i pumpman je skocija sa prove u more i izvuka ga za kosu vanka. Tip nezna plivat. Aj dobro, sta ces, otada je nosija pojas za spasavanje po kuverti stalno.
Sutradan se opeka na vrucu vodu 90 stupnjeva po nogama dok smo prali tankove, najgore je sta je opeka i jaja. Otisa u bolnicu i saniralo se i to.
Kad se dogodi nezgoda na brodu onda moram ispisat tonu papira i cuda ali nema veze.
Nakon toga sam ga stavija u laundry room ilitiga praonicu sa 2 masine za robu i 2 susilice da doli dezura. Nema se di ubit ni ozljedit. To sam ja mislia...
Na zidu praonice ima ventilator i resetke, sluzi da vuce topli zrak vanka i tip je stavija prst izmedju resetki!!!
Da je tija vidit sta to suska unutra. Normalno otkinilo mu je vrh prsta momentalno.
Dosa je helikopter po njega u Svedskoj i kad je odlazija reka sam mu: Sinko ostavi se brodova i mora. Poginit ces ovdi. Stoj doma i gledaj more kroz prozor.
Sta sam tija rec sa ovim, neki ljudi su jednostavno pegule ili smotani.
MOP - Pazi dicu i ostale na brodu, za ostalo je sve lako.



iman 2 rečenice za ovo:

1. Fali more, drž' se Žuje!
2. Nije žvaka za seljaka.
Otra, dotra, utra, natra, potra, ustra, zatra, istra, satra, pritra, navrn'jo.
Avatar
ivan3
Korisnik baniran
 
Postovi: 2706
Pridružen/a: 29. 01. 2010. (19:55)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Majama

Re: Od jedrilice motornjak

PostPostao/la sinitram » 16. 08. 2010. (11:57)

Lando je napisao/la:ma jes, ali bolje zvuči :) , a svi bi htjeli zapovijedat . :lol: :lol: Ovo kapetan nije " in" , a osobno znam lijepi broj zapovjednika ilitiga kapetana ili barba , a da te Bog mili sačuva kako neznaju vezat barku . Za njih je pašnjak naučna fantastika :roll: . Uhvatit špring ili slično , ma :wave: uzalud kapetan , ako nezna , nezna i gotovo . :lol: spjombat konop , ma kako ne :lol:


Nije lako sa konja na magarca, kako kazu :lol: :lol: . A onda i nismo svi isti.
Pozdrav Dubrovniku.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.