Koliko košta kila broda

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la Sveti ratnik » 09. 08. 2010. (21:59)

Opet ti po svome.....
netribas nan govorit da gov_o smrdi jer mi to znamo sami....
niko nikoga ne prisiljava da kupuje brod, svi su stavili cijene i ko oce neka izvoli....
a sad mi reci kako to da eto kad smo kod kila, banana i ostalih kuraca sa pazara, kako to da kil dinje dode na pazaru 10 kuna a u recimo plodine dode 3 kune?
pa nije vise od 3 puta bolja ona sa pazara dapace....
promasija si naslov i polako promasujes cili smisao teme.....
brodovi su skupi - znamo....
ko oce neka izvoli...
ko nece neka raspravlja na interentu kako su skupi ili kako nista nevaljaju.....
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la Sveti ratnik » 09. 08. 2010. (22:03)

e i jos nesto...
bija mi covik stavit tendu na balkon reka cijenu ja zinija i razgoracija oci ka hobotnica kad je uvatis za gusu....
covik govori daj papir i olovku....ja da...
on pocea to ti je toliko ovo ti je toliko ovo ti je ovako tebi triba toga toliko patent ti je ovaki triba ti 3 kopci ti triba 16 puta 16 kuna........
onda san vidija da san dobro i prosa......
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la zore70 » 09. 08. 2010. (22:26)

Sveti ratnik je napisao/la:e i jos nesto...
bija mi covik stavit tendu na balkon reka cijenu ja zinija i razgoracija oci ka hobotnica kad je uvatis za gusu....
covik govori daj papir i olovku....ja da...
on pocea to ti je toliko ovo ti je toliko ovo ti je ovako tebi triba toga toliko patent ti je ovaki triba ti 3 kopci ti triba 16 puta 16 kuna........
onda san vidija da san dobro i prosa......


memaš pojma..koliko te to ispalo po kilu?
A da si zva Hiao Junf Cenga u Ziencingu on bi ti to napravija za 18 juana po dekagramu : Laughing3:
Ostalo bi ti još i za kit Dongfil Sao Sun-a od 6.76m ;)
Još jedan Caterpilar na kile pa bi se dalo zaplovit za malo love :lol:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la histrion » 09. 08. 2010. (22:44)

Vi ne razumijete mena, a ni ja vas.

Ja vam govorim da Jakopin prodaje vrhunski brod od deset metara za 90 000, a vi meni o parizeru i dinjama iz Plodina.
Ja vam govorim da brodogradilište koje u četiri godine proda 16 brodova (i od njih mora živit 20 ljudi) nema realne cijene, a vi meni neka gledam barke u lučicama i tulim na mjesec.

Jasno mi je da ima ljudi koji hvale Hyundai automobile - ali svi kažu: .... za taj novac ....
Ali mi nije jasno da za 40-50 000 Eura netko hvali Galeba. Ili Pičuljana za 120.

I ja bih hvalio (i vozio) Galeba da košta 25 000. Ali 50???
More wet
more fun
Avatar
histrion
Member
 
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. 08. 2010. (23:08)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gobbi 5,0 + Yamaha 50

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la Sveti ratnik » 09. 08. 2010. (22:56)

histrion je napisao/la:Vi ne razumijete mena, a ni ja vas.

Ja vam govorim da Jakopin prodaje vrhunski brod od deset metara za 90 000, a vi meni o parizeru i dinjama iz Plodina.
Ja vam govorim da brodogradilište koje u četiri godine proda 16 brodova (i od njih mora živit 20 ljudi) nema realne cijene, a vi meni neka gledam barke u lučicama i tulim na mjesec.

Jasno mi je da ima ljudi koji hvale Hyundai automobile - ali svi kažu: .... za taj novac ....
Ali mi nije jasno da za 40-50 000 Eura netko hvali Galeba. Ili Pičuljana za 120.

I ja bih hvalio (i vozio) Galeba da košta 25 000. Ali 50???

pa onda fino kupis Jakopina za 90 pa vozis.......
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la Pape » 09. 08. 2010. (23:11)

Sveti ratnik je napisao/la:e i jos nesto...
bija mi covik stavit tendu na balkon reka cijenu ja zinija i razgoracija oci ka hobotnica kad je uvatis za gusu....
covik govori daj papir i olovku....ja da...
on pocea to ti je toliko ovo ti je toliko ovo ti je ovako tebi triba toga toliko patent ti je ovaki triba ti 3 kopci ti triba 16 puta 16 kuna........
onda san vidija da san dobro i prosa......


...a da si iša radit sam, vjerovatno bi jeba sebi sve po spisku a i 2 puta skuplje bi te izašlo...

vidija san ja te sve brode na kile, ima ih po oglasima koliko oćeš, na tone.desetak godin i svi se poluraspadaju. gleda san i vanka po Eu i po USA, sve su to brodi gangrenozni, motori već u debelon čučurcu ili krvopije, i čak i vani sve šta vridi drži cijenu, a da ne spominjem čim je naftaš unutra cijena sa 5 ode na 50 iljada dolori. ima jedan primjer vidija iz prve radi sad na njemu baš Zore, čovik kupija brod negdi sa nekog jezerca slatkovodnog, nikad u moru bija nije, a truliji je nego oni galijun šta je odleža 400 godin ispod mora šta san nekidan gleda na Discovery-u. i nije to jedini primjer, bija san i na par suhih vezova di san susreja takve brode, nije ni desetak godina nekima a već pucketaju ka ispijena plastika di god takneš. unutrašnjost ofucana da ne može bit ofucanija ( stil brze gradnje) o motorima neću niti poć govorit. da san naša baren jedan motor unutra kopletan, svi su vani ili raskopani izideni od mora i za divno čudo 99% su benzuljci kojima su popušile obe grane, ili se napija mora, ili se jednostavno samospržija.... par puta naša dizelane, ali čistokrvne zujalice i prdekala, niti jedan malo ozbiljniji stroj.
i šta sad na to reč nego ....pizdi ti Pape pizdi... ali ja ću i dalje papit GMO jeftiniju dinju po kilu i sutra klet sudbinu kad mi izraste treča sisa i klet sudbinu na operacijskom stolu za uklanjanje iste par sekundi prije nego šta barba sa bilon kapicom i gas maskom iz koje curi plin smijavac kaže...
-Duboko udahnite i glasno brojite do 10...
a onda u polunesvisti čuješ barba kiruga;
-A jel ko zna koje ono jaje triba otkinit?.....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la histrion » 09. 08. 2010. (23:13)

... pa onda fino kupis Jakopina za 90 pa vozis.......


Ne. Pričekaš godinu-dvije pa kupiš Biskini Brosa za 25 pa voziš.
U međuvremenu voziš Gobbi ali Jakopina od brata.
:D
More wet
more fun
Avatar
histrion
Member
 
Postovi: 187
Pridružen/a: 07. 08. 2010. (23:08)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gobbi 5,0 + Yamaha 50

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la Sveti ratnik » 09. 08. 2010. (23:18)

histrion je napisao/la:... pa onda fino kupis Jakopina za 90 pa vozis.......


Ne. Pričekaš godinu-dvije pa kupiš Biskini Brosa za 25 pa voziš.
U međuvremenu voziš Gobbi ali Jakopina od brata.
:D

ili to! :thumbup:
a sta se tice GMO dinje ko kaze da ona s pazara nije bas GMO?Srica sta kupujen u istog covika odavno pa mi govori sine aj ti tamo pa kupi ovo ti je isti qr@c.....al ovo je vec debelo OT..
uglavnom moja poanta je da netreba gledat sve crno na bilo.....ima dosta toga sta triba uzest u obzir...najvaznije je da nas niko ne tira da kupujemo...
ja san najvise ogorcen na cijene jer zelin brod vec dosta dugo a nemogu ka kupit al opet netriba krivit njih.....oni su svoje stavili a sad ti izaberi.istina bog ima i adria 500 mlakasport za 30 ak iljada sa motoron al moja guza oce nadkabinu i ostalo.....
a poantu ove teme i ovog naslova jos cekamo.... ;)
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la karamba » 09. 08. 2010. (23:36)

nema tu poante tu se diskutira o hr i svjetskom tržištu , dok je pičuljan provirio tek prst na eu tržište ostali još o tome ne sanjaju a stim cjenama če ih eu rasturit ali do tad ima vremena. Iza jakopina stoje investitori jer je njihov brend na svjetskoj razini o nagradama broda godine na stranom tržištu da i ne govorimo . Oni su jako kvalitetni u svom poslu, marketing u svom,prodaja u svom i oni diktiraju trend, kod nas je to potpuno drukčije jedan čovik radi sve a nije sve za svakoga i šta se dešava , dešava se mali broj proizvedenih plovila sa velikom cijenom . Ali to su ljudi s vizijama, dosta če ih propast a neki možda osnuju kvalitetne firme koje če jednog dana poslovati na svjetskoj razini ali za 100 i više godina . Vrijeme če pokazati , ali mislim da se jakopini nemogu uspoređivat s našim malim brodograditeljima , oni su daleko ispred i po tehnologiji i po izradi i po pogonima i po timu i neznam po čemu sve ne . Uostalom njihove jedrilice i brodovi koštaju po par miliona € i slove kao top u svjetu a proizvode i manje , vjerojatno je taj grenline među manjima u ponudi . Šta je bilo s onim halama koje su izgorile ?
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la Sveti ratnik » 09. 08. 2010. (23:44)

karamba je napisao/la:.... ali mislim da se jakopini nemogu uspoređivat s našim malim brodograditeljima , oni su daleko ispred i po tehnologiji i po izradi i po pogonima i po timu i neznam po čemu sve ne . Uostalom njihove jedrilice i brodovi koštaju po par miliona € i slove kao top u svjetu a proizvode i manje , vjerojatno je taj grenline među manjima u ponudi?.....

zato i pitan di je poanta? :thumbup:
Avatar
Sveti ratnik
Old Senior Member
 
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (23:08)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ven 501 k (Suzuki 6 KS)

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la josme » 10. 08. 2010. (07:10)

josme je napisao/la:Ovo preselite u parlaonicu.

Ponavljam! :D :D :D
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la borro » 10. 08. 2010. (07:30)

Kila 300gr mata je cca 24 kn, malo manje, kila smole je 22 kn, utvrđivač 1 dcl je oko 6 kn, gelcoat bijeli je nekih 35-40 kn kila, i pola litre parafina je 40 kn, nešto manje. E sad dalo bi se iz ovoga gore izračunati kila broda, ali treba uzeti u obzir još i neke druge stvari - treba ti boja, pa repromaterijal - kistovi, valjci, posude, mjerice itd, pa sam rad, pa eventualno kalup i ostalo. No sve skupa - dalo bi se povoljno napraviti brod, a onda treba i atest i ostala papirologija.
Moj dobar prijatelj je inaće završio brodogradnju i sam napravio jedrilicu, i sam je na kraju zaključio da ga je sve došlo u pola cijene negod da je kupio, a najskuplji mu je bio najam kalupa 8od braće Jakopin). No uz puno truda, volje i rada može se proći prilično povoljno.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la gavijal » 10. 08. 2010. (07:39)

ma dajte ljudi pa to je presmješno razmišljanje, kad bi sve gledali koliko košta sam izrada sve bi bilo preskupo. Koliko tvornicu koštaju par vrhunskih zvučnika npr? Ne više od 100 - 200 eura a cijena im je 20 000 kn. Zakaj? Zato jer ce tu naplatit godine istraživanja i pameti kako su došli do toga. Nije u brodogradnji isto ali je slično (govorim o brodograditeljima ala Leidi koji su STVARNO napravili svoje brodove od temelja, znaci ne poplaši kalup, preradi i imenuj). Znači ako je neki obrt uložio puno vremena u nacrte, izrade prototipa, testiranje, nabavljanje certifikata onda to želi i naplatiti. Druga je stvar kaj kod nas 90% plovila su kopija, bez uloženog truda, te su male serije pa mora i dignut neku pinku po komadu
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la lupis » 10. 08. 2010. (08:11)

histrion je napisao/la:Vi ne razumijete mena, a ni ja vas.

Ja vam govorim da Jakopin prodaje vrhunski brod od deset metara za 90 000, a vi meni o parizeru i dinjama iz Plodina.
Ja vam govorim da brodogradilište koje u četiri godine proda 16 brodova (i od njih mora živit 20 ljudi) nema realne cijene, a vi meni neka gledam barke u lučicama i tulim na mjesec.

Jasno mi je da ima ljudi koji hvale Hyundai automobile - ali svi kažu: .... za taj novac ....
Ali mi nije jasno da za 40-50 000 Eura netko hvali Galeba. Ili Pičuljana za 120.

I ja bih hvalio (i vozio) Galeba da košta 25 000. Ali 50???



Ja te razumijem!

Sad je pravo vrime za usporedbu uloženo-dobiveno...,prošećite rivom i usporedite "sezonska" plovila s jednim Galebom ili Grašom dok su vezani jedni do drugih...,ajd ruku na srce naša plovila se mogu nekom sviđat ili ne,to je stvar ukusa...,ali ta plovila izgledaju jadno u odnosu na to koliko koštaju,za razliku od "sezonskih" stranih plovila za koje kad ih čovik vidi misli da koštaju više,jer ostavljaju takav dojam!

Meni su Galeb i greašo lipi,ali su jednostavno preskupi za ono što pružaju ,a ne pružaju ništa osim mogućnosti ribolova i kabine za prenoćište u nuždi!Zato su meni sva ta kićenja domaćih ljuski kilometrima tikovih letvica i inox cijevi nerazumljiva...

Ne razumim vikendaše kad se odlučuju za takav brod,a koriste ga nekoliko puta u ribolovu,ostalo je za vožnju jadranom 10-15 dana u komadu i dva vikenda kupanja te noćenja...,za tu lovu može se dobit lipa jedrilica(samo nije ni to za svakog) od 10 pa i 12 metara koja je kao hotel prema Galebu ili Grašu,za krstarenje Jadranom daleko pogodnije plovilo nego neki polupoludeplasmanac koji u svom nazovi putnom režimu od 12-14 milja nije nimalo ugodan ni ekonomičan za krstarenje i duži put!
Parangal bacit ili potegnut panulu 3 puta godišnje može se i s trajekta,zbog toga patit u maloj zagušljivoj kabinici 15 dana nije nikakav odmor!

I tu famu oko noćenja ležaja i slično treba jednom razbit...,na takvim brodićima od nepunih 7 metara gotovo da nitko i ne noći osim poljaka i slovaka(kojima se smijemo) i nas samih!Zato neka nitko u buduće ne miri postilju na tim barkama,svi dobro znamo koliko tu može bit mjesta!

za usporedbu par oglasa koje sam nabrzaka našao,sigurno postoje i povoljniji..
http://www.njuskalo.hr/jedrilice/benete ... las-199256
http://www.njuskalo.hr/jedrilice/benete ... as-1393587
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Koliko košta kila broda

PostPostao/la gavijal » 10. 08. 2010. (08:20)

Lupi nadam se da govoriš o polovnim jedrilicama, jer nova od 12 metara košta 3 x više od graše, minimalno
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.