Yanmar 4jh4

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 18. 07. 2010. (18:52)

Nesmin puno ni ja pizdit da me ne nagazi pulska kraljica :angel: :wave:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la amiklic1 » 18. 07. 2010. (22:42)

;-) Ima i za nju lika...

Triba vidit koliko koštaju dijelovi za Yanmar vani, pa naručit. danas je bar tržište dostupno, cili svit otvoren, paketi dolaze za par dana...

A u pravu ste s jednim. Ko ne zna igrat, zna platit. I tako i triba bit ;-)

evo ovde. Dolar je 5 kn otprilike, pa vidi:
http://marinedieselparts.com/store/4jh4_hte.htm

ovi ne šalju nama, al' ima na tone firma koje jesu. znači, potraži i naruči :-)
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 18. 07. 2010. (22:57)

Ma je,sve ok..samo ta priča važi za čovika osobno..kad bi ja tako nabavlja dijelove za potrebe moje firme brzo bi bija izbrisan sa liste ovlaštenih...kontaš..

A opet nekome se ne isplati privatno tramakavat za par filtera po svitu..da je neka reparacija ili više komada onda ok..
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la amiklic1 » 19. 07. 2010. (13:44)

a slušaj, u pravu si skroz. serviseri, nažalost (što se kosi sa svim pravilima slobodnog tržišta i poslovanja) moraju kupovat u navele.

osobno, naručiš 5 kompleta filtera, impelera, ubaciš još par sitnica, platiš ko ovde 2 ili 3 i miran si. za jedan komad se ne isplati zaj_bavat..., istina
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 21. 07. 2010. (17:50)

Zar ne bi tribali dijelovi, jednako kao i motori, imat istu cijenu širom svita? (osim Amerike, koja je slučaj za se u svemu)
Evo, Zore, reci koliko kod tebe košta uljni filter, zračni filter, filter goriva i impeler za 3YM30? Svaku stavku za se?

Amiklić, SVAKI brend ima po jednog uvoznika i zastupnika za jednu zemlju (čak i za nekoliko zemalja). Nema to veze sa slobodnim tržištem. Ovlašteni serviseri moraju poslovati po pravilima igre, povjerenje se teško stječe i lako gubi. Naročito u uređenim pravnim državama sa uređenim tržištima.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la amiklic1 » 21. 07. 2010. (21:36)

Ma nisam na to mislio. Bio je slučaj u RH di je firma naručila izvana dijelove za jednu marku brodskih motora, i uredno to uvezla i prodala, pa ih je generalni zastupnik tužio, jer kao oni na to nemaju pravo.
OK, meni Yanmar neće prodat' dijelove, al' mogu ih uzet kod hansa u Njemačkoj bez problema. Pa zamisli da me navela tuži za to onda ;-) A baš tako nešto se dogodilo.... Srećom nije prošlo. Ovi zastupnici misle da su jedini na svitu.

meni je čovik za elektroniku reka da on potroši po ure na razgovor, prevede manuale i slično, i onda 2vi odete i kupite to preko interneta"...

pa kaže da je cijena toliko veća (200% najmanje) jer se proda malo komada.
ja osobno mislim, ato sam mu i rekao, da je upravo obrnuto. da stavi nižu cijenu 8OK, triba zaigrat i na svoj rizik i uvest više komada), proda bi ih više.

nasuprot tome, oni su ziheraši koji ništa nemaju na lageru nego rade s tvojom lovom kad platiš, pa tek onda naručuju..

da ne kažem da na avans slijedi zakonska kamata, za koju ne znam jer itko ikom platio (osim meni Greben :lol: )
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 21. 07. 2010. (23:05)

primorac je napisao/la:Zar ne bi tribali dijelovi, jednako kao i motori, imat istu cijenu širom svita? (osim Amerike, koja je slučaj za se u svemu)
Evo, Zore, reci koliko kod tebe košta uljni filter, zračni filter, filter goriva i impeler za 3YM30? Svaku stavku za se?

Amiklić, SVAKI brend ima po jednog uvoznika i zastupnika za jednu zemlju (čak i za nekoliko zemalja). Nema to veze sa slobodnim tržištem. Ovlašteni serviseri moraju poslovati po pravilima igre, povjerenje se teško stječe i lako gubi. Naročito u uređenim pravnim državama sa uređenim tržištima.


Šta se tiče Yanmara,tribala bi svigdi bit ista cijena,kuna dvi razlike radi izračuna je moguća ali...tako bi tribalo,često kod mnogih nije....u nas je isto..
Motore koje ja zastupan i prodajen,osim Yanmara,nažalost dajemo ispod cijene u EU jer kupovna moć vani i u nas nema veze jedna sa drugom...takav je dogovor sa tvornicama,pa tako ljudi često pitaju jesu li to lošiji motori od npr. Yanmara,Volva...jeli original jer na netu piše više..a nema veze sa time,čak i dužu garanciju dobiješ...bitno je održat tržište tvornici,a nama priživit sve ovo,naravno i dobit šta više mušterija,prodat posli ulja,potrošnog materijala,možda opreme za ugradnju,ugradit,svugdi malo dobit pa opet prođe nekako..
Sve to proizlazi iz ekonomske situacije...svugdi je tisno..

Bilo je pokušaja od strane nekih firmi da uvezu Cumminse,Volva,Yanmara priko npr Srbije,Mađarske, jer je tamo još jadnije pa i jeftinije dođe motor ali naši vrli-čitaj moćni HR zastupnici su tužili takve firme pa su im ljudi morali po odluci suda platit sve troškove i razliku do pune cijene motora...

Bilo je i situacija di bi neki uvezli motore po povoljnijim cijenama ali bez ikakve daljnje obaveze..nema garancije...pa se misli kad nešto pođe naopako..

Par razvikanih brendova radi sa jako velikim maržama motora i kasnije dijelova i to je mala mafija..ali nema se tu šta..
Čovik privatno može dopotezat motor odakle god hoće,vjerovatno ga niko neće tužit,samo je često pitanje isplati li se to kad sve zbrojiš..
A ima tu još detalja ali... :shh:

A šta se tiče ovih sa elektronikom oni su se svi lipo dogovorili,opičili 150% zarade i drže se skupa..imaju svoje servisere kojima daju jako dibar rabat,pošto je škakljiva oprema znaju da ovisiš o njima najčešće i to je to...
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 22. 07. 2010. (20:24)

Eto, kod Yanmara je zanimljivo da su cijene motora (mislim na ovaj segment brodskih motora) cijene u Americi i Europi JEDNAKE.... Što nije slučaj kod elektronike (najveće razlike) ili recimo automobila, gdje Porsche Cayenne isti model ista oprema košta u Njemačkoj 134.000€ a u Americi 76.000€, to nije 200% ali je drastično, pa nije čudo da ljudi koji imaju novaca za takovo nešto, naruče i kupe taj auto u USA, homologaciju prolazi uredno - uostalom u Europi se i ne proizvodi nego u USA... BMW ima jedan trik, cili X5 je iz Amerike, samo motor (npr 3.0 d) i mjenjač se ugradi u Njemačkoj, ne može se za njega ishoditi EUR-1...

Yanmar svaki na sebi ima oznak "Made in Japan" i tu nema prevare.

Nedavno je jedan čovjek na Mazdi 6 nakon 5-6 godina imao problem, zaribao mu motor na 109.000 km, pukla radilica, naravno nema garancije, jer je prešao više od 100.000' km, kad ono ni blizu japanski motor, Fordov model iz Mondea, radi se u Belgiji. A širio je okolo priču da taj auto u komadu dolazi iz Japana... Ili Toyota Yaris iz Mađarske, s istog mjesta gdje de rade C1 i Peugeot 107...

Yanmar ima i ime i renome, i jedan nivo ispod kojeg ne ide. Za razliku od mnogih. I to košta.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Gaso » 22. 07. 2010. (20:43)

primorac je napisao/la:Nedavno je jedan čovjek na Mazdi 6 nakon 5-6 godina imao problem, zaribao mu motor na 109.000 km, pukla radilica, naravno nema garancije, jer je prešao više od 100.000' km, kad ono ni blizu japanski motor, Fordov model iz Mondea, radi se u Belgiji. A širio je okolo priču da taj auto u komadu dolazi iz Japana... Ili Toyota Yaris iz Mađarske, s istog mjesta gdje de rade C1 i Peugeot 107...

I mom bratu kod Mazde 6 isto je zaribala radilica ali na 200.000km, dok na 120 000km otišla turbina, Imam i ja Mazdu 6, to ti je kura_ od auta, kvalitet ravan 0, sve na klik sistem, nema vida nikdje, auto hrđa, plastika tvrda i čuješ je več nakon 20.000, da o elektronici ne govorim. Novi model M6, kolega več mjenjao turbino na 30.000km. Kod Toyota Rav 4, ima ga brat, novi model isto sami problemi, sa visokotlačnom pumpom na 60.000km ....., i ovaj model je Madi in Japan, ni više kvalitet kako je bio nekad recimo Audi godište 1992-1999, to je radilo bez problema, nikad više neču imat Japanski auto idem nazad na Švabski, puno bolji kvalitet, sama izrada itd...
Sve je to lošije nego ispred 10g, pa hrđa ko da imaš stojadina :lol:

Ako smo nazad kod Yanmara, ni to više nije to, moža ovi veči modeli, više od 200HP ili manji do 100HP, dok BY verzija 1. ne valja, a i on ima ime Yanmar i sa ovom serijom išao je ispod svog nivoa i totalno se blamirao.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 22. 07. 2010. (20:58)

Zato ja od 1993. na ovamo 1.9 TDI VW ali isto mogu reć da je najbolji bio onaj Passat 1.9 TDI 1993. sa 75 ks...

No, Yanmar BY i nije Yanmar, to je BMW za gliser :crazy:

Nego, Gašo, reci ti meni, jel Ubuntu 8.10 OK za novi laptop koji hoće jedan friški mladi student matematike iz moje kuće?
:eh: DELL, core 2 duo... DDR2... :think:
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Gaso » 22. 07. 2010. (21:05)

Ubuntu ti je sasvim OK, sličan windows u vezi upotrebe, sve se radi sa mišom itd..., i prelaz sa Windows-a nije kompliciran, ako stavi gore Kubuntu sa KDE, onda ti je sve slično kao kod Appla, Kubuntu još bolje izgleda, ali trebaš imat dobru grafiku a ne integriranu.
Ubuntu je jednostavan za upotrebo, pa ne trebaš bit neki stručnjak da ga upotrebljavaš. Staviš dodatno MS Office unutar Ubunta ako ti treba ali matematiki i fizičari koriste za tekstove LaTex, ostalo več sve ima.
Ja imam inače Gentoo, ali to ti je kompliciranije ako nisi upoznat sa Linux-om. E matematik, to ti je pravi onda :D
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 22. 07. 2010. (21:12)

Nemoj mi ništa govorit, jer je upisala inženjersku matematiku, :crazy: Rekao sam joj, da bi bolje bilo, da je naučila UNIX do sada, crni terminal, lagana sintaksa i malo komandi, 8-) , pa me gleda jer ne kuži da je zaje.... :lol: :lol:

A LaTex naravno već koristi, jer kako bi pisala simbole bez njega?! Eh... :geek:
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Gaso » 22. 07. 2010. (22:41)

Off topic smo. :D
Ma nije problem, naučit če, ove stvari su najlakši deo na ovom fakultetu ;)
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la dalmatina » 03. 08. 2010. (16:20)

BLAŽEN BIJA KO GA JE IZMISLIJA-UGRAĐEN U MAESTRALA 700 PRIJE GODINU DANA I DO SADA ODVRTIJA 340h
4JH4FE-KOPČA ZF3O OMJER 2,7
Avatar
dalmatina
New Entry
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (08:25)
Lokacija: trogir

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la cyco » 05. 08. 2010. (21:10)

dalmatina je napisao/la:BLAŽEN BIJA KO GA JE IZMISLIJA-UGRAĐEN U MAESTRALA 700 PRIJE GODINU DANA I DO SADA ODVRTIJA 340h
4JH4FE-KOPČA ZF3O OMJER 2,7

Jel taj Maestral slučajno modre oplate?
Jel se diko vozi kakva đukela u njemu? :lol:
Ko rano rani sam u nju upada...
Avatar
cyco
Member
 
Postovi: 300
Pridružen/a: 20. 12. 2009. (19:02)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Beneteau antares 7 nanni t4.155

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.