Yanmar 4jh4

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la žbirac » 14. 07. 2010. (21:24)

primorac je napisao/la:Yanmar marine proda na svjetskoj razini u okvirima od 10 kW do 3300 kW više brodskih motora nego svi ostali proizvođači zajedno. Cijene su jednake u svim zemljama svijeta, a svi motori odreda su jednake kvalitete ( nema modela "za istočnu europu" kao kod automobilske industrije!!).

Protiv Cumminsa nemam ništa protiv, dapače, odlični motori u određenom segmentu, međutim postoji li Cummis za barke od 5 ili 6 metri, 10 ili 20 kW? Nema.

SCAM? Domaća marinizacija, motor tuđi, kopča tuđa? Šarafciger industrija? Također nemam ništa protiv...

Ali smatram, da ukoliko se Yamnar može "uhvatiti" na akciji bilo kakvoj, za cijenu istu ili malo višu od konkurencije, da je to pravi izbor. Zašto? Pa zato što s Yanmarom nema briga, minjaj ulje i filtere i vozi. I to dugo.

Također, Madi, smatram da tebi ne treba motor od 140 ks za Gulla 745, idealan bi bio Perkins Sabre 86 ks, ali on jednostavno ne stane (bez preinaka) u taj brod.

A kome je skupo, nek kupi jeftinije....



Mi smo raspravljali za motore od 150KS, naravno cumminsa nema od 10-20KW :thumbup: :wave:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 15. 07. 2010. (03:53)

Žbirac, ne znam šta ste vi raspravljali, ali tema je Yanmar 4jh4, 54 ks snaga Pročitaj naslov topica ili pogledaj prvi post.

To je motor slijedećih karakteristika:

2190 ccm

54 konjske snage pro 3000 okretaja

težak 230 kg

:wave: :wave: :lol:

BTW, ako potražiš Cummins (nov) od 150 ks, ponuda je talijanski motor od 2000 ccm, težak 250 kg, koji daje 148 ks na 4000 okretaja. Cummins MerCruiser, QSD 2.0.

Hvala, ne bi. Yanmar je moja opcija i dalje. :wave:
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la madi » 15. 07. 2010. (07:00)

Poanta mojih usporedbi je u prevelikoj oscilaciji cijena yanmar motora dali opravdanoj ili ne, neznam.
Da ga nebi htio vidjeti u svojoj barci, naravno da bi, kao i većina nas.

Prošle godine na sajmu u Šibeniku yanmar 260ks bio je na "akciji" 45.000 jeftiniji, hm hm ;) .

Što se tiče predmetnog modela, prije par dana sam dobio odgovor od Navele gdje navode da trenutno nema nikakvih akcija, da akcije kreću najesen od sajmova u Rijeci, Šibeniku i Biogradu, i da traju do kraja godine.

Možda se onda uspije što "ubosti".
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Mali Dabar » 15. 07. 2010. (08:48)

Nisam ja rekao da je Yanmar los.
Ali ?
Vadio sam dizne na Yanmaru 6LPA.da se provjere.
Dizne su bile dobre (na srecu) ali kada sam ih vracao,morao sam kupiti 6 gumica sto dolaze pod dizne svaka 20E i podloske na dizni od povrata svaka 8E i gumice na dovodu svaka 10E.
Sveukupno par gumica i podloski 228 Eura i cekao misec dana da dodje iz Nigdjezemske.
Jeli to vridi toliko ?


To ti je Yanmar !

Filter goriva 120 Eura ..... itd.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la žbirac » 15. 07. 2010. (18:28)

primorac je napisao/la:Žbirac, ne znam šta ste vi raspravljali, ali tema je Yanmar 4jh4, 54 ks snaga Pročitaj naslov topica ili pogledaj prvi post.

To je motor slijedećih karakteristika:

2190 ccm

54 konjske snage pro 3000 okretaja

težak 230 kg

:wave: :wave: :lol:

BTW, ako potražiš Cummins (nov) od 150 ks, ponuda je talijanski motor od 2000 ccm, težak 250 kg, koji daje 148 ks na 4000 okretaja. Cummins MerCruiser, QSD 2.0.

Hvala, ne bi. Yanmar je moja opcija i dalje. :wave:




Ma daj, nisan zna da je tema yanmar 4jh4 od 54KS...WOW :clap: :clap: :clap: :clap:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 15. 07. 2010. (23:23)

Još si i dobro proša Dabre..meni je z a4LH triba produžni kabel za tablu....3miseca i 4200 kn..a stiga kabel sa dva konektora namotan izolir trakom kada su se dica igrala....a ne smiš cviknit postojeći i produžit ga...
A neda ti bog da ti bude tribalo otvorit taj motor... :shifty:
Daleko je današnji Yanmar(sportski motori) od stare slave...samo se papreno plaća ime...ko voli nek gušta..
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Mali Dabar » 16. 07. 2010. (13:27)

Tako je Zore !
Da dobro prosao,kad sam dobio cijene za gumice ,doslo mi da zabetoniram dizne ferocementom za blok.
Yanmar isto kao i Mercedes zive na staroj slavi steknutoj 70-80 godina.
Kod kupnje te mozda i jos dignu na neku foru Akcija,ali ces to poslje platiti na redovnim servisima,a nedajboze da ti nesto
rikne.
Zato ovaj dvojac u moj dvor nece !
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 16. 07. 2010. (17:51)

Meni su sve moje mušterije sa Yanmarom drage ;) :angel:

Skupi dijelovi a nema zamjenskih :P
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 17. 07. 2010. (08:01)

zore70 je napisao/la:Još si i dobro proša Dabre..meni je z a4LH triba produžni kabel za tablu....3miseca i 4200 kn..a stiga kabel sa dva konektora namotan izolir trakom kada su se dica igrala....a ne smiš cviknit postojeći i produžit ga...
A neda ti bog da ti bude tribalo otvorit taj motor... :shifty:
Daleko je današnji Yanmar(sportski motori) od stare slave...samo se papreno plaća ime...ko voli nek gušta..


Prilikom ugradnje mog motora u brod, postojeći kabel bio je prekratak. Iz "Navele" su mi poslali drugi kabel, duži, u roku od tri dana. Bez naplate, bez poštarine, a prvi kabel sam vratio naknadno.

A "sportski" motori, BMW-i, pa to i nisu Yanmari. Samo, zašto ovi likovi koji mariniziraju BMW-ove motore i ubacuju u glisere hvale te motore na sav glas???

Cummins od 2000 ccm i 150 ks to je dobro?!? :wtf:
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 17. 07. 2010. (08:29)

A sad bi mogli do u nedogled....
A šta piše na tom automobilskom mariniziranom baznom BMW-u--YanmarBY..dakle to je Yanmar motor..
Ka i šta je gori spomenuti 6LP Toyotina baza..isto ka i 4LH i još podosta drugih modela...
Spomenuti 4JH motor je dobar stroj ako nije oni od 125 ks kojeg triba ložit da bi brod iša....
Samo nisu svi tako dobri i kvalitetni kao nekada...a nose povjesno ime....i još povjesniju cijenu..bar na našem tržištu
Ajmo vidit kako stoje negdi drugo..u americi..južnoafričkoj rep....australiji...kanadi...niti tako slavno niti skupo...
Nisu to sve loši motori,daleko od toga..samo su papreni za kupit i održavat današnjem osiromašenom čoviku..to je priča...a često u glavi se vrti povjesno ime...
Kad dva filtera goriva na motoru platiš 200e...preračunaj koliko je to ručaka doma....goriva u rezervaru... :(
A sve je podređeno tržišnom poslovanju..potrošačkom mentalitetu..
Nekad,ne tako davno,kupova si brodski motor da ti traje 20-30 god..dakle više tisuća sati..danas nema priče o tome...

A tzv. profi HD motori..i preskupi su i preglomazni za naše brode..

Još jedna priča je ekologija koja tira proizvođače da gimnasticiraju između ekoloških regulativa,kvalitete motora..cijene..utrke na tržištu pa imamo svašta..dalje nebi..da ne upadnemo rasprave di nemoremo ništa prominit..
Piše onim malim slovimaa lipo u uputstvima od motora...svako korištenje motora u nerekreacijske svrhe povlači kaznu po federalnom zakonu broj.... nisu ameri ludi :lol:
Ili ono..preporučeno max korištenje ovog motora godišnje max sati....samo niti ko to kod nas zna niti čita...a tili bi da malo košta u startu..da servis bude mujta i da traje dugo..nebu išlo...

A za tvoj motor i ja ti mogu poklonit duži kabel..za te male nije frka ;)
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 17. 07. 2010. (12:07)

"Ili ono..preporučeno max korištenje ovog motora godišnje max sati....samo niti ko to kod nas zna niti čita...a tili bi da malo košta u startu..da servis bude mujta i da traje dugo..nebu išlo...
"
Eto, tu si rekao srž problematike....



A za tvoj motor i ja ti mogu poklonit duži kabel..za te male nije frka - A uljni filter paše od "Fiata"... :shh:
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 18. 07. 2010. (00:20)

primorac je napisao/la:"Ili ono..preporučeno max korištenje ovog motora godišnje max sati....samo niti ko to kod nas zna niti čita...a tili bi da malo košta u startu..da servis bude mujta i da traje dugo..nebu išlo...
"
Eto, tu si rekao srž problematike....



A za tvoj motor i ja ti mogu poklonit duži kabel..za te male nije frka - A uljni filter paše od "Fiata"... :shh:



A na 6LP od Toyote 4.2... ;)
Samo šta to nikada ne radim..obavezno čoviku sav potrošni materijal iz originalne kutije jer da se šta dogodi,vlasnik meni broji a i licenca bi mogla odlepršat....a sve za uštedit čoviku....ako hoće sam kupit,ja mu zavidan i svi mirni.... ;)
Ima san nekoliko neugodnih iskustava sa zamjenskim i "kompatibilnim" dijelovima i od tada..neće ići... :P
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la intonak » 18. 07. 2010. (10:14)

Zore,
Najveca je sramota i pljacka koliko vi serviseri naplacujete rad i dijelove na tim yanmar motorima.Ne bi da ste popili pamet ciloga svita.........
Asve se pravdate kao to je mercedes....
Avatar
intonak
Member
 
Postovi: 133
Pridružen/a: 26. 12. 2009. (19:07)
Lokacija: Solin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Istranka-cca 500kg gnjile plastike

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 18. 07. 2010. (15:28)

A slažen se ja sa tobom u načelu..samo nisan ja nikoga natira da kupi Yanmara....ni Mercedesa...ni Rolce Rolce..
Prodajen ja i jeftinije a ništa manje kvalitetnije motore...samo neki vole šta vole pa nek se češu di ih boli....
A ša se tiče cijene rada i dijelova...to se obrati gospođi Nevenki iz pulske Navele koja diktira cijene u našoj lipoj domovini šta se tiče Yanmara,kako bi ona rekla najboljeg motora na svijetu..motora koji ne može napravit reklamaciju..samo ga vi možete zakenjat..pa vam neće priznat.. :lol: : Laughing3:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Pape » 18. 07. 2010. (15:52)

...e Nevo, Nevo crna Nevo....podsjeća me na jednu šta kad neko počme govorit u jednom gradskom vijeću odma viče...

..."Oduziman van riječ!!!! Oduziiiimaaan vaaan riiiiječ!!!!!!!!!!!!..."

.... by Nevenka Kerum (Pape o.pa)
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.