Yanmar 4jh4

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Yanmar 4jh4

PostPostao/la brujet76 » 12. 07. 2010. (12:03)

Razmišljan o nabavci Yanmara za ugradnju u Galeb Vodice (nije starti model nego neki baštard dok su još ona tri majstora radili skupa).

Vidin da je Yanmar pojeftinio, znači stalna akcija je u điru, pa me zanima potrošnja.

U igri su dva motora.

4JH4 obični 54KS i turbinaš sa 75 KS.

Di mogu nać podatke o njima, potrošnji na nekim okretajima, u leru...??
plovit i lovit!
Avatar
brujet76
New Entry
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16. 04. 2010. (11:07)
Lokacija: Solin

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Thomy » 12. 07. 2010. (12:26)

Kolika je cijena kad već spominješ da je pojeftinija???
:wave:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2467
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la brujet76 » 12. 07. 2010. (15:14)

55 ks je bio 91000 kn, a sad ga navodno mo'š dobit za cca 63-64000. Triba donit neki stari motor.
Prije su mogli primit samo Yanmare stare al' sad bilokoji. A toga bar ima di oćeš....

Na koncu ispadne cijena ko za druge, a dobiš bolju makinju...
plovit i lovit!
Avatar
brujet76
New Entry
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16. 04. 2010. (11:07)
Lokacija: Solin

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la teranavis » 12. 07. 2010. (22:30)

ako imaš šolde za ovog od 75 ks više nemoraš niš ni ispitivat ni trazit nego ga kupit i pjevat :thumbup:
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la žbirac » 12. 07. 2010. (23:35)

Da se mene pita, ja bi isto prije uzea dobrog, starog Listera od 50KS i razliku para drža u đepu!
Znan da nije yanmar 4jh4 ali to je moja preporuka :shh: :wave:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la teranavis » 12. 07. 2010. (23:40)

žbirac je napisao/la:Da se mene pita, ja bi isto prije uzea dobrog, starog Listera od 50KS i razliku para drža u đepu!
Znan da nije yanmar 4jh4 ali to je moja preporuka :shh: :wave:

sorry ali ne zbunjuj covjeka koji dobro razmislja ....kakav lister svaka cast tom motoru ali ....prošlo svršeno vrijeme ....
počevši od samog servisa pa nadalje :shh:
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la žbirac » 12. 07. 2010. (23:50)

teranavis je napisao/la:
žbirac je napisao/la:Da se mene pita, ja bi isto prije uzea dobrog, starog Listera od 50KS i razliku para drža u đepu!
Znan da nije yanmar 4jh4 ali to je moja preporuka :shh: :wave:

sorry ali ne zbunjuj covjeka koji dobro razmislja ....kakav lister svaka cast tom motoru ali ....prošlo svršeno vrijeme ....
počevši od samog servisa pa nadalje :shh:



Prezentiraju se kao najkvalitetniji i najizdržljiviji motori na svitu, nebi ih za ku..c imali svi spasilački brodovi na platformama, vojska itd, itd... :crazy:
možda ja i griješin... nedaj se ti brujet zbunit, odluči ti po svom (ja samo iznosin svoje mišljenje za ovu temu) :wtf: :wave:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la teranavis » 13. 07. 2010. (00:05)

ne kazen ja da motori nevaljajua ali !!!!!!podrška servisa i djelova kod nas je ravna nuli ....mislim da je to dovoljan razlog ....i nemoj mislit da im je cijena zanemariv a ....a yanmar ..mislim da je svaka diskusija nepotrebna :thumbup:
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la žbirac » 13. 07. 2010. (00:15)

teranavis je napisao/la:ne kazen ja da motori nevaljajua ali !!!!!!podrška servisa i djelova kod nas je ravna nuli ....mislim da je to dovoljan razlog ....i nemoj mislit da im je cijena zanemariv a ....a yanmar ..mislim da je svaka diskusija nepotrebna :thumbup:


Mislim da za djelove nije problem, već je samo malo škakljiv ovlašteni servis...Yanmar je super motor nisam ništa misla loše o njemu! :thumbup: :wave:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Thomy » 13. 07. 2010. (09:00)

...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2467
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Mali Dabar » 13. 07. 2010. (13:10)

Kad smo vec kod servisa i dijelova.
Yanmar je dobar motor,ali tu slavu zasluzuje na starim motorima,noviji tipovi nisu nista bolji ni losiji od konkurencije,samo ima ime koje se preskupo placa, a samim time poslje i dijelovi i servis.
Da imam novaca za bacat kupio bi Yanmar,ali posto namam kod mene ne dolazi u obzir,upravo zbog servisa i dijelova.
Sto se tice zastupnika tu foru s akcijama biser jadrana i sl.zamjena stari za novi,traje vec godinama i trajat ce !
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 13. 07. 2010. (13:33)

Povuci Mali dabar paralelu sa autima. Mercedes je dobar auto, ali nije ništa bolji od konkurencije???? Misliš???

A di je ona "koliko para, toliko muzike" ??

Vjeruj, kupiti Yanmar, pogotovu za cijenu koliko košta neki marinizirani industrijski motor u "garažnoj" marinizaciji, nije u odnosu na te motore ista stvar.

Teorija "nemam novaca, ovaj Lomatec je odličan motor" nije duga vijeka.

Kupiš Yanmar, dugo dugo godina si bez brige. To se plaća.

Tko god mi kaže, da kopija "Fendera" od 400 kn svira isto kao i originalni Fender, ne govori istinu.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la madi » 14. 07. 2010. (06:56)

brujet76 je napisao/la:55 ks je bio 91000 kn, a sad ga navodno mo'š dobit za cca 63-64000. Triba donit neki stari motor.
Prije su mogli primit samo Yanmare stare al' sad bilokoji. A toga bar ima di oćeš....

Na koncu ispadne cijena ko za druge, a dobiš bolju makinju...



Mislim da su cijene malo napuhane, dali od strane proizvođača ili trgovaca.....
Ako cijena sa 91.000kn padne na 63-64.000kn kao na "akciji" hm hm ;), a i dalje trgovci i proizvođači ne rade sa minusom.

A što se tiče kvalitete, usporedbe radi, s obzirom da ja sada tražim za sebe motor, razlika između SCAMA 140ks i Yanmara 160ks iznosi 64.000kn dok je razlika između Cumminsa 155ks i istog Yanmara cca 59.000kn.
Za toliku razliku u cijeni ispada da su SCAM i Cummins u cjenovnom i kvalitativnom razredu Lomateca naspram Yanmara, što ni približno nije točno :thumbdown: .
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la žbirac » 14. 07. 2010. (17:19)

madi je napisao/la:
brujet76 je napisao/la:55 ks je bio 91000 kn, a sad ga navodno mo'š dobit za cca 63-64000. Triba donit neki stari motor.
Prije su mogli primit samo Yanmare stare al' sad bilokoji. A toga bar ima di oćeš....

Na koncu ispadne cijena ko za druge, a dobiš bolju makinju...



Mislim da su cijene malo napuhane, dali od strane proizvođača ili trgovaca.....
Ako cijena sa 91.000kn padne na 63-64.000kn kao na "akciji" hm hm ;), a i dalje trgovci i proizvođači ne rade sa minusom.

A što se tiče kvalitete, usporedbe radi, s obzirom da ja sada tražim za sebe motor, razlika između SCAMA 140ks i Yanmara 160ks iznosi 64.000kn dok je razlika između Cumminsa 155ks i istog Yanmara cca 59.000kn.
Za toliku razliku u cijeni ispada da su SCAM i Cummins u cjenovnom i kvalitativnom razredu Lomateca naspram Yanmara, što ni približno nije točno :thumbdown: .



Od ta tri motora koja si nabroja, ja bi najprije uzea Cummins-a...dosta san milja učinia s njima (i sa straima 2X250 KS i sa novima po 2X300KS)..a šta se servisa tiče, za servis jednog yanmara možeš učinit 1.5 servis za camminsa (mislin financijski)
Slažen se s kolegom da yanmar nije loš motor ali da ga staro ime drži tako visoko, napominjem da neman ništa protiv yanmara... :wave: :wave:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la primorac » 14. 07. 2010. (20:03)

Yanmar marine proda na svjetskoj razini u okvirima od 10 kW do 3300 kW više brodskih motora nego svi ostali proizvođači zajedno. Cijene su jednake u svim zemljama svijeta, a svi motori odreda su jednake kvalitete ( nema modela "za istočnu europu" kao kod automobilske industrije!!).

Protiv Cumminsa nemam ništa protiv, dapače, odlični motori u određenom segmentu, međutim postoji li Cummis za barke od 5 ili 6 metri, 10 ili 20 kW? Nema.

SCAM? Domaća marinizacija, motor tuđi, kopča tuđa? Šarafciger industrija? Također nemam ništa protiv...

Ali smatram, da ukoliko se Yamnar može "uhvatiti" na akciji bilo kakvoj, za cijenu istu ili malo višu od konkurencije, da je to pravi izbor. Zašto? Pa zato što s Yanmarom nema briga, minjaj ulje i filtere i vozi. I to dugo.

Također, Madi, smatram da tebi ne treba motor od 140 ks za Gulla 745, idealan bi bio Perkins Sabre 86 ks, ali on jednostavno ne stane (bez preinaka) u taj brod.

A kome je skupo, nek kupi jeftinije....
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Sljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: jeremaja1 i 1 gost.