Kuster 15

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Kuster 15

PostPostao/la eMi » 09. 03. 2009. (21:24)

Ako je netko upoznat s kvalitetom izrade, il netko ima isti molin komentare (...mane, pohvale, i sl.), slike,... i sve ono što proizvođač ne navodi u opisu. :?: :?: :?:
Noc... Cilu noc...; Od bota do bota; Nosija mene je bili brod; Dan... Svaki dan...; Sve daje me nosi; I sve je duji trag koji do mene vodi....
Avatar
eMi
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (18:20)
Lokacija: Trogir

Re: Kuster 15

PostPostao/la Lando » 09. 03. 2009. (23:00)

Nemam ga , nažalost :cry: . Htio sam ga kupit , ali se jako dugo čekalo . Inače moj prijatelj je bio strpljiviji i kupio ga . Barka je jako kvalitetno rađena . Sa motorom od 15 KS , i s jednom osobom na tri kvarta gasa ide oko 15 milja . U nas ima nekoliko takvih baraka , a motori su od 15 KS do 40 KS . Po mome mišljenju za tu veličinu i tip - best buy u HR ponudi :thumbup: . Naglasio bi jako pristojnu i kvalitetnu izradu .
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

Re: Kuster 15

PostPostao/la dome » 10. 03. 2009. (01:28)

Najbolja batela ikad napravljena :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ima ga TeTejac i on ide sa njin na debelo more u kulaf ali on ni mjerilo kuraja i volje .......on je ko karamba ..........po tom pitanju vanka škvare :lol:
u pozitivnom smislu naravno ma što neki rekli ili mislili :thumbup: ............ali ipak uz onu: "ovo nemojte činiti sami kod kuće" :mrgreen:
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Kuster 15

PostPostao/la niko » 11. 03. 2009. (12:50)

Iman taj brodić ima tri godine. Sve šta su napisali prije mene stoji. Pravi mali radni brod. Špricanje mu je zanemarivo skoro pa ništa u odnosu na brodove iste veličine. Ima duplo dno i sustav samopražnjenja tako da barku netribate pokrivat od kiše. Završna obrada odlična. Za održavat brod čistin dosta jedna spužva i dvi minute volje sve blista. Ja na krmi iman Hondu četverotaktnu 40ks troši ko upaljač a ide ko raketa. Potrošnja mi pod punim opterećenjem sa tri teška čovika i oprema šta za ronjenje šta za udičarenje nikad nije bila priko 8l . Brzinu nikad nisan mirija GPS-om već sondom od fisha . Bez problema sa svim tim teretom između 24 i 29 milja. Sam na brodu bez ikoga san na punam gasu izmirija 31 milju.
Honda mi vrti 5800 okretaja a brod izglisira bez problema između 3500 i 3700 ovisno o opterećenju. Da ova moja sonda od fisha i laže za par milja ja san super zadovoljan i brzinom i potrošnjom.
Taj brod u vitar može tirat i stara baba on se dobro ponaša. Kod bočnog nasjedanja na val je malo neugodan jer ima malo kobilice koja mu neda da klizne niz val kao klasični gliser, ovo može biti neugodno ako niste pripravni.
Isto tako ploviti niz vjetar morate oprezno da vam se nebi desilo da od broda napravite podmornicu jer brod savršeno riže valove šta je uz vitar dobro a niz vitar opasno. Niz vitar se vozi laganije i nema problema, jer se onda ponaša ko pasara.
Kad bi ga ja ocjenjivao od 1 - 10 ocjena bi mu bila čista 9 za takav tip broda.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ribolov je posebno umno stanje, neko umije neko neumije....
Avatar
niko
Member
 
Postovi: 278
Pridružen/a: 11. 06. 2008. (14:46)
Lokacija: šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kuster 15

Re: Kuster 15

PostPostao/la lucullus » 15. 03. 2009. (22:47)

meni je taj kušter isto zapea za oko ali nikako ga nisam uspija vidit u nekom portu međutim baš prije par dana sam ga naša u zenti i blago rečeno izgledom bio totalno razočaran. Čak mi se i moja jugoplastikina pasara čini robusnija nego kuster. U maritimne osobine neču ulaziti, kvalitetu izrade, cijenu.... ali izgledom recimo ribar 480 izgleda kao avion spram kustera.
Istina, nikad na taj način ništa nisam ulovio ali bitno je zabacivati...by porer
Godine prolaze ljubav ostaje,kad bi se moga rodit na bilo kojem mistu opet bi bira tebe i ovu ljubav istu.
Avatar
lucullus
Member
 
Postovi: 152
Pridružen/a: 28. 06. 2008. (17:00)
Lokacija: Primošten
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Jugoplastika,Fisher 17,G23 u fazi uređ

Re: Kuster 15

PostPostao/la T&T DENTEX » 25. 03. 2009. (21:35)

Kušter 15 , Kuštera , za sve one koji rade po cile dane i nemaju puno slobodnog vrimena a željni su ribarenja što dalje od zagađenih kanala ispred matičnih luka.Kaič je u početku bija namjenjen za pentu od 30 kns ali su ga dodatno ojačali i sada se bez problema nosi sa vanbrodskim 40 kns uglavnom honda ili yamaha.Ja imam Yamahu i s njom kada je brod u punoj ratnoj spremi i u dva čovika postižem putnu brzinu od 20knota ili 22 nm pri 4400 okretaja.Maksimalna mu je brzina kada nije skroz opterečen 28 nm .to znači da si s tim kaičem za uru vrimena na poziciji za ribolov boli glava a u uru vrimena vožnje yamah 40 kns troši cca 8litara eurosupera ....Znali smo s kušterom probijati nemile valove ali naravno da bez kabanice ni ne očekujte biti suhi po jačem moru , pogotovo kada je vjetrovito a vi probija te valove direkt ili u kvarat a vitar vrača odbijeni val u kaič.Naravno da ne zaboravim , pošto je kaič otvoren a dostiže veliku brzinu što zna biti jako opasno , savjetujem sve koji se upuste u takve avanture da nose pojas za spašavanje , a tokom vožnje siguronosni osiguraš za gašenje pente vežu oko noge ili struka u slučaju da vas iznenadi neki nezgodni val i nedaj bože padnete u more ili nešto slično.ljepa stavr je što je došlo proliče pa sve do 10 miseca se može spavati na brodu , naravno samo avanturisti i samo u vričama za spavanje. :lol: :lol:
u ovoj klasi mu nema ravnog brodića a sljedeča opcija za kupnju broda je neki fišer od 5,5m , kabina i nadkabina , penta 75 konja itd ali nabi ja ovo ni vozija da imam love za to... :P
U svakom slučaju idealan brod za bodule, oču reči otočane koji žive na otocima gdje ribare , tako da njima to što brod nema kabinu ne predstavlja problem ......i naravno za sve ostale koji nemaju love za kupit nešto slično gori navedano.... :thumbup:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
T&T DENTEX
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:23)
Lokacija: 23000 Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kuster 550 cabin

Re: Kuster 15

PostPostao/la dome » 26. 03. 2009. (00:05)

Zemo ko ti je čini konstrukciju za tendu?
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Kuster 15

PostPostao/la T&T DENTEX » 26. 03. 2009. (06:53)

konstrukcija nije naj fensi :P ali jedina moguča za ovaj tip broda.Prijatelj mi je u isto vrime radia na svojoj kušteri
bimini konstrukciju ali se u dva dana cila razvidala a kada ima malo više mora mora ju je spuštat doli.Ovakva konstrukcija ne smeta za vuč panulu , tunju i lovit lignje .Radija mi ju je zadarkrom , to ti je onaj lik što ima malu radionicu odma nasuprot zadarske marine odma posli barkajola tamo di su izloženi oni limeni brodi. :thumbup:
slika
Avatar
T&T DENTEX
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:23)
Lokacija: 23000 Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kuster 550 cabin

Re: Kuster 15

PostPostao/la dome » 26. 03. 2009. (09:03)

Dado a, koliko te koštala ?
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Kuster 15

PostPostao/la T&T DENTEX » 26. 03. 2009. (12:18)

ja mislim 3300 kn ali sam s njim radia , buža rupe , krivia šipke ,itd. :P :P
slika
Avatar
T&T DENTEX
Senior Member
 
Postovi: 866
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:23)
Lokacija: 23000 Zadar
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kuster 550 cabin

Re: Kuster 15

PostPostao/la Lando » 26. 03. 2009. (12:30)

T&T , lijepo i funkcionalno uređena barka :thumbup: . sviđaju mi se ove ideje sa fermanjem štapova i panula da ne lete po škafetima :thumbup:
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

Re: Kuster 15

PostPostao/la ktm00 » 08. 07. 2009. (08:23)

Planiram kupiti ovaj brod pa me zanima par stvari,koji je motor naoptimalniji za njega?Treba mi za jednodnevne đite od 10 NM max i ako tko ima kakvu sliku unutrašnjosti,detalja molimo bih da pošalje.
Avatar
ktm00
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 08. 07. 2009. (08:17)
Lokacija: Dugi rat

Re: Kuster 15

PostPostao/la Trlja » 09. 07. 2009. (13:50)

Po prijašnjim postovima možeš vidjet kako ide sa 15 i 40 konja. Kod izbora motora uzmi u obzir, dali češ biti večinoma sam u brodu, koliko imaš vremena i kako daleko češ odlazit večinu puta. Ako su ti bolje pošte na 10 NM onda si tamo sa 40 konja u po ure, pa možeš skoknut češče u ribolov posle škole/posla. Ako možeš uspješno lovit i bliže ili nisi na tjesno s vremenom, onda manji motor. Ako novac nije problem (a u večini slučajeva je) onda bolje veči i jači motor, da se manje muči.
Pozdrav,
Trlja
Avatar
Trlja
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 03. 04. 2009. (13:05)
Lokacija: Ljubljana - Pag

Re: Kuster 15

PostPostao/la ktm00 » 14. 07. 2009. (10:20)

Zanima me dali itko ima iskustva s motorom od 25 ks na ovom brodu,imam priliku dobit jednog 2t Tohatsu za male novce?
Avatar
ktm00
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 08. 07. 2009. (08:17)
Lokacija: Dugi rat

Re: Kuster 15

PostPostao/la udicar_ri » 24. 02. 2010. (10:42)

T&T DENTEX gdje si kupio ove držače stapa i panule?! Vrlo praktične stvari, ja sad uređujem barku pa mi se sviđa ova ideja!!
Avatar
udicar_ri
New Entry
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 17. 11. 2008. (00:11)
Lokacija: Rijeka-Kvarner
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adria 500, tohatsu 9.8

Sljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: 4ever, impulz i 5 gostiju.