U filter se ne stavlja ulje (odnosno može se staviti kad je motor u stanju raspadanja i nema kompresije, pa nemože upaliti bez dopinga, a start sprej nije pri ruci).
Prilikom reparature, montaže klipnih prstena itd, sve se normalno naulji, i to ulje je dovoljno pri prvom paljenju.
Naravno filter nafte i cijevi do dizni trebaju biti puni nafte.
Današnje diesel gorivo, EN 590, ima sadržano max 50 mg sumpora na 1 kg goriva. U vrijeme konstrukcije motora kao što je Torpedo 18 (odnosno Volvo D2B) dieselska goriva su imala do 1000 mg
sumpora na 1 kg. Sumpor ima visoko maziva svojstva, ali je (opravdano) eliminiran iz uporabe. Naime jednostavnom kemijskom reakcijom dolazi do stvaranja sumporne kiseline, koja nam je padala po glavama (čak uništavala šume i raslinje - kisele kiše).
Dakle ne radi se o "ekološkim sranjima" nego o opstanku života na planeti Zemlji.
Nedostatak sumpora potrebnog za podmazivanje dobavnih elemenata i dizni kod starijih motora može se uspješno ublažiti dodavanjem cca 1% ulja oznake API TWC3, NIKAKO običnog motornog ulja, koje ne može u potpunosti sagorjeti i koje ostavlja ostatke unutar cilindra, po klipu, ispušnom sustavu.
Nadalje, ako želimo konzervirati motor na dulje vrijeme, uz ispiranje kanala hlađenja, izmjene motornog ulja, skinu se dizne i ulije se dvotaktol u oba cilindra, ok 1 dl u svaki. Zamašnjak se ručno okrene nekoliko puta, vrate se dizne i sa podignutim dekompresorom opet se okrene nekoliko puta okrene, da namasti ventile. Dvotaktol će namastiti klipne prstene, tako da neće speći, a s vremenom će ulje otići u donji dio motora /karter/. Nije loše periodično okrenuti zamašnjak.
Na sličan način se konzervira i benzinski motor.
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.