FF Screen Snapshot

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la focus » 16. 11. 2009. (10:52)

Jablan je napisao/la:
focus je napisao/la:
Ne znam mogla bi biti termonuklina,provjeri kontakte i poprskaj ih malo sa kontakt sprejom, moze i to da bude,
meni se recimo desilo da mi je kljuc od plinske boce pao pored sonde i odma sam imao cudnu sliku na FF


Pa ja bih volio da mi prikazuje termoklin, ali kako da znam da je termoklin a ne neka smetnja. Uglavno dubina te smetnje je od 10-20m a u jednom trenutku je bila i na 10-akm i na 20-ak metara, znači dvije!
Na plićem mi se pomiče na dubiinu 6-8m!


Smanji gain pa ako je termonuklina trebala bi da se izgubi
Avatar
focus
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (10:58)
Lokacija: Herceg Novi, Montenegro
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Navar 795

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la Jablan » 16. 11. 2009. (14:14)

OK!
Hvala
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la unije » 16. 11. 2009. (22:30)

točan naziv je termoklina

http://skola.gfz.hr/d3_1.htm
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la labrax » 17. 11. 2009. (10:21)

panulivanje pod zidom koji se okomito rusi s 28 na 50 m. panula je uz dno (50m) na metar pored zida :D
gain je na 12% a odbijanje šuma na 92%. da gain dosta povecam a odbijanje suma dosta smanjim ekran bi bio potpuno zelen :lol:
slika
Avatar
labrax
Old Senior Member
 
Postovi: 2039
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (09:16)
Lokacija: Zadar

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la wildstar » 17. 11. 2009. (17:27)

labrax je napisao/la:panulivanje pod zidom koji se okomito rusi s 28 na 50 m. panula je uz dno (50m) na metar pored zida :D
gain je na 12% a odbijanje šuma na 92%. da gain dosta povecam a odbijanje suma dosta smanjim ekran bi bio potpuno zelen :lol:
slika

Kako te služi taj sonder tija sam ga kupit u americi a onda su ga prestali prodavat.
Avatar
wildstar
Old Senior Member
 
Postovi: 1631
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (20:23)
Lokacija: Seget Donji
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: gajeta Betina 6m yanmar yse 12 kabina i natka

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la dentex » 17. 11. 2009. (18:34)

Ne znam zašto svi toliko volite gledati te fantomske ribice...........Mislim da se dosta toga, pogotovo ovakvi "škalini" bolje vide sa isključenim fish ID
Avatar
dentex
Member
 
Postovi: 196
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (19:15)
Lokacija: M Lošinj/Opatija
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 645 Yanmar 100

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la labrax » 17. 11. 2009. (19:38)

zato i jesam gain samnjio maximalno a odbijanje suma povecao. pokazuje mi samo kad je nesto stvarno veliko ili kad bas ima puno ribe i na ovakvim okoimtim zidovima. imas li puno iskustva sa sonderom pod klifovima?

wildstar, plotter mi je ok, sam sonder me malkice jebe na rubovima, npr, prelazim sa platoa koji se okoito rusi s 20 na 60 m, dok sam bio na 20 range mi je bio do npr 30m i onda kad naglo dubina padne ispod zadanog range-a (na 60 m a range je do 30) trebao bi on automatski prebaciti na range veci od nove dubine (koja je 60 m), npr na range 80 m a treba mu nekad i do 30 sekundi da to napravi.., jbga, neznaju ovi u garmina sto su to kornati :lol:
Avatar
labrax
Old Senior Member
 
Postovi: 2039
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (09:16)
Lokacija: Zadar

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la focus » 18. 11. 2009. (09:13)

labrax je napisao/la:panulivanje pod zidom koji se okomito rusi s 28 na 50 m. panula je uz dno (50m) na metar pored zida :D
gain je na 12% a odbijanje šuma na 92%. da gain dosta povecam a odbijanje suma dosta smanjim ekran bi bio potpuno zelen :lol:
slika


kako ja radim istu stvar kad pendulam na okimitim padinama, na ekranu postavim siroki i uski snop,uski snom mi je cist
i dok mi siroki snop pokazuje koliko sam blizu plicaku,ako se suvise priblizim plicaku pocinje mi i na uski snop izbacivatri sjenu plicaka, medjutim jako je tesko pendulat na tim padinama, pogotvo ako je teren nepoznat.

Evo i jedne slike ribe na rtu da vidite kako to kod mene izgleda :

Copy of S00108.png
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
focus
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (10:58)
Lokacija: Herceg Novi, Montenegro
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Navar 795

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la labrax » 18. 11. 2009. (12:04)

"okomita padina" - to ne postoji... "padina" je kosina, dakle kosa a ne okomita..

ogromna je razlika panulivanje na strminama od recimo 70°i uz okoite zidove od 90°, nije velika razlika teorijski u stupnjevima ali u praksi je ogromna razlika kako ce se sonder ponasati..
Avatar
labrax
Old Senior Member
 
Postovi: 2039
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (09:16)
Lokacija: Zadar

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la focus » 18. 11. 2009. (12:42)

labrax je napisao/la:"okomita padina" - to ne postoji... "padina" je kosina, dakle kosa a ne okomita..

ogromna je razlika panulivanje na strminama od recimo 70°i uz okoite zidove od 90°, nije velika razlika teorijski u stupnjevima ali u praksi je ogromna razlika kako ce se sonder ponasati..


ovdje gdje ja pendulam, pomjeris se 1-2 m a dubina ti ode sa 50 fita na 140-160, jos je krivudavo,pa
redovno gubim olova, rekao sam padina al valjda si ukacio o cemu se radi
Avatar
focus
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (10:58)
Lokacija: Herceg Novi, Montenegro
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Navar 795

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la wildstar » 18. 11. 2009. (17:09)

Znaš kako je meni bilo prije kalavat mriže na kosine i skoro padine ,pogodit da ne odleti mriža u ambis i onda se nakrcaš jednu tonu kamena koje jedva vinč digne.Zanimljivo je bilo dok sam ima seafarer sounder sa rotorom ,kad bi doša na padinu on bi pokaziva dvi dubine,na dva mista bi bljeskalo svitlo.Šta je taj sonder bija dobar za nač tvde terene .Kad bi naletija na tvrdinu koja je u istoj visini sa muljem rastega bi svitlo iz točke u dužinu od dva tri cm i nije bilo falinke da je doli ploća sa škrpinama. :lol:
Avatar
wildstar
Old Senior Member
 
Postovi: 1631
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (20:23)
Lokacija: Seget Donji
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: gajeta Betina 6m yanmar yse 12 kabina i natka

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la Panbo » 17. 12. 2009. (23:47)

wildstar je napisao/la:Znaš kako je meni bilo prije kalavat mriže na kosine i skoro padine ,pogodit da ne odleti mriža u ambis i onda se nakrcaš jednu tonu kamena koje jedva vinč digne.Zanimljivo je bilo dok sam ima seafarer sounder sa rotorom ,kad bi doša na padinu on bi pokaziva dvi dubine,na dva mista bi bljeskalo svitlo.Šta je taj sonder bija dobar za nač tvde terene .Kad bi naletija na tvrdinu koja je u istoj visini sa muljem rastega bi svitlo iz točke u dužinu od dva tri cm i nije bilo falinke da je doli ploća sa škrpinama. :lol:



Wildstar,

tvrdo dno možeš lako naći i sa ovim tvojim 777, to je vrlo dobar uređaj. Samo moraš raditi sa ručnom skalom dubine. To je onda isti način kao i stari "Seafahrer". Osim toga kod Humminbirda imaš i "Fleasher" prikaz koji ti imitira stari prikaz ovih fleshera puput spomenutog Seafahrera.
Odgovaram zato što mogu i zato što mi je gušt pomoći ljudima koji istinski vole more!
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la Panbo » 18. 12. 2009. (00:00)

labrax je napisao/la:"okomita padina" - to ne postoji... "padina" je kosina, dakle kosa a ne okomita..

ogromna je razlika panulivanje na strminama od recimo 70°i uz okoite zidove od 90°, nije velika razlika teorijski u stupnjevima ali u praksi je ogromna razlika kako ce se sonder ponasati..


U potpunosti se slažem sa ovime, ali ako će se ići u detalje ni "odbijanje šuma" ne postoji. Vjerojatno ti tako piše u hrvatskom software, te taj prevoditelj nije baš na čisto šta se stim događa. Šum se ne odbija, šum se potiskuje. Ti se prema onome što sam pročitao praktički povećao filtiranje i smanjio pojačanjem a stim si "ubio" sitnu ribu, termo promjene u moru, skosavice i sve ostalo. Vjerojatno će ovako namješten sonder pokazati samo ribu veću od 20-tak cm (recimo). Pri tvojo slici vidim da je dno isprekidano i da je detektirano puno ribe. Postavljena je uska zraka (koliko vidim) stoga je moguće da je dno isprekidano zbog veće mase ribe, ali sa ovako namještenim sonderom ti jj dosta teško da će se uređaj zaključati na neki nagli prijelaz u konfiguraciji dna koju ti spominješ jer mu fali signala za "Autorange" funkciju. Ako tebi tvoji postavi odgovaraju mislim da bi trebao u tim uvjetima koristiti ručno namještanje skale dubine, tada ti ne bi trebalo biti prekida u crtanju dna. Ručnom skalom dubine ti uređaju otprilike "kažeš" gdje je dno, tako da on u tom slučaju prisilno odabere konstante za prijamni i odašiljački ciklus stoga će teško ne nacrtati dno.

Eto, samo lagani savjeti,
Pozdrav
Odgovaram zato što mogu i zato što mi je gušt pomoći ljudima koji istinski vole more!
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la Panbo » 18. 12. 2009. (00:16)

Za Jablana,

uređaj ti definitivno nije dobro namješten Vidim da koristiš dvije frekvencije u prikazu sa odvojenim poljima. Pri traženju nečega to je i meni omiljen prikaz. Vidim isto da koristiš "whiteline" funkciju kao i focus. Pogledaj focusovu sliku ovu na 101 ft i pogledaj koja je to razlika u namještanju uređaja. Tebi je praktički sve bijelo i još ti dio linije dna izlazi dole iz ekrana tako da je praktički nemoguće odrediti o kojem dnu se radi. Pogledaj u slici od focusa bijele piksele whiteline funkcije koji određuju najtvđe segmente dna i vidjet ćeš da se dosta može zaključiti.

Da li je ovo termoklina ili ne možeš utvrditi ako recimo prebaciš tvoj uređaj na nešto veći dubinu (recimo od 0 do 70m) u tvom slučaju sa slike. Termoklina bi se trebala pojaviti na istom mjestu na ekranu (opet na 10m). Ako nestane onda nešto nije u redu. Sve u svemu mislim da je to ipak temperaturna promjena samo je čudno što u neke ruku (koliko vidim) prati konfiguraciju, a to ne bi smjelo biti tako pogotovo ukoliko nema nikakvog kurenta.

To što vidiš dvije linije ni to nije čudno samo je čudan taj razmak od 10-tak metara.

Pozdrav
Odgovaram zato što mogu i zato što mi je gušt pomoći ljudima koji istinski vole more!
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: FF Screen Snapshot

PostPostao/la Panbo » 18. 12. 2009. (00:29)

slika

Peškafondo ispod 30m (brzina slike na maksimumu). Uključene obe zrake jer brod pomalo valja.
Odgovaram zato što mogu i zato što mi je gušt pomoći ljudima koji istinski vole more!
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.