Koja je ovo brodica?

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Koja je ovo brodica?

PostPostao/la lupis » 15. 09. 2024. (17:57)

chomli je napisao/la:Nisi u pravu... Nema sad veze moje čickarije na mobitelu, to je otprilike. Di ti vidiš na tom antaresu wc kabinu?

Evo ti layout leidi 660 (na kojoj san noćia višeput pa znam)
https://northeast.agency/bmdoc/2289180627002737_02_HiganasBoats.webp?width=720&defaultToEmpty=true

Usporedi to sad s layoutom od mf 695, valjda sad kužiš na što mislim

Nije problem tuđa žena ni priko lita. Imam sad sličan brod ka većina francuza, al problem je zimi ako iden s frendom s kojim ne želim na bračnom. Ne želim koristiti ni salonski ležaj jer na stolu držimo stvari, na sjedalima robu i slično. Triba puno više mista nego kad liti noćiš.


Ajbg,oćeš ćenifu,oćeš dvi spavaće,oćeš salon al da nitko ne spava...sve u 7 m a spominješ ocq 615 koji je pola metra i više kraći..
Ne ide!

Jesi vidio stan od 35m2 sa dvi spavaće,kupaonom,kuhinjom,db,kuhinjom i blagovaonom?
Nisi i nećeš.

Na m700 sam imao ležaj tu di je stol ,a prijašnji je vlasnik imao čak i ležaj iznad,dužine cca 175 cm....
Wc na istom mjestu,kabina.
Jedino je rešo i kuhinjski blok bio centralno na zadnjoj stijeni nadkabine,nije bilo kliznih vrata staklenih,nego po bandi iza kormilara,pa se moglo.Stol je bio skidljiv u sred.Po potrebi.



A i to je M700,novi model...nije to neka šešula..

Jbg,nitko ne proizvodi brod od 7 m za 2 osobe koje neće spavat zajedno i da ima zajednički salon..to je valjda jasno.
Mislim da ti je najjednostavnije nać prijateljicu umjesto prijatelja.
I baterija će ti bit manje opterećena raznim nepotrebnim svjetlima i feralima.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Koja je ovo brodica?

PostPostao/la Marin Bralic » 15. 09. 2024. (19:00)

som je napisao/la:Da to mene muci ja bi prezida krevet po dužini. Može siporeksom, puntiželom a moš i pitar staviti. Jednostavno i jeftino.


A jbga :-) doooobar :-)
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Koja je ovo brodica?

PostPostao/la mali od palube » 15. 09. 2024. (19:03)

lupis je napisao/la:Mislim da ti je najjednostavnije nać prijateljicu umjesto prijatelja.


: Laughing4:
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: Pasara Kosanović 500

Re: Koja je ovo brodica?

PostPostao/la josey » 15. 09. 2024. (19:53)

chomli je napisao/la:Jel me zaje ili što? Pogledaj malo bolje tu sliku što si stavia.
Dakle u tom brodu u provi moraš spavat jedan uz drugog. A sad ponovo pogledaj od leidi660...
U leidi makneš središnju dasku i svako spava komotno na svojoj strani. Isprobano višeput.
Leidi 660 mi je preskup, tražim stariju alternativu.



i ja bi feretti 820 za 100 000e
e jbg nazalost nema


moze i vila 300 kvadrata prvi red do mora kao alternativa za istu cjenu normalno.

brodica tocno koju zelis postoji.
problem su pare.
onda smanji zelje.

druze sretno

ili pregradi siporeksom kako je som napisao
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Koja je ovo brodica?

PostPostao/la mack » 16. 09. 2024. (14:17)

chomli je napisao/la:
mack je napisao/la:Leidi 660 i 600 imaju isti pramčani ležaj, jedino je taj bočni kratak, više služi kao stol sa klupama za 2 osobe.
Ako ti je odvojeni ležaj dealbreak i ako je barem jedan od vas dvojice niži od 1,8 m, L600 ti je dobra alternativa.

Gledao sam l600 al mi je premalen a i budžet je do 40.000€


Leidi 600 vs 660 se najviše razlikuju u veličini nakabine (onaj stol-ležaj u salonu je duži cca pola metra), a kokpit je gotovo isti, samo što je bazen za VB motor gurnut natrag.
Pramčani ležaj i WC su im približnih dimenzija (moguće su i isti). Opet ponavljam, je 600 manji, ali u tim "must have" elementima koje spominješ je isti.
A polovne su ti u budžetu.
Avatar
mack
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 29. 09. 2021. (07:05)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Leidi 600

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: impulz, Ivek Zagorec i 5 gostiju.