Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 03. 09. 2024. (08:22)

HansGS je napisao/la:@Marin, vidim da je zaključak da ti je Fortis 590c mali, ali svejedno vidim jedan praktički nov se prodaje sa motorom za 32tis€ (ne znam jel puno ili malo, ne zanima me takva barka, ali samo javljam)


Hvala na info, ali mislim da prije kupnje bilo kakvog broda covjek prvo treba par dana provesti na tom istom brodu kako kasnije ne bi bilo cesanja po glavi…
Ove godine sam rentao antares 8 i to je definitivno prevelik brod za nas, takav nam ne treba.
Iduce godine cu najizglednije rentati fortis 590c, pa cu vjerojatno zakljuciti da je zericu premali. I onda cu se trece godine ugnjezditi na mf625 :-)
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 03. 09. 2024. (09:05)

nisam se htio svadjat sa nikim od vas, al savjet na forumu kupi ovo i kupi ono - jednostavno nije dobar. Ukusi su razliciti, ocekivanja od brodica su razlicita.
Meni jednostavno to sto vi zelite i ocekujete od brodice ne pase. Kao sto sam rekao nismo svi isti.

isto tako nisam nikog htio ni odgovorit od kupnje brodice.
rentajte brodicu dok ne nadjete ono sto vam pase.
brodica za rentu u duljini od 5-8m ima ko kenje, i siguran sam da svak od nas moze nac ono sto mu pase.
Da je pri tome negdje renta skuplja negdje jeftinija, to stoji, hvar je najskuplji pa boze moj sta sad necemo plakat.

Dakle mante se savjeta sa foruma ova brodica je dobra ova je najbolja ova je vakva ova je nakva. Nadji sto ti se svidja, rentaj, probaj, ako i mislis da je to to, rentaj jos dva razlicita modela i vidi jel to sto si prvo probao stvarno to to. ako je kupi, ako nije trazi dalje. To mozda nije ispravno razmisljanje al je logicno.

Jesmo se skontali ?
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 03. 09. 2024. (09:20)

Ma josey, uopce se nitko ne svadja, nego prikupljamo razlicita misljenja. Ja vidim samo pozitivu u tome.
Ali u potpunosti se slazem sa ovim tvojim zadnjim postom. Razlicita ocekivanja imamo svi mi od brodica, pa odu tuda i razliciti pogledi na isplativnost rentanja ili vlasnistva brodice…
U svakom slucaju, svakako prvo rentati i vidjeti uzivo na par dana kakav dojam brod ostavlja…
Ali ako uzmemo ovaj fortis za primjer, slozili smo se da je TJEDNI najam njega cca 1200 eur. Za TRI tjedna koristenja to je, ajd uz neki jos nadobudni popust, cca 3000 eur.
A da ga imas u vlasnistvu, ako bi bio na suhom vezu onda je godisnji trosak max 1500 eur. Ako bi ga se uspilo “parkirat” preko zime na parking ispred apartmana, to je onda godisnji trosak cca 700-800 eur?
Ako uzmemo prvu varijantu, godisnje “bacas” na rentu 1500 eur vise. Za 10 godina to je 15000 eur, polovica vrijednosti broda. I tu si na nuli, nakon 10 godina. A koristio bi ga ako Bog da zdravlja barem 20 godina :-).
Ako uzmemo drugu varijantu da stoji na parkingu, to onda na rentu “bacas” 2000 eur godisnje. U toj racunici za 7 godina si vec na nuli…

A ako bi se isla raditi projekcija za mf 625, mislim da je tu racunica jos brutalnija. Jer je renta njega skuplja od fortisa…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la oneeyed » 03. 09. 2024. (09:49)

Marin Bralic je napisao/la:I jos samo malo objasnjenje oko ovih 5.5-7m… Imam aprtman dolje, i prvotna ideja je bila uzeti nesto tipa Texas 540 i “opremiti” ga kako sam u gornjem postu napisao, a drzati ga na svojem parkingu od apartmana preko zime. Po gabaritima bi stao na parking…
Medjutim, naknadno sam shvatio da ne bih bas mirno spavao da mi kroz zimu novi motor na krmi cami tako na parkingu, na izvolte svima....


Ima za to rješenje a zove se kasko. Toplo preporučujem i inače. Plaćam ga u iznosu od nešto preko 1% procijenjene vrijednosti broda i svega na brodu, pa mirno spavam.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1454
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 03. 09. 2024. (10:03)

E ovo je dobar savjet, to mi nije palo na pamet… cijena kaska po ovome sto pises bi bila niza od zimskog veza, a rjesava problem i kradje i jos niza ostalih mogucih problema…
Pokriva i kradju ako ga se ostavi tako na parkingu? Sto uopce kasko za brod sve pokriva?
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la oneeyed » 03. 09. 2024. (10:19)

Marin Bralic je napisao/la:E ovo je dobar savjet, to mi nije palo na pamet… cijena kaska po ovome sto pises bi bila niza od zimskog veza, a rjesava problem i kradje i jos niza ostalih mogucih problema…
Pokriva i kradju ako ga se ostavi tako na parkingu? Sto uopce kasko za brod sve pokriva?

Oštećenja, krađu...ja sam ga uzeo zbog razno raznih krađa a dogodilo mi se oštećenje nasukavanjem pri olujnom nevremenu. Bitno ti je kod krađa da postoji kakva takva zaštita, nekakva brava ili lokot da nije na izvolite. To agent osiguranja poslika i kraj priče. Vidiš s njim što se traži i koja je procedura, koraci, u slučaju štete/krađe.
Ja sam osigurao sve, uređaje, pomoćni motor, pramčani motor, sve što sam dodao.
Evo zvao sam mog agenta, kasko pokriva i u moru i na kopnu.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1454
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 03. 09. 2024. (10:39)

meni je kasko na openima skoro 3% vrjednosti brodice, na francuzu oko 2% i to uz popust od 40% :(
nije kasko bas jeftin, al da mirnije spavas, spavas.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la mack » 03. 09. 2024. (11:43)

Marin Bralic je napisao/la:E ovo je dobar savjet, to mi nije palo na pamet… cijena kaska po ovome sto pises bi bila niza od zimskog veza, a rjesava problem i kradje i jos niza ostalih mogucih problema…
Pokriva i kradju ako ga se ostavi tako na parkingu? Sto uopce kasko za brod sve pokriva?


Pokriva što dogovoriš, barku, opremu, oštećenje, krađu, ako staviš pokriva i transport na kopnu i suhi vez.

Što se cijene tiče, jako variraju i treba tražiti.
Avatar
mack
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 29. 09. 2021. (07:05)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Leidi 600

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 03. 09. 2024. (11:51)

Hvala svima na ovim informacijama, puno znace.
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la oneeyed » 03. 09. 2024. (12:13)

josey je napisao/la:meni je kasko na openima skoro 3% vrjednosti brodice, na francuzu oko 2% i to uz popust od 40% :(
nije kasko bas jeftin, al da mirnije spavas, spavas.

Tebi kao pravnoj ili fizičkoj osobi? Brod u renti ili privatan?
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1454
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 03. 09. 2024. (23:15)

registracija je u gospodarske svrhe. tako da mi je premija zato viša, al isto tako imam zivotno kod njih, jos 3 auta i 3 brodice pa dobijem neki bonus. uglavnom, puno je to novaca al se isplati, mirnije se spava. :o
No sve ovisi i di ti je privezana brodica. marina, komunalna lucica, divlji vez, sve igra na visinu premije.

a kako stvari stoje, sve skupa ce u njuskalo jos ove godine.
ostavicu si samo fishera 17 koji je potpuno restauriran, ponovo kompletno gelcoatiran i za kojeg cu kupit novi motor (da lupis bude sretan mozda cak i suzuki 100ks iako ima 200ccm MANJE od yamahe) al ako dodje dobra ponuda ode i on novom vlasniku.
pa ce bit ona stara, covjek je u zivotu sa brodom sretan dva puta, prvi put kad ga kupi, drugi put kad ga proda. :o
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 04. 09. 2024. (13:01)

Kako to?
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 04. 09. 2024. (13:10)

koji dio? kasko?
pa imaju klauzule za vezove u marini, u lučicama i na divlje, ovo na divlje spada i suhi vez kad ti je brod na vikendici u dvoristu :D
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 04. 09. 2024. (14:11)

Ma ne kasko, nego suzuki. :-)
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Ivek Zagorec i 3 gostiju.