Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 02. 09. 2024. (21:23)

nikad ti nisam rekao da si u krivu. niti mislim da si u krivu.
No smatram da imamo razlicita stajalista. E sad iz kojih razloga, u to nebi ulazio.
Vjerojatno radi mog “iskustva” jer sam se prakticki “rodio” na brodu. Djed me na istranci vozio, ja u krilu u kedno ruci a panula u drugoj.
Ostalo je povijest.

Za tvojih 180 fortis je mal. Mozes probat, rentaj pa vidi.
Zena, sin, ti, pas… puno je to na 5.5m duzine.
Kolko vidim,
kuvalo nema, ugrađeni friđ nema, kemiski wc je ispod kreveta

cjena opremljenog - cuj to opremljenog, a u opremu racunaju i pripremu za kaljužnu pumpu al bez kaljužne pumpe, a racunaju i broje i navigaciju (al bez frizidera i kuvala) je oko 30 000e za 3-4 god star primjerak.

reci mi koliko tjedana mozes rentat tog fortisa ako je tjedan oko 1100e?
nadodaj sve popratne troskove kao vlasnika (dok, koper, servisi, osiguranje, transport na suhi dok…. )
podvucimo crtu ugrubo 30+ tjedana
to je po tvojoj racunici 10 godina zar ne?


moj savjet je prije kupnje rentaj fortisa i probaj bit tjedan dana u komadu namoru.
ako ti odgovara ok kupi ako ne idi na nesto vece pa probaj.
u jednom ljetu mozes 3 brodice probat. (ne ogranicavam te vremenaki, samo kazem da si rekao 3 tj)


da se ogradim, ja NEMAM takvu brodicu za rentu i ne pokusavam ti nista uvaljat.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la lupis » 02. 09. 2024. (21:38)

josey je napisao/la:


suzuki je 2000ccm
yamaha je 1800ccm

za suzuki yamaha je televizija u boji, a bogami i za hondu.
bez uvrede vlasnicima istih.


Mercury je 2100.

Slušaj,ne bavim se rentom ali pod nosom mi je 40 raznih motora od 100 do 300 ks.
Yamaha ima par 150,kažu da su skupi servisi i dijelovi.
BTW jedna je ošla na 2000 sati.
Hondi ima pun kuac ove V6 200 ,znaš i sam vjerojatno što je to ,neću tu pisat,a i manje..
Suzukija ima nekoliko ovih većih 150-200 ,svu rade uredno,što se mirnoć rada ,uglađenosti top.
Merkuri ovi veći 150-200 mrak motor.

Konkretno pišem moj slučaj,lipo rečeno iz prve ruke,yamaha slabi mišići kako čovik kaže u odnosu na stari zuzuki ,veća potrošnja više gasa za sve,i nešto niža maximalna(meni je max totalno nebitno) a ti sad piši šta hoćeš. .,ne virujem da i to znaš bolje od nekog tko je to sve imao i probao.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 02. 09. 2024. (21:51)

na tvoju nesrecu tvoja prva recenica te pokopala.
da bi te ja jos vise pokopao, tu na forumu imas temu (a koje se jako dobro sjecas jer si sudjelovao u njoj i jako žustro branio svoje boje - citaj suzuki) koju necu vadit iz naftalina, al cu poentirat, ljudi koji rade, dakle RADE sa brodovima, rade sa yamahom, od velikih motora sa mercuryjem.

Znas jako dobro o cemu pricam, i di su ljudi pisali svoja iskustva iz prve ruke, (imali su suzukije, tohatsue, bla bla) a ne preko prica od zene od susjeda ciji muz ima prijatelja koji ima….. shvatio si. Iz prve ruke, dakle VLASNICI, koji su pisali kako je yamaha 2 koplja iznad suzukija cak i honde. Sad ti to i dalje slobodno ignoriraj, al to nece promjenit cinjenicu.

Da nebi sa tobom dalje ulazija u nebuloze, a skoro svaki tvoj post je nebuloza, reci cu da nigdi nisan reka da je suzuki los motor, samo yamaha je yamaha i bolja je, a ja to nisan izmislija samo je iskustvo ljudi koji rade sa brodicama takvo (unatoc 2000ccm manje)

peace
out
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (21:52)

Eh josey, vidim, puno toga smo se krivo razumili… :-)
Ma ne mislim da sam ja u krivu, ili da si ti u krivu, jedino sto je krivo je to da sam se ja malo krivo izrazio… dakle, volim cuti savjet iskusnijih i ljudi sa mora, jer je moje iskustvo sa brodovima skromno, i nisam bio na puno brodova pa mi i percepcija moze bit je kriva…
Drugo sto smo se krivo razumili, ja ne razmisljam o kupnji fortisa uopce. O fortisu razmisljam samo da ga rentam, i upravo to sto si napisao, da vidim kako cu se ja, a bogami i zena, snaci na brodu tih gabarita. Pretpostavljam da ce zena zanovijetati da je skuceno, pa ajd, da probam i da eliminiram tu opciju.
Znaci, ako govorimo o rentu, onda trazim manji/kraci brod da i cijena bude manja.
Ako bi isao na opciju da uzimam svoj brod, to bi po svemu sudeci bio polovan mf625 sa novom yamahom 115. Opremljen rudimentarno.
Ali tu se onda vracamo na onu prvu temu ove diskusije. Rent ili vlastiti brod. Ako ispadne da je fortis i sve ostalo od 5.5 premalo, i da ipak treba nesto vece, to su sve brodovi od 200-300 pa na plus eur na dan. Minimalno. Ako govorimo od 2 tjedna, ispadne cijena od cca 4000+ eur.
Pa sad, dal je bolje placati 4000 eur za 2 tjedna, svake godine, ili uzeti polovan mf625 sa novim motorom, pregrmiti to koliko kosta ta pocetna investicija, i kasnije imati troskove godisnje od cca 1500 eur? I koristiti ga sva 4 tjedna godisnjeg, a ne samo 2… Ako uzmemo u obzir da mi sin sad ima 8 godina, da ce 10 godina brzo proletit, i da ce onda vec i on itekako zeliti koristiti taj brod,…, mislim da je bolja opcija uzet vlastiti brod…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 02. 09. 2024. (21:59)

ma o kojih 300e dan pricas i kojih 4000e tjedno???
takve brodice se rentaju na tjednoj bazi. a i sam si rekao da hoces probat tjrdan dana.

fortis 590c je 1150e TJEDNO, dnevno je vjerojatno 250e (nisam gledao)
na ovo u startu mozes dobit jos popusta.
na jos jedan tjedan ide 10% dole
na jos jedan tjedan ide jos 5% dole
o kojim novcima pricamo?
2500-2700e za 3 tj?

al kazem ti
mislim da je fortis za tebe tj tvoju familiju premal.
razmisljaj u smjeru sto ti je lupis predlozio.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (22:09)

Josey, bice ti je lupis diga tlak, pa sad i moje postove citas povrsno :-)
Nisam napisao 4000 eur tjedno, nego 4000 eur za 2 tjedna. Nisam pisao o cijeni fortisa (posto smo se slozili da ce mi fortis vrlo vjerojatno biti premalen), nego upravo o cijeni onoga sto i predlazes, nesto tipa mf625…
E sad, posto ja ne mogu naci mf625 da se renta (dolazimo do one moje tvrdnje od pocetka da u ponudi renta fale brodovi od 6-7 metara s kabinom), a nemam percepciju koliko bi mogao kostati, daj mi please reci, tu ocito imas iskustva, kolika bi bila cijena mf625 u renti na recimo 2 tjedna? Kolika bi bila za 3 tjedna?
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la lupis » 02. 09. 2024. (22:10)

josey je napisao/la:na tvoju nesrecu tvoja prva recenica te pokopala.
da bi te ja jos vise pokopao, tu na forumu imas temu (a koje se jako dobro sjecas jer si sudjelovao u njoj i jako žustro branio svoje boje - citaj suzuki) koju necu vadit iz naftalina, al cu poentirat, ljudi koji rade, dakle RADE sa brodovima, rade sa yamahom, od velikih motora sa mercuryjem.

Znas jako dobro o cemu pricam, i di su ljudi pisali svoja iskustva iz prve ruke, (imali su suzukije, tohatsue, bla bla) a ne preko prica od zene od susjeda ciji muz ima prijatelja koji ima….. shvatio si. Iz prve ruke, dakle VLASNICI, koji su pisali kako je yamaha 2 koplja iznad suzukija cak i honde. Sad ti to i dalje slobodno ignoriraj, al to nece promjenit cinjenicu.

Da nebi sa tobom dalje ulazija u nebuloze, a skoro svaki tvoj post je nebuloza, reci cu da nigdi nisan reka da je suzuki los motor, samo yamaha je yamaha i bolja je, a ja to nisan izmislija samo je iskustvo ljudi koji rade sa brodicama takvo (unatoc 2000ccm manje)

peace
out


:lol:

Ti koliko si sebe samog zakopao već si u Kini,raznim upravo nebulozama.

Evo npr "reću ću da nisam nikad reka blabla trućtruć suzuki yamaha.."...

Pa tko je rekao da si tako nešto rekao,i koga uopće to zanima???

Ja nemam privilegiju vozit 40-50 motora isti dan ,ali eto imam sjedit sa vlasnicima tih plovila,njih par...kuiš,to ti je ko "best of" album...,kompilacija svih sr@**a,trailer...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la lupis » 02. 09. 2024. (22:12)

Marin Bralic je napisao/la:Josey, bice ti je lupis diga tlak, pa sad i moje postove citas povrsno :-)



Ajde Braliću sad se i ti zakopavaš nebulozama :lol:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (22:17)

lupis je napisao/la:
Ajde Braliću sad se i ti zakopavaš nebulozama :lol:


Nebi se štel mešati :-)
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 02. 09. 2024. (22:23)

skini si app click & boat i udari filter
imas merryfishera 695 sa hondama yamahama etc 150ks
imas dosta fotografija
pa si procjeni

u deal ulazis sa charterom a ne dnevnom rentom


btw,
merryfisher 1095 se moze nac vec od 1500e tjedan (bar gako oglasavaju) sto je bolesno mala cjena za novi brod od 11m
pa onda sto bi dao 1300e za brodicu od 6.5m kad mozes za 100e vise dobit 11m (vjerojatno ne u terminu koji zelis al jbg dobis kus brodice i komod)
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (22:30)

Nisam skinuo aplikaciju, ali sam probao na njihovoj web stranici.
Nazalost, posao mi je takav, ne igra mi predsezona ni postsezona, samo ti termini koje sam napisao. Kraj lipnja, prva tri tjedna u kolovozu.
Na Sibenskom podrucju, evo ima recimo mf695 sa 150 ks, ali cijenu za lipanj 2025 za tjedan dana izbacuje 2294 eur. Pa za 2 tjedna kako sam napisao prethodno, 4000 eur…
Nope, nije isplativo rentati brod na 2 tjedna.
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (23:05)

Evo da sam sebi odgovorim :-), neka bestbuy opcija na toj stranici bi bila ova:

https://www.clickandboat.com/en/boat-re ... 2025-06-29

To je cijena fortisa, a ipak je veci brod…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 03. 09. 2024. (06:28)

dakle, dosli smo od toga da NEMA brodica kakvu ti zelis a to je od 5.5 do 7m sa kabinom, do toga da ipak ima.

evo link sa ukljucenim filterima, ima ih barem 15 komada
uglavnom merry 645 i 695
a opena sa kabinom ispod sundecka ima doslovno ko govana, 90% ih je

https://www.clickandboat.com/en/boat-re ... 5%A0ibenik

iako mi nije jasan taj antares 710 kojeg si nasao, kad ti je antares 8 OB vio mal ? il ti je zahod bio mal kako god?

i evo sad radi razvoja konstruktivne diskusije,
reci koju bi brodicu zelio, pa ce mo je nac u oglasniku koliko kosta, stavit na papir sve godisnje troskove, pa ces mi rec dal se isplati kupit il rentat za ta 3 tj?

ajd evo slusam
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 03. 09. 2024. (07:02)

Josey, za antaresa 8 nisam rekao da mi je bio mali, nego sam rekao da ima mali wc, tj da ga je tesko koristiti. Isti takav wc ima i ledi, i masa drugih brodova te velicine. Jasno je meni da na brodove tih duzina jednostavno ne mozes staviti veci wc, pa se ide nekom kompromisu. Svi smo razliciti, netko zeli imati wc pod svaki cijenu na brodu pa makar i takav skuceni, ja ako mogu birati bi radje brod bez wc-a, pa da ima vise mjesta u provi.
Sto se tice ponude brodova, kao sto velis, ovih sa kabinim ispod suncalista ima ko pljeve. To sam i tvrdio.
Ok, pronaslo se sada par komada mf-ova, ali to je sve u cijeni sada sa max popustima od 300 eur pa na vise dnevno…
Ovo sto pitas, da napisem koji bi mi odgovarao.
Josey, ja za rentanje gledam jedan tip broda. A kada bih isao kupovati brod, uzeo bih drugi.
Znaci, kao vlastiti brod uzeo bih mf625. Ne bih isao na manje od njega jer mislim da bi bilo preskuceno, a ne bih isao niti na veci brod jer mislim da nema potrebe.
Za rentanje bi mi proslo sve od fortisa 590c pa na vece, citaj skuplje.
E sad, koji zelis da usporedjujemo, biraj. :-)
Al ajd, idemo usporediti mf625. Troskovi.
700 eur zimski vez
200 eur spustanje i dizanje iz mora
Nova Yamaha 115, koliko je cca servis?
Kasko ne bih uzimao
Osiguranje obavezno i registracija koliko?
Koper za 3.5 tjedna godisnje u moru ne bih stavljao (kao sto niti ne stavljam na ovu svoju kadicu od 2007me)
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la HansGS » 03. 09. 2024. (07:52)

vidim tema se zakuhala... :D

Josey, nema ljutnje nikakve, ali uz uvažavanje tebe i iskustva kog imaš više nego ja, dozvolit ćeš da ti kažem da nisi u pravu za cijenu rente i lakoću pronalaska barke za ispod te cijene od 200eur dan. Jer uz sve druge stvari i ponuda istih varira od mjesta do mjesta a time i cijena... ja konkretno govorim o cijenama na otoku Pagu (ako uzmemo npr Biograd onda stoji cijena koju ti navodiš, ali meni ta lokacija ne igra), pa evo npr ako odeš na click&boat i izabereš Pag, imam npr za razdoblje od 9.9. - 15.9. Gringo 500+yam 70KS za 1575€ popust uključen. OK, uzivo, bez posrednika vj bi išlo još malo dolje, ali ne značajno..... ali to nije ni špica sezone kad bi ja koristio naviše brod, znaci 15.5-15.8

Tako da nažalost dolazimo do barem 3.000€ za 2 tjedna, a to mi baš i nije neka sreća, meni bar....nekom je to OK i radije će tako nego se zafrkavat sa svim što brod nosi

@Marin, vidim da je zaključak da ti je Fortis 590c mali, ali svejedno vidim jedan praktički nov se prodaje sa motorom za 32tis€ (ne znam jel puno ili malo, ne zanima me takva barka, ali samo javljam)
Avatar
HansGS
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 29. 08. 2024. (11:45)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: pasara

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: omer1 i 6 gostiju.