Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la lupis » 02. 09. 2024. (13:13)

HansGS je napisao/la:
lupis je napisao/la:Misliš 100 ks..?...?...

Ovdi svaka ovakva diskusija završava sa takujinom.
Bez uvrede,tko zna što treba,i ima novaca,ne postavlja ovakva pitanja.
Ne znam kako ovo more završit,nikako...,fali 5-10.000 eura ako je nov motor u igri,i neko plovilo od 6 m,+- 50 cm.
Nitko nema odgovor na to kako za tu lovu sve to spojit.

Nikako.

Kabina ti netreba,to sam jedino siguran.


ne znam jesi sa na mene referirao pa odgovaram :-)

mislim da nisam nigdje napisao 100ks, već 30-70, ovisno o brodu koji bi uzeo.... kao i za barku da se radi o 5-6m, a te kombinacije već idu za tu lovu do 20.000eur samo treba bit strpljiv

I da, ne igra mi kombinacija sa unutarbrodskim

motorom


Ma meni je jasno što želiš od početka.
Do 70 ks,do 20.000 ,open za ljeto,brzo.

Nego perla je počeo ometat signal francuzem s kabinicom i motorom 50 ks za male pare.

Tebi kabina ne treba,i 50 ks je malo.
Ja isto razmišljam uzet samo za ljeto i jedan openić od 5.5-6 m i cca 100 ks,za kupanje.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (15:31)

Josey, aj da se ja samo nakratko ubacim, da ne velim offtopicarim :-)
Josey, pises da za rentanje brodova ima puno...
Istina, ima, ali to su sve mahom jedrilice, ili motornjaci s kabinom od 8m pa na vise, ili motornjaci od 5-8m, ali bez kabine, tj sa spavalistem u provi ali otvoreni, tipa atlantic marine sun cruiser…
Ja sam ovu godinu trazio na podrucju Sibenika brod za rentanje na tjedan dana. Trazio sam nesto od 5.5m-7m, sa kabinom, tusem na krmi, friziderom i kuvalom (u obzir dolazila i obicna kamping boca sa plamenikom). I nisam mogao naci. Na kraju sam rentao antares 8 u biogradu (koji ima sve ovo), ali je i bome cijena bila gospodska…
E sad. Znaci, meni bi najvise odgovaralo nesto tipa Fortis 590 cabin, merry fisher 625, ili neki antares u tom rangu.
I to nisam mogao naci. Nema.
Nasao sam sada kasnije, u marini Kremik Fortis 590c, ali bez frizidera i bez kuvala.
Eto, znam da si i ti iz Sibenika, ako imas neki prijedlog, trebat ce mi i iduce godine krajem lipnja…
Tako da shvacam autora ovog posta, ocito covjek trazi isto sto i ja, od 5.5-do max 6.5-7m, brod za boravak za vise dana. A posto toga nema, i ako uzmes metar veci brod, to su cijene kako je i on naveo, a tu onda vec pocinje covjek razmisljati da mu je ipak bolje uzeti vlastiti rabljeni brod, pa za te cijene renta od tjedan dana, koristiti ga 3-4 tjedna…
Koliko sam se raspitao, zimski vez u zatvorenoj hali je cca 100 eur po metru broda, to je 700 eur, bacanje i vadjenje iz mora je 200 eur, tu smo ukupno na 900 eur. Redovni Servis vanbrodskog novog motora 80-100ks je koliko, 300 eur? Znaci, cca ajd da uzememom i 1500 eur godisnjih troskova. Uz to, ostane koper. Ja imam fisherman 4m od 2007me, u moru je 4 tjedna svake godine. Nikad nisam koper stavljao. Pocne se nakon 2 tjedna malo loviti algi, skinem u moru sa vrecom od krumpira za cca 15minuta, i to je to. Koper mi camac nije vidio.
Pa ako pretpostavimo da bi i ovaj brod od 6.5metara bio u moru isti period, valjda nebi ni na njega trebalo koper stavljat :-)
Uglavnom, sto hocu reci, brod od 6.5 metara za sezonca kojem treba cca 3-4 tjedna, godisnje dodje odrzavanje 1500-1700 eur. A za te novce brod s kabinom za visednevni boravak na moru po ovim cijenama koje ja pronalazim, moze se rentati za cca max 5 dana…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Ivek Zagorec » 02. 09. 2024. (15:38)

HansGS je napisao/la:
Ivek Zagorec je napisao/la:A kaj bi htel prinama kupit brod ili vani?
Najbolje ti je brod izvana neki kupit, daleko bolji i kvalitetniji od naših. Nebitno kaj su stariji.
Ja bi ti preporučil svikak vani, evo ja sam u istoj situaciji ko i ti, samo kaj bi ja 7m i 20 konja da je trajna registracija da nemam brige neke, 7do8 milja bu išel svakak.
To je meni dosta, i upravo našel jednoga u Berliu sa kojim pregovaram.
Moja preporuka ti je vani kupit brod i novi motor gore stavit.
To je nekak realno, motor mora bit novi.
A joseya nemoj shvaćati ozbiljno, on tak drobi i neda se.
Neda se i neda.U svakoj temi drobi praznu slamu.
Po njenu nema broda koji nema odgovara.
A kaj bi ga vlekel doma svaku godinu ili bi ga ostavljal na moru kod nekoga?


Ako ću uzet rabljeni brod, onda mi igra i uvoz ili ovdje ali po nekoj nazovimo realnoj cijeni.... U svakom slucaju, motor bi uzeo novi

Na kojim stranicama gledaš rabljene vani? Ja malo gledam nešto po Italiji trenutno, ali me hebe talijanski :-) Uglavnom brod bi si uzeo da ga imam od iduće sezone, pa si računam da imam vremena za traženje.... sad dal sam se prekalkulirao, vidit ćemo

Što se tiče držanja vani, nisam još taj dio riješio... ugl igra i opcija da mi bude na kopnu u dvorištu, ili dolje u nekoj "suhoj" marini....


Italiju nemoj baš gledat jer je kompliciran uvoz jako. ;-)
Tj može ako je brod registriran, ako nije onda je komplicirano.
Najbolje gledat Njemačku i Francusku.
Francuski oglasnik.
https://www.leboncoin.fr/

I Njemački.
https://www.kleinanzeigen.de/
Inače najjeftinij brodovi su u Švedskoj i Danskoj, ali opet uvoz je katastrofa, jer oni nemaju nikakve papire od brodova, njih 98%.

A i transport je dosta skup.
Iz Danske i Švedske prijevoz minimalno košta 4000 € za brod u gabaritima. Tj širinu normalnu do 250,odnosno 260cm.
Avatar
Ivek Zagorec
Senior Member
 
Postovi: 542
Pridružen/a: 19. 05. 2023. (19:21)
Lokacija: Zaprešić
Tip plovila: Wiking komet 350 Tohatsu 20mfs

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la lupis » 02. 09. 2024. (16:28)

Marin Bralic je napisao/la:Tako da shvacam autora ovog posta, ocito covjek trazi isto sto i ja, od 5.5-do max 6.5-7m, brod za boravak za vise dana.


Bez uvrede,ali ne shvaćaš.
Gdje je autor spomenuo boravak za više dana?

10x čitam i ne vidim.
Predpostavljam da se pod "više dana" misli na više dana zaredom,a noći između tih dana se isto provode na brodu.

Nije to on spomenuo .Da bi ga koristio više dana u godini,to je valjda logično.Ali ne i noći.Bar mu to nije prioritet,ja sam tako shvatio.

Ovaj rang što ti tražiš je kao da kupuješ auto nešto kao polo ili pasat.
Od 5.5 do 7 m?

Ovih plovila što on hoće ,ima na lopate za rentat,oko 6m opena,a ako hoće spavat,ima modela sa sunčalištem ispod kojih je ajmo reć kabina.Ok,to su malo veća plovila od 5.5.
Trebalo bi malo čačkat neki uvjetno rečeno demode open sa sunčalištem iz rente,to zastarijeva i konkurencija to gazi,bez motora normalno,i kupit nov.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (17:37)

Da, Lupis, moja greska. Naknadno kada sam vec poslao post sam uvidio da sam krivo pohvatao, ali tada vise nisam imao mogucnosti editiranja teksta…
Covjek, za sada, ne trazi brod za prespavati…
Da ne ispadne da samo offtopicarim, evo mozda moj skromni savjet, dobro razmisliti prije kupnje da li mozda ubrzo nece zazeliti i prespavati koju noc na brodu…
Obicno svi krenemo s nekim pasarama, pa umislimo da ce nam biti dosta nesto malo brze i metar vece, a onda ubrzo covjek zazeli i par dana u komadu ostati na brodu…
Ovo sto pises da zelim polo ili passat. Ok, razumijem, velika je razlika izmedju 5.5 m i 7m broda…
Evo, konkretno, imam kadicu od 4m i 25 ks motor, od 2007me. Prosao sam ovaj sibenski dio kroz ove godine s njim, i nisam fulao 2007me kada sam to uzeo. Ali, u medjuvremenu, dosla je i zena, dosao je i sin koji sada ima 8godina, a bome od prosle godine tu je i njemacki ovcar :-)
A dosla je i zelja da taj zadnji tjedan u lipnju i prva tri tjedna u kolovozu vise ne provodimo svaki dan do krapnja i nazad na toj kadici, vec da to vrijeme budemo komplet na brodu.
Znaci, treba kabina, treba frizider, treba kuvalo. Ono sto sam se naucio od 2007me, za nas sezonce najvaznije je na brodu imati samo ono osnovno da covjek ima cim manje popravaka/kvarova, i lako izmjenjivo/popravljivo, jer nam nije opcija cekati majstora usrid sezone u ta tri tjedna da dodjemo na red…
Tako da bi ja svakako, ako bih svoj brod uzimao, uzimao sa prenosnim friziderom (ako rikne da ga ili mogu uzeti doma pa doma popravljati kroz zimu, ili jednostavno zamijeniti), kuvalo obicnu bocu za plamenikom. Cak za vodu se neckam da li stavljati fiksni tank sa pumpom ili uzeti 2-3 karnistra na brod…
Kad smo kod rezervoara vode, da li fiksni/ugradjeni imaju neki ventil gdje se ispusta voda van? Da li imaju neki veci otvor odozgora da ih covjek moze isprati sa slaufom na pocetku sezone?
I zato sam i napisao 5.5-7m, jer su mi ove gore stavke najbitnije. A brod ko brod, minimum da ovo gore stane na njega…
U biti, mf 625 mislim da bi bio idealan…
Sidro na ruke, nikakvi wincevi…
Wc namjerno ne spominjem, mislim da sam tu na forumu nekad davno procitao da je jupolka idealna. Ja bih ju samo doradio, na jupolku ucvrstiti wc dasku (da zenskom djelu posade bude ipak ugodnije)…
Sa ovako “opremljenim” brodom, jedino sto se moze pokvariti je motor. A motor svi savjetuju ako se vec uzima rabljeni brod, staviti novi motor. I sa time se slazem…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (17:54)

I jos samo malo objasnjenje oko ovih 5.5-7m… Imam aprtman dolje, i prvotna ideja je bila uzeti nesto tipa Texas 540 i “opremiti” ga kako sam u gornjem postu napisao, a drzati ga na svojem parkingu od apartmana preko zime. Po gabaritima bi stao na parking…
Medjutim, naknadno sam shvatio da ne bih bas mirno spavao da mi kroz zimu novi motor na krmi cami tako na parkingu, na izvolte svima, pa sam se raspitao za cijene zimskog veza, i kada sam shvatio da je cijena cca 100 eur po metru broda, onda ispadne da se moze uzeti i metar duzi brod, ta razlika od 100 eura godisnje nije nesto, a ipak metar-metar i po duzi brod pruza daleko veci komfor…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la lupis » 02. 09. 2024. (18:17)

Marin Bralic je napisao/la:Da, Lupis, moja greska. Naknadno kada sam vec poslao post sam uvidio da sam krivo pohvatao, ali tada vise nisam imao mogucnosti editiranja teksta…
Covjek, za sada, ne trazi brod za prespavati…
Da ne ispadne da samo offtopicarim, evo mozda moj skromni savjet, dobro razmisliti prije kupnje da li mozda ubrzo nece zazeliti i prespavati koju noc na brodu…
Obicno svi krenemo s nekim pasarama, pa umislimo da ce nam biti dosta nesto malo brze i metar vece, a onda ubrzo covjek zazeli i par dana u komadu ostati na brodu…
Ovo sto pises da zelim polo ili passat. Ok, razumijem, velika je razlika izmedju 5.5 m i 7m broda…
Evo, konkretno, imam kadicu od 4m i 25 ks motor, od 2007me. Prosao sam ovaj sibenski dio kroz ove godine s njim, i nisam fulao 2007me kada sam to uzeo. Ali, u medjuvremenu, dosla je i zena, dosao je i sin koji sada ima 8godina, a bome od prosle godine tu je i njemacki ovcar :-)
A dosla je i zelja da taj zadnji tjedan u lipnju i prva tri tjedna u kolovozu vise ne provodimo svaki dan do krapnja i nazad na toj kadici, vec da to vrijeme budemo komplet na brodu.
Znaci, treba kabina, treba frizider, treba kuvalo. Ono sto sam se naucio od 2007me, za nas sezonce najvaznije je na brodu imati samo ono osnovno da covjek ima cim manje popravaka/kvarova, i lako izmjenjivo/popravljivo, jer nam nije opcija cekati majstora usrid sezone u ta tri tjedna da dodjemo na red…
Tako da bi ja svakako, ako bih svoj brod uzimao, uzimao sa prenosnim friziderom (ako rikne da ga ili mogu uzeti doma pa doma popravljati kroz zimu, ili jednostavno zamijeniti), kuvalo obicnu bocu za plamenikom. Cak za vodu se neckam da li stavljati fiksni tank sa pumpom ili uzeti 2-3 karnistra na brod…
Kad smo kod rezervoara vode, da li fiksni/ugradjeni imaju neki ventil gdje se ispusta voda van? Da li imaju neki veci otvor odozgora da ih covjek moze isprati sa slaufom na pocetku sezone?
I zato sam i napisao 5.5-7m, jer su mi ove gore stavke najbitnije. A brod ko brod, minimum da ovo gore stane na njega…
U biti, mf 625 mislim da bi bio idealan…
Sidro na ruke, nikakvi wincevi…
Wc namjerno ne spominjem, mislim da sam tu na forumu nekad davno procitao da je jupolka idealna. Ja bih ju samo doradio, na jupolku ucvrstiti wc dasku (da zenskom djelu posade bude ipak ugodnije)…
Sa ovako “opremljenim” brodom, jedino sto se moze pokvariti je motor. A motor svi savjetuju ako se vec uzima rabljeni brod, staviti novi motor. I sa time se slazem…


Eto ja imam 625 i meni je idealan jer ga koristim i zimi.
I sve je tako kako si naveo,isto razmišljamo
Nemam vinč,imam mačka i 8 m inox lanca ,to mi je za kupanje pun kuac,a za noćnje idem na sigurno,na jednu noć kad je mirno,u vale koje znam.
Igloo od 60 litara,unutra evo treći dan 3 jane 1.5 iz dubokog,drži sasvim pristojno za pivu,voće i tirolsku .
Rešo nemam,ali onaj kamperski sam htio uzet više puta u butigi,nisam,i ne fali mi uopće.

Ali da tražim brod isključivo ta sezonu, uzeo bi open neki sa sunčalište i onom kabinom ispod, za nuždu i za sitnice.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (18:27)

Ma taj plamenik mi treba za kavu ujutro zakuhati, jaja pofrigati, juhu iz vrecice spremiti… nikakva velika nakuhavanja…
Vidim imas Suzuki 115, koja je putna i koja max s tim motorom? Citam da je 115 ks idealno za taj brod, slazes se ili?
Sto se tice tih opena sa suncalistem i kabinom ispod… ne znam, ja se ne vidim na takvom brodu… kada sam na brodu, stalno trazim hlad, nikad nema dovoljno hlada na brodu (govorim o lipnju i kolovozu) :-) tako da od tog suncalista ne vidim koristi nikakve…
Ta kabina ispod suncalista dobro dodje za prespavati noc, ali mislim da onaj tko zeli prespavati vise noci u komadu na brodu, ipak treba brod sa kabinom. Ti takvi openi su vise za jednodnevne izlete, po meni… a to se i najvise renta…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 02. 09. 2024. (18:43)

Marine,
nema brodova za rentu?
Samo opena od 4m pa do 12m
Samo morornjaka od 8m pa nadalje.
ako je open sa suncalistem i kabinom ispod suncalista onda nema sta? stajacu visinu u kabini?

a sta bi ti htio od brodice od 5.5m????

ima ima, samo tvoje zelje je tesko ispunit, skoro pa nemoguce.
hoces motornjak sa stajacom visinom u kabini, kuhalom, wcom, tusem na krmi? e pa za to postoji standard, tu ti vec idu brodice 7m +
samo naravno sukladno tome je i cjena.

ako je brodica naglasak na tome da je u jako dobrom stanju od 5.5m 20 000, onda je onaj od 7m+ duplo, odnosno pocetne cjene od 40 000na dalje

vratimo se nazad
to sto kao nemos nac tako nesto za rentu, mozes i ima ih. ali i kostaju, nisu vise 150e dan.

to sto je subi vez 100e po metru pa se 700e godisnje ne cini puno, plus jos neke sitnice di to nagura na 1000e godisnje, ocito zavoravljas pocetnu investiciju od 40 000e za brod u dobrom stanju (koji nece trebat poporavljat kako sam kazes)

pa mi daj baci sad na papir kolko puta mos rentat nesto za 40 000e + odrzavanje svake god.
zaboravljas osiguranje + kasko + tehnicki + opremu za tehnicki (sve to kosta neke novce).
i kad se pokvari, udaris ga, trazi ko ce popravit. kad je u renti nemas taj problem.
svi misle da ovima sto rentaju, pare padsju sa neba.
nije bas, ima puno puno skrivenih troskova
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (20:02)

Ma josey, daleko do toga da ja mislim da ljudima sto se bave rentom novci padaju s neba… vjerujem da i oni prave svoju racunicu, i da oni trebaju isplatiti ulozene novce u brod plus jos nesto i naravno zaraditi…
Ali isto tako i ja gledam svoju racunicu…
Sto se tice stajace visine, nije to meni uvjet. Meni je, ako bih rentao, uvjet bio da brodica ima tus na krmi, frizider i kuvalo kakvo god. U provu da stane zena i sin, ja mogu i na krmi. Obavezna tenda/bimini na krmi. Da ima putnu 18-20, znaci, da glisira. I to sve u najmanjem pakiranju. Najmanji brod koji to nudi sam nasao taj fortis 590. Ima nesto krace-manje?
I sad, koliko bi ta opcija, da se renta zadnji tjedan u lipnju i prva tri tjedna u kolovozu kostala?
A ako uzmem svoje, takva brodica me u odrzavanju vjerujem moze kostat 1500 do max 2000 eur godisnje. Ako bih isao na ovu opciju s Texasom ili necim slicnim od 5.5 metra, i ostavljao ga preko zime na vlastitom parkingu, onda govorimo o godisnjoj cijeni od max 700-800 eur…
Ok, sve stoji sto velis, naravno, treba uzeti u obzir i cijenu same brodice. Ali, recimo, gust da sam na svojem brodu mi vrijedi tih novaca… :-) I s tim da, mada cijene pokretninama padaju, ti novci u brod nisu bas baceni novci, vrijednost, kakva-takva brodice ipak ostaje…
Cisto Financijski, kada bi me renta za ta 3 tjedna u ovom gore napisanom periodu kostala cca koliko i godisnje odrzavanje vlastitog broda, ja bi radje naravno rentao. Sve preko te cifre, barem moje misljenje, treba razmisliti o vlastitom plovilu…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (20:33)

Zaboravio na ono pitanje, ako je open sa suncalistem, sto nema…
Ja gledam brod za visednevni boravak na moru, bez nekog extra komfora, moze i u robinson crussoe stilu :-)
Neki od njih imaju frizider. Ok. Ali vecina nema kuvalo. Ako govorimo o rentu, nisam siguran da bi vlasnik blagonaklono gledao da uzmem u svom aranzmanu kamping kuvalo mu na brod… mada sam i to spreman. A i pitanje je gdje to kuvalo koristiti na takvom tipu plovila, openu? U kabini ispod suncalista nisam bas siguran, a vani na maestralu isto ne znam bas…
Ono najvaznije, nemaju hlada na krmi. Ok, imaju bimini, ali to je hlad vjerujem dva sata u podne. Sve ranije i kasnije od toga tuce sunce sa strane. Pa ti budi na takvom brodu vise dana. Pogotovo mi koji dodjemo na more prvi put u lipnju, sunca nismo vidjeli, pa odma na opet na par dana :-)
Brod sa kabinom i u nastavku na krmi sa biminijem tipa fortisa, ipak daje vise hlada na toj krmi… pa jos spustim neku plahtu bocno… cisto iz tog razloga dajem prednost brodu sa kabinom…
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la lupis » 02. 09. 2024. (20:39)

Marin Bralic je napisao/la:Ma taj plamenik mi treba za kavu ujutro zakuhati, jaja pofrigati, juhu iz vrecice spremiti… nikakva velika nakuhavanja…
Vidim imas Suzuki 115, koja je putna i koja max s tim motorom? Citam da je 115 ks idealno za taj brod, slazes se ili?
Sto se tice tih opena sa suncalistem i kabinom ispod… ne znam, ja se ne vidim na takvom brodu… kada sam na brodu, stalno trazim hlad, nikad nema dovoljno hlada na brodu (govorim o lipnju i kolovozu) :-) tako da od tog suncalista ne vidim koristi nikakve…
Ta kabina ispod suncalista dobro dodje za prespavati noc, ali mislim da onaj tko zeli prespavati vise noci u komadu na brodu, ipak treba brod sa kabinom. Ti takvi openi su vise za jednodnevne izlete, po meni… a to se i najvise renta…


115 je maximalna snaga za taj brod od proizvodžača.
Bilo ih je par po oglasima sa 130-135 ks ,jbg kod nas na Balkanu je sve moguće pa tako i to registrirat.

Ali evo ti info iz prve ruke:
Putna mi je od 4000 do 4200,ovisi o šporkici i broju osoba ,19 do 21 kt.Max je 29 na 5400.
Suzukiju je 19ta godina,cca 1300 ur i gledam prominit,motor radi,evo i danas odradio 2x15 minuta putne.
Gledao sam jamahu 115,ali iz priče s čovikom koji ima isti brod ko ja i imao je prije isti suzuki 115 ,a preklani stavio jamahu 115 kaže da mu više troši,i da osjeti ds ima skoro 200 kubika manje od suzukija.
Sad sam naletio na Mercurija par godina starog sa jako malo sati,što napravim godišnje ,a oni imaju 100 kubika više od suzukija,i 300 više od jamahe,i idem na to kad mekaniko ulovi vrimena to prominit.

Meni bi plamenik isto služio za kafu i palačinke, nisam mislio peć teletinu ;)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10482
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (20:47)

E hvala Lupis, ovo mi je vazna informacija. Ja, ako bih isao na tu varijantu s mf625, isao bih na Yamahu jer je u Sibeniku nekako yamahin servis na glasu…
To sto vise trosi mi i ne igra neku ulogu, ali ovo da se osjeti manje kubika mi i nije drago cuti… :-)
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la josey » 02. 09. 2024. (20:50)

gledas brodicu za visednevni boravak na moru
koja sta da je blize 5.5m (ovo mi nije jasno, zasto se ogranicavat duzinom?)
i nasao si fortis 590c(abin)
ja na toj brodici nisam vidio da ima ovo sto si ti trazio

tus na krmi - ok
kuvalo - ?
wc - ? (sta sic od jupola ispod kreveta, kad zena ili cer idu u wc svi ostali moraju napustit brodicu? jako neprakticno)
frizider - kompresorski?

ti bi spavao na krmi?
daj mi molimte reci di bi ti spavao na krmi kad je krma od fortisa metar i dvaset puta metar i dvaset?
osim ako ti nisi visok metar i teistipet pa spavas po dijagonali.
al onda mi je jasna i potreba za brodicom od 5.5 m koja ima SVE :(

btw fortisa 590c imas u renti u primostenu i rogoznci

1150e je dnnevni najam i siguran sam da mos uzicat popust

nemoj se ljutit
evo diskutiramo.
daj mi molim te opisi kako si ti to zamislio.



suzuki je 2000ccm
yamaha je 1800ccm

za suzuki yamaha je televizija u boji, a bogami i za hondu.
bez uvrede vlasnicima istih.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2433
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Brod za ljetno uživanje i poneki ribolov

PostPostao/la Marin Bralic » 02. 09. 2024. (21:06)

Ma sto bi se ljutio Josey, volim ja konstruktivno diskutirati :-) A volim i cuti tudja misljenja, pogotovo ako sam u krivu sa svojim misljenjem….
Nisam ja zacementirao da to mora biti 5.5m, nego ako govorimo o renti, trazim brodicu koja zadovoljava uvjete da ima taj tus, kuvalo, i osigurava cim bolji hlad na krmi (posto na krmi veci dio dana provodim), a da je cim manja pa da je i cijena renta cim manja. Znaci, tih 5.5 sam napisao samo jer mislim da je 5.5 minimum duzina koja zadovoljava ove uvjete gore.
Sto se tice wc-a, govorimo o ovoj opciji renta, moze imati ugradbeni, ali bome moze i jupol. Kcer nemam, imam sina, tako da je tu od xx kromosoma jedino zena. A s njom sam odavno prosao onu granicu kada mogu prdnut pred njom, pa bome niti ne trebamo se skidati s broda sin i ja ako ona zasjedne na kantu :-) eventualno se mozemo pomaknut na krmu za to vrijeme, nije problem.
Frizider da, treba kompresorski, bilo ugradbeni bilo prenosni, nije vazno. Jaceru nebih, ne da mi se zezati s ledom…
Ovu cijenu koju si napisao, mislio si tjedni najam, ne dnevni, jel tako?
Sto se tice fortisa i krme njegove, e to nisam znao da je toliko mala. Imam preko 180, racunao sam da bi po dijagonali islo. Siguran si da je tako kratka krma? Ako je takva krma, igra onda da smo zena i ja u provi, a sin i rex na krmi :-)
Btw, sto se tice wc-a… na ovom antaresu 8, pa to bolje da niti nema wc… u njega nema sanse da udjem sa tijelom naprijed, pa da se okrenem u njemu. Nema mjesta. Da oprostis, brisanje guzice je ono, znanstvena fantastika odraditi u tako skucenom prostoru… Morao sam ulaziti natraske i tako odmah sjesti na skoljku. Daleko komfornija bi bila kanta u provi. Pa cak i kanta na krmi, od bande nitko ne vidi nize na cemu sjedis :-)
Avatar
Marin Bralic
New Entry
 
Postovi: 95
Pridružen/a: 04. 03. 2012. (12:04)
Lokacija: Zaboric
Tip plovila: Bravo 400gt + Yamaha 25

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: M710 SEA PEARL, omer1 i 5 gostiju.