Pjeskarenje kopera

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la mares » 28. 12. 2020. (18:17)

macro je napisao/la:Stavi high protect kad si već toliki posa napravija. On ide normalno i na light primer. Slobodno zovni hempelove tehnologe za savjet. I prije svega, obavezno pričekaj baren misec dana da se brod osuši.


Kazes da mogu staviti High protect na nepoznati primer bez problema?
Sta se tice susenja, vjerovatno cu tek u 4. mjesecu staviti primer i koper.
Avatar
mares
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 30. 09. 2012. (23:11)
Lokacija: Škrljevo
Tip plovila: Beneteau Antares 760, Nanni T4.200

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la frazov » 28. 12. 2020. (20:25)

Posalji jedan mail Hempelu, da vidis sto ce oni reci.
High protect nece skoditi, naravno, ali nekako mi djeluje da preko primera nema toliko efekta kao na gelcoat
Pitanje koliko je i potrebno ako je primer u dobrom stanju...
Vidi sa ovima iz hempela, ai vidit cemo sto ce gazda marco reci ;)
/Frane
Avatar
frazov
New Entry
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 21. 07. 2018. (17:47)
Lokacija: Škabrnja
Tip plovila: MF 625

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la el passo » 29. 12. 2020. (20:49)

mares je napisao/la:
macro je napisao/la:Stavi high protect kad si već toliki posa napravija. On ide normalno i na light primer. Slobodno zovni hempelove tehnologe za savjet. I prije svega, obavezno pričekaj baren misec dana da se brod osuši.


Kazes da mogu staviti High protect na nepoznati primer bez problema?
Sta se tice susenja, vjerovatno cu tek u 4. mjesecu staviti primer i koper.


Primeri su na epoxidnoj bazi a njehova odlika je dobro prijanjanje za površinu. Tako da možeš i sa drugim proizvođačem. Što se odabira kopera tiće, ja sam isto uvjek bio na hard racingu i od kada sam prešao na samopolirajuće ...preporod

Apropo pjeskarenja dna i cijene...ja sam plastičar i nakon prvog pjeskarenja odlučio sam da više nikada neću skidati koper brusilicom. Br 1...jeftinije je od brušenja, br 2 neusporedivo kvalitetnije jer skida samo ono što treba bez oštećivanja gelcoata
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la frazov » 29. 12. 2020. (21:31)

Pjeskarenje jeftinije od brušenja?
Može pojašnjenje pls?
/Frane
Avatar
frazov
New Entry
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 21. 07. 2018. (17:47)
Lokacija: Škabrnja
Tip plovila: MF 625

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la macro » 30. 12. 2020. (21:57)

mares je napisao/la:
macro je napisao/la:Stavi high protect kad si već toliki posa napravija. On ide normalno i na light primer. Slobodno zovni hempelove tehnologe za savjet. I prije svega, obavezno pričekaj baren misec dana da se brod osuši.


Kazes da mogu staviti High protect na nepoznati primer bez problema?
Sta se tice susenja, vjerovatno cu tek u 4. mjesecu staviti primer i koper.

Ne na nepoznati već na hempelov light primer 30% razrjeđen da uđe u pore. Tako san ja namaza prije 5-6 g i nema problema. Al lipo provjeri za svaki slučaj jer ko zna minjaju li s vrimenom sastav i preporuke.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la mares » 30. 12. 2020. (23:17)

macro je napisao/la:
mares je napisao/la:
macro je napisao/la:Stavi high protect kad si već toliki posa napravija. On ide normalno i na light primer. Slobodno zovni hempelove tehnologe za savjet. I prije svega, obavezno pričekaj baren misec dana da se brod osuši.


Kazes da mogu staviti High protect na nepoznati primer bez problema?
Sta se tice susenja, vjerovatno cu tek u 4. mjesecu staviti primer i koper.

Ne na nepoznati već na hempelov light primer 30% razrjeđen da uđe u pore. Tako san ja namaza prije 5-6 g i nema problema. Al lipo provjeri za svaki slučaj jer ko zna minjaju li s vrimenom sastav i preporuke.


Ok, ali moj problem je sta neznam koji je primer stavljen. Vjerovatno je od Jotuna ali to je neprovjereno. Zato i razmisljam staviti Underwater primer jer on ide na sve.
Avatar
mares
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 30. 09. 2012. (23:11)
Lokacija: Škrljevo
Tip plovila: Beneteau Antares 760, Nanni T4.200

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la macro » 31. 12. 2020. (11:30)

Underwater primer je zadnji prije intonika i šta se tiče zaštite nula. Izmišljen je samo zato šta je ljudima bija otpada intonik jer je teško pročitat da se stavlja na "još mokri sloj light primera".
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la mares » 06. 01. 2021. (08:44)

el passo je napisao/la:
mares je napisao/la:
macro je napisao/la:Stavi high protect kad si već toliki posa napravija. On ide normalno i na light primer. Slobodno zovni hempelove tehnologe za savjet. I prije svega, obavezno pričekaj baren misec dana da se brod osuši.


Kazes da mogu staviti High protect na nepoznati primer bez problema?
Sta se tice susenja, vjerovatno cu tek u 4. mjesecu staviti primer i koper.


Primeri su na epoxidnoj bazi a njehova odlika je dobro prijanjanje za površinu. Tako da možeš i sa drugim proizvođačem. Sta se odabira kopera tiće, ja sam isto uvjek bio na hard racingu i od kada sam prešao na samopolirajuće ...preporod

Apropo pjeskarenja dna i cijene...ja sam plastičar i nakon prvog pjeskarenja odlučio sam da više nikada neću skidati koper brusilicom. Br 1...jeftinije je od brušenja, br 2 neusporedivo kvalitetnije jer skida samo ono što treba bez oštećivanja gelcoata


Koji koper sada koristis? Mille? Da li se lako skida rukom u moru? Brusis ga prije mazanja novog?
Avatar
mares
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 30. 09. 2012. (23:11)
Lokacija: Škrljevo
Tip plovila: Beneteau Antares 760, Nanni T4.200

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la Marinkovic » 27. 02. 2021. (22:21)

mares je napisao/la:
frazov je napisao/la:Dobra cijena za brod od 8m! U Dalmaciji bi to bilo minimalno 25% skuplje (zadarska zupanija).
Steta je Hard Racing na ovu cistocu stavljat :lol:


Hard racing mi se pokazao super na starom brodu. Nije se puno hvatalo, lako ga je bilo ocistiti
u moru i na kraju sezone bi nakon pranja sa mini-washem bio kao nov. Kod mene je bocata voda, ima
puno izvora, mozda zato. I medupremazni intervali (bez limita) mi pasu.
Naravno, otvoren sam za savjete, pogotovo sad kad krecem sa nule.


Postovanje Mares,
Imam istog Antaresa kao i vi, u ponedjeljak sam dogovorio pjeskarenje podvodnog dijela. Firma koja ce izvoditi radove naplacuje po metru kvadratnom i kazu da ce me doci otprilike 5000 HRK. Znate li tocno kolika je podvodna povrsina broda? Ja sam koristio formulu koju sam nasao na Hempelovim stranicama i ispada mi 21.16 m2
Avatar
Marinkovic
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 01. 11. 2019. (17:21)
Lokacija: Split
Tip plovila: Antares 760

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la peroLA » 27. 02. 2021. (22:52)

vec par dana mi na fb-u izlazi reklama za mokro pjeskarenje.. cca300 kn dodatak montiras na bilo koji visokotlacni perac.. ima tko iskustva? izgleda ko navlakusa ali dobro zvuci
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la mares » 01. 03. 2021. (22:36)

Marinkovic je napisao/la:
mares je napisao/la:
frazov je napisao/la:Dobra cijena za brod od 8m! U Dalmaciji bi to bilo minimalno 25% skuplje (zadarska zupanija).
Steta je Hard Racing na ovu cistocu stavljat :lol:


Hard racing mi se pokazao super na starom brodu. Nije se puno hvatalo, lako ga je bilo ocistiti
u moru i na kraju sezone bi nakon pranja sa mini-washem bio kao nov. Kod mene je bocata voda, ima
puno izvora, mozda zato. I medupremazni intervali (bez limita) mi pasu.
Naravno, otvoren sam za savjete, pogotovo sad kad krecem sa nule.


Postovanje Mares,
Imam istog Antaresa kao i vi, u ponedjeljak sam dogovorio pjeskarenje podvodnog dijela. Firma koja ce izvoditi radove naplacuje po metru kvadratnom i kazu da ce me doci otprilike 5000 HRK. Znate li tocno kolika je podvodna povrsina broda? Ja sam koristio formulu koju sam nasao na Hempelovim stranicama i ispada mi 21.16 m2


G. Marinkovic, stvarno neznam koja je povrsina podvodnog dijela. Kod mene su dosli ljudi pogledati prije pjeskarenja i rekli da ce kostati 3.000 kn.
Avatar
mares
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 30. 09. 2012. (23:11)
Lokacija: Škrljevo
Tip plovila: Beneteau Antares 760, Nanni T4.200

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la mares » 01. 03. 2021. (22:38)

peroLA je napisao/la:vec par dana mi na fb-u izlazi reklama za mokro pjeskarenje.. cca300 kn dodatak montiras na bilo koji visokotlacni perac.. ima tko iskustva? izgleda ko navlakusa ali dobro zvuci


PeroLA, ja sam ga narucio i doma mi je ali ga nisam jos isprobao. Za jedno 3 tjedna sam doma pa cu testirati.
Iako sumnjam da ce biti ista vise od igracke za manje popravke...
Avatar
mares
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 30. 09. 2012. (23:11)
Lokacija: Škrljevo
Tip plovila: Beneteau Antares 760, Nanni T4.200

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la peroLA » 02. 03. 2021. (09:17)

mares je napisao/la:
peroLA je napisao/la:vec par dana mi na fb-u izlazi reklama za mokro pjeskarenje.. cca300 kn dodatak montiras na bilo koji visokotlacni perac.. ima tko iskustva? izgleda ko navlakusa ali dobro zvuci


PeroLA, ja sam ga narucio i doma mi je ali ga nisam jos isprobao. Za jedno 3 tjedna sam doma pa cu testirati.
Iako sumnjam da ce biti ista vise od igracke za manje popravke...

baš me zanima iako sigurno ovisi o kvaliteti i jačini perača... dobar perač sam po sebi može stari gealcoat poderat..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la Marinkovic » 02. 03. 2021. (20:01)

mares je napisao/la:
Marinkovic je napisao/la:
mares je napisao/la:
frazov je napisao/la:Dobra cijena za brod od 8m! U Dalmaciji bi to bilo minimalno 25% skuplje (zadarska zupanija).
Steta je Hard Racing na ovu cistocu stavljat :lol:


Hard racing mi se pokazao super na starom brodu. Nije se puno hvatalo, lako ga je bilo ocistiti
u moru i na kraju sezone bi nakon pranja sa mini-washem bio kao nov. Kod mene je bocata voda, ima
puno izvora, mozda zato. I medupremazni intervali (bez limita) mi pasu.
Naravno, otvoren sam za savjete, pogotovo sad kad krecem sa nule.


Postovanje Mares,
Imam istog Antaresa kao i vi, u ponedjeljak sam dogovorio pjeskarenje podvodnog dijela. Firma koja ce izvoditi radove naplacuje po metru kvadratnom i kazu da ce me doci otprilike 5000 HRK. Znate li tocno kolika je podvodna povrsina broda? Ja sam koristio formulu koju sam nasao na Hempelovim stranicama i ispada mi 21.16 m2


G. Marinkovic, stvarno neznam koja je povrsina podvodnog dijela. Kod mene su dosli ljudi pogledati prije pjeskarenja i rekli da ce kostati 3.000 kn.

Zahvaljujem. Potvrdena mi je povrsina od 21.16 m2 i naplaceno kako je i najavljeno. Uz pjeskarenje su i prosli propelu sa sodom. Sad cu pricekat mjesec-dva za intonak.
Avatar
Marinkovic
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 01. 11. 2019. (17:21)
Lokacija: Split
Tip plovila: Antares 760

Re: Pjeskarenje kopera

PostPostao/la mares » 05. 04. 2021. (03:02)

peroLA je napisao/la:
mares je napisao/la:
peroLA je napisao/la:vec par dana mi na fb-u izlazi reklama za mokro pjeskarenje.. cca300 kn dodatak montiras na bilo koji visokotlacni perac.. ima tko iskustva? izgleda ko navlakusa ali dobro zvuci


PeroLA, ja sam ga narucio i doma mi je ali ga nisam jos isprobao. Za jedno 3 tjedna sam doma pa cu testirati.
Iako sumnjam da ce biti ista vise od igracke za manje popravke...

baš me zanima iako sigurno ovisi o kvaliteti i jačini perača... dobar perač sam po sebi može stari gealcoat poderat..


Evo testirah, i najiskrenije receno, koliko para toliko muzike.
Ja imam Black & decker miniwash, neki srednji razred, nista posebno ali sasvim ok stroj. Nastavak za mokro
pjeskarenje sam testirao sa kvarcnim pjeskom, mislim da je granulacija 0.4 - 0.8. Nastavak baca pjesak vrlo neujednaceno
i nepravilno. Tlak vode je smanjen i miniwash zvuci kao da radi pod vecim opterecenjem, i kad ne vuce pjesak. Jako tesko
je skidao ostatke kopera. Ono za sta treba pol sata pjeskarenjem sam obrusio na ruke u 10 min.
U roku od pol sata je poceo vracati vodu na usis pjeska kad bih stao pjeskariti i to bi onda blokiralo usis jer bi se smocio pjesak
u dovodnoj cijevi. Tako da sam odje...o to pjeskarenje i obrusio rukom sta je trebalo...
Avatar
mares
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 30. 09. 2012. (23:11)
Lokacija: Škrljevo
Tip plovila: Beneteau Antares 760, Nanni T4.200

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.