SOLARNI PANELI

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: SOLARNI PANELI

PostPostao/la tg-boy » 27. 07. 2020. (09:50)

porer je napisao/la:Još nešto, ako ti se da zezat s time. Kinezi jako štede na svemu pa i na količini kositra kad leme elektroniku. Možda bi pomoglo rastaviti regulator pa prelemiti sve pogotovo konektore i mosfete ali za cijenu koliko košta novi ne znam je li to isplativ posao.

Sličan problem imao, regulator uzrok promjenio stavio jaci iako nije trebalo, sad sretan i miran
Prije sam bio umišljen - sad sam savršen - bit će bolje
tg-boy
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: galeb, volvo md11c

PostPostao/la peroLA » 20. 08. 2020. (10:20)

Pozdrav, na zimu sam provjerio akumulatore i ovaj koji je spojen na solar primjetio sam manjak kiseline-vode pa sam nadolio. Sad sam gledao i bilo je taman, zanima me koliko se često dešava kod olovnih akumulatora da troše tekućinu više nego da se pune samo altenatorom u vožnji?... solar je 110w, akumulator 110ah, regulator za podržava olovne akumulatore... grešku koju sam uklonio pred dva mjeseca da se ona vida leptirasta na plusu olabavila pa je možda to radilo kakve probleme.. skužio sam tek kad sam primjetio da nema snage..
peroLA
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka 700byElPasso-Sole 26

PostPostao/la mmisic2004 » 15. 10. 2020. (10:35)

Pozdrav svima,

Evo saljem koristan link na ovu temu. Odlično objašnjeno i za one koji žele znati više, ima više tema pa uživajte u planiranju:

https://www.schrack.hr/know-how/alterna ... mobilnost/

Pozdrav,
mmisic2004
New Entry

Tip plovila: Maestral 700

Prethodna

Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.