Wav Marine gumenjaci iskustva

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Wav Marine gumenjaci iskustva

PostPostao/la Emir145 » 21. 05. 2020. (15:59)

Zdravo svima,

Posto znam veoma malo o Wav gumenjacima, da li bi mi neko mogao reci malo vise o njima? Kvaliteta? Cuo sam da se placa 2000kn prilikom registracije ovih gumenjaka. Ne planiramo uzimati nista preveliko ovog brenda, uzeo bi duzinu 3.10m sa plasticnim dnom (tender model). Dosta mi se svidja a i cjenovno je veoma prihvatljiv za plasticno dno.

Hvala unaprijed!
Avatar
Emir145
New Entry
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 14. 09. 2019. (14:40)
Lokacija: Peljesac, Zuljana
Tip plovila: Yam310S

Re: Wav Marine gumenjaci iskustva

PostPostao/la open510 » 22. 05. 2020. (08:01)

Evo šta ja znam, mozda pomogne:
- prodaje ih Donar boats iz Pule, već godinama su zastupnici. Vlasnik Dean Bilić + supruga Marijana, vrlo ljubazni ljudi s kojima se da svašta dogovorit.
- na sajmu u ZG-u su svake godine pa se može pogledat uživo šta nude
- gumenjaci se rade u Egiptu, koliko se sjećam i proizvode se zadnjih bar 15g
- ima ih u raznim bojama, kao i za svaki gumenjak najzahvalnija je siva (ne pretamna)...česti su i u bež varijanti
- moguća je izvedba of PVC-a ili hypalona za svaki model, prodaje ih se bar 90% PVC-njaka i nešto malo onih od hypalona - isključivo zbog cijene
- nisi navea cijenu, ali pretpostavljam da ciljaš na PVC model
- za kvalitetu plastike ne tribaš brinut, a kvaliteta PVC-a je kao i kod većine drugih solidnih (čitaj: ne najjeftinijih) proizvođača. Mislim da se radi o Valmex PVC-u, nisam siguran za debljinu tj. specifičnu težinu ali vjerojatno oko 1100g/m2 šta je sasvim ok
- od PVC-a možeš očekivat da će trajat od par godina do 15g, ovisno koliko ga koristiš i paziš
- za taj model ti je idealan neki motor od 8-10ks (2 cilindra, kratka osovina), osobno preferiram Tohatsu 2T modele zbog pouzdanosti i težine
- za registraciju ne znam, vjerojatno misliš na trajnu registraciju a to ti ovisi i o motoru kojeg staviš tj. upišeš u plovidbenu dozvolu - najbolje ti je pitat direktno u lučkoj kapetaniji di misliš radit registraciju
:wave:
Avatar
open510
Member
 
Postovi: 432
Pridružen/a: 06. 04. 2012. (08:08)
Lokacija: Split/Šolta
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)

Re: Wav Marine gumenjaci iskustva

PostPostao/la Emir145 » 24. 05. 2020. (08:43)

open510 je napisao/la:Evo šta ja znam, mozda pomogne:
- prodaje ih Donar boats iz Pule, već godinama su zastupnici. Vlasnik Dean Bilić + supruga Marijana, vrlo ljubazni ljudi s kojima se da svašta dogovorit.
- na sajmu u ZG-u su svake godine pa se može pogledat uživo šta nude
- gumenjaci se rade u Egiptu, koliko se sjećam i proizvode se zadnjih bar 15g
- ima ih u raznim bojama, kao i za svaki gumenjak najzahvalnija je siva (ne pretamna)...česti su i u bež varijanti
- moguća je izvedba of PVC-a ili hypalona za svaki model, prodaje ih se bar 90% PVC-njaka i nešto malo onih od hypalona - isključivo zbog cijene
- nisi navea cijenu, ali pretpostavljam da ciljaš na PVC model
- za kvalitetu plastike ne tribaš brinut, a kvaliteta PVC-a je kao i kod većine drugih solidnih (čitaj: ne najjeftinijih) proizvođača. Mislim da se radi o Valmex PVC-u, nisam siguran za debljinu tj. specifičnu težinu ali vjerojatno oko 1100g/m2 šta je sasvim ok
- od PVC-a možeš očekivat da će trajat od par godina do 15g, ovisno koliko ga koristiš i paziš
- za taj model ti je idealan neki motor od 8-10ks (2 cilindra, kratka osovina), osobno preferiram Tohatsu 2T modele zbog pouzdanosti i težine
- za registraciju ne znam, vjerojatno misliš na trajnu registraciju a to ti ovisi i o motoru kojeg staviš tj. upišeš u plovidbenu dozvolu - najbolje ti je pitat direktno u lučkoj kapetaniji di misliš radit registraciju
:wave:


Hvala puno na informaciji!
Cuo sam da se prilikom registracije placa 2000kuna za Wav marine gumenjake.. Zasto je to tako?
Vec sam ustupio u kontakt sa Donar boats, Dean mi je rekao da nije imao nijedan slucaj necega takvog gdje se placa 2000kuna prilikom reg.

Inace, model je tiger wav marine tender 310. I da, ciljam PVC modele jer hypalon mi je malo previse.
Avatar
Emir145
New Entry
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 14. 09. 2019. (14:40)
Lokacija: Peljesac, Zuljana
Tip plovila: Yam310S

Re: Wav Marine gumenjaci iskustva

PostPostao/la open510 » 25. 05. 2020. (07:22)

Nagađam, mozda jer nisu proizvedeni u EU...ali najbolje ti je pitat u kapetaniji....
Avatar
open510
Member
 
Postovi: 432
Pridružen/a: 06. 04. 2012. (08:08)
Lokacija: Split/Šolta
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)

Re: Wav Marine gumenjaci iskustva

PostPostao/la Tiger360 » 04. 10. 2020. (14:43)

Pozdrav svima! Evo da podijelim svoje dojmove o Tiger marine 360 t kojeg posjedujem. Nazalost nisam ga jos stigao registrirta pa neznam dal treba platit 2000 kn zato sto je iz egipta.
Naime, nakon duzeg promisljanja da li da kupim gumenjak s alu podnicama ili gumenjak s plasticnim dnom, ipak sam se odlucio za ovaj drugi. TM 360t mi se cinio prilicno jeftin u odnosu na druge ali ne toliko losiji za toliku razliku u cijeni. Radi se o gumiju od Valmex-a ciji su spojevi tubusa vareni a ne lijepljeni. Walmex je dobar materijal i za koristenje gumenjaka svega nekoliko puta godisnje je, rekao bi, netreba mi nista vise od toga. Podnica gumenjaka je dupla i ima dva dihtung cepa za ispustanje vode. Na pramcu je solidan spremnik u kojeg stane dosta toga pa cak i rezervoar uz male preinake (tipa, izbusit rupu za crijevo benzina). Uzeo sam samo osnovni model s jednom klupom i zbilja ne fali druga klupa jer je ipak to mali gumenjak i svaka prepreka zivcira, pa cak i ta jedna, al cesto je bas korisna. Alu vesla koje se dobiju s njim su rasklopiva pa cesto skinem pera i stavim ih u spremnik a zakacene ostavim samo drske. Tako se dobije super mjesta za sjedit na tubusima. Stavio sam na gumenjak Hondu 15 ks4t i mogu rec da sam pogodio. Mislim da bi isla jos dobro 10tka al nikako nesto manje jer meni i sa 15 treba malo vremena da izglisira. 20tka mi se cini previse jer stvarno sa 15ticom ide jako brzo a reko bi za tu velicinu gumenjaka onda postaje i malo neugodno na ful gasu. Kad je mirno more onda jos da, al vec kod normalnih valova, vise nije tolki gust, tako da se vozim ugl na 2/3 gasa i onda je super ( to je otprilike sta sam mjerio 14m/h). Gumenjak sam uzeo primarno radi ribolova, da mogu do posta koje su mi pred nosim a udaljene tipa 2-3 km od obale i za to mi sluzi fantasticno. Ugl, gledat u neku posebnu kvalitetu izrade kod takvih manjih gumenjaka je po meni bedasto, osim ako nije za jahtu pa eto onda i mali gumenjak mora kostat 10k eur, a ima i takvih. Ovaj mali gumi je cisto ok izrade, nista spektakularno ali za tu cijenu mislim da ce nalovit riba ko i neki drugi puno skuplji:) . Neznam sta bi jos naveo a da je bitno... uzeo sam prikolicu kod torbarine za gumenjake do 4 m, pa sam morao malo pripasavat pramcani stoper al sve ostalo je sjelo super. Dopusteno je vozit 80km/h s tom prikolicom, potrosnja na autu je neznatna jer sve skupa camac i motor i prikolica imaju oko 350 kg. Evo, nadam se da sam nekom nesto pomogao u razmisljanju oko tog gumenjaka.
Avatar
Tiger360
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 04. 10. 2020. (13:34)
Lokacija: Pag
Tip plovila: Gumenjak


Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.