Sciallino 23

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Sciallino 23

PostPostao/la kala » 02. 12. 2019. (22:06)

Bespredmetno je uspoređivati brzinu i potrošnju brodova koji nisu ista klasa, a ovdje je razlika i 2 klase, naravno u korist Sciallina. : Other6:
Avatar
kala
Member
 
Postovi: 258
Pridružen/a: 11. 08. 2014. (19:39)
Lokacija: Metković
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 435f,Suzuki 20

Re: Sciallino 23

PostPostao/la el passo » 03. 12. 2019. (22:27)

Dimulius, ovaj je koncept prošlo svršeno vrijeme. Kad sam se priključio forumu takav tip plovila je bio najveće dostignuće u povijesti ljudske brodogradnje. Reći nešto kontra Graše...odma linč. Al eto, pojelo vrijeme ljimun krme, brodove sa unutarnjim motorima za rekreativne svrhe...da se Pero ne nađe uvrijeđenim tu ne mislim na bilo koji model Kvarnerplastike....
Sad je u modi kockasta krma, na cijeni je prostranost i mogućnost normalnog kretanja po kokpitu plovila...itd. Skužio narod pomalo da se vanjski benzinci više isplate u rekreativnom režimu exploatacije

E...da ne zaboravim...ako netko ima želju uvesti još koju staru curu iz Francuske...požurite, još malo pa nestalo, nema više jeftilena, neće se moći uvoziti starije od 2004. godine
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Sciallino 23

PostPostao/la dimulius » 04. 12. 2019. (08:47)

Proslo svrseno?

Pogledajmo to iz ove perspektive:

1. Sta bi ti sada uzeja da ti neko ponudi novog obloguzog sciallina 23 sa yanmarom od 200ks i novog beneteaua antaresa od 7m sa vanbrodskom yamahom od 200ks?
2. Koji ce brod bit bolji na moru?
3. Koji ce od dvojice nakon 20 godina (a toliko ima ovaj iz teme) bit jos uvik ka nov?

Jedini razlog mode vanbrodskih motora je njihova povoljnija cijena, te za proizvodjaca znatno jednostavnija i jeftinija ugradnja.
Kupcu, nakon inicijalne srece zbog relativno povoljne cijene za prostorno veliki brod, slijede godine u kojima ce shvatit sta je kupija.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Sciallino 23

PostPostao/la peroLA » 04. 12. 2019. (09:45)

el passo je napisao/la:Dimulius, ovaj je koncept prošlo svršeno vrijeme. Kad sam se priključio forumu takav tip plovila je bio najveće dostignuće u povijesti ljudske brodogradnje. Reći nešto kontra Graše...odma linč. Al eto, pojelo vrijeme ljimun krme, brodove sa unutarnjim motorima za rekreativne svrhe...da se Pero ne nađe uvrijeđenim tu ne mislim na bilo koji model Kvarnerplastike....
Sad je u modi kockasta krma, na cijeni je prostranost i mogućnost normalnog kretanja po kokpitu plovila...itd. Skužio narod pomalo da se vanjski benzinci više isplate u rekreativnom režimu exploatacije

E...da ne zaboravim...ako netko ima želju uvesti još koju staru curu iz Francuske...požurite, još malo pa nestalo, nema više jeftilena, neće se moći uvoziti starije od 2004. godine


-Lijepo da si počeo misliti na mene :)
-Dobar podsjetnik ovo za Fr a radim kuću pa nemogu ubrzat, no s obzirom koliko napredujem stići ću možda ušparat za novije ;) (moj sole je 2004. pa bi bilo dobro da je slijedeći noviji)
-Iskreno stvarno neznam odakle izvlačiš te statistike... uz to što se slažem za vanjske i glisere za vb, nikako se ne slažem za deplasmane i poludeplasmane sa vanjskim i na to nasjedaju oni koji žele proć jeftinije... iako si visok misliti tvrditi na nerormalno kretanje brodom radi unutarnjeg je potpuno smješno.. ko šta je meni koji recimo ljeti puno boravim na krmi jer puno plivam nenormalno preskakat i kretat se oko vanjskog motora....
-slažem se da se ljudi pale na fishermane sa vb jer to zadovoljava njihove potrebe(glisiranje, brzi dolazak na destinacije, skijanje), tko i dalje želi gliser komodniji ide na noge i unutarnje benzince koji puno troše, pa su većinom u valma... tko voli plovit i guštat je na dizelu i amen..(bilo na jedrilici ili nekom kasičnom deplasmanu, ili novom polu deplasmanu) i da ova moja grupa zadnja je u manjini i to se slažem.. ali da recimo imam nešto slično kao ovaj scalino i sad da će me netko uvjerit da će mi biti bolje vanjski to nema šanse... mješate kruške i jabuke da bi dokazali nešto što se nemože dokazati(tradicija domaća plovila amerika italija skandinavija itd).. ljetos sam bio sa vlasnikom Šibenik800 koji zna šta želi i sada zamisli da mu idemo tupiti s ovim konstatacijama a čovjek je dao 100+tisuća eura... kao i sam početak načinjanja trola krenulo je kako gliser s benzincom na 5kts troši malo.. pa koga uopće to briga i zašto je važno koliko gliser troši na 5kts osim za zajebanciju
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Sciallino 23

PostPostao/la macro » 05. 12. 2019. (09:17)

Limun krma je svevremenska i uvik će bit zastupljena kod novih brodova. Svak bira šta mu paše...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Sciallino 23

PostPostao/la peroLA » 05. 12. 2019. (09:34)

macro je napisao/la:Limun krma je svevremenska i uvik će bit zastupljena kod novih brodova. Svak bira šta mu paše...

baš tako, meni osobno se i ne sviđa toliko jer sam krenuo od Kvarnerplastike pa bi radije ravnu (naravno bez motora iza)... nadam se da će i svevremensko bar za manjinu ostat i guštanje, izleti i avanture iako je previše u modi preša koja ne pridonosi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Sciallino 23

PostPostao/la el passo » 05. 12. 2019. (20:06)

dimulius je napisao/la:Proslo svrseno?

Pogledajmo to iz ove perspektive:

1. Sta bi ti sada uzeja da ti neko ponudi novog obloguzog sciallina 23 sa yanmarom od 200ks i novog beneteaua antaresa od 7m sa vanbrodskom yamahom od 200ks?
2. Koji ce brod bit bolji na moru?
3. Koji ce od dvojice nakon 20 godina (a toliko ima ovaj iz teme) bit jos uvik ka nov?

Jedini razlog mode vanbrodskih motora je njihova povoljnija cijena, te za proizvodjaca znatno jednostavnija i jeftinija ugradnja.
Kupcu, nakon inicijalne srece zbog relativno povoljne cijene za prostorno veliki brod, slijede godine u kojima ce shvatit sta je kupija.


1. Uzeo bi novog obloguzog. Odma u oglas i sigurno bi dobio više para za njega nego antaresa.
2. Kako kojem moru. Ako treba u SAR akciju ili pošto poto zaraditi profesionalno koju paru bolji je obloguzi, ako treba rekreativno na ribe bolji je antares
3. To ovisi o vlasniku i modu upotrebe.

Ja sam vlasnik koji je imao do sada sve sa polovnim vanbrodskim motorima i nikada se nisam hvatao za glavu. Ne radi se o modi nego zdravoj logici. Profesionalna upotreba dizel, rekreativna vanjski...naravno ovisno o brodu. Neznam što se tu ima posebno za shvatiti. Redovno održavanje i gas. Da su toliko loši svi bi do sada imali unutarnje i proizvođači nebi davali garanciju 5 godina
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Sciallino 23

PostPostao/la el passo » 05. 12. 2019. (20:14)

peroLA je napisao/la:-Lijepo da si počeo misliti na mene :)
-Dobar podsjetnik ovo za Fr a radim kuću pa nemogu ubrzat, no s obzirom koliko napredujem stići ću možda ušparat za novije ;) (moj sole je 2004. pa bi bilo dobro da je slijedeći noviji)
-Iskreno stvarno neznam odakle izvlačiš te statistike... uz to što se slažem za vanjske i glisere za vb, nikako se ne slažem za deplasmane i poludeplasmane sa vanjskim i na to nasjedaju oni koji žele proć jeftinije... iako si visok misliti tvrditi na nerormalno kretanje brodom radi unutarnjeg je potpuno smješno.. ko šta je meni koji recimo ljeti puno boravim na krmi jer puno plivam nenormalno preskakat i kretat se oko vanjskog motora....
-slažem se da se ljudi pale na fishermane sa vb jer to zadovoljava njihove potrebe(glisiranje, brzi dolazak na destinacije, skijanje), tko i dalje želi gliser komodniji ide na noge i unutarnje benzince koji puno troše, pa su većinom u valma... tko voli plovit i guštat je na dizelu i amen..(bilo na jedrilici ili nekom kasičnom deplasmanu, ili novom polu deplasmanu) i da ova moja grupa zadnja je u manjini i to se slažem.. ali da recimo imam nešto slično kao ovaj scalino i sad da će me netko uvjerit da će mi biti bolje vanjski to nema šanse... mješate kruške i jabuke da bi dokazali nešto što se nemože dokazati(tradicija domaća plovila amerika italija skandinavija itd).. ljetos sam bio sa vlasnikom Šibenik800 koji zna šta želi i sada zamisli da mu idemo tupiti s ovim konstatacijama a čovjek je dao 100+tisuća eura... kao i sam početak načinjanja trola krenulo je kako gliser s benzincom na 5kts troši malo.. pa koga uopće to briga i zašto je važno koliko gliser troši na 5kts osim za zajebanciju


Eto u mnogo stvari ovdje napisanih dijelimo isto mišljenje. Obloguzi talijan, kao i graško 23, može proći isto kao i sva ostala plovila sa UM kojima su motori ispod podnice bez kutije. Za guštanje u plovidbi...ti voliš laganini i imaš optimalnu kombinaciju, ga volim gas pa sam si isto odabrao optimalnu kombinaciju za svoje potrebe.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Sciallino 23

PostPostao/la tomaz_slo » 15. 12. 2019. (14:42)

el passo je napisao/la:E...da ne zaboravim...ako netko ima želju uvesti još koju staru curu iz Francuske...požurite, još malo pa nestalo, nema više jeftilena, neće se moći uvoziti starije od 2004. godine


Zašto ne? Ima neki novi propis?
Avatar
tomaz_slo
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 21. 02. 2012. (21:44)
Lokacija: Pag
Tip plovila: Antares 760

Re: Sciallino 23

PostPostao/la peroLA » 15. 12. 2019. (15:08)

je od 1.1 ide novi zakon
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Sciallino 23

PostPostao/la lupis » 15. 12. 2019. (15:47)

tomaz_slo je napisao/la:
el passo je napisao/la:E...da ne zaboravim...ako netko ima želju uvesti još koju staru curu iz Francuske...požurite, još malo pa nestalo, nema više jeftilena, neće se moći uvoziti starije od 2004. godine


Zašto ne? Ima neki novi propis?


Realno ,trebalo bi zabranit uvoz svega starijeg od 10 godina + što ne ispunjava ekološke norme što se motora tiče.

Prateći oglase brodova koji su vani ali se nude na našim oglasnicima,imam osjećaj da se je sve što je valjalo već i uvezlo iz FR,sad se uvoze večinom preostale krame iz devedesetihkoje nitko nije htio ,a s obzirom na protok vremena i gospodarski procvat Lijepe Njihove,realno bi bilo da se,ako su se uvozili takvi prije 10 godina,da se danas uvoze bar 2010 i mlađe...
Sad umjesto da se uvozi sve mlađe u odnosu na ono što se uvozilo prije 5 godina,oglašava se sve starije iz uvoza..,ne bez vraga.

Mislim da je sve u svemu propis OK,jer će se njima raja natjerat da kupuje novije,makar na kredit.Ili će se raju natjerat da više radi i zarađuje.Najlakše je cijeli dan ležat u ladu i vozit se u brodu iz 1975-te...,a svjedoci smo da love ima ..
Uz to ,nije lipo više ni vidit na moru brod proizveden u Jugoslaviji ili iz tog razdoblja.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Sciallino 23

PostPostao/la peroLA » 15. 12. 2019. (20:18)

slazem se da se mora kontrolirati sigurnost i ekologija ali nikako ne nista zabraniti... u svim normalnim drzavama se mogu kupiti i prodavati oldtimeri i tako bi trebalo biti i sa brodovima uz postivanje pravila makar od 1920 godine proizvodnje
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Sciallino 23

PostPostao/la Caljka » 15. 12. 2019. (21:56)

Uz to ,nije lipo više ni vidit na moru brod proizveden u Jugoslaviji ili iz tog razdoblja.


Zašto lupis? al' ga lupiš.... :wtf:

Meni je baš lipo vidit lijepo i uredno obnovljen Gradac, Istranku, Dalmatniku ili Primorku .... i uvijek mi puno lipše pašu uz našu obalu, izgledaju mi pitomije i primjerenije od glisera sa 200 konja...
Ima ljudi koji ne pate niti od brzine niti od snage niti od veličine, i ne! Pri tome uopće ne mislim na financijsku stranu, koliko ko ima novca i slično...
Slažem se da bih trebalo pod hitno postrožiti nadzor npr. starih i isluženih motora koji više ulja ispuštaju u more nego nafte... Ali ako je netko obnovio i uložio puno ljubavi, vremena i truda u stari plastičnjak... i to treba cijeniti.
Jer to je krvav i težak posal.... koji se radi godinama uz puno odricanja i žrtvovanja.... i da, novaca!

Vidiš, mene puno više nervira kad vidim da neko iz novog i većeg broda baca smeće i plastiku u more, limenke i slično... a da o podizanju valova od 2 metra kad se glisira 10m od uvale ili plaže ne govorimo!
To bi iz glisera ravno u pržun! i to još u kupačim mudantama! Horvatinčića od nas ima koliko očeš.... i šta veći brod i više konja to su bahatiji i bezobrazniji !!
I mislim da su ove gore navedene barke u puno boljem stanju nego Gamele u zadnje vrijeme uvezene iz Francuske, Italije i sličnih zemalja aaaaa upravo njih su se dokopali nekadašnji vlasnici opet gore navedenih barki pa sada misle da su popili cilu pamet ovoga svita i nije im lipo vidit stariji brod u moru... valjda im je ispod časti ako se takav usidri pored njega u kakvoj vali...
Ja bih dozvolio uvoz i galije iz 1 st, kakve to veze ima.... ali obvezan pregled motora.... nekakva ekološka norma ili renta, koja bi se platila ako je motor starije generacije...i to je to, a uvoz dvokatnih polovnih bi potpuno zabranio, ukoliko se ne radi o novim sustavima istih..
Nego ovdje je druga stvar u pitanju.... pretpostavljam da proizvođačima manjih plovila u Hr posao u zadnje vrijeme ide loše... pa ćemo umjesto podizanja kvalitete i spuštanja cijene i slično, rađe izlobirati nekakve zabrane i slično!
Tipična Apsurdistanska posla! :(
Avatar
Caljka
New Entry
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 04. 09. 2016. (13:19)
Lokacija: Solin
Tip plovila: Gradac 5.80 + Volvo MD7A + Tomosaki 4

Re: Sciallino 23

PostPostao/la legi » 15. 12. 2019. (22:17)

otišli ste daleko od sciallina
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Sciallino 23

PostPostao/la el passo » 16. 12. 2019. (21:26)

i potrošnje :lol:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Prethodna

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: genije, Najirad i 1 gost.