Kako zazimiti, konzervirati SUZUKI 140 PS

Diskusija o benzinskim motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Kako zazimiti, konzervirati SUZUKI 140 PS

PostPostao/la Nox » 31. 07. 2019. (09:40)

Molim za savjet:
zanima me što sve moram napraviti na vanbrodskom "ajnšpric"-motoru (osim zamjene ulja i filtera) da bih ga pravilno zazimio (120 radnih sati, 2012 -ta godina)?
Posljednjih 15 godina sam imao "HONDA 45 PS" vanbrodski motor s karburatorima, i tu je bilo jako važno (osim zamjene ulje u motoru i peti kao i filtera za gorivo i ulje) odpojiti crijevo za dovod goriva, pustiti motor da radi dok se ne ugasi (potroši ostatak benzina), neposredno prije nego se motor ugasi našpricati sprej u filter za zrak da bi konzervirao karburatore, i zatim još odvrnuti vijke na šalicama karburatora da iscuri ostatak benzina iz karburatora. Osim toga sam ispirao tankove za benzin (HONDA 2 x 25 l) da mi se ne skuplja onaj "fini" talog iz benzina, koji mi je jednog ljeta zaštopao disne na karburatorima.
Da li je nešto slično potrebno / moguće raditi kod "ajnšpric"-motora? Konkretno, radi se o "SUZUKI 140 PS" na "LEIDI 600". Pozdrav i unaprijed hvala na savjetima i osobnim iskustvima...

Josip
Avatar
Nox
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 19. 03. 2019. (08:55)
Lokacija: Otok Hvar, Rudina.
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Leidi 600, stakloplastika, Suzuki 140 PS

Re: Kako zazimiti, konzervirati SUZUKI 140 PS

PostPostao/la egotrip » 01. 08. 2019. (14:23)

Skinuti nogu,spojiti na i ero cleaner,podmazati osovinu,spojiti nazad i pustiti da radi na slatkoj vodi.pregledat unutarnje i vanjske cinkove,provjeri termostate,možeš ga isto uštrcati fogging sprejom u usis i ispod svičica,potom isprazniti gorivo iz vst tanka,pregledati filtere i po potrebi zamjeniti....
Avatar
egotrip
Senior Member
 
Postovi: 727
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (19:48)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: gs nautica open 550 yamaha 100 4t

Re: Kako zazimiti, konzervirati SUZUKI 140 PS

PostPostao/la Nox » 01. 08. 2019. (14:47)

Hvala na odgovoru!
Ovo sa IVERO-Cleaner -om i sa unutarnjim cinkovima sam već našao u internetu, članak koji je objavljen u "Slobodnoj Dalmaciji", ali ovo sa "isprazniti gorivo iz vst tanka" nisam znao. To mi je novo, moram još pogledati na "YOUTUBE", da li ću što naći, ali mislim da od prilike znam što je to "vst tank" jer sam gledao neki video.

LP,

Josip
Avatar
Nox
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 19. 03. 2019. (08:55)
Lokacija: Otok Hvar, Rudina.
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Leidi 600, stakloplastika, Suzuki 140 PS

Re: Kako zazimiti, konzervirati SUZUKI 140 PS

PostPostao/la Nox » 08. 10. 2019. (16:18)

Majstor koji održava motore u suhoj marini u mom prisustvu zamjenio impeler i cinkove, zajedno smo isprali termostat (izvadili ga van) i kanale Ivero-CLEANER -om, a ja izmjenjao svjećice, filtere za ulje i gorivo, ulje u motoru i nozi (to sam radio i proteklih godina). Na kraju našpricali Fogging Oil u motor, dok se nije ugasio. Budući da sam bio nazočan, sve promatrao i pomagao, sljedeći put to bez problema napravim osobno. Jedino što nismo napravili jeste da ispustimo benzin iz "VST"-tanka. Jednostavno ga nisam našao, a majstor rekao da to ne moram to raditi?!?
Inače sam jako zadovoljan time što je urađeno i time što sam vidio.

Lp
Josip
Avatar
Nox
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 19. 03. 2019. (08:55)
Lokacija: Otok Hvar, Rudina.
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Leidi 600, stakloplastika, Suzuki 140 PS

Re: Kako zazimiti, konzervirati SUZUKI 140 PS

PostPostao/la egotrip » 09. 10. 2019. (23:43)

Ma to je gorivo koje stoji u visokotlačnoj pumpi,prije inekcija.ja sam več na suzukiju imao problem zbog taloga koji je ostao na dnu nakon zime.postoji kao i na karburatoru na dnu tanka vida ravna kacavidim odvrni vidu krug dva dok sve gorivo ne isteče.ja ostatak izvučem s inekcijom koju kupim u ljekarni.
Avatar
egotrip
Senior Member
 
Postovi: 727
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (19:48)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: gs nautica open 550 yamaha 100 4t

Re: Kako zazimiti, konzervirati SUZUKI 140 PS

PostPostao/la Nox » 10. 10. 2019. (02:31)

O.K. Hvala. Pogledat ću ponovno.

Lp
Josip
Avatar
Nox
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 19. 03. 2019. (08:55)
Lokacija: Otok Hvar, Rudina.
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Leidi 600, stakloplastika, Suzuki 140 PS


Natrag na Benzinci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

cron