Obnova Gradac 580 - Damor 580

Sve što želite znati o plastičnim brodovima

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la lupis » 22. 09. 2019. (14:08)

Može ,da.
U Hrvatskoj.

Mi smo stručnjaci za sve.
Toliki smo sposobni da nam netreba ni šprica,ni šlajfalica,ni ubodna pila,ni cirkular,ni ...

Da skratim ...ni struja!

I vremena imamo.Dobrog majstora prepoznaješ po tome da ima vremena i nema alat. : Laughing3: : Laughing3: Pa se laganini zajebava s rodulom.O ekonomičnosti da ne govorimo.Na rodul će sigurno potrošit manje piture i vrimena pa da.

Mrrrrrrrrak.... : Laughing3: : Laughing3:

Svatko može piturat kako hoće,a može i pričat šta hoće.
Ali mora bit spreman na drugo mišljenje.Inače neka samo radi, a priču neka zadrži za sebe ako ga pogađa drugačiji stav.
Ugodan dan :wave:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la el passo » 22. 09. 2019. (21:24)

Koliko vidim niko se ne ljuti radi komentara i mišljenja. Piturivanje je priča za sebe. Nisu sve boje jednake ni po kemijskim značajkama ni po fizičkim. Ugl treba se držati određenje palete boja, jako su rijetki oni što znaju sa svima. Meni je farbanje najteži dio posla, uvjek mislim da može bolje iako je druga strana zadovoljna. Niko još nije prigovarao. Trup je zanatno lakše farbati od nadgrađa. Kokpit i paluba se najčešće farbaju po fazama radi prijelaza.
U svakom slučaju, kako sam već napisao šteta je nakon toliko truda posao odraditi valjkom
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la josme » 23. 09. 2019. (06:46)

Lupis krivo si me shvatio.Nekada su majstori piturivali samo sa pinelom i brodice su bile ko pupe.I mala digresija na tvoje mišljenje:nema svatko radionicu i uvjete za prskanje ,nema svatko špricu a uz nju i kompresor.Po tebi bi trebalo sve to nabaviti za opiturati onih hebenih 5 kvadrata.Daj se skuliraj malo i shvati čovjeka i poantu .Dakako da može kupiti i one prskalice iz Lidla po sto i nešto kuna,pa će opet nastaviti s rodulom ili pinelom.I na kraju i za špricanje treba imati ruku i znati špricati..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la lupis » 23. 09. 2019. (07:25)

el passo je napisao/la:U svakom slučaju, kako sam već napisao šteta je nakon toliko truda posao odraditi valjkom


U tome je sva poanta.

Osim toga,Josme,nabavka...

Ja sam razapeo 4 suncobrana,dobro ih učvrstio,i napeo jednu tendu kao krov,a drugom zatvorio dvije kritične bočne stranice,sačekali smo lip miran dan bez vjetra i to je to..
Normalno da neće nitko kupovat ni suncobrane ni skelu ...može se posudit ili nać treće riješenje...to iziskuje puno manje truda i ima više svrhe nego lipit umjetni tik preko krova kabine...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 23. 09. 2019. (09:22)

el passo je napisao/la:Koliko vidim niko se ne ljuti radi komentara i mišljenja.


Ni ja to ne vidim, očito se samo ovom gore priviđaju bijeli miševi.

Od prvog dana kao i do današnjeg je bilo puno drugih mišljenja o svemu što se radilo i sugestija, ja bi ovako, onaj bi onako, ma kad sam ja osobno se naljutio na bilo koga ili prestao pisati ili bilo što drugo jer je netko ukazao da nešto može i drugačije,ma nikad. Ma toliko toga što se radilo se detaljno objasnilo, sa strpljenjem odgovorilo na svaku ili gotovo na svaku primjedbu i jasno reklo zašto se nešto radi na način na koji se radi. Ne kažem da druga mišljenja oko nekih stvari nisu bila bolja, ali napravili smo kako smo mi zamislili. I onda on piše gore da ako nekome - a nema se na koga odnositi nego direktno na nas ili mene - smetaju druga mišljenja da radi i priču zadrži za sebe.

Šprica je bolja od rodula? Jasno da je.

Rodulom može izgledati dobro? Može, zašto ne.

Može li izgledati dobro kao špricom? Ne, ali sigurno bi se našao neki primjer koji bi i to demantirao, 1 od 100, ali načelno ne.

Da li mi znamo da bi šprica bolje ispala? Da.

AWL grip je super? Iskreno nikad čuo, proguglao, po slikama brodova što vidim bolesno dobra stvar, yacht program, šou. Ne znam samo koliko košta.

itd itd..

Šteta je odraditi nakon svega to sa rodulom tj. valjkom? Pa jesmo li mi idioti da to ne znamo i sami? Radi se onako kako se može u tom trenu i kakve su mogućnosti, ( a zašto se radi 4 godine već, nego radi toga, jer se radi kako se može i ulaže koliko može), a ako bude mogućnosti da se špricne dogodine, za dvije godine, za tri...onda će se špricnuti. Najlakše je reći e zašto nisi a koja je druga strana medalje, jel ti lupis živiš naš život možda, jel ti znaš što smo mi mogli u tom trenu,i na koliko drugih stvari još trebamo računati osim farbanja a koje još treba napraviti. Naravno nemaš pojma ali ćeš ode palamuditi ako treba danima o šprici i iskoristiti to da se posereš na sav dosadašnji rad, jer eto štete na kraju, ne valja sad ništa. I onda ćeš pisati kako se netko ljuti i da mu je bolje da ne piše uopće, a to bi ti i volio, kao što si pokušao već u nekoliko navrata sa svojim seruckanjem i podjebavanjem sjebati (evo ti samo primjer od prošle stranice di pišeš posprdno da se ovaj brod uređuje s kolina na kolino) ali sve sam ti rekao onda i reću ti i sad - ma piši brate što hoćeš, ali tema će doći do kraja radi drugih a ti imaj sto mišljenja , niti se ljutim niti mi smeta. Ono što tebi smeta je ova tema i općenito nečiji, bilo čiji, konstruktivan rad na ovom forumu a pogotovo onaj koji još nisi uspio opstruirati.

Inače ispalo je ok,što se tiče farbe, ne vide se nigdje prijelazi, crte, fleke, kad se približiš brodu na 20 cm vidiš laganu sitnu naranđinu koru od rodula, kad se makneš 1 metar ne vidiš ništa. Samo plavu boju. Jel nam to stvara problem? Ne.

lupis je napisao/la:...to iziskuje puno manje truda i ima više svrhe nego lipit umjetni tik preko krova kabine...


Sad ti i tikovina smeta. Nama je baš šesna onako gori , lipo figura, a ima naravno još razloga zašto je gori. Ali da ne bi bilo da sam ovakav i onakav, uvažavam tvoje mišljenje o tome naravno.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la porer » 23. 09. 2019. (11:01)

Ma pusti lupisa. Napravi sebi po guštu i mogućnostima.
Samo da ti kažem jedno - kad sam 2012 radio moj Reggae Warrior dva mjeseca sam ginuo. Dobio otkaz i ptpremninu, rekao sam sam sebi idem to napraviti. U jednom momentu došao mi je kum i rekao šta još imaš napraviti, ja mu nabrojao 1000 stvari. Rekao je bacaj to u more i plovi, ako tako nastaviš nećeš nikad završiti.
Stoga rodul u ruke i piči i bacite to u more već jednom :thumbup:
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la Baško junior » 23. 09. 2019. (14:03)

Slazem se sa Porerom.nego MIvane.aj nabaci sliku da vidimo kako je to ispalo.
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la macro » 24. 09. 2019. (17:40)

lupis je napisao/la:Maestrala je farbao profesionalac špricom i AWLgripom tri ruke ,ispod je hempelov primer.

I kad je bilo gotovo nije mi bilo žao para.
Nakon 7 godina nije bilo promjene.

Neka mi nitko ne priča da je rezultat farbanja rodulon sličan pituranju špricom,ako su oba majstora ne znam kakvi profiji ,hempel ili veneciani,internacional,auto lak rodulom i AWLgrip špricon su dva svijeta.
Da nisu ,svi bi rodulali hempel.

Ili niste vidjeli profija sa špricom..

Ali najjače mi je ipak da se brod uređuje s kolina na kolino do najsitnijeg detalja a kad treba dati završni glanc onda postoje prepreke da se to odradi maximalno profesionalno.

Ja sam farbao stolove oceanglosom na rodul bolje nego ovdje na forumu "neki" kaiće,ali svejedno to nije taj nivo..,rodul je za koper i popravak sitnijih oštećenja,ili kad nije bitan završni rezultat,ili se fušari


Onda je nesporazum...

lupis je napisao/la:Postao/la lupis » 25. 07. 2010. (09:23)

Hempelovim biijelim poliemajlom sam piturao neke stvari i ispalo je dobro,valjak jedino mora bit pun pa nema narančine kore i dobija se sjaj,nakon što se nanijelo valjkom na određeno mjesto dobro je ne nakon previše sekundi ponovo preko istog mjesta prelazit jer je proces sušenja počeo i neće se pitura više "razlit"....
prije poliemajla obavezno prajmer..
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la macro » 24. 09. 2019. (17:53)

Mivane, šta te boli uvo za tehniku pituravanja.

Plovit ćeš i uživat. Nećeš ka picajzla buljit u završnu obradu dok panulaješ ili listaš erotiku na krmi. Ajde, možda oš 2 dana. Posli ćeš i zaboravit šta te nerviralo...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mivan » 25. 09. 2019. (11:40)

Baško junior je napisao/la:Slazem se sa Porerom.nego MIvane.aj nabaci sliku da vidimo kako je to ispalo.


oću oću samo evo da kompletiramo sve.

macro :clap:
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la lupis » 27. 09. 2019. (15:17)

macro je napisao/la:
lupis je napisao/la:Maestrala je farbao profesionalac špricom i AWLgripom tri ruke ,ispod je hempelov primer.

I kad je bilo gotovo nije mi bilo žao para.
Nakon 7 godina nije bilo promjene.

Neka mi nitko ne priča da je rezultat farbanja rodulon sličan pituranju špricom,ako su oba majstora ne znam kakvi profiji ,hempel ili veneciani,internacional,auto lak rodulom i AWLgrip špricon su dva svijeta.
Da nisu ,svi bi rodulali hempel.

Ili niste vidjeli profija sa špricom..

Ali najjače mi je ipak da se brod uređuje s kolina na kolino do najsitnijeg detalja a kad treba dati završni glanc onda postoje prepreke da se to odradi maximalno profesionalno.

Ja sam farbao stolove oceanglosom na rodul bolje nego ovdje na forumu "neki" kaiće,ali svejedno to nije taj nivo..,rodul je za koper i popravak sitnijih oštećenja,ili kad nije bitan završni rezultat,ili se fušari


Onda je nesporazum...

lupis je napisao/la:Postao/la lupis » 25. 07. 2010. (09:23)

Hempelovim biijelim poliemajlom sam piturao neke stvari i ispalo je dobro,valjak jedino mora bit pun pa nema narančine kore i dobija se sjaj,nakon što se nanijelo valjkom na određeno mjesto dobro je ne nakon previše sekundi ponovo preko istog mjesta prelazit jer je proces sušenja počeo i neće se pitura više "razlit"....
prije poliemajla obavezno prajmer..


Nikakav nesporazum ,prije sam upotrbljavao PE ,a kasnije OG,nikakva filozofija,za neke stvari je PE ok,za neke ima bolje,isto tako nije bila ista paleta boja.
Sjaj PE nije nije isti kao OG a pogotovo nije ni blizu sjaja AWla.....na 20 cm se vide rodulade a iz aviona ne... :clap: ...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la macro » 30. 09. 2019. (17:45)

Ok. Kvaliteta rada najviše zavisi od pripreme koja se odrađuje ručno. Ako ona ne valja zakurac ti šprica.

Sutra te neko nasadi, oguli, isfriža, pa to stoji 5-6 i više godina ka na autima dok se ne skupi lova za meštra.

A ko radi s rodulon mrkne malo kita, zarola priko i gotovo. Ploviš i jebetese...

Kažen opet, ko želi može napravit dobru pripremu, rodulon namazat 5-6 lipih ruku piture, pa sve to fino brusit na vodu sa sve manjom granulacijom papira (od 500 do 2000) i na kraju ispolirat.

Postupak je vrlo brz, a rezultat je odličan. Eventualno polirarnje može trajat satima za ekstremne šminkere.

Na isti način se na obrušenu i dobru podlogu može mazat gelcoat rodulom pa onda brusit i polirat, al je masu posla.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la mo.re » 01. 10. 2019. (14:06)

Ja sam svoj Gradac isprskao "djelkot-om". Upravo iz tih razloga da u slucaju da negdje zagrebem ili me neko udari ili sl, mogu popraviti za cca 30min a da niko na svijetu ne moze primjetiti da je radjeno. Razlog tome je sto kada djelkot isprkas obrusis i ispoliras, bilo kakvo drugo ostecenje ili popravka se vrsi istim tim (ima svoju sifru) djelkotom. Popravljas tako sto ga umutis sa talkom i kitujes, presmirglas i ispoliras.. Kvalitetnije je od bilo kojeg auto laka i bilo koje piture. Kada se ispolira cijeli brod izgleda profi. Da li je skupo?? JESTE...
Jedan koji hoce moze vise od dvojice koji moraju!
Avatar
mo.re
New Entry
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 02. 10. 2018. (11:24)
Lokacija: Crna Gora
Tip plovila: Plasticni brodovi, Gradac 580

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la Baško junior » 06. 10. 2019. (12:28)

Mivaneee.jeste zaplovili?
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la macro » 09. 10. 2019. (18:02)

mo.re je napisao/la:Ja sam svoj Gradac isprskao "djelkot-om". Upravo iz tih razloga da u slucaju da negdje zagrebem ili me neko udari ili sl, mogu popraviti za cca 30min a da niko na svijetu ne moze primjetiti da je radjeno. Razlog tome je sto kada djelkot isprkas obrusis i ispoliras, bilo kakvo drugo ostecenje ili popravka se vrsi istim tim (ima svoju sifru) djelkotom. Popravljas tako sto ga umutis sa talkom i kitujes, presmirglas i ispoliras.. Kvalitetnije je od bilo kojeg auto laka i bilo koje piture. Kada se ispolira cijeli brod izgleda profi. Da li je skupo?? JESTE...

sve je super dok je gelcoat nov i bil ka snig. cijena nije problem. pače, jeftinije je špricat gelcoat nego kvalitetni primer, kit pa lak.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

PrethodnaSljedeća

Natrag na Plastični brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.