Sonar i sonda za po moru ? Samo dok sam na GO

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Sonar i sonda za po moru ? Samo dok sam na GO

PostPostao/la dxdandy » 10. 08. 2019. (17:42)

Pozdrav svima,

evo ponovio se u gumenjak i motor iskljucivo dok sam na godisnjem i moru. Recimo da godisnje provedem oko 6 tjedana i sa obale mi dosta ribicije. Sada bih malo na ozbiljniju ribu isao ili na vise ribe.
E sad znaci treba mi nesto za moj gumi i to se nosi kuci sve nakon svakog ribolova.
Molim vas za preporuku nekog sonara sa solidnim prikazom svega sto mi treba, dno riba i recimo velicina ribe ili je jato. Ne bih sada govorio koja je cjenovna granica ali ne bih sada ni bacao ludu lovu za tih 6 tjedana. Znaci neki best buy u neka 2 razreda cjenovna i zato mi je to najbolje za more. Ma ljudi ne kuzim se u ovu temu,oze.mi bilo tko prodati muda pod bubrege. Tu sam procitao svega i svasta i sada je puna glava i jos manje znam.
Najbolje bi bilo, da netko kaze, kupi to, zato sto je to za tebe najbolje i nije skupo a dobijes ono sto ti treba. ( tu je riba i tu pecaj ).

Hvala puno !
Avatar
dxdandy
Member
 
Postovi: 120
Pridružen/a: 02. 01. 2015. (13:18)
Lokacija: Vinkovci - Novi Vinodolski
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maska_&_Peraje

Re: Sonar i sonda za po moru ? Samo dok sam na GO

PostPostao/la dxdandy » 11. 08. 2019. (11:04)

Sta, nitko nema nista za preporuciti? Pa necu vam svu ribu jadrana poloviti za tih par dana godisnjega. Ajde ljudi dajte neku preporuku a da ne padnem u nesvijest od cifre. Lovim ribu za sebe ne za prodaju.

Hvala vam puno i lp !
Avatar
dxdandy
Member
 
Postovi: 120
Pridružen/a: 02. 01. 2015. (13:18)
Lokacija: Vinkovci - Novi Vinodolski
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maska_&_Peraje

Re: Sonar i sonda za po moru ? Samo dok sam na GO

PostPostao/la Basaforca » 11. 08. 2019. (15:23)

Ja imam Vexilar SP 300 prijenosni fish finder koji ima i svoju bateriju te sam zadovoljan s njim. Kupio na ebay-u za 200-tinjak dolara iz USA. Ima svoju aplikaciju za smartphone i iphone. Ja ga koristim sa Navionics kartom s kojom je kompatibilan te imam i prilaz dubine i ribe na istom ekranu. Spaja se preko wifi-a...

prod_16127368228.jpeg.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Basaforca
Senior Member
 
Postovi: 874
Pridružen/a: 28. 07. 2012. (05:59)
Lokacija: SPLIT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pilotina Marušić 950

Re: Sonar i sonda za po moru ? Samo dok sam na GO

PostPostao/la borro » 12. 08. 2019. (06:54)

Ja imam Garminov stalak i sondu i torbu u kojoj to sve skupa stoji. Isto u stalku je baterija i radi sasvim dobro. Zapravo imam dvije sonde. Jedna je konstantno u brodu a druga je na stalku, tako da samo fishfinder selik kamo trebam. Radi sasvim oke!
Pogledaj malo na Garminovim stranicama!
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Sonar i sonda za po moru ? Samo dok sam na GO

PostPostao/la Panbo » 09. 09. 2019. (10:27)

Pa je li ti vec imas neki fishfinder koji koristiš na slatkim vidama, pardon nisan razumija?

Ako nemas, onda ne bi bilo lose uzeti neki, koji bi mogao koristit i tamo i vamo. Tu se po meni izbor suzava na 4 marke: Garmin, Humminbird, Lowrance i Raymarine (abecednim redom).

Nisan vidija je li spomenuto da imas brod i tamo i vamo. Lako se na tim brodovima puni akumulator, ako imas te brodove.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75


Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.