Lowrance Elite-7 Ti2

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Lowrance Elite-7 Ti2

PostPostao/la Lorenzo » 12. 04. 2019. (07:52)

Pozdrav svima!
Zanima me ima li tko iskustva sa sonderom Lowrance Elite-7 Ti2 - i koju sondu preporučujete (ako preporučujete sonder :D )
Naime, kupio sam ovu zimu brodicu mlaka sport 500 pa je vrijeme da ju krenem polako opremati. Koristio bi sonder i za dubinsku kančanicu (cca 100m),
parangal i panulu. Bitna stavka je da ne želim bušiti trup broda kako bi ugradio sondu nego bi ju montirao u santinu, te još bitnija da se ekran može
iskopčati i spremiti jer nemam natkabinu, a ne želim da bude izložena atmosferilijama cijelo vrijeme, ali i da ne ostanem bez sondera. :)
Avatar
Lorenzo
New Entry
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 28. 03. 2019. (12:41)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: adria mlakasport 500 - honda bf 8ks

Re: Lowrance Elite-7 Ti2

PostPostao/la Panbo » 13. 04. 2019. (15:13)

Po ovome ispada da zelis stavit sondu od 500W u brod i detaljno pretrazivat na dubinama do 100-tinjak metara. Mozda su ovi danas puno bolji nego prije par godina, ali nacelno to ne ide (bar nije islo prije par godina). Ovo "ne ide" ne mora nuzno znaciti da ces gubit dubinu, da ce bit puno šuma, da ce ispis dubine bljeskati,....to znaci da sve to moze radit ok, ali sitnija riba, riba uz dno, termo pojasi, kurenti, jigovi vrlo vjerojatno nece bit prikazani. Da je ta sonda u moru nekako bi razumija, ali za unutra, mogu jedino reci:"puno srice".

Za odabir sonde; za sada znamo jedino da je zelis stavit unutra, ne znamo da li ti je bitno imat ove side, down i ostale scanove iako ne znam kako bi to uopce dobro radilo iz santina, pa ako nije problem iznesi zelje.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance Elite-7 Ti2

PostPostao/la Panbo » 13. 04. 2019. (15:30)

nego bi ju montirao u santinu


Ovo je pitanje za tebe: da li ovo znaci zalipit, napravit posudu pa u nju stavit sondu i napunit uljem, samo napravit okomitu pregradu pa na pregradu zavidat sondu...

Dakle, na koji nacin namjeravaš "sondu montirat u santinu"?
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Lowrance Elite-7 Ti2

PostPostao/la Lorenzo » 29. 04. 2019. (08:14)

Panbo je napisao/la:
nego bi ju montirao u santinu


Ovo je pitanje za tebe: da li ovo znaci zalipit, napravit posudu pa u nju stavit sondu i napunit uljem, samo napravit okomitu pregradu pa na pregradu zavidat sondu...

Dakle, na koji nacin namjeravaš "sondu montirat u santinu"?


Tako sam i mislio- napraviti posudu i napuniti uljem.
Avatar
Lorenzo
New Entry
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 28. 03. 2019. (12:41)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: adria mlakasport 500 - honda bf 8ks

Re: Lowrance Elite-7 Ti2

PostPostao/la Forani » 05. 05. 2019. (23:58)

500w u santine na 100m nema smisla ako zelis vidit nesto osim dna,i izvuc max od tog uredaja i sonde na toj dubini..
Ja imam 600w i busio sam kolumbu 3 rupe,jednu za suplju cijev s navojem kroz koju ide kabel,i 2 za dodatne vide koje extra ucvrscuju sondu s unutarnje strane broda..
Tako sve stoji vec 3 godine i mogu rec da sam pogodio 100%..
Side mi ide na 100m i nesto plus a tradicional prikaz koristim na 100plus i uspijevam vidit jata riba i vece bokune riba..Moze se rec da sam izvuka neki maximum iznje..Vidio sam takoder na nekim brodovima inprovizacije s montazama pa i krive montaze i prikaz je dosta losiji i bas to inprovizacija i i losa logika..
Avatar
Forani
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 11. 2014. (13:08)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Korculanska Pasara s spojlerom,Vetus M417 42

Re: Lowrance Elite-7 Ti2

PostPostao/la Forani » 06. 05. 2019. (00:03)

Ja bi slusa i uvik napravim sto savijetuju strucnjaci..Naravno moj cilj je bio kupnja opreme da mi poboljsa uvijete i postotak ulova,zato i ne improviziram vec idem na najbolju mogucu opciju za ono sto imam bez obzira na sve...
Vidim dosta se ljudi ustrucava busit trup..
Pogledat triba kolko neki buse Bostone od 100000eura di stavljaju po 3 sonde i tako im sve funkcioniragodinama bez ikakve stete...
Avatar
Forani
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 11. 2014. (13:08)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Korculanska Pasara s spojlerom,Vetus M417 42

Re: Lowrance Elite-7 Ti2

PostPostao/la Panbo » 09. 05. 2019. (21:35)

Bušenje broda je virova ti meni ili ne mnogima zgražanje, šta meni do danas dan nije jasno. Brod je ionako cili već izbužan. Tvoja logika je ispravna, ali mnogi bi tu tili (ne mislin na forumaše) stisnit i prnit. Sami fishfinder je sprava pažljivo konstruirana sa nizom kompromisa, znači možes ili stisnit ili prnit. Zelim samo reci da ovo sta Lorenzi zeli nalikuje tome "stisnit i prnit" iako je moguce da recimo on sa tim bude i zadovoljan. Moze to njemu mozda i pokazivat mnoge stvari sami pitanje je sta je zadovoljan i sta je pokazivat mnoge stvari? Recimo, samo karikiram, on ce recimo otkrit ribu doli na 100m u trenutnim uvjetima i dignit ce tu ribu i onda ce rec da je Panbo prica pizdarije, da sve radi ludilo itd, itd..., ali iako nijr zna da je doli cila ekipa koju on tada nije vidija. Savjet je moj, ako se zeli izvuc sto vise nspravi to sto mozes bolje. Nemoj pokusavat stisnit i prnit, idi na vec oprobane metode.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75


Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.