Low, Medium, High i High Wide sonda

Izbor, nacin rada, snage, ugradnja, prikazi rada i podesavanje...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 24. 03. 2019. (00:30)

evo jos jedna od neki dan

dali je ovo na dnu riba ili ? ova duga crvena crta
par puta sam vidio tako nesto pri dnu ali na udici nista :p
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 24. 03. 2019. (00:49)

High Chirp x8 zoom
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Panbo » 24. 03. 2019. (20:07)

Crncevic je napisao/la:evo jos jedna od neki dan

dali je ovo na dnu riba ili ? ova duga crvena crta
par puta sam vidio tako nesto pri dnu ali na udici nista :p


Je riba je. I to dvi. Lipo i oštro odvaja. Dobar snimak. Bilo bi zanimljivo vidit klasični sonder u ovoj situaciji.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 25. 03. 2019. (12:02)

Panbo je napisao/la:
Crncevic je napisao/la:evo jos jedna od neki dan

dali je ovo na dnu riba ili ? ova duga crvena crta
par puta sam vidio tako nesto pri dnu ali na udici nista :p


Je riba je. I to dvi. Lipo i oštro odvaja. Dobar snimak. Bilo bi zanimljivo vidit klasični sonder u ovoj situaciji.



na ovaj luk sam mislio
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Panbo » 30. 03. 2019. (08:58)

Naravno da je to riba, ali i tu mozes vidit dvi pogledaj malo bolje. Vrlo je vjerojatno da su na istoj dubini. Ovaj jasni dugi luk je ona riba koja se puno zadrzava u snopu.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Forani » 07. 11. 2019. (20:45)

Pozdrav svima..
Evo da malo obnovim temu..Također sam uzeo istu sondu ka i kolega Crncevic Airmar PM 275LHW ,i sljedi ugradnja i testiranje,upareno s Garmin 7408xsv uredajem..Bit ce zanimljivo prikaz u odnosu na Simrad NSS evo3 kojinje prezentiran ovdi...
Avatar
Forani
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 11. 2014. (13:08)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Korculanska Pasara s spojlerom,Vetus M417 42

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la Crncevic » 13. 12. 2019. (11:17)

Forani je napisao/la:Pozdrav svima..
Evo da malo obnovim temu..Također sam uzeo istu sondu ka i kolega Crncevic Airmar PM 275LHW ,i sljedi ugradnja i testiranje,upareno s Garmin 7408xsv uredajem..Bit ce zanimljivo prikaz u odnosu na Simrad NSS evo3 kojinje prezentiran ovdi...


sljedi usporedba cim to ugradis, pa cemo vidit stanje Simrad Vs Garmin Vs Furuno
Avatar
Crncevic
New Entry
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 30. 11. 2017. (15:39)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la 2105 » 14. 12. 2019. (20:38)

Evo da se i ja ubacim, ali zasad nemogu sa slikama...i nemam dual band...ali sam kuntenat sa single bandom.
Nisam se hoti odma zalječat uzimat dual...odluči sam se step, by step.

Lowrance Carbon 9” U kombinaciji sa 4 sonde od tog dvije Single Band Chirp M
Airmar TM 185 M
Airmar B 150 M

Imam dojam da ova od 1kw sa Medium Chirpom tek dublje od 90 metri pokazuje svoje prave prednosti, fantastično prati jig, odvaja ribu...(prova je do 140m) oduševilo me..držim uglavnom chirp na auto iako sam pokušava manualno minjat raspon chirpa, sa vrimenom sam odusta od petlanja. Ping na tim dubinama uglavnom oko 11 ili niže. Gain prema potrebi ali nikad pretjerano, scroll oko 2-3....
B 150 M je mozda zgodinja do 90 m u smislu kuta i steka sam dojam da je 600 w tu dovoljno naravno ne pri velikim brzinama. Ostale dvije sonde koristim pri večim brzinama ali nisu Chirp.

Nikad nisam ima priliku vidit sto dual band može ali ovaj Medium je za mene več pogodak.
Velika je razlika u ulovu, u onome što završi u barci...mislim sa Chirpom M.
Bilo je situacija kad nikad nebi baci jig umore da mi Chirp nije pomoga.
To uopče nije upitno jer mi rade i sonde koje nisu Chirp i koje nisu pokazle ribu dok je Chirp pokaza tamo di je nebi nikad očekiva.
Ima jedan kolega stvarno veliki znalac ode na forumu koji bi moga napisat knjigu o ovome a i dalje je skeptičan u pogledu Chirpa i dali se to “isplati” nama običnim smrtnicima taj Chirp..jer pravi rezultati se računaju u ulovu, a ne samo gatat jeli ovo riba, a mozda nije...Taj kolega neide puno na ribanje na razliku od mene i njemu Chirp sigurno nebi pomoga ka meni.
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la 2105 » 15. 12. 2019. (08:52)

B 150 M
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la pakistanac » 17. 12. 2019. (12:47)

Aj malo detaljnije pojasni u kakvin si situacijama vidija ribu sa chirpon a sa obicnon frekvencijon nisi, pretpostavljan da su zubaci bili u pitanju?
Vodi racuna na to da chirp na B150m ima kut zrake od 17°-26° sto je poprilicno sirok snop koji vata veliku povrsinu pod brodon dok klasicna 200khz ima kut oko 10°. Pretpostavljan da ovo i je razlog sto si na toj sondi vidija ribu a na ovoj sa uskin snopon nisi, ali to nije zasluga chirpa...
Avatar
pakistanac
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 30. 05. 2018. (11:36)
Lokacija: Zadar

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la 2105 » 18. 12. 2019. (06:40)

Ne,ne...he, he, i ja sam misli....ali malo morgen !
Upravo me slično zaintrigiralo pa sam ti voljan reč iz prve ruke pošto sam u mogučnosti imat obje sonde iste snage, istina različitog stupca u funkciji. Nije baš da neznam kut sonda i što to može značit. Naravno, radi se o ribi uz dno i vidi zašto kut nije bitan :

Dubina 70-90 m, riba prosjek 5 kg, sve ista pozicija, krug od 15-20m sto se lipo vidi na ploteru (track)
- riba se vidi na Chirpu i lipo se vadi u barku dok je ura, jigging,skoro stacionarno, doslovno pratim ribu
- broadband ne pokazuje ništa, samo povremeno (ne svaki put) nekakvu dubiozu koju bi sigurno ignorira da nemam Chirp

Da ne spominjem TM 185M koja če pokrit povrsinu na dnu skoro isto ka P66, možda malo više ali ne značajnije više.

Nadam se da je sad jasnije.
Što se mene tiče nema potribe teorizirat niti što predpostavljat jer mi nije prvi put..

Sad C dual band....to je sigurno bolje..baš me zanimaju rezultati potvrđeni sa ulovom.
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la dimulius » 18. 12. 2019. (08:47)

lipa i zanimljiva tema :thumbup:
Aj nabaci ako mozes jos koji screen shot
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la pakistanac » 18. 12. 2019. (21:19)

A neznan meni tu nesto ne stima, da ribu od 5kg ne crta to nema sanse pa sve i da leži na dnu. Jos po ovome sto govoris bilo je vise riba i sve u malon prostoru. Spomenija si da ti postavke stoje na automatski, ja nikad nista ne drzin na auto..neznan jesu ti ukljuceni jos kakvi filteri i ta cuda sto moze smanjiti odaziv..
Iman p66 i SS75H i da me neko pita reka bi mu da se ne isplati dat 5 puta vise novaca za chirp, osim ako mu tih par iljada kuna ne znace nista. Ima chirp i nedostataka radi kojih ga osobno ritko koristin. Ocitavanje dna i struktura, pogotovo malih ostrih promjena na dnu, citanje dna skroz blizu strmih rubova, sve to mi bolje radi na 210khz nego na chirpu 130-210khz iako ima dosta mali kut 9°-15°. Chirp pokriva vecu povrsinu pa poravnava sitne promjene na dnu, nemozes doc skroz blizu strmog ruba jer ti zraka vata rub pa ne vidis nista...
Stavi koju sliku ako imas di se vidi usporedba sondi u istoj situaciji, bas me zanima.
Avatar
pakistanac
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 30. 05. 2018. (11:36)
Lokacija: Zadar

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la 2105 » 18. 12. 2019. (23:42)

Eto različito iskustvo...slično ka moj znalac koji je uvjeren da nam prodaju muda za bubrige sa Chirpom.

SS75H nebi nikad bio moj izbor, njene karakteristike nisu za moj način ribanja. A i skupa je ko svaka SS.

Hvala na savjetu ali P66 koristim odkad se pojavila na tržištu, tokom godina na više uređaja, sumnjam da mi je išta promaklo u podešenju ili instalaciji. Držim je za nezanemarivu več za solidnu sondu u svom rangu.

Dno me apsolutno ne zanima, sa tim sam dobro upoznat. Carbon ažurira izobate, sonder me zanima isključivo zbog ribe zato glasam za CHIRP i ostajem na ovoj temi. Možda griješim i nikome se ne usuđujem što preporučivat. Vidio sam fantastične slike ribe sa običnim broadbandom.

Širi snop kvari sliku na velikim i naglim promjenama dubine, to stoji..ali nevidim problem jer dno je uvik isto i to se očekuje na takvim pozicijama. Problem je percepcije kad ti je to jedina sonda i ako si uvjeren da je baš tu riba i da je baš nečeš vidit. Ja sam to riješi sa svojom glavom i nemam takvih problema jer sam vidi da i sa dvi sonde ne propuštam puno.

Nepratim više cijene ali čisto sumnjam da je B150 M 5 puta skuplja od P66, to možda vrijedi za TM 185 M ali tu se radi o ogromnom elementu i 1kw-oj sondi, drugi rang.. velika razlika.

Sa snap shoot-ovima mog single band-a ču se javit kad stignem doma.

Nego di su ovi sa dual band CHIRP-om ?
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Low, Medium, High i High Wide sonda

PostPostao/la 2105 » 19. 12. 2019. (00:12)

Dimulius,
Ma nemam sad sa sobom snapshoot-ove, moran doč doma do sondera..iman samo tu sliku sondera na mobitelu i ribu..Ono je bilo sa B150 M i bija mi uključen autopilot a ja zapričan sa Ženom na mobitelu tako da sam priskoči poziciju, ali radija je rikverc. Ono je riba...i solidan dil je završi u Barci.
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fishfinder-i

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.