Uvoz iz Francuske

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la lupis » 12. 09. 2018. (10:03)

soso je napisao/la:Hvala ljudi na odgovorima, ali opet to nije ništa konkretno svejedno hvala vam. Ali ja sam htio da se jave oni koji su odradili tu kompletnu proceduru i koliko ih je to zadovoljstvo koštalo uvoz + brod + transport itd, tko im je odradio transport i papire itd, kompletan manual za uvoz broda baš iz Francuske. cijene su im daleko pristupačnije od naših brod tipa merry fisher ili ocqueteau 6-7m 10 000 do 12 000 eura što je kod nas nemoguća misija, takvi brodovi se kod nas cijene 20 000 i više tisuča eura???????

Mogu se cijenit i 50.000....realna cijena je ta francuska + 1eu/km.Ako prekupac skine 1000 u fr to mu je zarada u hr..,u naglupljem slučaju još 1000 + u hr...preko toga zaboravi,a ti brodi mogu stajat u oglasu kod nas još tri godine..
Znači brod u fr oglasniku koji košta 15000,do kojeg treba prevalit put tamo i nazad od xxxx km,u hr realno ne vridi više od 15000+xxxx+1000(u najglupljem slučaju),s tim da nije isto kupit brod iz 2001 sa 90 ks i iz 2010 sa 150...,ovdi kod nas brod iz 1999 s motorom na limitu snage košta ko tamo brod iz 2010 sa motorom od 30 ks rezerve...o satima rada neću ni pričat jer ta priča za brod koji je stariji od 10 godina i pogotovo da nije prva ugradnja nego neki polovni naknadno ugrađen isto.Ono sto diže cijenu je motor nov ili noviji od broda koji je kupljen kao nov pa ugrađen na stariji brod.Kod tih polovnjaka česti zajeb je da se misli da prednost ako je motor sa slatke vode,a takav redovito prije propadne promjenom u morsko okruženje nego onaj koristen u moru od početka.Vanbrodski.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la peroLA » 12. 09. 2018. (12:56)

lupis je napisao/la:
soso je napisao/la:Hvala ljudi na odgovorima, ali opet to nije ništa konkretno svejedno hvala vam. Ali ja sam htio da se jave oni koji su odradili tu kompletnu proceduru i koliko ih je to zadovoljstvo koštalo uvoz + brod + transport itd, tko im je odradio transport i papire itd, kompletan manual za uvoz broda baš iz Francuske. cijene su im daleko pristupačnije od naših brod tipa merry fisher ili ocqueteau 6-7m 10 000 do 12 000 eura što je kod nas nemoguća misija, takvi brodovi se kod nas cijene 20 000 i više tisuča eura???????

Mogu se cijenit i 50.000....realna cijena je ta francuska + 1eu/km.Ako prekupac skine 1000 u fr to mu je zarada u hr..,u naglupljem slučaju još 1000 + u hr...preko toga zaboravi,a ti brodi mogu stajat u oglasu kod nas još tri godine..
Znači brod u fr oglasniku koji košta 15000,do kojeg treba prevalit put tamo i nazad od xxxx km,u hr realno ne vridi više od 15000+xxxx+1000(u najglupljem slučaju),s tim da nije isto kupit brod iz 2001 sa 90 ks i iz 2010 sa 150...,ovdi kod nas brod iz 1999 s motorom na limitu snage košta ko tamo brod iz 2010 sa motorom od 30 ks rezerve...o satima rada neću ni pričat jer ta priča za brod koji je stariji od 10 godina i pogotovo da nije prva ugradnja nego neki polovni naknadno ugrađen isto.Ono sto diže cijenu je motor nov ili noviji od broda koji je kupljen kao nov pa ugrađen na stariji brod.Kod tih polovnjaka česti zajeb je da se misli da prednost ako je motor sa slatke vode,a takav redovito prije propadne promjenom u morsko okruženje nego onaj koristen u moru od početka.Vanbrodski.


par napisanih gluposti kojih stalno protežete a sa ostalima se slažem:
-valjda će čovjek računat koliko ga dođe brod nabavna cijena u fr+ troškovi dovoza i taj iznos usporediti sa ponudom u hr
-ne možeš reć da cijena u fr 15+troškovi je kod nas 15 jer kod nas uopće nema tog izbora, koliko imamo u oglasima strane a i dobre domace brodove od 1990-1999?? nemamo zato idemo u fr
-usporedi cijenu novog mf ovdje i fr pa vidi razliku, ima je ali malo
-i tko to ide polovne motore stavljat u brodove?? možda da kod nas ali vani teško, a i kod nas možda kakav meštar uglavnom jako malo ljudi i u svakom slučaju vuć nerealne paralele nema smisla...ako je brod iznad npr 99 ia prosjećno po fr oglasima imaju svi manje od 1500sati, rijetko koji ima mjenjan motor
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la lupis » 12. 09. 2018. (22:28)

Govorimo li istim jezikom?

a) vjeruj ima likova koji uspoređuju krive stvari kod kupnje,nazovimo ih blago rečeno savršeni kupci
b)uspoređujem iste brodove,fr ili ita proizvode
c) nisam spomenuo novo
d)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la lupis » 12. 09. 2018. (22:52)

..da tko mjenja motor....ti se šališ..na tri broda što sam gledao kod nas dva su neoriginalna ali promjenjeni u nazad 2 godine a 8-10 godina starim,kojoma se ne zna porijeklo.Govorim o vanbrodskima,ovi fr gurači mora sa dizelima od 80-100 ks i 2 t kojima je putna navodno 12-14 me ne zanimaju...

Isto tako nemoj bit siguran da je diesel baš svaki sa manje sati jeftinija investicija od onog s više sati...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la peroLA » 13. 09. 2018. (07:33)

ok, ja sam više mislio na unutarnje jer mene samo takve varijante interesiraju pa drugo ni ne gledam... neznam koje godište su brodovi koje si gledao i koje podrijetlo, i kakva je bila im namjena, to poklapa ono šta sam rekao da od 1990 do 2000 imamo vrlo malo izbora kod nas, zato i vjerojatno to što se nađe je kupljeno od rente pa motor je kupljen od rente na lago di garada...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la peroLA » 13. 09. 2018. (07:42)

soso je napisao/la:
peroLA je napisao/la:
soso je napisao/la:Hvala ljudi na odgovorima, ali opet to nije ništa konkretno svejedno hvala vam. Ali ja sam htio da se jave oni koji su odradili tu kompletnu proceduru i koliko ih je to zadovoljstvo koštalo uvoz + brod + transport itd, tko im je odradio transport i papire itd, kompletan manual za uvoz broda baš iz Francuske. cijene su im daleko pristupačnije od naših brod tipa merry fisher ili ocqueteau 6-7m 10 000 do 12 000 eura što je kod nas nemoguća misija, takvi brodovi se kod nas cijene 20 000 i više tisuča eura???????

znači papiri su cirka 100€, i prevoz od 1000e na dalje, e sad ako ćeš ušparat naravno da ćeš i malo više zivkat okolo i trošit živaca i vrmena i mobitela... naravno u fr je puno veći i bolji izbor, ali prod koji kod nas košta preko 20 nećeš kupit za 10 to je nemoguća misija, nego ćeš kupit istu marku sličan model ali stariji kakvih kod nas nema a tamo ih ima puno, pa se daju nać ti stariji za cijenu za koju kod nas nemožeš nać takvu klasu... u svakom slučaju bi trebao proć bolje... sretno


Ma jedan čovik je sada ( ovo sam dobio info jutros) doveo iz Fr. Ocqueteau 645 2001 god. motor volvo turbo dizel 105 ks,930h rada motora,sidreno vitlo 700w, fish finder,gps, radar, nosači štapova ima sve živo, za 11,500 eura, kaže da su tražili 15,300, i da je prevoz platio 2500 eura, da su mu ga doveli ti francuzi od kojih je kupio brod, neka Francuska agencija koji prodaju brodove u Francuskoj.
Brodić sam vidio uživo, i izgleda odlično, čak smo i đir napravili.
Koda nas takav brod ispod 20,000 ne postoji!!!!

pa to je ono što pričam i sad ovaj izađe 14 i super, a kod nas ne postoji jer je vrlo malo ljudi kupovalo strane brodove u to vrijeme od 1990-200x, opet nije isto 14 i 20, i 10 i preko 20, ja recimo znam čovjeka koji je na nekom našem otoku kupio antares serie 7 sa cca 200sati od par godina star, za 40 i nešto i u tom slučaju tako noviji u fr je razlika u cijeni manja i malo veći rizik i zajebancija.... znači od početka što sam pisao htio sam reć, da se u fr pođe jeftiniije i bolje imaš više izbora, nać ćeš ono šta mi nemamo, ali ne za duplo manje, dako naći će se i za triplo manje ali to neće bit ista tj. realno usporediva stvar.... ja svima dam za pravo za većinu napisanog jedino reagiram kad se napiše da kod nas baš ništa ne valja a vani da je sve bolje za duplo jeftinije
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la MaxPlanck » 13. 09. 2018. (10:40)

Ima vani dobrih ponuda, ali ih isto treba dugo čekat i imat malo sreće.
Ja sam uveo gumu iz IT i uštedio sam neki dinar. Al kad vratim film i skužim koliko vremena i truda je uloženo u pronalazak pa onda još toliko u rješavanje papira (a na kraju uvijek dođe do nekog za*eba)..... ne znam da li bih se ponovno upustio u cijelu avanturu.
Računajte i na to da kupujete polovni proizvod kojeg se netko rješava..... a ne rješavaju se svi zato jer kupuju veći, brži ili noviji brod...
Al to tek vidis kad kontaktiraš sa ljudima i shvatiš da dosta njih prodaje muda pod bubrege.
Francuska je dugo i lako ti se može dogodit da dođeš tamo i vidiš da je barka u puno lošijem stanju nego je bilo rečeno. Taj rizik isto treba uzet u obzir.
U svakom slučaju, s obzirom da sam više gledao po Italiji, odgovorno tvrdim da vam se ne isplati ić po barku na jug IT bez obzira šta vam obećavali.
Svakako prije uvoza ići do kapetana i pitat njega šta vam treba za registraciju (država u državi - negdje traže neke dokumente negdje se prođe lakše)
Sretno svima sa pronalaskom i uvozom :D
Avatar
MaxPlanck
New Entry
 
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. 11. 2014. (23:41)
Lokacija: rijeka

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la tomsic davor » 14. 09. 2018. (12:32)

Ne radi se više ni o cijeni ni o zajebanciji...
Jednostavno ljudi hoće antaresa,merry fishera,ocqueteau-a ili šta znam već...
Neće Dalmatinku,primorku ili maestrala...
Glupo je raspravljati o tome...svako kupi što mu odgovara...ili bar tako misli...
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la peroLA » 14. 09. 2018. (13:34)

tomsic davor je napisao/la:Ne radi se više ni o cijeni ni o zajebanciji...
Jednostavno ljudi hoće antaresa,merry fishera,ocqueteau-a ili šta znam već...
Neće Dalmatinku,primorku ili maestrala...
Glupo je raspravljati o tome...svako kupi što mu odgovara...ili bar tako misli...

opet bulaznjenje.. pa sjebani smo nemamo love ni standarda pa trazimo stare krame i eu nam je otvorila dostupnije trziste... da pricam gluposti bi prvi ti poslije novog navala kupio novi merry f. umjesto sto si isao stari motor u novi naval stavljat... a kad se fr otvorila uzeo si sto si mogao... nemamo love pa uzimamo ono sto eu rashoduje i uzivamo.... iako neces priznat drage su ti neke i domace stvari pa si na svog mf-a nadodao koju kg plastike pa vec malo vise lici na domace a da je toliko idealno bi sve vec bilo na mjestu ne ;)... eto ti ne raspravljas nego pljujes po nasem i uzvisujes tudje a samo to je produkt boljeg standarda... cudno da uopce lovis po jadranu, sto ne ides na sjever vjerojatno se i zlatne ribice love....
p.s. post je iskljucivo za D.T.
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la šalvađente » 15. 09. 2018. (10:53)

Pozdrav, da li je netko možda dovezao brod sa Azurne obale morskim putem, recimo tipa Antares 8 , 9 200, 300 KS, koliko bi to otprilike trajalo vremenski, koliki bi bili otprilike troškovi ?
Avatar
šalvađente
New Entry
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 15. 03. 2018. (10:46)
Lokacija: Zadar

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la peroLA » 15. 09. 2018. (12:17)

jedna ekipa iz labina.. bilo ih je troje mislim sa nekim drvenim brodom kramom od 10m... sve proslo dobro a brod se na kraju potopio ovdje a sad stoji na suhom... uglavnom moguce i avantura zivota... frendov stari je trebao sa njima ali na kraju ga stisli doma...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la lupis » 15. 09. 2018. (13:21)

tomsic davor je napisao/la:Ne radi se više ni o cijeni ni o zajebanciji...
Jednostavno ljudi hoće antaresa,merry fishera,ocqueteau-a ili šta znam već...
Neće Dalmatinku,primorku ili maestrala...
Glupo je raspravljati o tome...svako kupi što mu odgovara...ili bar tako misli...


Hehehe jedan forumaš koji itekako zna što mu treba kupio je Maestrala 600,a ja sam svojeg prodao isto čoviku koji zna svoje potrebe i što je najvažnije ljudi znaju što ti brodovi daju.Ovih francuza sa dizelima ima sada i po našim oglasima koliko hoćeš,kad uzmeš u obzir da ih ima malo u hr u odnosu na druge koje si naveo,ispada da ih se u postotku od ukupnog broja,puno vise prodaje.Imam blagi osjećaj da su se mnogi zahebali sa tim dizelfrancuzima,jer su mislili da će sa 50-100 ks glisirat i da će im putne bit 12 -15 i da će im makine poslije torpeda bit tihe..a ono zajeb...12-15 maximalna a putna milju dvi iznad one s torpedom..
Svi ti francuzi s tim motorima su građeni da plove neznatno brže od spomenutih deplasmanskih hrvatskih proizvoda.S tim da naši imaju najčešće slabije motore i plove neprimjetno sporije uz potrošnju koja je primjetno manja.Još ovi noviji fr od 95te naovamo ajdeajde dizajn je ok,ali stariji su tempi pasati.Razgovarao sam s čovikom ima neki Mf cca 7m možda koji cent preko,Tmd90 kaže da se vozi 6-7 milja a brod ne može preko 15,prodaje za preko 20, godiste kasne 90te,moram priznat da brod dobro izgleda ima i opreme ali to što se brzine tiče na razini deplasmana,pa mislim da je to najveći zaheb naših ljudi da se razočaraju nakon malo ispipavanja u brzini tih brodova i u komforu kad se plovi malo brže.Takvi brodovi 6.5-7m bi morali imat bar 150 ks dizele a ispod toga banana
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la soso » 15. 09. 2018. (13:41)

Nisam htio raspravu, nego da oni koji su uvezli brode iz Francuske napišu svoje doživljaje, papirologiju koja je potrebna i sl. koliko ih je to koštalo itd...
a vi ste ljudi otišli totalno off. :thumbdown:
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la tomsic davor » 15. 09. 2018. (17:15)

A jbg...vazda ti se jave ovi pametni što su čuli da nešto ne valja...naravno nisu probali ali znaju već...
I molim te gledaj da brod ima kenjaru nije bitna brzina stabilnost i tako to...
A ovi dizeli kod Francuza ne valju ništa...imaju malo sati...
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la peroLA » 15. 09. 2018. (17:23)

tomsic davor je napisao/la:A jbg...vazda ti se jave ovi pametni što su čuli da nešto ne valja...naravno nisu probali ali znaju već...
I molim te gledaj da brod ima kenjaru nije bitna brzina stabilnost i tako to...
A ovi dizeli kod Francuza ne valju ništa...imaju malo sati...

ja niti jednom nisam napisao da ista ne valja samo sam bio realan, a tko je vise probao ipak sam ja malo sjevernije pa dovoljno mi je izac pred kucu pa da pogledam sta me zanima...
kometar za kenjeru me potjera na istu barem imam kamo za razliku od tebe koji s dao 15e... ali mozes na bok jer si stabilan... i da javno priznam da nebude zabune i moj slijedeci podhvat ce vjerojatno bit francuz ali otom potom i naravno gabarita sa kenjarom
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.