Žarulja od reflektora

Radari, solarni paneli, baterije, komandni pultovi, rasvjeta...

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Žarulja od reflektora

PostPostao/la Pozejdon » 18. 06. 2018. (11:02)

Pozdrav, trebam pomoč!
Pregorjela mi je žarulja od reflektora. Možda, ko zna gdje bi mogao nabaviti novo.

Hvala na odgovoru!

slika

slika

slika
Pozejdon

Idem na more, da se riješim svakodnevnih rasprava i da se sjetim kako miriše morski zrak ...
Grem na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ... MMSI: 278 204000
Avatar
Pozejdon
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 02. 10. 2017. (08:28)
Lokacija: Ljubljana
Lokacija: Slo
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: ADRIA 800

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la Thomy » 18. 06. 2018. (12:09)

Ide ti u paketu sa sjenilom kao na zadnjoj slici, samu žarulju ne možeš promjeniti.

Unimar, Wasi, Magdd....
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2467
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la Pozejdon » 18. 06. 2018. (12:14)

Krivo sam napisao. Znam sve to je žarulja pa neznam gdje tražiti. Ču pitat u tim dučanima!
Pozejdon

Idem na more, da se riješim svakodnevnih rasprava i da se sjetim kako miriše morski zrak ...
Grem na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ... MMSI: 278 204000
Avatar
Pozejdon
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 02. 10. 2017. (08:28)
Lokacija: Ljubljana
Lokacija: Slo
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: ADRIA 800

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la pagus » 18. 06. 2018. (12:37)

Pozejdon je napisao/la:Krivo sam napisao. Znam sve to je žarulja pa neznam gdje tražiti. Ču pitat u tim dučanima!

Vjerujem da je to 13.230.02 Spare Bulb - cijena oko 70 EUR - http://www.notikia.com/en/spare-bulbs-P-3401-2
To ti je danas prastara tehnologija ( i ja je imam na barci - guta struju nenormalno !) pa iskoristi priliku i stavi gore LED reflektor - vjeruj mi nećeš požaliti ! :thumbup:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la Thomy » 18. 06. 2018. (12:48)

Evo ti link

http://shop.unimar.hr/product/catalog/1 ... na-zarulja

Kataloški broj: 1323012

iako bi ja poslušao pagusa i zamjenio s LED...

:wave:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2467
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la Pozejdon » 18. 06. 2018. (13:08)

Do sada ga nikada nisam trebao ali kad je več na brodu neka radi. Reflektor je došao sa brodom i žarulja je otišla prijašnjem vlastniku. Ako ga ne trebam prije trebat ču ga za godinu dana kad idem na pregled brodice, Bolje da platim 50 EURA za novu žarulju nego 200 EUR+ za novi reflektor. I nadam se da ga neču trebati. Ipak sam ti ja samo vikend mornar. :P Kad dođem u dučan vidjet čemo kako!
Pozejdon

Idem na more, da se riješim svakodnevnih rasprava i da se sjetim kako miriše morski zrak ...
Grem na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ... MMSI: 278 204000
Avatar
Pozejdon
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 02. 10. 2017. (08:28)
Lokacija: Ljubljana
Lokacija: Slo
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: ADRIA 800

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la Denis1 » 19. 06. 2018. (09:33)

Pozejdon je napisao/la:Do sada ga nikada nisam trebao ali kad je več na brodu neka radi. Reflektor je došao sa brodom i žarulja je otišla prijašnjem vlastniku. Ako ga ne trebam prije trebat ču ga za godinu dana kad idem na pregled brodice, Bolje da platim 50 EURA za novu žarulju nego 200 EUR+ za novi reflektor. I nadam se da ga neču trebati. Ipak sam ti ja samo vikend mornar. :P Kad dođem u dučan vidjet čemo kako!

Ne nije bolje, ovi reflektori non stop crkavaju. Promjeni što prije možeš jer ćeš u suprotnom svakih godinu dana mjenjati žarulju a košta cck 500kn.
Avatar
Denis1
Member
 
Postovi: 450
Pridružen/a: 23. 01. 2010. (21:04)
Lokacija: Krk

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la pagus » 19. 06. 2018. (18:32)

Denis1 je napisao/la:Ne nije bolje, ovi reflektori non stop crkavaju. Promjeni što prije možeš jer ćeš u suprotnom svakih godinu dana mjenjati žarulju a košta cck 500kn.

Danas su ručne i naglavne baterijske (punjive) LED lampe toliko jake, spretne i korisne da ne vidim ama baš nikakvog smisla na krovu imati okretni reflektor. A najmanje sa halogenom lampom. :o
Ja sam tome najbolji primjer:
Meni je pred par godina netko (tako se to kaže, a tko bi drugi nego ja sam ? :D ) u pol bijela dana slučajno upalio reflektor i doooobro pocicao akumulator. Da se to ne ponovi izvadio sam osigurač i od tada se moj ispravni reflektor kao pravi turista vozi na krovu i uživa u ljepotama Jadrana. slika a mi se po potrebi služimo naglavnim lampama.
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la Pozejdon » 19. 06. 2018. (20:47)

pagus je napisao/la:Meni je pred par godina netko (tako se to kaže, a tko bi drugi nego ja sam ? :D ) u pol bijela dana slučajno upalio reflektor i doooobro pocicao akumulator. Da se to ne ponovi izvadio sam osigurač i od tada se moj ispravni reflektor kao pravi turista vozi na krovu i uživa u ljepotama Jadrana. slika a mi se po potrebi služimo naglavnim lampama.


Da je tolko gladan struje stvarno nisam znao. Onda neka se za sada vozi ko turista na krovu. Inače imam od prijašnjeg broda ručni reflektor pa budem toga ponovno stavio u funkciju ako zatreba. To da se izvadi osigurač je najbolje rešenje da ne dođe do greške. To prakticiram i ja. Meni je jednom prijatelj greškom stao na gumb sidra i metar dva spustio ga da mi je plivao izpod čamca. I to od Jelse do Makarske a meni nikako jasno zbog čega vuče brod na jednu stranu. Vreme je bilo malo lošije pa smo bili svi na krmi i nitko sprjeda. U zadnji tren prije dolazka u luku vidjeli smo u čemu je problem. Od tada imam tri gumbe za podizanje i puštanje sidra. Jedan je za struju a druga dva za dizanje i spuštanje.
Pozejdon

Idem na more, da se riješim svakodnevnih rasprava i da se sjetim kako miriše morski zrak ...
Grem na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ... MMSI: 278 204000
Avatar
Pozejdon
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 02. 10. 2017. (08:28)
Lokacija: Ljubljana
Lokacija: Slo
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: ADRIA 800

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la peroLA » 19. 06. 2018. (21:27)

meni je visok frend jednom zakacio prekidac od pumpa pa je pumpala na prazno od ubasa do suska... sva se izvitoperila
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la ab ovo » 20. 06. 2018. (07:44)

Pozejdon je napisao/la:Meni je jednom prijatelj greškom stao na gumb sidra i metar dva spustio ga da mi je plivao izpod čamca.


:crazy: molim te promijeni ovo kako god znaš :crazy:
:mrgreen:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la Pozejdon » 20. 06. 2018. (08:52)

ab ovo je napisao/la: :crazy: molim te promijeni ovo kako god znaš :crazy: :mrgreen:


Ne razumijem, molim podnapise.
Ajde vukli smo ga na spuštenom lancu oko metar, dva. Valjda svatko zna da nije sam plivao.
Pozejdon

Idem na more, da se riješim svakodnevnih rasprava i da se sjetim kako miriše morski zrak ...
Grem na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ... MMSI: 278 204000
Avatar
Pozejdon
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 02. 10. 2017. (08:28)
Lokacija: Ljubljana
Lokacija: Slo
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: ADRIA 800

Re: Žarulja od reflektora

PostPostao/la ab ovo » 20. 06. 2018. (09:49)

Ma Pozejdone sve je OK. Šala mala. :thumbup:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS


Natrag na Ostala elektronička i električna oprema

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.