Yanmar 4jh4

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la tacek » 07. 08. 2010. (08:21)

brujet76 je napisao/la:Razmišljan o nabavci Yanmara za ugradnju u Galeb Vodice (nije starti model nego neki baštard dok su još ona tri majstora radili skupa).

Vidin da je Yanmar pojeftinio, znači stalna akcija je u điru, pa me zanima potrošnja.

U igri su dva motora.

4JH4 obični 54KS i turbinaš sa 75 KS.

Di mogu nać podatke o njima, potrošnji na nekim okretajima, u leru...??

MRS u Splitu prodaje odlican Lombardini 2204, 2,2 l mislim da je oznaka LDW2204 MH (kao heavy duty) Ima 35 kW, nekih 50 ks na 2500 o/min , na njega nema trosarine a isti je ko 2204 M sa 60 ks. Znam da se moze na pumpi jednostavno odplombirati a onda ima 60 ks na 3300 o/min kao original. Cijena je cini mi se oko 60.000. Uvjek dadu neki popust.
Sa turbinasima nemozes na panulu ili voziti polako. Uvjek ti treba najmanje na pol gasa da pocne turbina puniti. Inace uvjek zadimi a motor se od garezi brzo zastopa na ventilima i u ispusnoj grani.
Avatar
tacek
Meštar od propela
 
Postovi: 798
Pridružen/a: 05. 08. 2010. (10:01)
Lokacija: vrsar

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Thomy » 07. 08. 2010. (08:25)

tacek je napisao/la:
brujet76 je napisao/la:Razmišljan o nabavci Yanmara za ugradnju u Galeb Vodice (nije starti model nego neki baštard dok su još ona tri majstora radili skupa).

Vidin da je Yanmar pojeftinio, znači stalna akcija je u điru, pa me zanima potrošnja.

U igri su dva motora.

4JH4 obični 54KS i turbinaš sa 75 KS.

Di mogu nać podatke o njima, potrošnji na nekim okretajima, u leru...??

MRS u Splitu prodaje odlican Lombardini 2204, 2,2 l mislim da je oznaka LDW2204 MH (kao heavy duty) Ima 35 kW, nekih 50 ks na 2500 o/min , na njega nema trosarine a isti je ko 2204 M sa 60 ks. Znam da se moze na pumpi jednostavno odplombirati a onda ima 60 ks na 3300 o/min kao original. Cijena je cini mi se oko 60.000. Uvjek dadu neki popust.
Sa turbinasima nemozes na panulu ili voziti polako. Uvjek ti treba najmanje na pol gasa da pocne turbina puniti. Inace uvjek zadimi a motor se od garezi brzo zastopa na ventilima i u ispusnoj grani.


A zašto "na njega nema trošarine"??? :roll: :roll: :roll: :roll:
:crazy: :crazy: :crazy: :lol:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2467
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la tacek » 09. 08. 2010. (06:59)

Thomy je napisao/la:
tacek je napisao/la:
brujet76 je napisao/la:Razmišljan o nabavci Yanmara za ugradnju u Galeb Vodice (nije starti model nego neki baštard dok su još ona tri majstora radili skupa).

Vidin da je Yanmar pojeftinio, znači stalna akcija je u điru, pa me zanima potrošnja.

U igri su dva motora.

4JH4 obični 54KS i turbinaš sa 75 KS.

Di mogu nać podatke o njima, potrošnji na nekim okretajima, u leru...??

MRS u Splitu prodaje odlican Lombardini 2204, 2,2 l mislim da je oznaka LDW2204 MH (kao heavy duty) Ima 35 kW, nekih 50 ks na 2500 o/min , na njega nema trosarine a isti je ko 2204 M sa 60 ks. Znam da se moze na pumpi jednostavno odplombirati a onda ima 60 ks na 3300 o/min kao original. Cijena je cini mi se oko 60.000. Uvjek dadu neki popust.
Sa turbinasima nemozes na panulu ili voziti polako. Uvjek ti treba najmanje na pol gasa da pocne turbina puniti. Inace uvjek zadimi a motor se od garezi brzo zastopa na ventilima i u ispusnoj grani.

Do sada bar nije bilo do 35 kW. Ne pratim.....prebrzo se mijenja.....drzava gladna uvjek....

A zašto "na njega nema trošarine"??? :roll: :roll: :roll: :roll:
:crazy: :crazy: :crazy: :lol:
Avatar
tacek
Meštar od propela
 
Postovi: 798
Pridružen/a: 05. 08. 2010. (10:01)
Lokacija: vrsar

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la gosmart » 06. 05. 2018. (21:23)

S desne strane 4JH4-HTE motora sam našao prozirnu plastičnu cjevčicu cca 25 cm duljine, promjera 5-6mm. Kad sam je dodirnuo pala je na dno. Nisam uspio locirat da li negdje fali na motoru.
Motor radi normalno.

Neka ideja? Tražim neki katalog tipa 'exploded parts' da to probam nać' ...
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Drago » 07. 05. 2018. (04:27)

Pogledaj bolje cijeli motor,naci ces ih jos,nataknute su na pipice za ispustit tekucinu(more) iz bloka u santinu,ako se drzi barka vani preko zime.
Potrazi na kojoj fali ta cjevcica i to je to,ali i ako ne metnes tu cjevcicu nista se ne dogadja.

http://www.newmorning.info/page65/files ... manual.pdf
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la gosmart » 07. 05. 2018. (06:28)

Puno hvala!
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la makineta » 14. 06. 2018. (17:10)

slika
Pitanje za mestre..ponajprije za mestra Zoru...tija bi dovest more u volvo lezaj sa motora e sad jel ovo misto di bi se tribalo uvatit mislim na ovu crnu gumu ili negdi drugo...ako neko ima kakvu sliku kako je to rjesija bilo bi super..hvala
Avatar
makineta
Member
 
Postovi: 195
Pridružen/a: 23. 12. 2009. (19:45)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: GULL-745 Yanmar4JH4

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Drago » 14. 06. 2018. (19:46)

Volvo lezaj.jpg
Hladjenje "volvo lezaja" je rijeseno na dva najcesca nacina, ili sam lezaj ima prikljucak za hladjenje ili na stelamorti,znaci posebni kingston .
Ako nisi zadovoljan odgovorom cekaj da ti se Zore javi :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la Drago » 14. 06. 2018. (19:53)

EN_52.330-331.xx_b.jpg
ili ovako
U svakom slucaju kingston pol cola ti ne gine
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la makineta » 14. 06. 2018. (21:41)

Drago hvala na slikama...da taj sistem mi je jasan kod tebe ali ja bi tija izbjeci kingston i poslati na lezaj more iz motora..prije ulaza u koljeno auspuha se uvatit...to je vec uhodana praksa samo me zanima kako to rjesit na ovom motoru di je najbolje i di mestri savjetuju :thumbup:
Avatar
makineta
Member
 
Postovi: 195
Pridružen/a: 23. 12. 2009. (19:45)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: GULL-745 Yanmar4JH4

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la SEA » 14. 06. 2018. (22:55)

ides posli hladnjaka da nemas odma veliki tlak s pumpe jer ti nije potriban toliki tlak

na livu ruku izmedzu alternatora i ispuha turba je hladnjah heatexchanger i na njegov izlaz ce soijit
naparvit konekciju od bronce tu ce ic guma i na supernicu dole
ne treba to bit neki veliki otvor...

opet problem je ako je malk a imas cinkove u hladnjaku oni se raspadaju pa zanju cacepit manju buzi ili crijevo
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la makineta » 14. 06. 2018. (23:17)

slika
Upravo tako sam nesto i ja razmislja Sea...mislim da je to ova cijev sa hladnjaka koja se spaja sa kolinom auspuha priko ove kratke gume...e sad loviti more prije ove cijevi odmah iz hladnjaka ili iza ove cijevi ili mozda na njoj direktno navarit spojno misto...neznam...ali svaki savjet je dobro dosao
:thumbup:
Avatar
makineta
Member
 
Postovi: 195
Pridružen/a: 23. 12. 2009. (19:45)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: GULL-745 Yanmar4JH4

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la zore70 » 15. 06. 2018. (11:47)

Najlakše ti je ako imaš koga da ti tvrdo zalemi spoj-komadić bakrene cijevi na ovu cijev prije gumenog kolina šta vodi more na ispušno kolino.

Ta cijev ti je od bakra,skine se za 2 minute i to ti može zavarit za dvi pivice svaki meštar od frižidera..klime..koji ima aparat za autogeno zavarivanje.

Ili drugo rješenje..manje elegantno..pririzat gumeno kolino pa ubacit cijev sa priključkom..ali po meni je bolje gornje rješenje,tako i ja napravim.
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la SEA » 15. 06. 2018. (13:32)

zore70 je napisao/la:Najlakše ti je ako imaš koga da ti tvrdo zalemi spoj-komadić bakrene cijevi na ovu cijev prije gumenog kolina šta vodi more na ispušno kolino.

Ta cijev ti je od bakra,skine se za 2 minute i to ti može zavarit za dvi pivice svaki meštar od frižidera..klime..koji ima aparat za autogeno zavarivanje.

Ili drugo rješenje..manje elegantno..pririzat gumeno kolino pa ubacit cijev sa priključkom..ali po meni je bolje gornje rješenje,tako i ja napravim.


Zore 70

za tebe bi tribali otvorit posebnu temu po nazivim pitajte Zoru 70

ka ono online s likarom boli me to i to pa likar kaze....

i ond ada ti clanovi uplate godisnju apanazu barem da ima jedan mukte obid u restoranu s familjon..

ajde lipo je cut da si net otvoria znaci da nije bas tolik panika na poslu barem za sad..
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Yanmar 4jh4

PostPostao/la makineta » 15. 06. 2018. (13:57)

SEA je napisao/la:
zore70 je napisao/la:Najlakše ti je ako imaš koga da ti tvrdo zalemi spoj-komadić bakrene cijevi na ovu cijev prije gumenog kolina šta vodi more na ispušno kolino.

Ta cijev ti je od bakra,skine se za 2 minute i to ti može zavarit za dvi pivice svaki meštar od frižidera..klime..koji ima aparat za autogeno zavarivanje.

Ili drugo rješenje..manje elegantno..pririzat gumeno kolino pa ubacit cijev sa priključkom..ali po meni je bolje gornje rješenje,tako i ja napravim.


Zore 70

za tebe bi tribali otvorit posebnu temu po nazivim pitajte Zoru 70

ka ono online s likarom boli me to i to pa likar kaze....

i ond ada ti clanovi uplate godisnju apanazu barem da ima jedan mukte obid u restoranu s familjon..

ajde lipo je cut da si net otvoria znaci da nije bas tolik panika na poslu barem za sad..


Sea ovo sta si napisa svaka cast...potpisujem svaku ric....Mestre Zore zahvaljujem na dosad svakoj napisanoj informaciji pa tako i ovoj jer u danasnje vrime covik coviku tesko da se i javi a kamoli pomogne informacijom ili bilo kako...u svakom slucaju respect :clap:
Avatar
makineta
Member
 
Postovi: 195
Pridružen/a: 23. 12. 2009. (19:45)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: GULL-745 Yanmar4JH4

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.