FOCCHI 620 TWIN ili neki drugi?

Sve o gumenjacima...

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

FOCCHI 620 TWIN ili neki drugi?

PostPostao/la Aries » 12. 05. 2018. (12:31)

Bok svima,

bolja polovica i ja smo odlučili kupiti novi gumenjak pa bih volio čuti vaše mišljenje jer nemam iskustva s gumenjacima.

Gumi će biti korišten za ribolov cijelu godinu (uglavnom Kvarner). Ribolovne tehnike uglavnom slow pitch i micro jigging. Možda u budućnosti trolling. Tokom ljeta bi ga koristili i za malo uživanja i obilazaka otoka.
Mora biti hypalon
Mora imati dobro sunčalište za damu jer ta bi se samo sunčala (njen jedini uvjet)
Preferiram plovne karakteristike, kvalitetu izrade i praktičnost nad luksuzom.
Bilo bi odlično da dobro podnosi malo jače more jer bi se mogao usuditi do Palagruže po dobrom vremenu.
U ribolov idem cca 2 puta tjedno i nemam vez pa je bitno da je gumi uži od 2.55m preko svega zbog transporta prikolicom.
Neki okvirni budžet je 35.000 eura uključujući motor.

Za sada su mi oči na Focchi 620 Twin modelu koji je cca 30k eura sa Suzukijem 140. Razmišljao sam i o manjim gumijima jer za ribe nije da mi treba toliki, a opet ne želim da za ljeto moram unajmljivati veći ako žena zaplače da joj je tijesno. Nama godišnji ne traje mjesec dana nego više od 2 mjeseca i ne želim da na kraju izbode i mene i čamac.

Mogu li proći bolje za taj novac? Ne znam puno o brendovima i modelima osim da svaki brend na svojim stranicama tvrdi da su njihovi modeli najbolji na svijetu, a časopisi nebi našli manu nekom testiranom modelu da im platiš.
Avatar
Aries
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 05. 05. 2017. (15:33)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: Rijeka
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: FOCCHI 620 TWIN ili neki drugi?

PostPostao/la Mladen Miletić » 12. 05. 2018. (15:30)

Možda bi ti bilo jeftije dva puta tjedno unajmit neko plovilo sa sunčalištem. A prije / poslije - ni brige ni troškova
Mladen
mldnmltc@gmail.com
099 3 20 40 20
Avatar
Mladen Miletić
Member
 
Postovi: 311
Pridružen/a: 02. 01. 2011. (12:28)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Yamaha 340, Yamaha 5

Re: FOCCHI 620 TWIN ili neki drugi?

PostPostao/la Aries » 12. 05. 2018. (16:42)

Mislim da si me krivo shvatio. Meni gumi treba cijelu godinu. Hajmo reći 2-3 puta tjedno za izlazak u ribe i tokom ljeta mi na 2 mjeseca treba gotovo svaki dan.
Avatar
Aries
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 05. 05. 2017. (15:33)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: Rijeka
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: FOCCHI 620 TWIN ili neki drugi?

PostPostao/la Orut » 12. 05. 2018. (17:52)

Aries , imaš veliki izbor gumenjaka grand, brig , bwa , bsc i kažu neki najbolji Zar formenti. Pogledaj dobro sam jer će ti mnogi reći ovo i ono što će biti dodatna zbunjoza. Ja ću ti samo reći da odustaneš od Suzukija iako ih tamo ima puno zbog lokalnog distributera. Znam za loša iskustva vlasnika po pitanju uskih kanala za hlađenje što rezultira zaštopavanjem i pucanjem glave motora. Možda ovo nije slučaj kod svih modela ali ipak ...
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: FOCCHI 620 TWIN ili neki drugi?

PostPostao/la Aries » 12. 05. 2018. (19:28)

ZAR je van mog kupovnog ranga. ZAR 47 je skuplji s motorom od focchija 620 koji je dosta veći. Razlika u cijeni je cca 50ak tisuća kuna. ali da je unutar fonda, zar 57 bi mi sjeo kao budali šamar.

BRIG mi je prvi koji mi je zapeo za oko, ali britanci na niihovim forumima pišu da je lijep nov ali da nije nešto trajan. I cijene BRIG gumenjaka su jako blizu ZAR cijena kada dodaš pdv na cijenu koju reklamiraju i shvatiš da se hypalon plaća kao dodatna oprema na svim njihovim modelima :thumbdown:

Ima li ovdje netko iskustvo s brig modelima?
Avatar
Aries
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 05. 05. 2017. (15:33)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: Rijeka
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: FOCCHI 620 TWIN ili neki drugi?

PostPostao/la el passo » 13. 05. 2018. (12:46)

Suzukiju se ništa neće desiti ako ga se redovno ispire. To jedino nije poželjan motor za one koji rentaju jer je teško dovlačiti servisera svakih 300 sati a i svaki dan van pogona je gubitak novaca. No kod privatne upotrebe uvjek nađeš vremena za redovno održavanje. Meni se osobno sviđa sachs ali neznam dali imaju u ponudi tako mali model. Razmotri i kupnju novijeg polovnog preko. Talijani znaju da ne mogu kupiti novi brod, koristiti ga par godina pa onda prodati i uz to još i zaraditi. Kod njih vrijednost pada sa godinama
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: FOCCHI 620 TWIN ili neki drugi?

PostPostao/la open510 » 14. 05. 2018. (07:38)

baci oko na Falkor 22, česti i on ide u kombinaciji sa Suzukijem 140 ako ti je baš taj motor pri srcu :)
dobra stvar je šta su mu kompletni tubusi uvik van mora dok stoji pa se ne vataju alge za njih kao kod drugih modela..
Za vozit dobar i vrlo ekonomičan (ide dobro i sa samo 115ks), mislim da ti je u budžetu...osobno bi radije stavija Hondu ili Yamahu (130-150ks) nego suzukija (pogotovo 140-ticu bi izbjega, to je "pojačana" 115-tica)
sretno s kupnjom :wave:
Avatar
open510
Member
 
Postovi: 431
Pridružen/a: 06. 04. 2012. (08:08)
Lokacija: Split/Šolta
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)


Natrag na Gumenjaci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron